Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ya boyle oldugu zaman akşam kaç gıbı yemek yıyorsunuz

canım eşimin iş durumuna bağlı mesela bugün 7-7:30da gelecek o saate kadar bekleyebilirmiyim bilmiyorum.:KK5:.ozaman 3 öğün yapıyorum..:KK17:
ama gece işe gidince akşam 5 gibi yiyoruz ozaman 2 öğün yapıyorum...:KK34:
senin düzenin nasıl ona göre yap erken 5-6 gibi yemek yiyebiliyorsan 2 öğün yapsan daha iyi olur..:26:

1. Tahini yoğurtlu ya da yoğurtsuz birçok salatada severek kullanırdım. Ama Karatay diyetinde tahin serbest mi? Bir bilginiz var mı? Tahin helvasına balıktan sonra izin var ama tahinin kendisine de izin var mı?

2. Öğle yemeklerinde genelde salata yoğurt ve biraz peynir yiyorum. Hem sabah hem öğlen peynir yemek sizce fazla mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

tahin serbest sanırım,çünkü susam yağıymıs ve sağlıklıymış,öyle yazıyor kitapta.bende aldım ama nasıl kullanacagımı bılmedıgımden öyle duruyor dolapta,direk yogurdun ve salatanın içine mi karıştırıp yiyorsun,tarif alabilirmiyim
çocukları da alıştırayım diyorum,sağlıklı brşey

peynır sabah öğlen yenebilir ,çok olmaz,yalnız ben akşam yedıgımde ertesi gün vücudumun su tuttugunu görüyorum,içindeki tuzdan sanırım:44:

ben de 1 haftadır zorunlu olarak ara vermiş durumdayım. Şehir dışına çıkmak zorunda olduğum için bütün düzenim bozuldu. Şimdi de gripten dolayı çok kötüyüm. şu hastalığı bi atlatayım yeniden başlamayı düşünüyorum.

Merhaba, Karatay diyetinde sağlığa yada metabolizmaya zarar verecek hiç bi besin yok ki doktorunuz diyeti neden bıraktırdı anlamadım.

amanın ne gıcık yaa,benim de bir kere öyle bozulmustu dıyet,birkaç kasık yıyım derken bir bakmıstım tüm tabagı yemişim:KK57:bence hiç dokunma,üstünü kapatıp dolaba kaldır,eşin gelince yesin:21:

yokk canım yeyimiyecem zaten iştahı zor kodorolum altına aldım hiç nıyetim yok dolaba koymadım çünkü çok güzel koktu danamam diye ağzını kapatım doğru balkona unutmasam çoçuklar yesin

amanın ne gıcık yaa,benim de bir kere öyle bozulmustu dıyet,birkaç kasık yıyım derken bir bakmıstım tüm tabagı yemişim:KK57:bence hiç dokunma,üstünü kapatıp dolaba kaldır,eşin gelince yesin:21:

loxi ben anlamadım ya bol maydanozlu, limonlu olsa kısır yenmez mi bizim diyette bulgurla yapılıyor bulgur yiyebiliyoruz, ben bir kere yapıp yedim mesela yanlış mı yaptım anlamadım ki :44:

loxi ben anlamadım ya bol maydanozlu, limonlu olsa kısır yenmez mi bizim diyette bulgurla yapılıyor bulgur yiyebiliyoruz, ben bir kere yapıp yedim mesela yanlış mı yaptım anlamadım ki :44:

canım ben de çok şişkinlik yapıyor bulgur,kilovermemı de yavaşlatıyor.:KK50:

hoca da ölçülü yiyebilirsiniz diyor.

sen kendi bünyende deneyerek karar ver bence:KK34:

Öncelikle hoşgeldin lere teşekkürler. Çok enteresan bugün 2.gün sabah 09.30 yediğim kahvaltının üzerinden saatler geçti halen hiç mi hiç acıkmadım. Daha önce diyetisyen kontrolünde 8 öğünlü diyetlerde bile gözüm saatte olurdu. Bakmayın niye dediğime Hocam kitabında güzelce açıklamış aslında da bana teoride öyle ama pratikte olmayacak gibi gelmişti.
Sabah: Kırmızı biberi doğradım kesme şeker kadar tereyağında azıcık çevirdim yumurtayı çırpıp ekledim.Üzerine bol kekik ve pul biber nefis omlet oldu.Dil peyniri, zeytin,ince belli bir çay bardağı kavrulmamış fındık şekersiz çay ve su
Bu saat oldu öğlen ihityacım hiç yok olursa yoğurt keten tohumunu ilk kez deneyeceğim. Yoğurtla öneriliyordu sanırım.
AKşama ev haklına fırında tavuk ve pilav bana fırında tavuk ve salata var. Ve yoğurt. Dün yoğurt makinam da geldi artık yoğurdumu da kendim yapacağım:)

Dünden bugüne 0,5 kg gitmiş ödemdir sudur her neyse ama gidecek işte. Acıkmadan bu iş böyle devam edecekse gerçekten psikolojik değil ve hep böyle iyi hissedeceksem yaşasın böyle diyet.
Sevgiler kolaylıklar herkese
sinem

öğlen çıkan yemek bugün bana göre değildi.
Patates yemeği,makarna,hoşaf:KK43:

bende

1 kase yoğurt
1 çay bardağı ceviz yedim :)

.

loxıcım karalahanayı bılırsın pazarda gormussundur onu alıyosun kaynar suda 5 dk alt ust edıyosun bulgur sogan kıyma maydanoz baharat zyagıyla yogrulmus harcı lahanaya sarıyosun cok lezzetlı oluyo aynı harcı bayaz lahana pazı yanı butun yapraklı sebzelere sarıp yapabılırsın...
evet loxıcım ya eskılerden kımse kalmadı mesela saphıra gunlerdır yok gul desen kopyala yapıstır yapıp cıkıyo kımse gırmıyo eskısı kadar ama masaallah yenıler cok ıyı baya paylasımda bulunuyolar

Tünaydin Kizlar
Heryerimden endorfin fiskiriyor yine.
Sabah kalkar kalkmaz giyindim dogru yürüyüse. Allahtan bu gün yagmur yoktu. Ama soguk rüzgar insanin icine isliyor valla.
Kendimi astim artik tam 7km yürüdüm 9,985 adim 456kalori yakmisim yuppiii...Sonra sicak bir dus ve Mükemmel bir Karatay kahvaltisi
1.ögün
Sabah erken kaktim :KK24: 2 yumurtayi sütle cirptim kendime bir omlet yaptim :KK24: :KK24: :KK24:
1 avuc ici beyaz peynir
bol kiraz domates
yarim kirmizi Paprika
5 tane ceviz
1 kasik keten togumu
1 kasik cörek otu
2 tane omega 3 takviye kapsül
1 tane vitaminC takviye kapsül
1 bardak türkkahvesi sütile yapilmis (ah su tatlandiricida olmasaydi:KK17:)

Tarti hala 1,5 kilo cezalisin diyor. Insallah Cumaya kadar oda gider.
Kizlar siz siz olun sakin benim düstügüm hataya düsmeyin 2 gün icin 2 haftayi cöpe atmayin...

Son düzenleme:
Daha önce de dediğim gibi yılsonu-yılbaşı işleri stok-bilanço vs. çok çok yoğunum..Geçmişleri okumadım okuyamayacağım durum bildireyim dedim...
Cumaya göre tartım +900 gösteriyordu bu sabah.... ama wc ile 3 gündü küstük,kahvaltıdan sonra barıştık yarın sabah durumum şekillenir artık..
Dün akşam arkadaşımda kaçamak ta yaptım:KK17:Sosyalleşmek iyi gelmiyor,en azından ben zor karşı koyuyorum :KK43:

Öncelikle hoşgeldin lere teşekkürler. Çok enteresan bugün 2.gün sabah 09.30 yediğim kahvaltının üzerinden saatler geçti halen hiç mi hiç acıkmadım. Daha önce diyetisyen kontrolünde 8 öğünlü diyetlerde bile gözüm saatte olurdu. Bakmayın niye dediğime Hocam kitabında güzelce açıklamış aslında da bana teoride öyle ama pratikte olmayacak gibi gelmişti.
Sabah: Kırmızı biberi doğradım kesme şeker kadar tereyağında azıcık çevirdim yumurtayı çırpıp ekledim.Üzerine bol kekik ve pul biber nefis omlet oldu.Dil peyniri, zeytin,ince belli bir çay bardağı kavrulmamış fındık şekersiz çay ve su
Bu saat oldu öğlen ihityacım hiç yok olursa yoğurt keten tohumunu ilk kez deneyeceğim. Yoğurtla öneriliyordu sanırım.
AKşama ev haklına fırında tavuk ve pilav bana fırında tavuk ve salata var. Ve yoğurt. Dün yoğurt makinam da geldi artık yoğurdumu da kendim yapacağım:)

Dünden bugüne 0,5 kg gitmiş ödemdir sudur her neyse ama gidecek işte. Acıkmadan bu iş böyle devam edecekse gerçekten psikolojik değil ve hep böyle iyi hissedeceksem yaşasın böyle diyet.
sinem

canım cok guzel anlatmıssın ve gayet guzel uyguluyosun yanlıs hatırlamıyosam kahvaltı tabagını sen koymustun dımı cok guzel gozukuyodu beklıoyoruz boyle fotoları kolay gelsınEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

sinem

evet acıkmıyoruz cunku dogru seyler yıyoruz,bunların yerıne 3 dlm ekmekle kahvaltı yapsan ya da 1 tabak makarna yesen acıkacaktın.hocanın dedıgı gibi boş kalori degil tok kalorili yiyecekler yiyoruz.

gercekten ömür boyu böyle beslenmek çok kolay ve keyifli:KK8:

Selam kızlar nasılsınızz ?
Ben geldim çok ama çok güzeldi sevdiceğimle zaman.
Çok kilo almış gibi hissediyorum ama bir süre tartılmayayım şİmdilik buralardayım ama yine gideceğim ara ara.
Bu arada kıyafet konusunu beğenemedim gitti.
Bir şeyler aldık ama bakalım olacak mı bir ara koyacağım.
Üstüm 36 altım 38 olmuş.

loxıcım karalahanayı bılırsın pazarda gormussundur onu alıyosun kaynar suda 5 dk alt ust edıyosun bulgur sogan kıyma maydanoz baharat zyagıyla yogrulmus harcı lahanaya sarıyosun cok lezzetlı oluyo aynı harcı bayaz lahana pazı yanı butun yapraklı sebzelere sarıp yapabılırsın...
evet loxıcım ya eskılerden kımse kalmadı mesela saphıra gunlerdır yok gul desen kopyala yapıstır yapıp cıkıyo kımse gırmıyo eskısı kadar ama masaallah yenıler cok ıyı baya paylasımda bulunuyolar

bende burdayım:KK59:

Selam kızlar nasılsınızz ?
Ben geldim çok ama çok güzeldi sevdiceğimle zaman.
Çok kilo almış gibi hissediyorum ama bir süre tartılmayayım şİmdilik buralardayım ama yine gideceğim ara ara.
Bu arada kıyafet konusunu beğenemedim gitti.
Bir şeyler aldık ama bakalım olacak mı bir ara koyacağım.
Üstüm 36 altım 38 olmuş.

hoşgeldin canım...:KK52::KK52:
nasılsın,neler yaptın....:KK17:

masallll

sımdı aklımdan gecıyodum asaga baktım burdasın naber naptın ne ettın tanıstınmı mustakbel kayınvalıdeyle gııı:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

X