Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

cemremin doğum gününü atladık biz tabii, gelemedim bi türlü...yeni yaşı kutlu olsun melek cemremin...upuzun mutlu sağlıklı bir ömrü olsun yavrumuzun inşallah...öpüyorum ikinizide...
ve yeni duruma alışırız inşallah en kısa zamanda dediğin gibi...beni en iyi sen anlarsın şimdi, yakın zamanda benzer durumu yaşadığın için...

canım benm cok saol :1hug: inanılmaz bir duygu şen cim..doğum günü/doğum saati..bambaska duygulara kapılıp gidiosun..allahım isteyen herkse nasip etsin..
bitanem inşallah senin alısman cabuk olur..gercekten cok zor..bakıcınız nasıl bari iimi?allahım içine merhamet versin..allah korkusu olan insanlar cıkartsın karsınıza rabbim :Saruboceq:

ya gerçekten her takıldığım konuyu, herşeyi burada soruyorum ve sorduklarıma hem cevap hemde sıkıntılarıma destek görünce..işte insan öle oluyo. yyoooooooo bak bi kaç gün daha beklerim sonra hepsini sorarım haa haberin olsun...pelinsu kızımızıda çook öpüyorumm( ayy çok duygulandım ben hiç böyle cümle kurmamışım şimdiye kadar kızımız...kızımızı...inşallah bir gün benimde olur ve bende derim....)

SÜLALLLLL tebrik ederım canım rabbım tamamına erdırsınn

ŞENNN hoşgeldın canımm ozlettın kendınıı.......

canım çok geçmiş olsun rabbim diğer evladını sana bağışlasın inşallah.hepimiz aynı şeyleri yaşadık zor ama yapılcak bişeyde yok .inşallah enkısa zamanda tekrardan sağlıklı bir bebişin olur ..a.s.

teşekkürler canım inşallah tüm isteyenlere nasip etsin sağlıcakla bebeklerinizi kucaklayın inşallah hepiniza.s.

çok teşekkür ederim papatyacığım.tek dileğim allah birdaha ne bana nede birbaşkasına böyle acı yaşatmasın.allah senin cocuklarınada sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.darısıda bana ve tüm isteyenlere olsun.

amiiiiiin canım amiiiiinnnnn:Saruboceq::Saruboceq:

Canım 100 mg asprin ve 100 mg corasinin içeriği aynıymış ...Eğer dozunu fazla alsaydım problem olurmuş...Çok şükür , bir şey olmazmış...

Canım şu an daha iyisin ,çok sevindim...Tabi insan ilk duyduğunda duygusal tepki verebiliyor ama zaman geçtikçe daha mantıklı düşünüyor...Canım bu arada iyi dileklerin için teşekkürler...Öpüyorummmm...

Canım çok sağol , öptümm kocamannn...

Canım taramayı nerede yaptırıyor lütfü hoca...Hacettepede mi ?Ense kalınlığını lütfü hoca ölçmüştür mutlaka , bir problem olsaydı söylerdi , merak etme canım...

Canım , ben cinsiyetini sorucam,inşaallah söyler...Ama ultrason iyiyse bu haftalarda cinsiyeti görebiliyorlar diye biliyorum...Keşke öncesinden konuşsaydık , ben hatırlatırdım...Bu arada canım benim maaşımdan 34 tl kesilmiş,hiç farkında değilim,ilaç parası olabilir...Bugün eczaneye gidemedim ,yarın sorucam ilaçtan ne kadar kesiliyo diye...

Canım hayırlı olsunn...Bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşaallah...

Aminn canımmmm , hep birlikte inşaallah...

Canımm sonuçların iyi çıkmış ,çok sevindimmm...Osman hocanın yaklaşımı çok iyi değil mi?İnsanı rahatlatan bir tavrı var...
Bu arada sende mthfr değilde paı heterozigotmuş...Çok şaşırdım , nasıl böyle bir hata yaparlar...Çünkü doz , buna göre belirleniyor...Neyse iyiki yaptırmışsın , listedende senin bilgilerini düzelteyimm...

Canımm bende çok merak ediyorumm...İnşaallah iyidir ve bir problem yoktur...
Ravzanın düşüğü yoktu yanlış hatırlamıyosum...4 kayıbı var ama 24. haftalarda erken doğum yapıyordu...Canım ravzacımmmm , çok zor aslında onun yaşadığıda...Allahım ravzayı ve bebeğini sen koru...Aminnnnn...

rica ederim canım opuyorumnanaktan

arkadaşlar yeni katıldım ve bende size kısaca başımdan geçenleri anlatmak istiyorum. 07.01.2009 da bebeğim 28 haftalık iken bu pıhtilaşmadan dolayı doğum yaptım bebeğim ancak 10 gün yaşayabildi. çünkü 25 haftalık düzeyindeydi ve biz neyin neden olduğunun bilincinde dahi değildik tabii. bu başımıza gelenler %80 dr hatası ayın 2 sinde dr gitmiştim bir sorun olmadığını belirtti ve karnım ağrıdında dr ulaşamadım cebini kapatmıştı ulaştığımda ise suyumun bittiğini söyledi o halimle o tahlil senin bu dobler benim gezdirdi ki muayenede suyumun azaldığını farketmiş aa size söylemedim mi dedi ve beni daha uzak bir şehre göndermeye çalıştı. doğum için uygun küvöz yokmuş hastanede. bunun mümkün olmadığını her drun kendi hastanesinde ( ki özel hastaneydi) butür acil durumlar için ayırdığı küvözü olduğunu doğum için başka bir dr bulabildiğimizde öğrendim. o gün tam 5 hastane gezdim küvöz bulamadım Allah tan ailede sağlıkçılar vardı sabah başladığımız doğum macerası akşam 10 da bitti.....
doğumumu yaptıran dr göre eğer biraz daha geç kalsaymışız banada olan olacakmış ama çok şükür hayattayım. doğumdan sonra birsürü test yapıldı
gpıııa l22p heterozigot mutasyon
myhfr c677t homozigot mutasyon saptandı
atııı 62
anlaşıldığı gibi aileden gelen pıhtılaşma sorunu var
şimdi hamile kalmaya çalışıyorum ve maalesef kanamalarım 15 günde bir oluyor yeni drum doğum kontrol hapı verdi düzenlemek için 2 ay kullancakmışım sonrasında denemelere başlayacakmışız tabii kanamalarım düzene binerse.. bakalım neler olacak....

allah sabırlar versin canım zor bir olay yaşamışsın sende ama allahın izni ile inşallah tekrardan hamile kalıp sağlıkla bebeğini kucaklarsın :Saruboceq:

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi:19 Ekim)
(celen35)........ CEMRE'MİZ ... 1 yaşındaaaa..........Rabbim sağlıklı, güzel bir ömür versin.. maşallah...
(şen).............. pelinsu..........11 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............6 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............5 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............5 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 2 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 aylık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 aylık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........4 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 3haftalık (25 eylül)
çiçeklara...............kuzusu kollarında... ikiside iyiler maşallah... (kız) (8 Ekim)
ravza1818(feride)......yağmur.... (küçük hanım sırayı bozdu, erken geldi... dualarınızı eksik etmeyin..)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
funda1980....................38 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................38 haftalık (kız)
sılaya..........................37 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............33 haftalık (kız)
smmm06.....................29 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................21 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........20 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........19 haftalık (kız)
nilüfersahh....................18 haftalık (erkek)
kardelen86.....................14 haftalık
simge............................14 haftalık
aslgkh...........................14 haftalık
gulsummm....................13 haftalık
_beray_.........................12 haftalık
göbete.........................11 haftalık
umutluyuz ....................11 haftalık
gülay30........................10 haftalık
melek76.......................10 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................9 haftalık
kelebek01.....................8 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................6 haftalık
hummu85......................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-3 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

:nazar::nazar::nazar::nazar: maşallah maşallah inşallah bu liste uzayıppppp gider böyle hep opuyorumnanaktan

meraba arkadaşlar bende katıldım aranıza 3 kayıptan sonra 22 haftalık ilk bebeğimi sonra 14 haftalık ikizlerimden birini 28 haftalıkta nazlımı 50 gün yaşadıktan sonra kaybettim çıkamadı küvözden yavrum teşhisim tam olarak kanda pıhtılaşma değil ama hamile kaldığım zaman doktorum heparin iğnesi ve beb aspirini kulllanmam gerektiğini söyledi fv leiden diye bir test yaptılar o heterozigot çıktı acaba kanda pıhtılaşma bundanmı anlaşılyor doktor bağışıklık sistemimin bebeği kabule temediğini söylüyor bende anlam veremedim söylenenlere

limburgcum allah kabul etsin bugün yasin okuttun sanırım... Rabbim senin ve tüm hamilelerin bebişini korusun olmayanlarada erken vakitte nasip etsin inşallah....
çalıkuşu canım dünden sonra neler yaptın canım doktorunla tekrardan konuştunmu canım... Inşallah iyi şeyler duymuşsundur.. Dualarım seninle... Polyannacık sana üzüntü yakışmıyor sen mutlu olmalısın... Yerimseniben

amın canım saol cumlemızınkını kabul eylesın guzel allahım tez zamanda ınsallah

limburgcum canım duaların için öoook teşekkürler. Inşallah kabul olur kucaklarımız dolarzemuszemus
ınsallah bıtanem ınsallahhhh
selam canlarımmmmm,
çok ara verdim biliyorum ama ancak fırsat bulabildim inanın...
hosgeldım canım nasılsın pelınsu muz nasıl yerlesebıldınmı canım daha yenıya ancak alısırsın opuyoruz kızını ve senı
meraba arkadaşlar bende katıldım aranıza 3 kayıptan sonra 22 haftalık ilk bebeğimi sonra 14 haftalık ikizlerimden birini 28 haftalıkta nazlımı 50 gün yaşadıktan sonra kaybettim çıkamadı küvözden yavrum teşhisim tam olarak kanda pıhtılaşma değil ama hamile kaldığım zaman doktorum heparin iğnesi ve beb aspirini kulllanmam gerektiğini söyledi fv leiden diye bir test yaptılar o heterozigot çıktı acaba kanda pıhtılaşma bundanmı anlaşılyor doktor bağışıklık sistemimin bebeği kabule temediğini söylüyor bende anlam veremedim söylenenlere

cok gecmıs olsun canım rabbım hayırlısıyla hayırlı bı evlat nasıp etsın canım

hazann cok gecmıs olsun.gercekten cok zor gunler gecırmısın.allah bırdaha gostermesın ınsallah.bende yenı sayılırım burada.ama tecrubelı akadaslar var onlar bılgılendırıler senı tekrar gecmıs olsun.saglıklı uzun omurlu bebekler dılegıyle...

Günaydınnnnnn kilo, boy ve iğne dozu hakkında bi orantı var kızlar aynı pıhtılaşma değerlerine sahip olduğumuz halde ben 0,4 lük iğne vurularak bebeğime kavuşamadım mesela bu sefer hematolog ve kadın doğumcuya birlikte gidiyorum ve kiloma göre hesapladılar iğne dozunu hatta kiloda bilmem kaç artıyor dediler ama ben çok iyi hatırlamıyorum ilkinin benim bünyemde biri için az olacağını söyledi hematolog bende 04'ün üstünü istiyordum ama 0,6lıkmı yoksa 0,8 likmi hala endişeliyim ama hakkımda hayırlısı olsun inşallah bu sefer kavuşalım minik bebeğimle

Günaydınnnnnn kilo, boy ve iğne dozu hakkında bi orantı var kızlar aynı pıhtılaşma değerlerine sahip olduğumuz halde ben 0,4 lük iğne vurularak bebeğime kavuşamadım mesela bu sefer hematolog ve kadın doğumcuya birlikte gidiyorum ve kiloma göre hesapladılar iğne dozunu hatta kiloda bilmem kaç artıyor dediler ama ben çok iyi hatırlamıyorum ilkinin benim bünyemde biri için az olacağını söyledi hematolog bende 04'ün üstünü istiyordum ama 0,6lıkmı yoksa 0,8 likmi hala endişeliyim ama hakkımda hayırlısı olsun inşallah bu sefer kavuşalım minik bebeğimle

sülalcım tebrık ederım canım ınsallah hamılelıgın sorunsuz ılerler tedavını ınsallah basarıyla sonuclandırrısn.canım benımde boyum 1.70 kılo 65 acaba benımkı kaclık ıgne olurkı benım burdakı doktorum 2 lik igne vermıstı basarızı olduk lutfu hoca soyle bı baktı bana kıloma falan sana 3 luk veya 4luk ıgne verırız dedı bende cok endıselıyım dogru dozu bulamıycam dıye.

reiscim canını sıkma, hiçbişecik olmaz, çok duydum ben öyle nodüller falan vücut yapar normaldir. hatta osman hoca o sihirli parmaklarıyla benim de gıdığımdaki nodülü bulmuştu :-)) ama benden rontgen test istemedi. bir de bacağımla kasığım arasında küçük bir beze bulud, bu da olur normal dedi. yani seninkini tedbir amaçlı istemiştir belki biraz büyük gelmiştir eline, içini ferah tut, iyi düşün..hem bak bu vesileyle o da aradan çıkacak tatlişkom.

gelevera hakkında hayırlısı bacım, içinize sinen neyse o olsun inşallah.

limburgcum allah tekrar kabul etsin.

kısss canderya sen ne hamaratsın bacım öyle :-))

melekcim gözün aydın, birşey olmazmış bak gördün mü tatlım opuyorumnanaktan

bu arada ben ravzayı çook merak ediyorum, nsaıl ulaşabiliriz ki??cebi var mı kimselerde??

lidyam günaydın canıma.s. bakalım umarım birşey yoktur. yine bana tahlil sonuçlarını bekleme zamanı geldiakannehirhoş tiroid ultrasonunu aldım bayağı büyük bir nodülüm var ama hoca ne diycek bilmiyorumakannehir ya vallahi kız hiç demediniz adamın parmaklarıyla muayene ettiğini falansırnaşık şeyo gün üç doktora gitmiştik zaten. önce lütfü hoca. sonra eşimin üroloji uzmanı derken ankarada koştur koştur ter içinde kalmıştım. nasıl olsa dedim bu adam kan pıhtılaşma uzmanı hiç aklıma üstümü değiştirmek falan gelmedi. utandım valla adamdan inşallah ter kokmamışımdır ayyy ne iğrencim dimiiiiiiiakannehir valla ya hoca dedi zaten bu parmaklar yanılmaz diye. çocuk sahibi olucaz diyeresmen chepup tan geçiyoruz bacımakannehirhoş ben öyle muayene olduğunu bilseydim gitmezdimde galiba tırsardım çünkü ne diyelim vardır herşeyde bir hayır bakalım ölüyomuyuz kalıyomuyuz dermişimkafamçokkarıştı

bu arada krizantemcim sülalcimtuluncum hepinize günaydınlarrrrrrrra.s.ben azcuk geçmişi okuyup geliyorum bacılarımmmm

canderyacım tatlım bu ne acele kan testi için daha cooook erken degılmı benımde bugun 20. gunu ve bızım daha adet olmamıza 14 gun var nerdeyse cıkmaz sonuc daha hayatım acele etme bak umutsuzluga kapılırsın cıkmayınca ne konusmutuk hanı adetı beklıycektık sabırsızlanmak acele etmek yoktu hıııımm:eek:lmaz: sen baya calsııtn bu ay ınsalah sonucunu ahyırlısıyla alcaksın benımkı tam bı muamma olursa suprız olcak olmazsa olmayabılır cunku bız cok karısık calısmak zorunda kaldık bu ay ama ınsallah olur dıyelım.

X