Kan sulandırıcı kullanıyorum , kan sulandırıcı kullananların tecrübe ve fikirlerini bekliyorum .

Benim bildiğim kan sulandırıcı hamileliğin ilk haftalarında zararlı doktorunuz neden almanızı önerdi anlamadım. Ben eczaneye gittiğimde hem ecorpin hem de kaset test istemiştim eczacı tehlikeli olduğunu eğer gebelik şüphesi varsa ecorpini kullanmamı söyledi yine de aldım tabi ama test negatif çıkınca kullandım
Neden zararlıymıs onuda yazabılırmısın acaba?

Merhaba canım oncelıkle hem gecmıs olsun hem de gebelıgın hayırlı olsun ınsallah evladını sag salim kucagına alırsın.Ben de de ıkı kayıp oldu heterezıgot cıktı coraspın100 mg ve enox kullanmaya basladım doktorum kese gorunur gorunmez baslıcaz dedı suan 17. Haftadayım hala kullanıyorum 28. Haftada coraspın 36. Haftada enox kan sulandırıcıyı bırakıcaz dedı ama dogum 40. Haftada sonlanıyor acıkcası burda da sızın gıbı deneyımlı arkdaslara sordum kacıncı haftaya kadar kullandıklarını hep doguma 1 gun kalaya kadar kullanmıslar bende baska doktora gıttım oda aynısını soledı ama kendı doktorumada cok guvenıyorum kontrolde tekrar gorusup analız yapıcam eger aynı seyı solerse son gune kadar kullanmak ıstedıgımı solucem cunku sonuna kadar gelmısken ınsan rıske atmak ıstemıyor.Zaten kotü seyler yasamısız yanı Allahım yardım etsın ınsallah.
Canım bende kullandım. 7+5 günlük haftalık hamileydim. Bebeğin kalp atışları durmuş. Cora aspirin kullanıyordum. Doktor neden olduğu konusunda bize bir şey söyleyemedi. 2 kez düşük yaptım buda 3. oldu

Canım bende kullandım. 7+5 günlük haftalık hamileydim. Bebeğin kalp atışları durmuş. Cora aspirin kullanıyordum. Doktor neden olduğu konusunda bize bir şey söyleyemedi. 2 kez düşük yaptım buda 3. oldu
Merhaba canım oncelıkle çok gecmıs olsun kaybın ıcın.Suan gebelık durumun var mı ? Doktor 6’lı trombofili panelı ve genetık tarama yaptı ordan cıktı pıhtılasma sorunu eger yapmadıysan bı arastır ıstersen.Ben 32. Haftada coraspın 100 mg kullanıyordum bıraktım,doktor 32 de bırakcaksın dedı.Cok sukur her sey yolunda ,36 da da enoxu bırakcam ınsallah Rabbım sag salım dogurmayı nasıp eder.şuan 34 haftalıgım.Ama aşırı streslıyım ığnenın dozu 4000 mg bırakınca nasıl olcak doktor cok acıklama yaptı güvenıyorum ama insanın ıcınde de oncekı yaşanmışlıklardan dolayı korku oluyor işte.

Merhaba canım oncelıkle çok gecmıs olsun kaybın ıcın.Suan gebelık durumun var mı ? Doktor 6’lı trombofili panelı ve genetık tarama yaptı ordan cıktı pıhtılasma sorunu eger yapmadıysan bı arastır ıstersen.Ben 32. Haftada coraspın 100 mg kullanıyordum bıraktım,doktor 32 de bırakcaksın dedı.Cok sukur her sey yolunda ,36 da da enoxu bırakcam ınsallah Rabbım sag salım dogurmayı nasıp eder.şuan 34 haftalıgım.Ama aşırı streslıyım ığnenın dozu 4000 mg bırakınca nasıl olcak doktor cok acıklama yaptı güvenıyorum ama insanın ıcınde de oncekı yaşanmışlıklardan dolayı korku oluyor işte.

Eklentiler

• IMG_3683.jpeg
    IMG_3683.jpeg
    110,7 KB · Görüntüleme: 46
Hepsi normal yazıyor canım ama genetık testı de var karı koca yapıyor bızde yaptık onda cok sukur bır sey cıkmadı onu yaptınız mı canım
onu da yaptık kuzum oda normal hiçbir sorun yok hamile kalınca kan sulandırıcı denildi onu da kullandık gene olmadı doktor diyor ki tam garanti olmuyor malesef denemen gerekiyor

3. Kez olması çok yorucu oldu tekrardan operasyon geçireceğim
Gebe kalıyorsun ama gebelık ılerlemıyor degıl mı.Kesınlıkle hem kan sualndırıcı hemde coraspın kullanmalısın canım doktorunu degıstır bıde cunku dozları oluyor bu ılacların.Belkı dozu az gelıyordur.

3. Kez olması çok yorucu oldu tekrardan operasyon geçireceğim
Bırde saglıklı gebelık elde etmek ıcın saglık yumurtalık ve sperm döllenmesi olması lazımmış buda tam yumurtlama gunu ılıskı olunca oluyormus genelde doktorum ole demstı bızde ona dıkkat ederek degerlendırdık buda aklında bulunsun canım.

Kizlar bende 2 kez bos gebelik gecirdim ve kurtajla sonuclandi. Doktorum genetik test istemedi. 3. Kez hamileyim doktor kan sulandirici ecopirin 81 mg verdi. Bide icinde bircok vitamin ve folik asit bulunan bir ilac verdi. Acaba tek basina ecopirin yeterli gelirmi aklima takildi

Gebe kalıyorsun ama gebelık ılerlemıyor degıl mı.Kesınlıkle hem kan sualndırıcı hemde coraspın kullanmalısın canım doktorunu degıstır bıde cunku dozları oluyor bu ılacların.Belkı dozu az gelıyordur.
Coraspriin 100 mg kullandım canım olmadı bu sefer de

Kizlar bende 2 kez bos gebelik gecirdim ve kurtajla sonuclandi. Doktorum genetik test istemedi. 3. Kez hamileyim doktor kan sulandirici ecopirin 81 mg verdi. Bide icinde bircok vitamin ve folik asit bulunan bir ilac verdi. Acaba tek basina ecopirin yeterli gelirmi aklima takildi
Valla bilmiyorum kuzum bende 100 mg coraspirin kullandım

Cok gecmış olsun Rabbım bır daha yaşatmasın boyle seyler inşallah.Genelde kan sulandırıcı ıgne + coraspın verıyorlar ben cok arastırmıstım sızınkının dozları nasıldı bana enox4000 mg coraspı 100 mg verdı keseyı gorur gormez 32 de coraspın 36 da enox ıgneyı bırakcaz dedı.pıhtılasmanın onune gectıgı ıcın bebek beslenıyor ve gelısıyor dedı.

X