Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selam kızlar öncelikle hepinize merhabalar...
Ben daha önceden kk de faklı bi topic altında kg vermiştim... Çok da güzel gidiodum..
58 kg ya kadar düşmüştüm hem de hiç spor yapmadan... Ramazan girdi araya bırakmak zorunda kaldım ve kg almaya başladım şimdi 65 in üzerinde olduğumu düşünüyorum. Açıkçası tartılmaya korkuyorum şuan... Tekrar eskisi gibi yapıyım dedim olmadı yapamadım ve bıraktım. Sonra Dukan ve Karatay diyetini çok duyar oldum... Bir de ona bakıyım dedim. Ben ağırlıklı olarak sebze yiyerek kg vermiştim... Bunlar da tam tersi protein ağırlıklı beslenmeyi savunuyor sanırım..
Tam olarak neler yeniliyor, neler yasak bana yardımcı olabilir misiniz acaba?

valla üç haftada verdim:KK66::KK66:ben 85 kilodan başladım o yüzden çok gitti daha başlarında olmama rağmen.ne kadar köfte o kadar ekmek hesabıııı bacım:KK66::KK66:

helal sana bacum biz 4 hafta olacak daha 3 kilocuk anca verebilduk ne edek :KK1:
ama seni çok kıskandum şimdi :KK16:

Kahvaltı

2 sahanda yumurta
4 ceviz
1 domates
peynir
2 zeytin
suda beklemiş kayısı 3 adet

öğlen
balık ızgara salata tahin helvası varmış .............helva yemek istiyom olur demi:KK15:
:KK15:

canım helva şekerli ama az olarak yiyebilirsin sanırım bizde de mezgit tava,salata var yehuuuu bayılırım balığaaa:KK56:

ÖĞLE YEMEĞİM :KK56:

Mezgit tava (keşke ızgara olsaydı ama burda zor tabi ve keşke zeytinyağında kızartılsa idi buda zor mecburen olanı yiyeceğim)
Bol yeşil salata
Az yoğurt
1 avuç badem

KAHVALTIM
2 Haşlanmış yumurta
peynir
6 zeytin
bir çay bardağı ceviz
malesef dayanamayıp çay içtim :KK43:

Arkadaşlar bir de şu leslie konusunu merak ediyorum
Bu ara çok soğuk olduğundan evde leslie yapıyorum akşamları
Ancak 2 milllik family videosunu yapabiliyorum ancak.
Siz hangisini yapıyorsunuz.Benim yaptığım biraz hafif.
Acaba faydası olur mu?
Ama daha uzununu da şu anda yapmaya zamanım yok.
Ne olur bu konuda bilgi sahibi olanlar bana yardım edebilir mi?
Özellikle kilo verenler ne kadar spor yaptınız,lütfen bilgi verirmisiniz?

KAHVALTIM
2 Haşlanmış yumurta
peynir
6 zeytin
bir çay bardağı ceviz
malesef dayanamayıp çay içtim :KK43:

Arkadaşlar bir de şu leslie konusunu merak ediyorum
Bu ara çok soğuk olduğundan evde leslie yapıyorum akşamları
Ancak 2 milllik family videosunu yapabiliyorum ancak.
Siz hangisini yapıyorsunuz.Benim yaptığım biraz hafif.
Acaba faydası olur mu?
Ama daha uzununu da şu anda yapmaya zamanım yok.
Ne olur bu konuda bilgi sahibi olanlar bana yardım edebilir mi?
Özellikle kilo verenler ne kadar spor yaptınız,lütfen bilgi verirmisiniz?

canım ben leslie'yi kendime uyarladım.daha önce spora giderken öğrendiğim aerobik hareketlerle birleştirip yapıyorum yoksa acayip bacaklarım acıyo:KK14:tempolu yaptığım için 15 dk'da tıkanıyorum.sonra başlıyorum misket havası falan böylece vücut gevşiyor.uyumadan önce yatağın içinde mekik çekiyorum gücüm yettiğince.vaktin yoksa dünde 10'ar dakika süreyle 3-4 defa leslie yap o da çok faydalıymış.hem gün içerisine yayılmış egzersiz çok daha faydalı diye okumuştum bir sağlıklı yaşam sitesinde.ben akşama kadar(mecburen)oturuyorum sonra eve giderken deli gibi tepiniyorum aman biraz yürüyeyim diye:KK34:

öğle yemeğim

ızgara köfte(6 tane:KK57:)
bol bol közde domates biber
ayran

ayrıca adımsayarım şu anda 4000 gösteriyor:KK66::KK76:

merhaba kızlar
sabah kahvaltım:
2 yumurtadan mantarlı omlet
10 yeşil zeytin(ev yapımı)
biberli lor kavurması
1çay bardağı fındık
2gün kurusu
1mandalina
marul
ıhlamur
omega 3 2tane

arkadaşa gideceğim sosyalleşmeyi hasarsız atlatırım inşallah:KK14:

öğle yemeğim

ızgara köfte(6 tane:KK57:)
bol bol közde domates biber
ayran

ayrıca adımsayarım şu anda 4000 gösteriyor:KK66::KK76:
harikasın ve köfte çok değil durduk yere kendine vurup durma :) akşamı hafif geçirmek çok daha önemli öğleden korkma yani
4000 adım güzel ne kadarı tempolu oldu benim adımsayarda hızlı ve süreklilik varsa ayrı bir yerde aerobic adım olarak gösteriliyor sende de var mı? yoksa normal yürüyüş mü?benim şu an sabahtan beri normal ofis içindeki hareketlerim 1533 olmuş

Son düzenleme:
merhaba kızlar
sabah kahvaltım:
2 yumurtadan mantarlı omlet
10 yeşil zeytin(ev yapımı)
biberli lor kavurması
1çay bardağı fındık
2gün kurusu
1mandalina
marul
ıhlamur
omega 3 2tane

arkadaşa gideceğim sosyalleşmeyi hasarsız atlatırım inşallah:KK14:
leylak afiyet olsun kahvaltın süper lor kavurması nasıl oluyor merak ettim sanırım çalışmıyorsun değil mi? özendim valla
sosyalleş ama yeme sakın zararlılardan biz ettik sen etme telafisi zor oluyor resmen bir hafta geriye gidiyorsun aman haaa yime sakın yime yimeee spor yap yürüyüş yap arkadaşından sonra yürü bencee:KK76:

ene 4 kişi kalmışız looo ben bu arada hala yemeğe gidemedim patron çıkınca gidicem inşallah leptinim devreye girmiştir :KK37:

Gamzeeeeeee lütfen kendine gellllll, yılbaşı geçti artık canım dün dünde kaldı. bugüne dön arttttıııııııkkkkkk:nazar:

Geldim canım geldimmm :KK1:
motivasyonum düşük ama olsun en azından normal kahvaltımı yaptım birde hastayım onunda etkisi var sanırsam :KK1:
2 3 güne normal düzenim oturur tam bu cuma tartıda artıyı göreceğimi bildiğim için bozuldum böle :KK1:

Geldim canım geldimmm :KK1:
motivasyonum düşük ama olsun en azından normal kahvaltımı yaptım birde hastayım onunda etkisi var sanırsam :KK1:
2 3 güne normal düzenim oturur tam bu cuma tartıda artıyı göreceğimi bildiğim için bozuldum böle :KK1:
sorma gamze bende korkuyorum cumadan 13. cuma vardı korku filmi resmen benim korkulu günüm olacak cuma acaba tartılmasamda haftaya cumamı tartılsam kızlar yaaa ne etsem ben bilemedim :44::44: kilomu aynı görsem sevinçten takla atacağım ama aldım diye korkuyorum aldım mı acabaa :44:

Son düzenleme:
harikasın ve köfte çok değil durduk yere kendine vurup durma :) akşamı hafif geçirmek çok daha önemli öğleden korkma yani
4000 adım güzel ne kadarı tempolu oldu benim adımsayarda hızlı ve süreklilik varsa ayrı bir yerde aerobic adım olarak gösteriliyor sende de var mı? yoksa normal yürüyüş mü?benim şu an sabahtan beri normal ofis içindeki hareketlerim 1533 olmuş

yaa yok benim adımsyarımda yağ kalori km ölçüyor ekstra.yürüyüş sırasında sık sık telefon çaldı o yüzden hızlı yürümeme rağmen bölündüğü için sadece yürümüş oldum ama buna da şükür.yaa ofis hayatı çok kötü 1533 adım iyi valla.ben telefon çaldığında ayağa kalkıp konuşuyorum.yan masadaki müdüre çaktırmadan gerinme hareketi falan yapıyorum hatırladıkça:KK66::KK66:akşam bir ödmem var yüyrüyerek gidicem 4 yokuş çıkış 4 yokuş iniş...:21:

öğlen:
sebze çorbası
tavuk şiş
yoğurtlu kereviz salatası
1 portakal (gripliyim ya şifa niyetine yedim) :KK37:

yaa yok benim adımsyarımda yağ kalori km ölçüyor ekstra.yürüyüş sırasında sık sık telefon çaldı o yüzden hızlı yürümeme rağmen bölündüğü için sadece yürümüş oldum ama buna da şükür.yaa ofis hayatı çok kötü 1533 adım iyi valla.ben telefon çaldığında ayağa kalkıp konuşuyorum.yan masadaki müdüre çaktırmadan gerinme hareketi falan yapıyorum hatırladıkça:KK66::KK66:akşam bir ödmem var yüyrüyerek gidicem 4 yokuş çıkış 4 yokuş iniş...:21:

ay çok hoşsun gerinme hareketine çok güldüm :))
ne hallere düşüyoruz bende bir gün yakalanıcam diye korkuyorum ama ne yapayım yaa şirinlik yapar itiraf ederim sonuçta ayıp bişey yapmıyoruz ya fırsat buldukça yürüyoruz

öğlen:
sebze çorbası
tavuk şiş
yoğurtlu kereviz salatası
1 portakal (gripliyim ya şifa niyetine yedim) :KK37:
afiyet olsun şifa olsun şekerr

X