Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Sülal gözün aydın canım, rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inş.

Gulus27, Hazann aramıza hoşgeldiniz kızlar.

Ebrar-53 canım başın sağolsun, geçmişi okurken gördüm.

çok saol canım allah razı olsun ...opuyorumnanaktan

papatyasureyyacım canım bilmiyorum vallahi acaba kan pıhtılaşma düzeylerimizin farklı olmasından olabilirmi acaba? dur bakıyım onu bir kere daha sorayım osman hocaya.

guluscum canım ne demek vaktim olduğu sürece birbirmize yardım edicez tabi. bir faydam olursa ne mutlu bana. bu arada anladığım kadarıyla benden daha fazla kan pıhtılaşman mevcut. şimdilik hemen coraspine başlaman gerekiyo biliyosun dimi. birde folbiole. en az 2 ay kullanıp öyle hamile kalman gerekiyo. diyorum ya canım taşradaki normal doktorlardan proflardan havalı. vallahi artık ağızlarını burunlarını kırasım geliyodu son zamanlara doğru. iyice asabi olmuştum bu rastgele muayeneden dolayı. parayı çok güzel alıyolarda başlarından da kısa sürede savıyolar vallahi. yani bilmiyorum ama vaktin olursa bir ankaraya osman hocaya git derim. hemetoloji uzmanı. bize tam 45 dakika zaman ayırdı. inan şaşırdım. detaylı birşekilde sorularımı sordum. muayenemi oldum. güleryüzlede uğurlandım. allah razı olsun diyorum.

canım yaklaşık 4 aydır coraspirin kullaniyorum ama drum folbiolden bahsetmedi zaten şu an kanama sorunumu çözmekle meşgulüz. canım çalışıyorum şuanda işyerinden görüşüyorum sizlerle burdayken bile dr için izin almakta zorlanıyorum binbirtürlü sıkıntı yaratıyorlar vizite kağıdı almak için bile ayrı izin kağıdı dolduruyorum ama denemekte fayda var imkan bulabilirsem giderim ankaraya

ya arkadaşlar gerçekten bu pıhtılaşma sorunu genetik olduğuna göre bizim annelerimizdede bu düşük problemi olmazmıydı aklım almıyo hiç .benim annemde 3 doğum yapmış ve hiç düşüğü yok .
gerçi ben bunu hematoloğuma sorduğumda bu aileden gelir ama ilk sendede çıkabilir bu problem dedi ve ailendekilerde bu tarz problem gözükmediğine göre piyango sana vurmuş dedi..mafoldumben

tuluncum bak annen farkında bile varmadan 2 doğum yapmış. belki seninde öyle olucak ve hiçbirşey olmuycak. allahım ol dedikten sonra kim önüne geçebilirki. herşey allahtan canım. diğerleri vesile. senin durumunda olupta sağlıklı doğum yapan çokkk arkadaş var burda bak eskilerden beri okursan buna rastlarsın. ne demekmiş doğum yapamazmışsın. saçmanın daniskası. ya ne salak insanlar var allahım sinir oluyorum. kötükedihüso sen merak etme giricez tabi o listeye. ben bir ara bi girdim çıktım dermişim kısa bir hamilelik oldu-tatlicadiarzu- umarım bir gireriz o listeye bir daha hiççççç çıkmayız:Saruboceq:çocuklarımızın büyüdüklerinide burdan takip ederiz.

bak kahvemlokumum güzel bir fikir buldum sanasositosositoyıllar yıllarrrrrr sonra celen'in cemresi üniversite ye başladı. ankara tıp mesela-tatlicadiarzu- şenin prensesi de lise sonda diyelim. bizimkilerde o zaman daha liseye gider galiba. artık okullarını falanda yazarsın gülüm buraya. inşallahhhhhhhhhhhhhh

Amin canım inşallah.:Saruboceq:

ebrar53 canım başın sağolsun. bu pıhtılaşma işi benim ailemde kalıtsalmış ama benim başıma gelenlerden dolayı anladık annem zamanında 5 tane 9 aylıkken bebiş kaybetmiş ve o zamanda doktorlar teşhis koyamamış tabi (35-40yıl öncesinde) kanın bebeği zehirliyor demişler ablam 2 doğum yaptı böyle bir sorun yaşamadı kabak benim başıma patladı

canım ya sen gel ben sana en iyilerinden yediririm.nasılsa yakınızkaydirigubbakcemile5
ayrıca "mükemmel yaparsın" dediğin için çok teşekkür ederim canım,iltifatın beni onurlandırdı yerimseniben
istesinler anneciklere de minik eşşek sıpalarına da yoolarız deyilmi zeyno teyzesi :eek:
ben yarın 2 gibi sonucu alırım çıkan sonucu size bildiricem ama bende ümitlenmek istemiyorum çünkü daha 20 günüm olucak erken belki çıkmaz belki tutmamıştır.bilmiyorum hayırlısı:Saruboceq::Saruboceq:

deryacımm
ayy gelirim tabi hayatım ama önce paçanga istiyorum ona göreecokacimcoook
hadi bakalım canım hayırlı güzel hbrlarini alırız inşalhhhh:emir_bebek::emir_bebek:

meraba arkadaşlar bende katıldım aranıza 3 kayıptan sonra 22 haftalık ilk bebeğimi sonra 14 haftalık ikizlerimden birini 28 haftalıkta nazlımı 50 gün yaşadıktan sonra kaybettim çıkamadı küvözden yavrum teşhisim tam olarak kanda pıhtılaşma değil ama hamile kaldığım zaman doktorum heparin iğnesi ve beb aspirini kulllanmam gerektiğini söyledi fv leiden diye bir test yaptılar o heterozigot çıktı acaba kanda pıhtılaşma bundanmı anlaşılyor doktor bağışıklık sistemimin bebeği kabule temediğini söylüyor bende anlam veremedim söylenenlere

uff canım cokk geçmiş olsun bizlere bakarak sizn durumunuzzz daha kötü allahım birdaha yaşatmasınn inşlahhh

Günaydınnnnnn kilo, boy ve iğne dozu hakkında bi orantı var kızlar aynı pıhtılaşma değerlerine sahip olduğumuz halde ben 0,4 lük iğne vurularak bebeğime kavuşamadım mesela bu sefer hematolog ve kadın doğumcuya birlikte gidiyorum ve kiloma göre hesapladılar iğne dozunu hatta kiloda bilmem kaç artıyor dediler ama ben çok iyi hatırlamıyorum ilkinin benim bünyemde biri için az olacağını söyledi hematolog bende 04'ün üstünü istiyordum ama 0,6lıkmı yoksa 0,8 likmi hala endişeliyim ama hakkımda hayırlısı olsun inşallah bu sefer kavuşalım minik bebeğimle

canım ilk öncee gözün aydın(hamilleymişsin)
rabbim bu sefer yüzünü güldürür inşlahhh:CüvCüv:

zeynommmnm canım çok teşekkür ederim güzel dileklerin için inşallah dediğin gibi olur ve problem çıkmaz dua et olurmu? bu arada sende iyisin dimi güzelim öptüm seni.

tabiki canım dualrım seninleeee
iyiym canım saol bende hamilelik bekliyorum bu ayda olmassa bana ankara yolları gözüküo diyodumm(lütfü hoca için)ama osmn hoca içinde sölediklerin kafamı karıştırdı bende iksinedemi gitsem napsammmm yaaaCADIARZU

melek76 gülümmmm valla bence lütfü hocayı bilmiyorum ama kesinlikle osman hocanın benim sayemde bu siteden haberi oldu dermişimkaydirigubbakcemile3 kız bacım yoksa hoca onun içinmi güldüyki senin hamile testlerinide sürdüm adamın önünekaydirigubbakcemile3onu bunu bilmem ama adam çok takdir etti beni çok çalışmışsın dersine diye:hulya:bu arada evham ne kelime canım benim tam anlamıyla paniğim. hele hocanın barnaklarıyla muayene ettiğini bilseydim hiç gitmezdim gibi geliyo muayenesinekaydirigubbakcemile3ama ne dersen de çok hoş bir insan. bizim lütfü hocadan bile iyi. beni kim tavsiye etti lütfü hocamı dedi. dedim hocam lütfü beyde tavsiye etti ama ben sizi kadınlar kulübü diye bir site var ordan buldum dedim. valla adını verdim melek diye bir arkadaşta sizin hastanız çok methetti dedim. artık rumuzunmu deseydim acaba adam bana deli gözüyle bakardı sanırımlülülülülülü dedim sizi çok seviyolar doktorluğunuzda ziyade insanlığınız tüm sitenin dilindeyerimsenibenvalla adamcağız sağolsunlar o onların iyiliğinden güzelliğindendir dedi çok büyük adam velhasılll:enbuyukkk:

ayy yok ben önce osman hocaya gidiiim en iyisi ondan dediğiniz gibi memnun kalmazsam lütfü hocaya giderimmm meleğin söldeiği testleri bende aldımmm ama adam demezmiii bunu cıkartıyosunuz habire önüme diiee kaydirigubbakcemile3

ebrar53 canım başın sağolsun. bu pıhtılaşma işi benim ailemde kalıtsalmış ama benim başıma gelenlerden dolayı anladık annem zamanında 5 tane 9 aylıkken bebiş kaybetmiş ve o zamanda doktorlar teşhis koyamamış tabi (35-40yıl öncesinde) kanın bebeği zehirliyor demişler ablam 2 doğum yaptı böyle bir sorun yaşamadı kabak benim başıma patladı

çok saol canım allah razı olsun..
napalım kader yaa eskiden hiçbişey bilinmezmiş neden öldüğü niye düştüğü şimdi çok şükür herşey biliniyor.ama insanın kafasıda bi okadar karışıyor .neyapacağını bilemiyor insan .tek benmiyim diyorsun ama burdaki güzel örnekleri görünce rahatlıyor insan.rabbim birgün hepimizin yüzünü güldürsün inşallah.

ya arkadaşlar gerçekten bu pıhtılaşma sorunu genetik olduğuna göre bizim annelerimizdede bu düşük problemi olmazmıydı aklım almıyo hiç .benim annemde 3 doğum yapmış ve hiç düşüğü yok .
gerçi ben bunu hematoloğuma sorduğumda bu aileden gelir ama ilk sendede çıkabilir bu problem dedi ve ailendekilerde bu tarz problem gözükmediğine göre piyango sana vurmuş dedi..mafoldumben

iyidir canım işte nolsun nodülün verdiği psikolojik sıkıntı haricinde herşey yolundakafamçokkarıştı canım bu kan pıhtılaşması illaki anneden geçicek diye bir durum yok bildiğim kadarıyla. babanda olabilir yada yakın akrabalarında. ama diyorum ya bu kan pıhtılaşma problemini bilmeden doğum yapan binlerce kadın varmış. biz şanslımıyız şanssızmıyız bilmiyorum açıkcası:umursamaz:

canım yaklaşık 4 aydır coraspirin kullaniyorum ama drum folbiolden bahsetmedi zaten şu an kanama sorunumu çözmekle meşgulüz. canım çalışıyorum şuanda işyerinden görüşüyorum sizlerle burdayken bile dr için izin almakta zorlanıyorum binbirtürlü sıkıntı yaratıyorlar vizite kağıdı almak için bile ayrı izin kağıdı dolduruyorum ama denemekte fayda var imkan bulabilirsem giderim ankaraya

canım kan pıhtılaşması olsun yada olmasın folbiol denilen folik asite hamile kalmadan önce 3 ay öncesinden başlanıyo. çocuktaki nöral tüp defektlerini engellemek için. yani bunu kullanınca daha az risk oluyo bebekte diye okumuştum. bence sen al ve başla. zaten 1,5 milyon falan. canım geçmiş olsun ne kanaması bu böyle:KK43:(( bende işyerinden görüşüyorum şuan. ama başsavcım olmadığı için çokkk rahatım:))) gelirse hiç böyle rahat rahat yazamam işlerimiz çok oluyo o zaman:KK43:( bence sağlık ve bebeğin herşeyden önemli biraz bunun bilincine var işin tehlikeye girmediği sürece bence sağlığını ihmal etme canım

zeynomm emin ol osman hocadan daha memnun kalıcaksın. laf aramızda lütfü hocadan daha iyi. lütfü hoca muayenenin sonlarını doğru çok soru sorarsan biraz sıkılıyo gibi oluyo. ama şimdi allahı var oda ne sorarsan sor cevaplıyo. ve insana güven veriyo. yani ben hani çocuğum olduktan sonra bile yine allah hastalık vermesinde bir derdim olsa kastamonuda hiç oyalanmam ona giderim. alıştım iyice. hemşireside çok tatlı. beni seviyo kadın. normaldebiraz asabi ama ben onun kanına girdim:)))) şirinlik yapıyorum kadına:))) yok sen tahlilleri göster. birşey diyeceğini sanmıyorum:)) hattabenide anlatabilirsin:)) gergin birinsan değil

iyidir canım işte nolsun nodülün verdiği psikolojik sıkıntı haricinde herşey yolundakafamçokkarıştı canım bu kan pıhtılaşması illaki anneden geçicek diye bir durum yok bildiğim kadarıyla. babanda olabilir yada yakın akrabalarında. ama diyorum ya bu kan pıhtılaşma problemini bilmeden doğum yapan binlerce kadın varmış. biz şanslımıyız şanssızmıyız bilmiyorum açıkcası:umursamaz:

canım takma kafaya bişey çıkmıycak inşallah sende hayırlısıyla bebiş çalışmalarına başlıycaksın..
çok haklısın sadece anneden geçmiyomuş bize nerden vurdu bu piyango bilemem ama inşallah sonuç iyi olur .ilk başlarda çok korkmuştum şimdi alıştım galiba doğal geliyo.bide hamile kalabilsemde kaydirigubbakcemile3

ya bu ne güzel bir liste değil mi... hey maşşallah....

EVET CANIM YA SAYENDE ELLERINE EMEGINE SAGLIK INSALLAH ONUMUZDEKI AY KENDINIDE EKLIYCEKSIN CANIM BEN GELDIGIMDE LISTE COK KISAU
YDI MASALLAH SIMDI UZADI AMAN HEP BOYLE DE DEVAM EDER INSALLAH HAMILELIGI BEKLEYEN ARKADASALAR BIZIM BOLUME BIZ DE BEBEKLERIMIZ BOLUMUNE TEFI EDERIZ INSALLAHkaydirigubbakcemile3

ebrarcım inşallah canım dediğin gibi olur ne diyim. bende korkmuyorum şimdi bu kan pıhtılaşmasından alıştım. herhalde nodülede alışırım dimikaydirigubbakcemile3

bu arada kızlar ben öğle yemeğine çıkıyorum. herkese afiyet olsunnnnnnnnn. görüşürüzzzzz

canım dr basit kist var dedi onun için doğum kont. ilacı alıyorum 15 günde bir kanamam oluyor eski drum kanamalarımı düzeltmeden duphaston ve serophoneyi kullanmamı söledi duphastonu kullanınca kanamam 25. günü buluyordu ama yumurta sağlam değil ki döllensin 3 ay boşuna gitti folik asit ve coraspirine aynı anda başladım

X