Kararsız bir anne :(

rrrapunzelll

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2015
482
430
34
Kızım 2 yaşına girecek 1 hafta sonra... Doğumdan bu yana sorunsuz emzirdim son 5.6 aydır bana daha fazla bağımlı olmaya başladı..Ağlasa memede gülse memede her an memede kendini sakinleştiriyor ve geceleri sürekli emmek istiyor..Çok seviyorum emzirmeyi ama bazende bunaldığım için keseyim artık dedim hem geceleri rahat uyuruz hem 2 yaşında geldi diyerek güzelce konuşup anlatmaya calışsamda ikna edemedim kademeli bıraktırmayıda başaramadım ve emmeye devam etti...Üzülerekte olsa aktardan aldığım sabır taşını sürdüm dün sabah emdiği anda acı tat alarak öğürdü üzüldü meme acı olmuş dedi gün içinde aklına geldikçe huzursuz mutsuz oluyor.meme diye aglamıyor sanırım farkında tadı kötü artık ememem diyor bence ama sinirli gergin..Uykuya dalarken bile memede uyuyan bir çocuk çünkü...Gece bir kez uyandı biraz ağladı meme istemedi ama ağladı bişeyler yedirdim uyuttum zorda olsa...Bıraktırmak isterken bir yandanda mutsuzum biraz daha emzirsemiydim bu kış geçsemiydı diyorum şimdi gögüslerim süt doldu uykuya dalmısken biraz versem özlemiştir uyanınca hatırlarmı acaba diyorum karışık duygular içerisindeyim bir yanım başlamısken devam et oda sende rahat edeceksin hiç durmuyor artık diyorum bir yanımda emzirmek istiyor siz kaç yaşında bıraktırdınız emzirmeyi büyüdükçe memeden kesmek daha zor olmazmı ? Rahat edeceğim diye düşünürken üzülüyorum az önce geldi kıyafetimin üstünde emiyormuş gibi yapıp meme acımı diye sordu gitti geceleri uyurken versem mi biraz daha devam etsem mi bu kiS en azindan cocuga karmasa yaratmakta istemiyorum ama hic beklemedigim bi duygu karmasasi icindeyim annemde kiyamiyor bu kisda emseymiydi diyor hep vicdan yapiyorum 1 bucuk yasindan sonra anne sutu yaramaz diyen bile var etrafimda inanmiyorum buna kanser hastalarina bile sifa olurken degilmi

Anne sutu elbette cok faydali ama bir yastan sonra gerekmiyor. 2 yas ideal kesmek icin. Uzmeyin kendinizi. Devam edin. Kararsiz davranirsaniz cocuk daha cok karmasa yasar.

İstikrar çok önemli...
Birkaç güne alışacak

Anne sütünü yeterince almış,
Şimdi vazgeçip tekrar memeyi verirseniz,bir dahaki meme bırakma dönemi çok daha sancılı geçecektir diye düşünüyorum...

İlk iki kızımı 2 şer yıl 3. Kızımı 2,5 yıl emzirdim
Ama dinen 2,5 yıl caiz değil bunu biliyorum

Size tavsiyem başlamışken devam edin
Babaannem der ki bıraktırıp başlatırsan çocuk tutarsız olurmuş
Her dediği çıktığı için onu kaale almamazlık edemedim yonsa bende daha kesememiştim

Benim kızımda memede uyurdu sarılarak uyutmaya başladım ilklerde ağladı tabii ama alıştı sonra
Yani alışır merak etmeyin
Parka bahçeye çıkın yorulsun enerjisini atsın
Doğru bir karar vermişsiniz dönmeyin
Kolaylıklar dilerim

Halt etmiş onu diyen yarar bal gibi yarar ama maalesef 2 yaştan sonrası çocuk için çok iyi değil psikolojik olarak yıkılsa bile emin olun en iyisi bu. Siz yanında olun gece aglayinca sarılın onunla yatın ama sakın başka şeylerle avutmayin birde onlardan ayirmayla ugrasirsiniz üzülmeyin onun için en iyisi...

Kocaman cocugu emzirmeyin lutfen iki yil emmis cok guzel zaten fazlasi yararsız gece uykulari sizin bolunuyor onunda bolunuyor kesintisiz uyusa oda daha rahat eder emin olun buyudu artik anneai kabullenin baslamissiniz bitirin kolay olmayacak tabiki ayrilmasi ama herkes bu sureclerden geciyor bukadar dramatize etmeyin bence

Bende bıraktıramam sanıyordum. Ustelık benim ki sızın gıbı bagımlı degildı daha dogrusu 18. Aydan sonra bu duruma geliniyormus bu sebeble bırakırtırdım. 21 aylık suanda hiç uzulmedım beni ne kadar yoruyormus, onun ne kadar yemesini bozuyormus anlamıyormusum. Ve kesintisiz uyku basladı kesinlikle ıstemısım galıba ben bu ısı. Ben anlatarak bıraktırdım sut bıttı dedim oda hıc zorlanmadı. Demem o ki sizde biter ıs.

Bence yeterince emmiş sonra çok alışkanlık oluyor çocuklarda başlamışken devam ettirin unutur

Ayy kendimi gordum bir anda benim kizim da aralikta 2 yasina girecek dogru duzgun bisey yemiyo tam bir meme bagimlisi ben de 2 yasinda biraktirmayi dusunuyorum sonra bu duygulari mi yasayacagim takipteyim merakla

iki cocugumda da 2 yasindan once kademeli biraktirdim, zaten sutum de aman aman degildi, hic o gogus dolmasini falan yasamadim.

simdi sizin sutunuz bolken bana biraz erken geldi acikcasi, bir kac ay sonra daha mi iyi olur acaba diye dusunuyorum. Yine de biraktirma sebeplerinizi iyi degerlendirip karar verin.

Ben tiksindirerek biraktirmaya karsiyim. Tabi siz yapmissiniz sizin tercihiniz o ayri. O gune kadar teselli buldugunuz seyin birden igrenc bir seye donustugunu bir dusunun,cok kotu degil mi?
Uzmanlar kis baslangicinda,2 yas sendromu dolaylarinda,kres baslama doneminde ,dis cikarma doneminde dogru bulmuyorlar meme biraktirmayi. Artik siz bir yola girmissiniz hayirlisi olsun diyelim.

1bucuk yasinda kendisi birakti oglum. Sutum de azalmaya baslamisti zaten.
Birakmasaydi salca surmek,aci surmek, sabir tasi gibi sekilde biraktirmak istemezdim acikcasi. Neden sevdigi bi seyi igrenerek biraksin ki cocuk?
Gogusleriniz de doluymus daha. Bikac ay daha gitsemiydi ki?
Ama bi yola girdiyseniz donmek de olmaz simdi.
Uzuldum insallah sorunsuz atlatirsiniz.

Bir soru sorabilir miyim ?
Neden kış aylarına girerken emzirmeyi bırakmayı önermiyorlar? Antibiyotik gibi olduğundan mı ?

Her anne aynı kararsızlığı yaşar, acaba son k kez emzirsemiydim diye.

Sakın kararinizdan vazgeçmeyin. Bu defa da ikilem yasatirsiniz , bir gün düzelir umudu yaşar.

Bir haftaya her şey düzene girer.

Mesela kediler yavrularına pati atıyolar memeye yaklaştırmıyolar zamanı gelince :)
Benim için kriter bir sürü dişinin olması ve yemek yiyebilmesi sanırım.
Yeterince emmiş bence yeter diye düşündüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…