Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kuzucuk uyanmadan bugünkü menümü yazayım, sonra yatma zamanına kadar fırsat kalmıyor:-)

Sabah:
çörekotu+su
1 çatal kıymalı yumurta-yiyemedim canım çekmedi
1 kaşık biberli lor kavurma
Yeşillik
15 zeytin:KK1:
Biraz ezine biraz da lor peyniri
4-5 fıstık, 1/2 ceviz

2.öğün:

çörekotu+su
sabahtan kalan kıymalı yumurta(1/2 yumurta ile, diğer yarısını miniş yemişti sabah)
1 köfte(minişten kalan)
Salata
yoğurt
Biraz da kuru sebze kavurması

Off sürekli kalık yemek yiyorum, annelik ve yemek dökememek böyle bişi herhalde:nazar:

Sıvı: şimdilik 3 lt su
Spor: 1 saat yürüyüş

Ayy bildirim günü ne güzell.
Bildirim yapmayı da özledim.
Ama 2 hafta sonra artılarda da olsam bildirimlerdeyim.

slm kızlar

kalkınca geceden suda bekletılmıs 2 kuru kayısı(onun da faydası olmadı:KK50:)
su

ardından 1 saat yuruyus:KK8:

vee kahvaltım:
2 yumurtalı loxi omleti:KK56:
3 zeytın
salata
1 kase yogurt
elma çayı

hala barışamadıkwc ile,vucudum kilo vermemek ıcın wc ye bile çıkmıyor,dün kaç tane form çayı,yeşil çay içtim hatırlamıyorum bile ama tık yok:KK50:işin garibi bu kadar günden sonra şişlik,bagırsaklarımda çok doluluk gibi birşeyde hıssetmıyorum,:KK53:
benımde bugun 4.gunumde cozdum wc olayını buyuk sıkıntı gercekten

merhaba ,
ben senin yaşadığın bu sıkıntıyı çok sık yaşayan birisi olarak bi öneride bulunmuştum. geçmiş sayfalarda dikkate almanı tavsiye ederi.
evet bıberıyeydı bugun aldım aktardan denıycem bır tatlı kasıgını kaynamıs suya ılave edıcem dımı sıyah
öğleden sonra 50 dakika daha yürüdüm..:KK8:
:KK9::KK9:aferım kız atom karınca

Canım Şekerler,

Yarın bildirim günü ve bu hafta listeyi ben hazılıyorum bilen bilmeyen herkese ilan olunur:-))
Bol eksili bir cuma olur inşallah:81:

amın amın ınsaallah kolay gelsın sımdıden seker

ctesı aksam esımın ıs arkadaslarından bır bayan bızı evıne davet ettı o grup benı en son 115 kıloyken gormustu bugun cıktım bıraz alısverıs yaptım.3 saat yurumus oldum ama tempolu degıl tabı.tepkılerı cok merak edıyorum tam 25 kılo eksıgım o gunden:21::21::21::21:
En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

ctesı aksam esımın ıs arkadaslarından bır bayan bızı evıne davet ettı o grup benı en son 115 kıloyken gormustu bugun cıktım bıraz alısverıs yaptım.3 saat yurumus oldum ama tempolu degıl tabı.tepkılerı cok merak edıyorum tam 25 kılo eksıgım o gunden:21::21::21::21:
En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Çok güzel tepkiler alıp çok güzel motive olacaksın bence papadiyacımm.

loxıcım wc yı halletmene sevındım.ben bu aksam butun tedbırlerı uygulayıp yarın tartıdan once wc ısını gormeyı dusunuyorum.bıberıye aldım bıde keten tohumu ama ogutturmedım kendım cıgnıycem form cayı bol su lımonlu su kayısı salata vs vs butun yontemlerı uygulıycam yanı:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Nil Gün'ün kitabını okuyorum tam denk geldi:-) Aşağıdakiler kitaptan alıntı:

Tartıda gördüğümüz rakam, toplam beden ağırlığını gösterir. Bu ağırlığa;
- Beden sıvıları
- Kaslar
- Yağlar
- Mide ve bağırsaklarda birikenler dahildir.

Bu değişkenlerle birlikte gün içinde bile ağırlığımız değişir. Sıkça tartılmak plato dönemleri yüzünden ve gün boyunca ağırlığın değişmesinden dolayı moral bozucudur. En sık tartılabileceğin zaman "haftada bir" olmalıdır; aynı gün aynı saat ve aynı koşullarda(yani sabah, tuvalet sonrası birşey yiyip içmeden ve çıplak olarak). Ayda bir tartılmak ideal olanıdır. Hergün tartılmak kendine yapacağın bir kötülüktür.

Ben de Nilgün'ün kitabını okudum bir süre önce.Yasemin Soysal'da bu tartı konusunun üstünde çok duruyor.
Aslında hepimizin problemi gördüğüm kadarıyla sık tartılmak.Ben B-fite gittim 3 yıl süreyle,orada ayda bir tartıyorlardı.
Bence de en makul süre bu.Yasemin Soysal ,tartıyı kaldırın 40 gün hiç tartılmayın.Sonra bir kere tartılın ve 2 ay süreyle yine tartılmayın diyor.
Böylece plato dönemlerini bilinçaltımızı kandırarak daha kolay atlatırmışız.
Ben de iyiden iyiye bu fikre ısınmaya başladım.
Olmazsa tartıyı birine verip,bana bunu şu tarihe kadar verme diyeceğim.
E napalım bu da bir çeşit bağımlılık,bir süre yoksunluk belirtisi gösterip sonunda alışacağız :))

eeee listeyi ayda bir mi yapacağız o zaman ?
tamam baciko 4.5 i geçmem ama 1 saat kesin yürümem lazım yansın yağlar, gitsin kilolar :21: yandaaaan :21:

ben de kesinlikle wc den sonra sabah aç karnına su bile içmeden tartılmalı diye biliyorum ama her sabah wc ye gidilmiyor ki bazen bekliyorum ama yemek yemeden katiyen gelmiyor, uygun şartların oluşması hakikaten ayda bir oluyor ben o günü kaçımamaya çalışıyorum ve acayip moral oluyor :KK1:
çok hoş yaa:KK9:evet uygun şartların oluşması lazım,regl dönemi ve ayın büyüdügü dönem olmayacak,wc ye çıkılmış olacak ,o hafta kaçamak yapılmamıs olacak kı keyfimiz yerine gelsin:KK9::KK9:

Loxicimmm wc problemin varmış, çözmüşsün.
Geçmiş olsun, seni en iyi anlayanlardanım heralde :KK60:
Benim de öyle bir düzene girdi ki ama artık mide ilaçlarına yaklaşmıyorum bile ne kadar ağrım olsa da.
aşık şirinem gelmiş:KK1::KK48:

sağol canım,neyse halloldu ya,pek mutluyum bugun:KK9:Allah kulunu sevindirmek için eşeğini kaybettirip buldururmuş ya o misal,kıymetini anlıyoz:KK9::KK9:

kızlar malum evde net yok bu aralar o yüzden akşam menümü yazayım gideyim yarına kadar iyi bakın kendinize :KK16:
akşam: lahana çorbası, yoğurt, 3-5 tane de lahana dolması yerim o ka
lahana dolmasııııı,en sevdiğim şeyyy:KK56:asla duramam 3-5 taneyle:KK53:

Canım Şekerler,

Yarın bildirim günü ve bu hafta listeyi ben hazılıyorum bilen bilmeyen herkese ilan olunur:-))
ugur getırırsın inş. canım:KK48::KK48:

Kuzucuk uyanmadan bugünkü menümü yazayım, sonra yatma zamanına kadar fırsat kalmıyor:-)

Sabah:
çörekotu+su
Yeşillik
4-5 fıstık, 1/2 ceviz

2.öğün:

çörekotu+su
sabahtan kalan kıymalı yumurta(1/2 yumurta ile, diğer yarısını miniş yemişti sabah)
1 köfte(minişten kalan)
Salata
yoğurt

Off sürekli kalık yemek yiyorum, annelik ve yemek dökememek böyle bişi herhalde:nazar:

evt ya,çok üzüldim sana şimdi,kalmıs yumurta yemeyı de hiç sevmem:KK19:

zeytinleri götürmüşssün :KK53:ama papadiya hiç görmüyor,:KK53:o benim zeytinlere takar ancak:KK57:

benımde bugun 4.gunumde cozdum wc olayını buyuk sıkıntı gercekten

evet bıberıyeydı bugun aldım aktardan denıycem bır tatlı kasıgını kaynamıs suya ılave edıcem dımı sıyah
:KK9::KK9:aferım kız atom karınca
evet canım çok şükür kurtulduk yükümüzden:KK1::KK1:

aşık şirinem gelmiş:KK1::KK48:

sağol canım,neyse halloldu ya,pek mutluyum bugun:KK9:Allah kulunu sevindirmek için eşeğini kaybettirip buldururmuş ya o misal,kıymetini anlıyoz:KK9::KK9:

Şeyy kem küm sanırım o benim :KK17::KK16:
Aynen öyle valla ..
Her gün hatta bazen günde 2 kere çıkıyorum nasıl mutluyum..
Burada bir arkadaş yazmıştı uyanınca hemen ayakta 2 bardak su içip azıcık dolanıyorum sanırım o çok işe yarıyor.

Tanımazlarsa bozulmak yooookkkkkk
:KK51::KK51::KK51::nazar:

ıkıncı ogunummm

2 tavuk baget
1 tavuk pırzola
maydanoz dereotu roka kurusogan salatası
2 kasık pırasa

turk kahvesı eslıgınde 2 gunkurusu

Biberiye Çayının Faydaları; Bu güzel kokulu biberiyenin kullanılmadığı hastalık yok gibi. Özellikle kan dolaşımı hastalıklarına, romatizma ve astım hastalıklarına, mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanıldığı gibi ağır yemeklerden sonra içildiğinde sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca bronşit, öksürük, migren, gastrit, başağrısı, ağrılı adet, düşük tansiyon, kabızlık, safra kesesi taşı, ishal ve karaciğer rahatsızlıklarında da kullanılır.

Migren Tedavisi için Biberiye Çayı: Günde 5-6 fincan biberiye çayı 25 gün boyunca içilirse, baş ağrılarınıza ve migrenlerinize bir daha gelmemek üzere elveda diyebilirsiniz.
Biberiye Çayının Faydaları: Biberiye çayı, yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bir çaydır, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı yardımcı olur. Bu sebeble son dönemde popüler bitkisel zayıflama ürünlerinin içinde biberiye bitkisi eksik olmuyor.
Biberiye çayı ve Sindirim sistemi: Sindirim sistemi mide barsak kanalı bezlerini daha fazla çalışması için uyararak bu bölgede oluşan krampları çözer. Dolayısıyla sindirim bozukluğu, gazlanma ve mide-barsak tembelliğinde biberiye çayı çok faydalıdır.
Uykusuzluk için Biberiye Çayı: Geceleri uyumazdan önce 1-2 fincan biberiye çayı içerseniz çok rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.
Baş ağrısı için : Başınız ağrıdığı zaman alın bölgenize biberiye yağı ile masaj yaparsanız baş ağrınız azalır yada kaybolur.
Gut Hastalığı tedavisi: Gut hastalığından dolayı kandaki ürit asit miktarı yükselir. Günde 2 bardak biberiye çayı içmek kandaki ürit asit seviyesini normale yaklaştırır.
Vücud Kireçlenmesi Tedavisi: Biberiye yağı kireçlenen bölgeye günde 3 defa masaj yapılarak yedirilirse 1 hafta içinde kireçlenen bölge iyileşmeye başlar.
Biberiye yağı Deri hastalıklarında: Deri hastalıklarında yaraların daha çabuk iyileşmesinde ve derinin kendini çok hızlı şekilde onarmasına yardımcı olmaktadır.
Vücud Moralması: Kaza yada çarpma sonucu oluşan morluklar için biberiye yağı ile o bölgeye masaj yapılırsa 2 saat içinde morluk kaybolmaya başlar.
Biberiye Çayı İçerken Dikkat Edin; Hoş bir tat vermesi açısından biberiye çayına bir parça da kabuk tarçın atabilirsiniz.

wc ile barıştım
oo maşallah canım :nazar: darısı başıma :KK37:
Nil Gün'ün kitabını okuyorum tam denk geldi:-) Aşağıdakiler kitaptan alıntı:

Tartıda gördüğümüz rakam, toplam beden ağırlığını gösterir. Bu ağırlığa;
- Beden sıvıları
- Kaslar
- Yağlar
- Mide ve bağırsaklarda birikenler dahildir.

Bu değişkenlerle birlikte gün içinde bile ağırlığımız değişir. Sıkça tartılmak plato dönemleri yüzünden ve gün boyunca ağırlığın değişmesinden dolayı moral bozucudur. En sık tartılabileceğin zaman "haftada bir" olmalıdır; aynı gün aynı saat ve aynı koşullarda(yani sabah, tuvalet sonrası birşey yiyip içmeden ve çıplak olarak). Ayda bir tartılmak ideal olanıdır. Hergün tartılmak kendine yapacağın bir kötülüktür.
aynen katılıyorum teşekkürler paylaşım için :KK16:

Loxicimmm wc problemin varmış, çözmüşsün.
Geçmiş olsun, seni en iyi anlayanlardanım heralde :KK60:
Benim de öyle bir düzene girdi ki ama artık mide ilaçlarına yaklaşmıyorum bile ne kadar ağrım olsa da.
ayy ne güzell kocaman maşallah sana da canm :nazar:
1,4 KG toplam kayıp
huzur keyif kazanç hem de açlık duygusu yaşamadan..
tuvaletle de barıştık bugün herşey yoluna girdi bir spor eksik oda haftaya bu hafta vaktim yok:)) herşey biranda olmaz zaten:))
bugün sabah: 2yumurta yapmıştım tam kayısı oldu ama öyle çok geldi ki ilk kez birgün kendimi zorladım usulü bozmayayım diye ama yiyemedim 1,5yemişimdir.diğerleri klasik karatay kahvaltısı çeşitleriydi.

öğlen: hoca kızarmamış içli köfteyi tavsiye bile etmişti minnak bir içli köfte bol su biraz yogurt
akşama kuru fasulye pişiyor daha ne olsun:))

yalnız bu acıkmamak hem iyihem de canımı sıkıyor dediği zaman dediği kadar yemeliyim diye kasıyorum ama hiç acıkmamış oluyorum umarım bir sorun çıkmaz.

hepinize sevgiler.
öncelikle merhaba ve tebrikler :KK9:
eğer acıkmıyorsan iyileşiyorsun demektir ve bu harika bir ey.günde 2 öğün yeterli diyor hoca.2 öğün ye madem acıkmıyorsan :KK34:
Canım Şekerler,

:KK62: evet heyecan dorukta :KK1:kolay gelsin şimdiden sana :KK54:
inşallah canımmm

Sabah:
çörekotu+su
Yeşillik
4-5 fıstık, 1/2 ceviz

2.öğün:

çörekotu+su
1 köfte(minişten kalan)
Salata
yoğurt

afiyet olsun
aynen bende yapıyorum onu :KK1:
Ayy bildirim günü ne güzell.
Bildirim yapmayı da özledim.
Ama 2 hafta sonra artılarda da olsam bildirimlerdeyim.
sen işini bilirsin tontişim :KK16:
ooooooooo çok heyecanlıııı :KK62: ağızları 1 karış açık kalacak bak görürsün 25 kg ne demeeekk maşallahhhhh :nazar:
ıkıncı ogunummm

2 tavuk baget
1 tavuk pırzola
maydanoz dereotu roka kurusogan salatası
2 kasık pırasa

turk kahvesı eslıgınde 2 gunkurusu
afiyet olsunnn
canım kahve çekti.bugün hiç kimseler gelmedi ben de gitmedim.bir boşluk var diyorum ben de :KK1:
Biberiye Çayının Faydaları; Bu güzel kokulu biberiyenin kullanılmadığı hastalık yok gibi. Özellikle kan dolaşımı hastalıklarına, romatizma ve astım hastalıklarına, mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanıldığı gibi ağır yemeklerden sonra içildiğinde sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca bronşit, öksürük, migren, gastrit, başağrısı, ağrılı adet, düşük tansiyon, kabızlık, safra kesesi taşı, ishal ve karaciğer rahatsızlıklarında da kullanılır.

Migren Tedavisi için Biberiye Çayı: Günde 5-6 fincan biberiye çayı 25 gün boyunca içilirse, baş ağrılarınıza ve migrenlerinize bir daha gelmemek üzere elveda diyebilirsiniz.
Biberiye Çayının Faydaları: Biberiye çayı, yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bir çaydır, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı yardımcı olur. Bu sebeble son dönemde popüler bitkisel zayıflama ürünlerinin içinde biberiye bitkisi eksik olmuyor.
Biberiye çayı ve Sindirim sistemi: Sindirim sistemi mide barsak kanalı bezlerini daha fazla çalışması için uyararak bu bölgede oluşan krampları çözer. Dolayısıyla sindirim bozukluğu, gazlanma ve mide-barsak tembelliğinde biberiye çayı çok faydalıdır.
Uykusuzluk için Biberiye Çayı: Geceleri uyumazdan önce 1-2 fincan biberiye çayı içerseniz çok rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.
Baş ağrısı için : Başınız ağrıdığı zaman alın bölgenize biberiye yağı ile masaj yaparsanız baş ağrınız azalır yada kaybolur.
Gut Hastalığı tedavisi: Gut hastalığından dolayı kandaki ürit asit miktarı yükselir. Günde 2 bardak biberiye çayı içmek kandaki ürit asit seviyesini normale yaklaştırır.
Vücud Kireçlenmesi Tedavisi: Biberiye yağı kireçlenen bölgeye günde 3 defa masaj yapılarak yedirilirse 1 hafta içinde kireçlenen bölge iyileşmeye başlar.
Biberiye yağı Deri hastalıklarında: Deri hastalıklarında yaraların daha çabuk iyileşmesinde ve derinin kendini çok hızlı şekilde onarmasına yardımcı olmaktadır.
Vücud Moralması: Kaza yada çarpma sonucu oluşan morluklar için biberiye yağı ile o bölgeye masaj yapılırsa 2 saat içinde morluk kaybolmaya başlar.
Biberiye Çayı İçerken Dikkat Edin; Hoş bir tat vermesi açısından biberiye çayına bir parça da kabuk tarçın atabilirsiniz.

canım paylaşım çok güzel.teşekkürler.biberiyeyi ben yemeklerimde de azıcık azıcık kullanırım bazen,çok güzel koku veriyor.tavuğa,balığa,ete çokkk yakışıyor.yalnız 5 i 1 yerde çayımın içinde biberiye de var,aktardan almıştım.bana hiç bir faydası olmadı sanki anlamadım :26: ev zaten bitki çayından geçilmiyor artık ne ararsan var :KK1:

İyi akşamlar kızlar
İşlerimi biraz hafiflettim ve geldim :)
Çok özledim sizi:KK5:
Çook hızlı ilerleyen sayfalarımıza az bir göz atabildim sadece!

Size yazamadığım günlerde Karatay beslenme biçimi biraz sekteye uğradı ama ana kuralları çiğnememeye çalışıyorum:18:
Bakalım yarın sabah ne göreceğiz tartıda,eksilme olmamıştır da artma da olmasa bari:18:

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay bardagı fıstık ,bır muz,bır bardak sut..:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı):Bır kase mercımek corbası,bır tabak pırasa,kıymalı patlıcan yemegı,bır bardak ayran.omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),bıber,zeytın................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su

Spor: 2 saat ev ısı yaptım ,30 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• $a100%7E.jpg
    $a100%7E.jpg
    16,3 KB · Görüntüleme: 57
  • $a100.jpg
    $a100.jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 59

BU çok güzel bir bilgi oldu papadiyacım.
Benim mide sorunum olduğundan uzak durmaya çalışırdım aksine iyi geliyormuş demek, hemen içeyim ben de.

BU çok güzel bir bilgi oldu papadiyacım.
Benim mide sorunum olduğundan uzak durmaya çalışırdım aksine iyi geliyormuş demek, hemen içeyim ben de.

bende bugun aldım aktardan masalım.demledım su an ıcıyorum yarın tartıdan once wc nın yolunu tutmak ıstıyorum:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

canım sana iyi haber,ideal kilomuza indikten sonra kahvaltıda 1 dilim hem de tereyaglı ekmek yıyebılcez:KK52:

sonra o gun 5 km yurumek şartıyla az miktarda ev böreği de yiyebilcez,:KK52:ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı:KK1:

ama daha 2. haftadan pide yiycem dersen kilo milo veremezsin söyleyim:KK57:bu kadar serbest yiyecek varken hala pidede mi gözün inanamıyorum valla:KK20:

hadi sana canan hoca kıyagı,haftada 1 tane lahmacun yiyebilirsin kilo verme döneminde de:21::21::21::21:

ah ahhhh.aslında ben ekmek aramam ama sadece kahvaltıda ekmek ve peynir ikilisi olmazsa olmazımdır.amaaaa şu varki ben ne zaman yasklansam strese girip o yasağı deliyorum.yasak psikolojisi hiç yaramıyor bana.napalım uyacağız artık:KK4:

X