Kararsız bir anne :(

İdeal yaşta bıraktırmışsınız. Bence istikrarlı olun 3 günde kabullenme evresi oluyor ben ilk gün 24 saat uykusuz kaldığımı biliyorum ama atlattık şükür. Hem ek gıdalar daha sağlıklı oluyor emdiği dönemde fark etmiyoruz ama bıraktırınca daha sağlıklı iştahlı besleniyorlar

Ben de 2,5 yaşında bıraktırdım. Öncelikle uzun emzirmenin faydalı veya zararlı olduğuna dair bilimsel bir çalışma yok. Pedagoglar sadece memeden tiksindirilerek emzirmenin bitmesine karşılar. Ben önce konuştum, sonra bayramlarda kalabalık ortama girince kendisi unuttu, arkadaşlarıyla oyuna daldı. Sonra aklına gelince de vermedim, böyle böyle üç ayda bıraktı. Siz de sıkıntı yaşıyorsanız bol kalabalık ortama girin.

Ben tiksindirerek biraktirmaya karsiyim. Tabi siz yapmissiniz sizin tercihiniz o ayri. O gune kadar teselli buldugunuz seyin birden igrenc bir seye donustugunu bir dusunun,cok kotu degil mi?
Uzmanlar kis baslangicinda,2 yas sendromu dolaylarinda,kres baslama doneminde ,dis cikarma doneminde dogru bulmuyorlar meme biraktirmayi. Artik siz bir yola girmissiniz hayirlisi olsun diyelim.
:KK43: hic bilmiyordum bunları ya 3gun oldu sımdı daha iyi ama az pişman olmadım değil geride dönemiyorum

sen o zaman gel tekrar konuşuruz :)))))

şaka bir yana diş vs ölçü değil

dişi de yemesi içmesi de tamdı hatta oğlum oturur bir tavuk butu ve bir kepçe pilav yerdi yanında da yoğurt ekmek vs bir öğünde

ama 30 ay emdi

21 ay civarında bezi bıraktık emzirirsem gece işer mi acaba dedim işemedi emdiği gibi alttan da bıraktığı dönemler geçmişti

24 ay civarında bıraksak mı diye düşündüm sonra kreşe başlayacaktı ikisi bir ara olmaz dedim

benimki sadece meme ile uyurdu ama gün içinde çok emmezdi gece düzenli olarak 3 kere kalkar emerdi hiç azaltma vs yapmadık

kreşte uyumayı öğrendi sonra da 30 aylıkken iki gün içerisinde artık yeterli olduğunu meme emme zamanının sona erdiğini söyledim bir iki mıkırdama ile bıraktık

ne meme elleyeceğim ne onu koklayacağım ne şu oyuncağıma sarılacağım dönemi yaşadık

her çocuk her anne farklı

şimdiden kendine vade belirleme, gittiği yere kadar olsun ölçü bence

konu sahibi arkadaşım başlamışsın çok da sıkıntı etmemiş gibi sen de çok derinlere dalma 2 yaşına da gelmiş yeterince emmiş de ve vicdanen kendini yorma

enerjini minik canavar ile boğuşmaya ayır dertlenme
Dogru diyorsunuz ne bileyim sutum bolken biraz daha emsemiydi dedim annemde az daha emseydi dedi durdu vicdan yaptırdı bana :)

Memeyi bıraktırmanıza bir şey diyemem ama bıraktırma tarzınız çok yanlış. Pedagogtan destek alabilirdiniz

2 yaşına kadar faydalı olan süt “AA bu çocuk 2 yaş oldu zararlı olmayım” mı diyor hemen?
Ayrıca memeyi bıraktırıp inek sütü vermek de garip, inek sütü faydalı değil sanıldığı kadar, fermente tüketilmesi öneriliyor.

Memeden ayırma için de en azından tüm dişler tamamlansa iyi olur deniliyor çünkü azıların çıkması zor bir süreç. Zaten 18 ay- 2 yaş arası en düşkün oldukları dönemler, sonrasında da azalıyor.

Oğlumun Kasım’da 3 yaş bitecek, hala emiyor ama nasıl? Günde 1 kez aklına gelirse 1 dk filan, gelmezse o bile olmuyor, tabi ki zamanla azalttığı için bende sıkıntı da olmuyor. Artık o 1 kez bile olmayacak diye düşünüyorum.

İsterseniz emzirmeye devam edebilirsiniz tabi
ki, sonrasında süreci zamana yayarak azaltarak sonlandırabilirsiniz.

Kızım 2 yaşına girecek 1 hafta sonra... Doğumdan bu yana sorunsuz emzirdim son 5.6 aydır bana daha fazla bağımlı olmaya başladı..Ağlasa memede gülse memede her an memede kendini sakinleştiriyor ve geceleri sürekli emmek istiyor..Çok seviyorum emzirmeyi ama bazende bunaldığım için keseyim artık dedim hem geceleri rahat uyuruz hem 2 yaşında geldi diyerek güzelce konuşup anlatmaya calışsamda ikna edemedim kademeli bıraktırmayıda başaramadım ve emmeye devam etti...Üzülerekte olsa aktardan aldığım sabır taşını sürdüm dün sabah emdiği anda acı tat alarak öğürdü üzüldü meme acı olmuş dedi :KK43: gün içinde aklına geldikçe huzursuz mutsuz oluyor.meme diye aglamıyor sanırım farkında tadı kötü artık ememem diyor bence ama sinirli gergin..Uykuya dalarken bile memede uyuyan bir çocuk çünkü...Gece bir kez uyandı biraz ağladı meme istemedi ama ağladı bişeyler yedirdim uyuttum zorda olsa...Bıraktırmak isterken bir yandanda mutsuzum :KK43: biraz daha emzirsemiydim bu kış geçsemiydı diyorum şimdi gögüslerim süt doldu uykuya dalmısken biraz versem özlemiştir uyanınca hatırlarmı acaba diyorum :KK43: karışık duygular içerisindeyim bir yanım başlamısken devam et oda sende rahat edeceksin hiç durmuyor artık diyorum bir yanımda emzirmek istiyor :KK43: siz kaç yaşında bıraktırdınız emzirmeyi büyüdükçe memeden kesmek daha zor olmazmı ? Rahat edeceğim diye düşünürken üzülüyorum az önce geldi kıyafetimin üstünde emiyormuş gibi yapıp meme acımı diye sordu gitti :KK43: geceleri uyurken versem mi biraz daha devam etsem mi bu kiS en azindan cocuga karmasa yaratmakta istemiyorum ama hic beklemedigim bi duygu karmasasi icindeyim annemde kiyamiyor bu kisda emseymiydi diyor hep vicdan yapiyorum :KK43: 1 bucuk yasindan sonra anne sutu yaramaz diyen bile var etrafimda inanmiyorum buna kanser hastalarina bile sifa olurken degilmi
Sakın bıraktırmışken geri dönerseniz yalana çıkar o iş bir daha zor bırakır bn 15 aylık bıraktırdım ve bir daha vermedim gece uyanırsa da su verip uyutun gece beslenmesine alışması da problem olur ilerde

Bebek bırakmak istediği zaman bırakıyor bence. Sütünüz de varken devam etsenizmi bilemedim 🤷‍♀️ 2 yaşından sonra faydasız diyenlere aldırma bence bazı kesime kalsan 1 yaşından sonra da yararsız diyor. Bide gerçekten emzirmek hastalıklara kalkan görevini görüyor ben olsam kışı çıkartırdım ama başlamışsınız kafası karışmasın. İnşallah çabuk adapte olur💕

Ben de 2,5 yaşında bıraktırdım. Öncelikle uzun emzirmenin faydalı veya zararlı olduğuna dair bilimsel bir çalışma yok. Pedagoglar sadece memeden tiksindirilerek emzirmenin bitmesine karşılar. Ben önce konuştum, sonra bayramlarda kalabalık ortama girince kendisi unuttu, arkadaşlarıyla oyuna daldı. Sonra aklına gelince de vermedim, böyle böyle üç ayda bıraktı. Siz de sıkıntı yaşıyorsanız bol kalabalık ortama girin.

maternal and infant infections stimulate a rapid leukocyte response in breast milk

Bahsettiğim bilimsel çalışmayı burdan okuyabilirsiniz. Okumasam asla sağda solda duyup yararlı veya değil demem 🙅🏻‍♀️

Bende meme biraktirma icin 4 3 2 1 yöntemimi kullansaydınız iyiydi zamana yayarak 2 yasini biraz geçerdi alışırdı. Şimdi sanirim olmaz bilemedim hayrlisi olsun artik

Ne guzel endiseler♡ 8 ay ittirerek emzirdim keske benim oglum da emseydi. Baslamasaydiniz emzirmeye devam etmeniz sorun olmazdi 2 yas nedir ki bebek hala. Ama tutarli olmak adina artik bi yola girmissiniz devam etmelisiniz. Yoksa cok daha zor olur vazgecmesi. Cogu gitmis azi kalmis hayirla biraksin insallah♡

Agiz ve cene yapisi disinda da 2 yas uzeri cocuklarda herhangi bir sut icmenin faydasizligi da konusuluyor zaten. Ayrica dini olarak da 2 yil suresi var. Bilimsel calismalarin aksini ispatlayanlarda oldugu icin herkes kendine gore arastirip dogru olani alabilir. Siz boyle almissiniz ben boyle anladim. Sorun ne?

Dini olarak neden caiz değil allah aşkına. çocuk erkekse anasının memelerinden tahrik olur diye mi. Gerçi bu gözler anasının diz kapağından tahrik olan godoşlar gördü sizin caiz değil demeniz ne ki[/QUOTE]

30 ay emzirdim, daha da edebilirdi bence ama tuvalet eğitimiyle bir sıralama yapmam gerekiyordu o yüzden önce memeyi seçtim ben.
Başlamışsınız artık devam edin bence, ama sizin rahatsızlık yaşamamanız adına birkç gece uyurken emzirip göğüslerinizi boşalttırabiliriniz.
Ben de kademeli kesemedim hiç ikna olmadı. Sirke sürdüm malesef, acı diye bir daha emmedi ama çok üzüldü. İkinci gece sütüm çok dolunca uyurken emzirdim bir kez. Emerken uykudan kalkıp meme ıh ıh ıh dedi( eliyle çpk lezzetli işaretleri yapıyor ) o an çok üzüldüm tabi ağladım ben de. Ama öyle öyle bıraktı. 3 aya yanaştı bırakmamız, hala uyurken göğsümü öpüp üstüne yatıyor, gün içinde de ara ara gelip sarılıyor memelerine😀

maternal and infant infections stimulate a rapid leukocyte response in breast milk

Bahsettiğim bilimsel çalışmayı burdan okuyabilirsiniz. Okumasam asla sağda solda duyup yararlı veya

Yazdığınız makalenin Türkçesi “anne ve bebek enfeksiyonları anne sütünde hızlı lökosit tepkisini uyarır.” İçeriğinde de Doğumdan sonra yalnızca anne sütü alanlarda bağışıklık sisteminin daha iyi olduğu çünkü anne sütünden antikorun da bebeğe geçtiği yazıyor. Meme bıraktırma ya da uzun emzirmeyle tamamen alakasız ve herkesin de bildiği bir şey. Allah’tan İngilizcemiz var da her şeye yazacak cevabımız var.

Bahsettiğim bilimsel çalışmayı burdan okuyabilirsiniz. Okumasam asla sağda solda duyup yararlı veya değil demem 🙅🏻‍♀️
Yazdığınız makalenin Türkçesi “anne ve bebek enfeksiyonları anne sütünde hızlı lökosit tepkisini uyarır.” İçeriğinde de Doğumdan sonra yalnızca anne sütü alanlarda bağışıklık sisteminin daha iyi olduğu çünkü anne sütünden antikorun da bebeğe geçtiği yazıyor. Meme bıraktırma ya da uzun emzirmeyle tamamen alakasız ve herkesin de bildiği bir şey. Allah’tan İngilizcemiz var da her şeye yazacak cevabımız var.

Emzirmeye dönme çocuk için tutarsızlık olur. Günde bir sağıp bardakla ver öyle öyle azalır zaten 2-3 haftada

Düşündüğümden kolay oldu kizim emmeyi tamamen bıraktı ama hala acımı diyor geliyor öpüyor sevicem diyor aklına geliyor cani çekiyor ama istemiyor kuzum yaaa ben bıraksın artık derken bu kezde ben özlüyorum emzirmeyi :KK70: şimdi eM se ne kadar mutlu olurdu diyorum ben çocuktan daha çok üzüldüm sanirim :)

X