Kararsız bir anne :(

İdeal yaşta bıraktırmışsınız. Bence istikrarlı olun 3 günde kabullenme evresi oluyor ben ilk gün 24 saat uykusuz kaldığımı biliyorum ama atlattık şükür. Hem ek gıdalar daha sağlıklı oluyor emdiği dönemde fark etmiyoruz ama bıraktırınca daha sağlıklı iştahlı besleniyorlar

Ben de 2,5 yaşında bıraktırdım. Öncelikle uzun emzirmenin faydalı veya zararlı olduğuna dair bilimsel bir çalışma yok. Pedagoglar sadece memeden tiksindirilerek emzirmenin bitmesine karşılar. Ben önce konuştum, sonra bayramlarda kalabalık ortama girince kendisi unuttu, arkadaşlarıyla oyuna daldı. Sonra aklına gelince de vermedim, böyle böyle üç ayda bıraktı. Siz de sıkıntı yaşıyorsanız bol kalabalık ortama girin.

hic bilmiyordum bunları ya 3gun oldu sımdı daha iyi ama az pişman olmadım değil geride dönemiyorum

Dogru diyorsunuz ne bileyim sutum bolken biraz daha emsemiydi dedim annemde az daha emseydi dedi durdu vicdan yaptırdı bana :)

Memeyi bıraktırmanıza bir şey diyemem ama bıraktırma tarzınız çok yanlış. Pedagogtan destek alabilirdiniz

2 yaşına kadar faydalı olan süt “AA bu çocuk 2 yaş oldu zararlı olmayım” mı diyor hemen?
Ayrıca memeyi bıraktırıp inek sütü vermek de garip, inek sütü faydalı değil sanıldığı kadar, fermente tüketilmesi öneriliyor.

Memeden ayırma için de en azından tüm dişler tamamlansa iyi olur deniliyor çünkü azıların çıkması zor bir süreç. Zaten 18 ay- 2 yaş arası en düşkün oldukları dönemler, sonrasında da azalıyor.

Oğlumun Kasım’da 3 yaş bitecek, hala emiyor ama nasıl? Günde 1 kez aklına gelirse 1 dk filan, gelmezse o bile olmuyor, tabi ki zamanla azalttığı için bende sıkıntı da olmuyor. Artık o 1 kez bile olmayacak diye düşünüyorum.

İsterseniz emzirmeye devam edebilirsiniz tabi
ki, sonrasında süreci zamana yayarak azaltarak sonlandırabilirsiniz.

Sakın bıraktırmışken geri dönerseniz yalana çıkar o iş bir daha zor bırakır bn 15 aylık bıraktırdım ve bir daha vermedim gece uyanırsa da su verip uyutun gece beslenmesine alışması da problem olur ilerde

Bebek bırakmak istediği zaman bırakıyor bence. Sütünüz de varken devam etsenizmi bilemedim 2 yaşından sonra faydasız diyenlere aldırma bence bazı kesime kalsan 1 yaşından sonra da yararsız diyor. Bide gerçekten emzirmek hastalıklara kalkan görevini görüyor ben olsam kışı çıkartırdım ama başlamışsınız kafası karışmasın. İnşallah çabuk adapte olur

maternal and infant infections stimulate a rapid leukocyte response in breast milk

Bahsettiğim bilimsel çalışmayı burdan okuyabilirsiniz. Okumasam asla sağda solda duyup yararlı veya değil demem

Bende meme biraktirma icin 4 3 2 1 yöntemimi kullansaydınız iyiydi zamana yayarak 2 yasini biraz geçerdi alışırdı. Şimdi sanirim olmaz bilemedim hayrlisi olsun artik

Ne guzel endiseler♡ 8 ay ittirerek emzirdim keske benim oglum da emseydi. Baslamasaydiniz emzirmeye devam etmeniz sorun olmazdi 2 yas nedir ki bebek hala. Ama tutarli olmak adina artik bi yola girmissiniz devam etmelisiniz. Yoksa cok daha zor olur vazgecmesi. Cogu gitmis azi kalmis hayirla biraksin insallah♡

Dini olarak neden caiz değil allah aşkına. çocuk erkekse anasının memelerinden tahrik olur diye mi. Gerçi bu gözler anasının diz kapağından tahrik olan godoşlar gördü sizin caiz değil demeniz ne ki[/QUOTE]

30 ay emzirdim, daha da edebilirdi bence ama tuvalet eğitimiyle bir sıralama yapmam gerekiyordu o yüzden önce memeyi seçtim ben.
Başlamışsınız artık devam edin bence, ama sizin rahatsızlık yaşamamanız adına birkç gece uyurken emzirip göğüslerinizi boşalttırabiliriniz.
Ben de kademeli kesemedim hiç ikna olmadı. Sirke sürdüm malesef, acı diye bir daha emmedi ama çok üzüldü. İkinci gece sütüm çok dolunca uyurken emzirdim bir kez. Emerken uykudan kalkıp meme ıh ıh ıh dedi( eliyle çpk lezzetli işaretleri yapıyor ) o an çok üzüldüm tabi ağladım ben de. Ama öyle öyle bıraktı. 3 aya yanaştı bırakmamız, hala uyurken göğsümü öpüp üstüne yatıyor, gün içinde de ara ara gelip sarılıyor memelerine

maternal and infant infections stimulate a rapid leukocyte response in breast milk

Bahsettiğim bilimsel çalışmayı burdan okuyabilirsiniz. Okumasam asla sağda solda duyup yararlı veya değil demem
Yazdığınız makalenin Türkçesi “anne ve bebek enfeksiyonları anne sütünde hızlı lökosit tepkisini uyarır.” İçeriğinde de Doğumdan sonra yalnızca anne sütü alanlarda bağışıklık sisteminin daha iyi olduğu çünkü anne sütünden antikorun da bebeğe geçtiği yazıyor. Meme bıraktırma ya da uzun emzirmeyle tamamen alakasız ve herkesin de bildiği bir şey. Allah’tan İngilizcemiz var da her şeye yazacak cevabımız var.

Emzirmeye dönme çocuk için tutarsızlık olur. Günde bir sağıp bardakla ver öyle öyle azalır zaten 2-3 haftada

Düşündüğümden kolay oldu kizim emmeyi tamamen bıraktı ama hala acımı diyor geliyor öpüyor sevicem diyor aklına geliyor cani çekiyor ama istemiyor kuzum yaaa ben bıraksın artık derken bu kezde ben özlüyorum emzirmeyi şimdi eM se ne kadar mutlu olurdu diyorum ben çocuktan daha çok üzüldüm sanirim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…