Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

arkadaslar meraba ben ıkı kez kürtaj oldum genetık ınceleme yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı.bu konuda yeterli bilgiye sahip deilim.ama biliyorum kı yapıcagım ilk iş iyi bir dr bulmak.bunun için bana yardım edın lütfen ankarada hngi doktora gıdeblırm....

günaydın canım. evet güzelim benim kadın doğum uzmanımda hemetoloji doktorumda ikiside aynı şeyi söylüyolar. iğne dozu kiloyla alakalı diye. bende hamile kalınca iğneye başlıycam. şuan aspirin ve folbiol alıyorum. kan pıhtılaşma oranın nedir bilmiyorum ama bizim gibi pıhtıdaşların hamile kaldıktan sonra eğer maddi imkanları da varsa hamilelikleri boyunca dönem dönem hemetoloji uzmanına gitmelerini tavsiye ediyorum. çünkü kadın doğumcular bu iğne konusunda biraz tutucu davranıyolar diyo bizim hemetoloji uzmanı hocamız. yani korkuyolarmış dozu belirlerken o yüzden çok yüksek doz vermiyolarmış. genelde 0,3 veya 0,4 veriyolarmış. bak örnek olarak benim kan pıhtılaşma düzeyim yçok yüksek değil. sadece koruyucu iğne kullanmam gerekiyo. bu koruyucu iğneyi bazı kızlar 0,2 veya 0,3 olarak algılayabilirler. bunu ben hocayada sordum. mesela 50 kilo olan birine 0,2 yada 0,3 lük koruyucu iğne yeterken 60 kiloda olan biri en 0,4 lük kullanması lazım diyo. benim kiloda 73 olduğuna göre malesef:KK43:( beni ancak 0,6'lık kesiyo:)) yani şaka bir tarafada kilo ve boy önemli iğne dozunda. yani benim koruyucu dozum bu boya ve kiloya göre 0,6. tedavi amaçlı olsaydı belki daha fazla verebilirdi doktor. o yüzden hamile kaldığında bir hemetoloji uzmanıylada irtibata geçmeni tavsiye ederim. onlar daha bilgili ve cesur bu iğne dozajı konusunda. kadın doğumcular riske atmak istemiyolar o yüzden dozajı düşük verme ihtimalleri yüksek.

iyi de güzelcim ben istanbulun güya en iyi hastanesinin hematologuna gittim, bana deli muamelesi yaptı adam. evet böyle duyumlar alıyoruz ama bu kadın doğumcuların bir bölümü arasında kabul gören bir tür şehir efsanesi ve de bilimsel hiç bir dayanağı yok filan dedi, adamı oracıkta boğazlayıverecektim. kimsenin umurunda değiliz, daha bu kaz kafalıların ikna olması için kimbili kaç milyon annenin hevesinin kusağında kalması ya da kimbilir kaç bebeğin kanına ekmek doğranması gerekiyor bilmiyorum. ben 2. hamileliğimde doktora yalvarmıştım pıhtılaşma testi yaptıralım diye ne gerek var ayol bebğinin durumu çok iyi hiç problem yok demişti, bir hafta sonra gittiğimde ise bebeğinin kalbi durmak üzere dedi hiç utanmadan hem de sakın üzülme kalbi zayıfladıysa demekki yeterince sağlıklı değilmiş demeyi de ihmal etmedi....çok kızıyorum çok, istanbulda hamilelikte iğne olayına inanan hematolog dr nerden bulunur bilmem ki, sanki hocalara gidip muska yazdırıyormuşuz muamelesi yapıyolar bi de.

ankarada bahsettiğiniz osman hocanın soyadı nedir mail adresi filan varmıdır, ona danışsam bir de, belki o bir fikir verir?

iyi de güzelcim ben istanbulun güya en iyi hastanesinin hematologuna gittim, bana deli muamelesi yaptı adam. evet böyle duyumlar alıyoruz ama bu kadın doğumcuların bir bölümü arasında kabul gören bir tür şehir efsanesi ve de bilimsel hiç bir dayanağı yok filan dedi, adamı oracıkta boğazlayıverecektim. kimsenin umurunda değiliz, daha bu kaz kafalıların ikna olması için kimbili kaç milyon annenin hevesinin kusağında kalması ya da kimbilir kaç bebeğin kanına ekmek doğranması gerekiyor bilmiyorum. ben 2. hamileliğimde doktora yalvarmıştım pıhtılaşma testi yaptıralım diye ne gerek var ayol bebğinin durumu çok iyi hiç problem yok demişti, bir hafta sonra gittiğimde ise bebeğinin kalbi durmak üzere dedi hiç utanmadan hem de sakın üzülme kalbi zayıfladıysa demekki yeterince sağlıklı değilmiş demeyi de ihmal etmedi....çok kızıyorum çok, istanbulda hamilelikte iğne olayına inanan hematolog dr nerden bulunur bilmem ki, sanki hocalara gidip muska yazdırıyormuşuz muamelesi yapıyolar bi de.

ankarada bahsettiğiniz osman hocanın soyadı nedir mail adresi filan varmıdır, ona danışsam bir de, belki o bir fikir verir?
akannehir cok ilginç bende sadece benm sansıma böyle bir doktor geldi sanmıstım.bende gecen ay gata nın hematoloğuna gittim.gecmişimi anlattım ve pıhtılasma sorunlarını gösterdim.2. gebeliğimde nasıl bir yol izlemem gerek dediççünkü ilkinde hematolopa gitmemiştim.adam bna " bunnun için mi geldin" dedi :kızgın: dicektim yok sadece sizi ziyarete geldim :umursamaz: kadın doğumcular bu işin uzmanı olmadığı halde daha cok ilgileniyor ve bilgi veriyorlar.

Herkese günaydın kızlar , ayrıca iyi bi gün diliyorum herkese , çünkü çıkıcam hemen..

REİSCİM , haberlerin iyi olmasına rahatlamış olmana çok sevindim.Kafan rahat olarak hamile kalırsın inşallah hayırlısıyla. Birşey dikkatimi çekti. Osman Hoca bana hamile olduğunu öğrenir öğrenmez iğneye başla demişti. Hatta Lütfü hoca kalp atımını bekleyelim dediği için , isim vermeden kadındoğumcum kalp atımından sonra iğneye başlamamı istedi demiştim , hayır hiç gerek yok test pozitif çıkar çıkmaz başla demişti. Ben de adetime 3-4 gün kala 3+4 de başlamıştım iğneye. Hatta başlamadan da arayıp teyidini almıştım. Demek ki bu konuda yerleşmiş bi görüşü yok , sana da erken başlama demiş.

ŞENCİM , canım senden haber aldığımıza sevindim. Celencik gibi ben de aklımdan geçiriyordum. Telepati oldu herhalde. Seni anlayabiliyorum , küçük yerlere alışmak zordur ama bi sürü de artıları var . Nasılsa pelincik henüz okul çağında değil. Ben de emekli asker çocuğuyum , ilkokulu 3 ayrı yerde , ortaokulu , liseyi alakasız alakasız yerlerde okudum . Okul çağındaki çocuklar için zor oluyor . Hafta içi zaten iş telaşesiyle geçer. Hafta sonu da bol bol gezmeye çalış. Çevrede bi sürü gezilecek görülecek yer var. Böylece zaman geçer canım. Bu arada pelinin doğum günü ne zamandı ? Kızımı da kasımda bekliyoruz inşallah. Belki aynı gün kutlarız . Çok öpüyorum canım ikinizi de..

SÜLALCİM , çok tebrik ediyorum , Allah tamamına erdirsin. Ben sana çok yazmıştım , hiç cevap vermedin . Olsun canın sağolsun , tek iyi ol da. Eminim telaşen vardır. Öpüyorum canım.

FUNDACIM , BKALECİM sizleri çok merak ediyorum. 39. haftada olmanız lazım. Ne güzel erken doğum korkusunu atlattınız . Ben de şu ekimi atlatsam bayağı bi rahatlıycam. Dua edin nolur. RAVZA yı da çok ama çok merak ediyorum. Kolay değil kızlar . Bizler erken dönem düşüklerinde bile nasıl yıkılıyoruz. Allah korusun o bebeğine iyice alıştıktan sonra sağlığı için ne kadar endişeleniyordur kimbilir. Allah yardımcıları olsun. İnşallah bebeğimiz iyidir , toparlanmıştır .

ÇALIKUŞUM , moralin nasıl canım , biraz biraz iyi hissediyorsundur umarım. Üzülmenin faydası yok zararı var unutma. Çok öpüyorum canım...

KAHVELOKUMCUM , DİNAMİSCİM , sizler nasılsınız ? Umarım iyisinizdir.Canancım biraz dinlenirsin umarım , Dinamiscim , sen de bebeğini güzel güzel büyüt tatlım. Öpüyorum sizleri de.

CELENCİM , tecrübeli annemiz , tavsiyelerini , uyarılarını gene yaz olur mu ? Sana bişey yazmak istiyorum . Özelden mail adresini yazabilir misin , sence de sakıncası yoksa tabii. Çok öpüyorum..

İyi günler herkese tekrar. ..

papatyacım sağol canım iyiyiz. evet 39. haftadayım artık iyice ağırlaştım gerçekten son haftalar çok zormuş günler geçmek bilmiyor. her gece dua ediyorum sancım tutsa da doğursam diye:bbo: önceki haftalarda çok şişliğim yoktu ama bu hafta acayip çok şişmeye başladım aynaya bakınca yüzümü tanıyamıyorum dudaklarım burnum bile şişti. ee tabi birazda kiloların etkisikafamçokkarıştı bakalım bekliyoruz hanımefendiyi 31 ekime kadar bekleyeceğiz kendiliğinden gelmezse sezeryan olacak. canım sende korkma erken doğumdan inşallah vakti zamanında sağlıcakla alacağız kucağımıza.
fundayı ve ravzayı bende çok merak ediyorum inşallah herşey yolundadır.

Herkese günaydın kızlar , ayrıca iyi bi gün diliyorum herkese , çünkü çıkıcam hemen..

CELENCİM , tecrübeli annemiz , tavsiyelerini , uyarılarını gene yaz olur mu ? Sana bişey yazmak istiyorum . Özelden mail adresini yazabilir misin , sence de sakıncası yoksa tabii. Çok öpüyorum..

İyi günler herkese tekrar. ..
canım şimdi bkalenin alıntısında gördüm msjını nolur kusuruma bakma.yaıyorum özline canım ne sakıncası olucak opuyorumnanaktan
Papatyasüreyya tşk ederim canım seninle bi önceki düşüğümüz aynı zamanlardaydı iyi hatırlıyorum ama senin maşallahın var tabi darısı başıma :) bi süre buraya hiç gelmedim sağlıklı düşenemiyordum toparlanmak zor oldu benim için bi sürede uzaktan okudum sizleri düşündüm ki hamile kalırsam yine katılırım bakalım inşallah bu sefer hayırlısı olur sen 0,6 lık kullanıyordun biliyorum değerini kilonu ve boyunu yazarsan sevinirim merak ettim şimdik :)
sülalcim hayırlısı olsun..inşallah bu sefer sıcacık bebişinle kavusucaksınız :Saruboceq:
papatyacım sağol canım iyiyiz. evet 39. haftadayım artık iyice ağırlaştım gerçekten son haftalar çok zormuş günler geçmek bilmiyor. her gece dua ediyorum sancım tutsa da doğursam diye:bbo: önceki haftalarda çok şişliğim yoktu ama bu hafta acayip çok şişmeye başladım aynaya bakınca yüzümü tanıyamıyorum dudaklarım burnum bile şişti. ee tabi birazda kiloların etkisikafamçokkarıştı bakalım bekliyoruz hanımefendiyi 31 ekime kadar bekleyeceğiz kendiliğinden gelmezse sezeryan olacak. canım sende korkma erken doğumdan inşallah vakti zamanında sağlıcakla alacağız kucağımıza.

ayyhhh cok az kalmıs yaaaa :asigim: demek sende kim annesi olucaksın :1hug: sağslaim kavusmanızı diliyorum bitanem..sağlıkla gelsin minik prenses :Saruboceq:

kesinlikle celencim anladığım kadarı ile bu işi ciddiye alan ankarada osman hoca, sinan hoca ve de lütfü bey diye birileri var, bi de riskli gebelikler uzmanlıklarında biliniyo onun dışında yok yok yok, aynen bi ilacın fda'dan onay alması için en az 20 yıl filan geçmesi gerekiyor ya onun gibi bişey bu herhalde çünkü bu rahatsızlığın farkedilmesi 90 lı yılların başı diye geçiyor yani literatğre geçmesi için henüz çok erken, ama biz yine de elimizden geleni yapmalıyız, en azından birbirimize destek olalıyız ama çok dikkatli de olmalıyız, mesela bi çok arkadaşımız iğne dozu konusunda bi yarışa girip mukayese ediyolar, hatta listemiz bile var ama o listede en önemli hane kilo sütunu yok, oysa doz belirlemede en önemli kriter kilo konsu, o yüzden listeye bakıp mene benim dozum yetersiz mi diye endişelenmemek lazım, ayrıca iğne tedavisine rağmen gerçekleşen düşüklerde ise bunu hemen doz düşüklüğüne bağlayıp umutsuzluğa kapılmamak lazım, çünkü pıhtılaşma sorunu olmasa bile kromozom bozukluğundan kaynaklanan ve her yaşta görülebilen hatalı döllenmeler ilk üç ayda düşükle sonlanıyor ve bunu engellemenin hiç bir yolu yok ayrıca engellemeye de gerek yok, Rabbim hayırlısını versin herşeyin. biz tedbirli davranalım elimizden geleni yapalım, olmadığında da isyan etmeyelim umutsuzluğa da kapılmayalım, sevinelim ki iğne tedavisi ile diğer şartlar normalse, rahatsızlığımızın tedavi imkanı %80 lere kadar artıyor. bu çok önemli....

canım şimdi bkalenin alıntısında gördüm msjını nolur kusuruma bakma.yaıyorum özline canım ne sakıncası olucak opuyorumnanaktan

sülalcim hayırlısı olsun..inşallah bu sefer sıcacık bebişinle kavusucaksınız :Saruboceq:

ayyhhh cok az kalmıs yaaaa :asigim: demek sende kim annesi olucaksın :1hug: sağslaim kavusmanızı diliyorum bitanem..sağlıkla gelsin minik prenses :Saruboceq:

canım iyi dileklerin için çok teşekkürler evet inşallah ekim annesi olacağım heyecan doruktadelikafadulden

arkadaslar meraba ben ıkı kez kürtaj oldum genetık ınceleme yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı.bu konuda yeterli bilgiye sahip deilim.ama biliyorum kı yapıcagım ilk iş iyi bir dr bulmak.bunun için bana yardım edın lütfen ankarada hngi doktora gıdeblırm....

Geçmiş olsun canım. Hacettepe Üni.Kadın Doğum Prof.Dr. Lütfü Önderoğlu var burdaki çoğu arkadaş ona gidiyor.pıhtılaşma konusunda iyiymiş. onda muayene olup bebeğini dünyaya getiren arkadaşlar var. Hematolojide Prof.Dr. Osman Özcebe var çok iyi bir doktor.hastalarını birlikte takip ediyorlar genelde.Biz bu ay gittik ikisindende memnun kaldık canım.:a015:

Merhaba kızlar:)

Herkes iyidir umarım.. Biz de iyiyiz, bir sıkıntımız yok, yalnız midem çok fena...Reflü başladı, ne yesem yanma yapıyor..Doktorum şurup verdi, o biraz rahatlatıyor ama tam olarak da geçirmiyor.
Ama tek sıkıntımız bu olsun, biraz yanmaya katlanırım ne olacak sanki diyorum.

Canderya canım sen bugün test yaptıracağını yazmıştın sanırım, umarım güzel haberlerle dönersin, biraz erken mi dicem ama sabırsızlığını da anlıyorum ben de adete 1 hafta kala kan testi ile öğrenmiştim gebeliğimi.

canım maaşallah bitirmişin günlerini. İnşallah doğum haberlerini de hayırlısıyla okuruz.:CüvCüv:

Herkes iyidir umarım.. Biz de iyiyiz, bir sıkıntımız yok, yalnız midem çok fena...Reflü başladı, ne yesem yanma yapıyor..Doktorum şurup verdi, o biraz rahatlatıyor ama tam olarak da geçirmiyor.

Canderya canım sen bugün test yaptıracağını yazmıştın sanırım, umarım güzel haberlerle dönersin, biraz erken mi dicem ama sabırsızlığını da anlıyorum ben de adete 1 hafta kala kan testi ile öğrenmiştim gebeliğimi.

Mrb canım çok geçmiş olsun dediğin gibi tek sıkıntınız o olsun annesi.:ecrin_bebek:

kanamam oldu yine :KK43:(( daha 19. gün düzenlemesi için doğum kontrol kullanmama rağmen...
dr yolları göründü

slm kızlarrrr nasılsınız bakalım ben gecelerı artık yatamıyorum bebek ıcın sola yatıyorum bı bakıyorum sol tarafım uyusmus sırt ustude yatmak ıstemıyorum tecrubelı annısler ne yapmalıyımmm rabbım hayırlısı ve saglıklıcakla bebıslerımıze kavusmayı nasıp etsınn

RAVZAMMMM nerelerdesın ınsallah guzel haberlerle gelırsın kotu haber cabuk duyulur dıyorum ve umutla duayla senı beklıyoruzzz.....

lidyam günaydın canıma.s. bakalım umarım birşey yoktur. yine bana tahlil sonuçlarını bekleme zamanı geldiakannehirhoş tiroid ultrasonunu aldım bayağı büyük bir nodülüm var ama hoca ne diycek bilmiyorumakannehir ya vallahi kız hiç demediniz adamın parmaklarıyla muayene ettiğini falansırnaşık şeyo gün üç doktora gitmiştik zaten. önce lütfü hoca. sonra eşimin üroloji uzmanı derken ankarada koştur koştur ter içinde kalmıştım. nasıl olsa dedim bu adam kan pıhtılaşma uzmanı hiç aklıma üstümü değiştirmek falan gelmedi. utandım valla adamdan inşallah ter kokmamışımdır ayyy ne iğrencim dimiiiiiiiakannehir valla ya hoca dedi zaten bu parmaklar yanılmaz diye. çocuk sahibi olucaz diyeresmen chepup tan geçiyoruz bacımakannehirhoş ben öyle muayene olduğunu bilseydim gitmezdimde galiba tırsardım çünkü ne diyelim vardır herşeyde bir hayır bakalım ölüyomuyuz kalıyomuyuz dermişimkafamçokkarıştı

canım gozunaydın ben sana demıstım dımı tahlıller temız cıkacak dıye hamıllelıkte troıd cok onemlı canım dengede tutmak lazımmıs bende az mıktarda olsa ılc kullanıyorum ama bısey dıkkatımı cektı haceteepedekı sonuclarla dıger sonuclar bende farklı cıktı dr bıle sasırdı opt canımm....

canım arkadslar lutfu onderogluna gıdıyolar bıde tımur gurgan var rabbım yardımcımız olsun......

slm arkadaslar benimkide bi hayli uzunca...
ben 16 yasinda bilincsiz bi sekilde hamile kalmisim habersiz:) sorunsuz dogum yaptim
2. ci bebegime hamileyken 2 aylikken kanamayla düstu. onu hiç önemsemedim
3. cü hamileligimde hiç sorunsuz gective ikinci bebegimde dogdu
3. cu bi bebegi istedik 20 haftalikken dr gittim kalbi durmus dedi dr ilk benim basima geliyo sandim sunni sanciyla dogum seklinde oldu.
ard arda ayni sekilde 4 defa yasadim 15 haftalik oldumu kalp atisi önce zayifliyo sonra duruyor. ve su an yine hamileyim 13. cu haftadayim ve bebek aspirini kullaniyorum ins sifa olur cok korkuyorum yine. ALLAH hepimizin yardimcisi olsun.

canım dr basit kist var dedi onun için doğum kont. ilacı alıyorum 15 günde bir kanamam oluyor eski drum kanamalarımı düzeltmeden duphaston ve serophoneyi kullanmamı söledi duphastonu kullanınca kanamam 25. günü buluyordu ama yumurta sağlam değil ki döllensin 3 ay boşuna gitti folik asit ve coraspirine aynı anda başladım

çok geçmiş olsun canım. üffff bir dert bitse diğeri başlıyo gibi ama şükretmek lazım herşeye rağmen. allah enkısa zamanda şifanı verir inşallah canım.

dinamiss merhabalar, sana ulaşmak için kaç takla attım be bilirim şükür kavuşturana, sana 1-2 ay önce özelden mesaj atmıştım, bana hamile kalırsam ile ilgili tavsiyeler ve iyi dileklerde bulunmuştun, meğer seninle yazışırken hamile kalmışımkaydirigubbakcemile3

sonuçta senin tavsiyelerine yine ihtiyacım var çünkü doktor ilk haftalarda subkoryonik hematom teşhisi koydu, ilk günlerden itibaren kanamalı geçirdim bu hamileliğimi, ama kırmızı değil, kahverengi olması tek tesellimdi, çok korkulu gergin günler geçirdim, sana gerçekten ihtiyacım var, çünkü sen benim için tek örneksin, lütfen beni yalnız bırakma:Saruboceq:

Günaydınnnnnn kilo, boy ve iğne dozu hakkında bi orantı var kızlar aynı pıhtılaşma değerlerine sahip olduğumuz halde ben 0,4 lük iğne vurularak bebeğime kavuşamadım mesela bu sefer hematolog ve kadın doğumcuya birlikte gidiyorum ve kiloma göre hesapladılar iğne dozunu hatta kiloda bilmem kaç artıyor dediler ama ben çok iyi hatırlamıyorum ilkinin benim bünyemde biri için az olacağını söyledi hematolog bende 04'ün üstünü istiyordum ama 0,6lıkmı yoksa 0,8 likmi hala endişeliyim ama hakkımda hayırlısı olsun inşallah bu sefer kavuşalım minik bebeğimle

sülalcim hematologun kim acab?

ay canım benim ne güzel sende bak sonuna geldin inşallah sağlıcakla kucağına alıcaksın bebeişini..şimdiden sağlıklı doğumlar diliyorum..

QUOTE]

canım benim tabiki biraz sıkıntılı bir durum mide durumu ama alllah çözümsüz sorunlar vermesin ne yapıcaz bir takım sıkıntılara katlanıcaz artık..öpüyorum seni dikkat et kendine

slm kızlarrrr nasılsınız bakalım ben gecelerı artık yatamıyorum bebek ıcın sola yatıyorum bı bakıyorum sol tarafım uyusmus sırt ustude yatmak ıstemıyorum tecrubelı annısler ne yapmalıyımmm rabbım hayırlısı ve saglıklıcakla bebıslerımıze kavusmayı nasıp etsınn

canım benim bende çok şikayet ederdim bu sol taraf yatma işinden ben yumuşak yastıklarla destek yapardım belime sağıma dönmeyeyim diye..tavsiye ederim..kendine iyi bak canım..

hamileyken yaptığımız fedakarlıkların daha fazlasını yapıcaksınız doğumdan sonra..delikafadulden
şikayet etmiyorum annelik böyleymiş demkki kızlar..inanın tuvalete gidemiyorum bebeği odada bırakıp..banyo yapmak için akşamı bekliyoruz babamız eve gelince bebeği ona verip banyoya girebiliyorum..evde hiçbi iş yapamıyorum tek uğraşım oğlişim şuan..
ne kadar yorulsamda inanılmaz bir duyguymuş..

allahım tüm hamile arkadaşlarımıza sağlıklı doğumlar versin,tüm isteyenlerede sağlıklı gebelik ve bebek nasip etsin..

neyse kızlar inşallah biraz daha büyüsün oğlişim belki daha fazla zamanım olur daha sık gelirim..şimdilik çok istememe rağmen giremiyorum nete..öptüm herkesi

dinamiss merhabalar, sana ulaşmak için kaç takla attım be bilirim şükür kavuşturana, sana 1-2 ay önce özelden mesaj atmıştım, bana hamile kalırsam ile ilgili tavsiyeler ve iyi dileklerde bulunmuştun, meğer seninle yazışırken hamile kalmışımkaydirigubbakcemile3

sonuçta senin tavsiyelerine yine ihtiyacım var çünkü doktor ilk haftalarda subkoryonik hematom teşhisi koydu, ilk günlerden itibaren kanamalı geçirdim bu hamileliğimi, ama kırmızı değil, kahverengi olması tek tesellimdi, çok korkulu gergin günler geçirdim, sana gerçekten ihtiyacım var, çünkü sen benim için tek örneksin, lütfen beni yalnız bırakma:Saruboceq:

Canım benim tebrikler inan çok sevindim:)
İnşallah sağlıkla sonuna kadar gidersin tatlım.
Elimden geldiğince ne sorarsan yardımcı olmaya çalışırım.
Kanama geçirmişsin, geçmiş olsun, umarım tekrarlamaz.

X