Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

iyi yapmışsın canım hem akşam 4'e kadar meyve yiyebiliriz diye biliyorum sonrası fena.

amin kızlar salya sümük gezmesem artık iyi olacak
ben bir tek kahvaltıda meyve yiyebiliyoruz sanıyordum bu iyi oldu

yaaa ama ilham kaynağım sensinsenin sayende ofiste kendime hareket yaratabileceğimi öğrendimben ilk adımsayar aldığımda çok dalga geççtiler inanmadılar senin ki otururken de atıyordur kesin falan diye.bir bilseler o adımlar nasıl oluyor

fiziksel aktıvite :yaplan bilimsel araştırmalar,insilin veleptin direncinin ilk etapta hareketsizligebaglı olarak bacak adelelerinde başladıgını gösdermişdir.İnsan vücudunda en büyük kitleyi bacak kalça adeleleri oluşturur.Dolaysı ile yakıta enfazla hitiyacı olan ve bu yakıtı en yogun düzeyde kullanan dokular bacak,ve kalca adelelerinin insülin ve leptin hormonlarına olan hassasiyeti geri münkün olmaktadır

Bacak adelelelerinden sora,karaçiger ve diger organlarda insülin ve leptin direncinin gelişmesi izlenir.Şişman kişilerde karaçiger yağlanmasının oluşması sonuncu,göbek etrafında araba tekerleği şeklinde yağların birikmesi nedenide budur.İşte bu sebeplerle en başta fizik aktivitemizi artırarak insülin ve leptin direncinin gelişmesini önlemek elimizdedir.Günlük fizik aktivitemizi artırarak oluşmuş olan insülin ve leptin direncini,bunların sonucu gelişebilecek dejeneratif hastalıkları önlemek ve geri çevirmekte münkündür.

Hekimlerin babası olan İstanköylü Hipokrat [Hippocrates] asırlar önce [MÖ V.yüzyıl] "Uzun yol yürüyen uzun yaşar"demiş ve ada halkını eşeğe bindikleri için sağlıklarını kaybedeçeklerini konusunda uyarmıştır.

loxıcım senı ve ıdealıstcımı gormuyodum ondan cıkıyodum burda oldukca muhabbet ederız tabıkıde

supersın canım bana 2012 spor anlamında ıyı gelmedımı ne hıc yuruyesım gelmıyo(((
eskilerden kimse girmez oldu yaa,tabii tıkır tıkır gidiyo kilolarınız ihtiyacınız yok buraya dimi

hiç yemedım,karalahana sarma nasıl bir yemek acaba
loxııı bacım needıyon sesın cıkmıy:26:
ben geliyom sen gidiyon bacım,buluşamıyoz
akşama ne yemek yapsak dıye dusunuyodum ben de ,pırasa kavurması yapcam galiba:44:
yemek zevki de kalmadı son günlerde bende

Kahvaltı

2 sahanda yumurta
4 ceviz
1 domates
peynir
2 zeytin
suda beklemiş kayısı 3 adet

öğlen
balık ızgara salata tahin helvası varmış .............helva yemek istiyom olur demi
balıktan sonra ızın verıyor hoca ama bu hafta yılbaşı kaçamagı yapmadıysan

ilk sayfada örnek menü var,ordan fikir alıp kendıne uyarlayabılırsın.
kısaca unlu,şekerli herşey ve hazır gıdalar yasak bu dıyette.

1 gun yemekle de kiloalınmaz yaa,niye strese girdi ki herkes bu hafta:44:bende yedım ctesi gün boyu ama gayet rahatım

selam
sabah:2 yumurtada otlu peynirli omlet
8zeytin
fındık-badem
1bardak tarçınlı süt
3 gün kurusu kayısı
omega-3
yarım saat yürüyüş....

canım senin avatarın acayip ilham kaynağı.her yalnız anımda senin hareketini yapmaya çalışıyorum

kızlar içinizde biberiye çayı içeniniz var mı?ben dün yatmadan önce içtim sabah düşmanı denize dökerek güne başladımsindirime faydalıymış ve kilo verenler mutlaka biberiye kullansın diyorlar.benden söylemesi

menu

Sabah
Klasik karatay kahvaltısı
OMEGA3 ve Cvit.

öğlen

yoğurt
salata
beyaz peynir
10 tane badem

akşam

Et kavurma
Bol salata
Kefir
1 avuç karışık kuru yemiş

Su:2.5 L
Spor: 5 km açık havada yürüyüş

ben bazen içiyorum.haftada 1-2kez,ama karışık demliyorum...

menu

Sabah
Tek yumurta tereyağında
1 ç.b. ceviz
Beyaz peynir, dil peyniri
8 zeytin
2 kuru kayısı
OMEGA3 ve Cvit.

öğlen

yoğurt (keten tohumlu)
salata
beyaz peynir
10 tane badem

akşam

Tavuk sote
Bol salata
yoğurt yemeyi planlıyorum.
Su: Bu zamana kadar 750 ml

Spor: 5 km açık havada yürüyüş

bügün öğlen yemıyecektim 2 ögün yapayım dedim komşu kısr getirdi gelde dayanyaaaaaan

Son düzenleme:
1. Tahini yoğurtlu ya da yoğurtsuz birçok salatada severek kullanırdım. Ama Karatay diyetinde tahin serbest mi? Bir bilginiz var mı? Tahin helvasına balıktan sonra izin var ama tahinin kendisine de izin var mı?

2. Öğle yemeklerinde genelde salata yoğurt ve biraz peynir yiyorum. Hem sabah hem öğlen peynir yemek sizce fazla mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

bügün öğlen yemıyecektim 2 ögün yapayım dedim komşu kısr getirdi gelde dayanyaaaaaan

amanın ne gıcık yaa,benim de bir kere öyle bozulmustu dıyet,birkaç kasık yıyım derken bir bakmıstım tüm tabagı yemişimbence hiç dokunma,üstünü kapatıp dolaba kaldır,eşin gelince yesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…