Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

zeynommmnm canım çok teşekkür ederim güzel dileklerin için inşallah dediğin gibi olur ve problem çıkmaz dua et olurmu? bu arada sende iyisin dimi güzelim öptüm seni.

canderyammmm panik atağım bebek delisi güzelim benim kız erken değilmi bu krizanteminde söylediği gibi tahlil yaptırmak için. dur bi sakin ol tatlım ya vallahi beden eğitimi öğretmeni olduğun belli tempo tam maşallahkaydirigubbakcemile3 şimdiye kadar yaptırmış bile olabilirsin valla ne diyim durumdan haberdar et bari çatlatma bizide buralarda:bbo:

melek76 gülümmmm valla bence lütfü hocayı bilmiyorum ama kesinlikle osman hocanın benim sayemde bu siteden haberi oldu dermişimkaydirigubbakcemile3 kız bacım yoksa hoca onun içinmi güldüyki senin hamile testlerinide sürdüm adamın önünekaydirigubbakcemile3onu bunu bilmem ama adam çok takdir etti beni çok çalışmışsın dersine diye:hulya:bu arada evham ne kelime canım benim tam anlamıyla paniğim. hele hocanın barnaklarıyla muayene ettiğini bilseydim hiç gitmezdim gibi geliyo muayenesinekaydirigubbakcemile3ama ne dersen de çok hoş bir insan. bizim lütfü hocadan bile iyi. beni kim tavsiye etti lütfü hocamı dedi. dedim hocam lütfü beyde tavsiye etti ama ben sizi kadınlar kulübü diye bir site var ordan buldum dedim. valla adını verdim melek diye bir arkadaşta sizin hastanız çok methetti dedim. artık rumuzunmu deseydim acaba adam bana deli gözüyle bakardı sanırımlülülülülülü dedim sizi çok seviyolar doktorluğunuzda ziyade insanlığınız tüm sitenin dilindeyerimsenibenvalla adamcağız sağolsunlar o onların iyiliğinden güzelliğindendir dedi çok büyük adam velhasılll:enbuyukkk:

Sülal gözün aydın canım, rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inş.

Gulus27, Hazann aramıza hoşgeldiniz kızlar.

Ebrar-53 canım başın sağolsun, geçmişi okurken gördüm.

Reisdevrimcim , iğnenin dozu konusunda osman hocaya güven bence...Lütfü hocaya haber verdin değil mi , mthfr değilde paı hetero. olduğunu...O ne dedi...İğne dozunu hamile kalıncamı belirleyelim dedi...

valla melekcim lütfü hocada farketmemişim test sonuçlarını sonradan bir karşılaştırıyım dedim. baktımki gazide yapılan testlerin hepsini lütfü hoca tekrar istemiş. gazide mthfr677 heterozigotken hacettepenin tahlillerinde normal çıkmış. pa-1 e bakılmamıştı bir tek o da heterozigot çıkmış. diğer protein s ve c aktiviteleri aptt falan hep sınırın üstünde. yani 80-10 olması gerekirne benim 200 falan gibi yani. bunu sordum osman hocaya onlar o kadar önemli değil yüksek olması daha da iyi. pıhtılaşmanın az olduğunu gösterir dedi. ve bu değerler zaman zaman değişirmiş ama asıl bu genlerin değişmemesi gerekirmiş. o da şaşırdı gazi bu konuda iyidir hata yapmaması gerekir dedi. bu pa-1 genide son 2 yıldır moda oldu o zamandan beri bakılıyo dedi. sonuçta çok önemli bir kan pıhtılaşmam yok ama bana kiloma göre 0,6 kullanıcaz hamile kalınca dedi. bana biraz fazla gibi geldi ısrarla sordum senin kilon için koruyucu olan doz bu dedi. daha lütfü hocaya bir şey demedim. o iğne dozunu hamile kalınca karar vericek. allah nasip ederse hamile olarak oraya gitmek kısmet olursa o zaman tahliller arasındaki farkı sorarım hemde osman hocanın iğne dozunu anlatırım. lütfü hocanın kontrolünde osman hocaya şimdi gitmene gerek yok ben ilerde gerek görürsem gönderirimdemişti. ben hocayı dinlemedim gittim. o yüzden diyemiyorum :KK43:( lütfü hoca zaten iğne dozunu hamile kalınca karar vericek. kilonu falan tartarız. keseyi rahimde görürüz dış gebelik olmadığından emin oluruz öyle başlarız dedi.

haa birde kızlar bu iğneye erken başlamak ne kadar doğru bilmiyorum. çünkü hem lütfü hoca olsun hem osman hoca olsun erkenden iğneye başlama taraftarı değil. lütfü hoca adetin 3-4 gün geçince kanda betahcg baktır. hamilelik çıkınca beni ara birkaç gün sonra ankaraya muayene gel dedi. bebeği görmeey gerek yok keseyi görelim bizim için yeter dedi. keseyi rahimde görünce iğneye başlarız diyo. osman hocada anne ile bebek arasındaki kan alışverişinin hemen hemen bebeğin plesantasının gelişmeye başladığı 7 ve 8. haftalarda daha yoğun olduğunu bundan önce düşükle sonuçlanan hamileliklerin kan pıhtısından olup olmadığının tartışmalı olduğunu söyledi. benim ilk gebeliğim 8. haftada kalbi durmuştu biz iki hafta sonra öğrendik bunun kan pıhtılaşma problemiyle bağlantılı oludğunu ama 2. gebeliğin söz konusu olmadığını büyük ihtimalle rahimdeki perdeye tutunmuş olabileceğini, son gebeliğinde ultrasonda kese ve bebek görünmediği için büyük ihtimalle kimyasal gebelik olabileceğini ve bunu düşükten saymamamız gerektiğini söyledi. o yüzden başta canderyam olmak üzere erkenden hamileliği öğrenmeye gerek yok arkadaşlar. sağlıklı bir gebelikse kan zaten 8. haftaya kadar yetiyomuş. keseyi görmeden iğneye başlamak daha riskli diyo lütfü hoca. benden bilgiler böyle kızlar. umarım sizi çok sıkmamışımdır.

reisdevrim37;9721928 [COLOR="DarkOrchid" .!.:
melek76 gülümmmm[/COLOR] valla bence lütfü hocayı bilmiyorum ama kesinlikle osman hocanın benim sayemde bu siteden haberi oldu dermişimkaydirigubbakcemile3 kız bacım yoksa hoca onun içinmi güldüyki senin hamile testlerinide sürdüm adamın önünekaydirigubbakcemile3onu bunu bilmem ama adam çok takdir etti beni çok çalışmışsın dersine diye:hulya:bu arada evham ne kelime canım benim tam anlamıyla paniğim. hele hocanın barnaklarıyla muayene ettiğini bilseydim hiç gitmezdim gibi geliyo muayenesinekaydirigubbakcemile3ama ne dersen de çok hoş bir insan. bizim lütfü hocadan bile iyi. beni kim tavsiye etti lütfü hocamı dedi. dedim hocam lütfü beyde tavsiye etti ama ben sizi kadınlar kulübü diye bir site var ordan buldum dedim. valla adını verdim melek diye bir arkadaşta sizin hastanız çok methetti dedim. artık rumuzunmu deseydim acaba adam bana deli gözüyle bakardı sanırımlülülülülülü dedim sizi çok seviyolar doktorluğunuzda ziyade insanlığınız tüm sitenin dilindeyerimsenibenvalla adamcağız sağolsunlar o onların iyiliğinden güzelliğindendir dedi çok büyük adam velhasılll:enbuyukkk:

canım bende sana katılıyorum bizde bu ayınbaşında muayeneye gittik osman hocaya. çok sempatik bir doktor, muayenede gayet rahattım ben, uzun uzun muayene etti.muayene ederkende ben şimdi sesli düşüneceğim sende sözlerimden ne almak istersen al dedi. gerçekten içimi rahatlattı. önceki doktorum çok karamsar konuşmuştu. iyiki bu siteye üye olmuşumda osman hocayı bulmuşum. muayeneden çıktıktan sonra eşimle birbirimize çok iyi bir doktormuş iyiki gelmişiz dedik.inşallah hayırlısıyla evlatlarımızı kucağımıza alırızda osman hocayıda hep iyi anarız.opuyorumnanaktan

[
melek76 gülümmmm valla bence lütfü hocayı bilmiyorum ama kesinlikle osman hocanın benim sayemde bu siteden haberi oldu dermişimkaydirigubbakcemile3 kız bacım yoksa hoca onun içinmi güldüyki senin hamile testlerinide sürdüm adamın önünekaydirigubbakcemile3onu bunu bilmem ama adam çok takdir etti beni çok çalışmışsın dersine diye:hulya:bu arada evham ne kelime canım benim tam anlamıyla paniğim. hele hocanın barnaklarıyla muayene ettiğini bilseydim hiç gitmezdim gibi geliyo muayenesinekaydirigubbakcemile3ama ne dersen de çok hoş bir insan. bizim lütfü hocadan bile iyi. beni kim tavsiye etti lütfü hocamı dedi. dedim hocam lütfü beyde tavsiye etti ama ben sizi kadınlar kulübü diye bir site var ordan buldum dedim. valla adını verdim melek diye bir arkadaşta sizin hastanız çok methetti dedim. artık rumuzunmu deseydim acaba adam bana deli gözüyle bakardı sanırımlülülülülülü dedim sizi çok seviyolar doktorluğunuzda ziyade insanlığınız tüm sitenin dilindeyerimsenibenvalla adamcağız sağolsunlar o onların iyiliğinden güzelliğindendir dedi çok büyük adam velhasılll:enbuyukkk:

kız her şeyi açık etmişsin... nasıl çekiştireceğiz adamları hı?...kaydirigubbakcemile3

kahvelokum kullanıcısından alıntı
Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi:19 Ekim)
(celen35)........ CEMRE'MıZ ... 1 yaşındaaaa..........Rabbim sağlıklı, güzel bir ömür versin.. maşallah...
(şen).............. pelinsu..........11 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............6 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............5 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............5 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 2 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 aylık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 aylık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........4 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 3haftalık (25 eylül)
çiçeklara...............kuzusu kollarında... ikiside iyiler maşallah... (kız) (8 Ekim)
ravza1818(feride)......yağmur.... (küçük hanım sırayı bozdu, erken geldi... dualarınızı eksik etmeyin..)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
funda1980....................38 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................38 haftalık (kız)
sılaya..........................37 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............33 haftalık (kız)
smmm06.....................29 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................21 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........20 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........19 haftalık (kız)
nilüfersahh....................18 haftalık (erkek)
kardelen86.....................14 haftalık
simge............................14 haftalık
aslgkh...........................14 haftalık
gulsummm....................13 haftalık
_beray_.........................12 haftalık
göbete.........................11 haftalık
umutluyuz ....................11 haftalık
gülay30........................10 haftalık
melek76.......................10 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................9 haftalık
kelebek01.....................8 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................6 haftalık
hummu85......................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
sülal.............................4 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-3 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

tuluncum sanada günaydın canımcıma.s. gerçekten dimi çok tatlı bir insan. valla 250 milyon verdik ama helal olsun hocama:teytey: aynı şekilde bizde muayeneden çıktığımızda koskoca prof olmuş şu insaniyetliğe bak helal olsun dedik. bendeki nodülü bile adam gayet gülümseyerek kötü birşey olmadığını benim gibi bir paranoyağa kabul ettirmeye çalışarak anlattı gerçekten çok iyimser. valla hamile kalırsam allah nasipederse 250 sine falan bakmıycam lütfü hocaya gittiğimde osman hocayada gidicem. zaten topu topu 1 tane bebek düşünüyorum allahım nasip ederse ondada paradan kaçmıycam:roflol: valla güzelim adı doktor olan bir sürü kalpazana o kadar çok para kaptırdıkki bu hocalara verdiğimiz paralar hiç gözüme gözükmüyo. düşünsene beş para etmez normal bir kadın doğumcu bile ilçede 100 YTL alıyo. vallahi bu proflar az alıyo bence. o kadar okumuşlar bide. artı bizim burda ilçedeki uzmanlardan bin kat daha anlayışlı ve güleryüzlüler. inşallah canım dediğin gibi bebişlerimizi kucağımıza alıp hep dua ederiz hocalarımıza.

bu arada senin ne problemin vardı canım. önceki doktorum karamsar konuştu falan diye yazmışsın:uhm:

kız her şeyi açık etmişsin... nasıl çekiştireceğiz adamları hı?...kaydirigubbakcemile3

kahvemlokumum hoşgeldin gülümmmmmmmmmmm:1hug:alkisalkisalkis yavrucum dert ettiğin şeye bak özelden çekiştiririz aaaa çok acemi gördüm senikaydirigubbakcemile3naptın geçtimi stresin bakalım iyimisin bugünkaydirigubbakcemile2 kızzz adamla yoksa Şeniz yapamadında ondanmı gerildin dermişimmmmmmm:jeyyar:

[bu arada senin ne problemin vardı canım. önceki doktorum karamsar konuştu falan diye yazmışsın:uhm:

benim vena cava trombozu olmuştu (doğum kontrol hapı kullandığım zaman) daha sonradan tahlillerde pt homozigot mthfr heterozigot çıktı.zaten doğum kontrol haplerı bizim gibilere yasakmış östrojen içerenler haplar. önceki doktor doğum çok riskli çocuk düşünmeyin filan demişti. ömür boyu coumadin tedavisi vermişti. ama osman hoca yaşım ilerleyene kadar ilaçsız idare edebilirsin dedi yada risk etmeyim dersen coraspirin alarak yaşarsın dedi.hamilelik içinde hiç karamsar konuşmadı. benim rahatsızlığımdan dolayı anne ve babamada aynı tahliller yapıldı. osman hocaya gittiğimiz gün onların sonucunu almıştık.annem pt homozigot mthfr homozigot çıktı. iki kardeşiz ve annemin hiç düşüğü yok. hastalığındanda yeni haberi oldu. onun sonuçlarını görünce daha bi rahatladım.inşallah bizimde olacak canım. rabbim vermek istedikten sonra herşey boş yani.benim hiç hamileliğim olmadı daha düğün zamanı hastalandım ondan beri uğraşıyoruz ama olacak inşallah.bizde kahvelokumun listesine gireceğiz.:teytey:

günaydın herkese. benim merak ettiğim bişey var pıhtılaşma için kullanılan iğneler kiloya göre mi değişiyor? yazılarınızdan onu anladım drum bana bir açıklama yapmadı hamile kalana kadar coraspirin alacaksın hamile kalınca iğneye başlarız dedi. hematologdanda bahsetmişsiniz beni biraz bilgilendirir misiniz

tuluncum bak annen farkında bile varmadan 2 doğum yapmış. belki seninde öyle olucak ve hiçbirşey olmuycak. allahım ol dedikten sonra kim önüne geçebilirki. herşey allahtan canım. diğerleri vesile. senin durumunda olupta sağlıklı doğum yapan çokkk arkadaş var burda bak eskilerden beri okursan buna rastlarsın. ne demekmiş doğum yapamazmışsın. saçmanın daniskası. ya ne salak insanlar var allahım sinir oluyorum. kötükedihüso sen merak etme giricez tabi o listeye. ben bir ara bi girdim çıktım dermişim kısa bir hamilelik oldu-tatlicadiarzu- umarım bir gireriz o listeye bir daha hiççççç çıkmayız:Saruboceq:çocuklarımızın büyüdüklerinide burdan takip ederiz.

bak kahvemlokumum güzel bir fikir buldum sanasositosositoyıllar yıllarrrrrr sonra celen'in cemresi üniversite ye başladı. ankara tıp mesela-tatlicadiarzu- şenin prensesi de lise sonda diyelim. bizimkilerde o zaman daha liseye gider galiba. artık okullarını falanda yazarsın gülüm buraya. inşallahhhhhhhhhhhhhh

günaydın herkese. benim merak ettiğim bişey var pıhtılaşma için kullanılan iğneler kiloya göre mi değişiyor? yazılarınızdan onu anladım drum bana bir açıklama yapmadı hamile kalana kadar coraspirin alacaksın hamile kalınca iğneye başlarız dedi. hematologdanda bahsetmişsiniz beni biraz bilgilendirir misiniz

günaydın canım. evet güzelim benim kadın doğum uzmanımda hemetoloji doktorumda ikiside aynı şeyi söylüyolar. iğne dozu kiloyla alakalı diye. bende hamile kalınca iğneye başlıycam. şuan aspirin ve folbiol alıyorum. kan pıhtılaşma oranın nedir bilmiyorum ama bizim gibi pıhtıdaşların hamile kaldıktan sonra eğer maddi imkanları da varsa hamilelikleri boyunca dönem dönem hemetoloji uzmanına gitmelerini tavsiye ediyorum. çünkü kadın doğumcular bu iğne konusunda biraz tutucu davranıyolar diyo bizim hemetoloji uzmanı hocamız. yani korkuyolarmış dozu belirlerken o yüzden çok yüksek doz vermiyolarmış. genelde 0,3 veya 0,4 veriyolarmış. bak örnek olarak benim kan pıhtılaşma düzeyim yçok yüksek değil. sadece koruyucu iğne kullanmam gerekiyo. bu koruyucu iğneyi bazı kızlar 0,2 veya 0,3 olarak algılayabilirler. bunu ben hocayada sordum. mesela 50 kilo olan birine 0,2 yada 0,3 lük koruyucu iğne yeterken 60 kiloda olan biri en 0,4 lük kullanması lazım diyo. benim kiloda 73 olduğuna göre malesef:KK43:( beni ancak 0,6'lık kesiyo:)) yani şaka bir tarafada kilo ve boy önemli iğne dozunda. yani benim koruyucu dozum bu boya ve kiloya göre 0,6. tedavi amaçlı olsaydı belki daha fazla verebilirdi doktor. o yüzden hamile kaldığında bir hemetoloji uzmanıylada irtibata geçmeni tavsiye ederim. onlar daha bilgili ve cesur bu iğne dozajı konusunda. kadın doğumcular riske atmak istemiyolar o yüzden dozajı düşük verme ihtimalleri yüksek.

Herkese günaydın kızlar , ayrıca iyi bi gün diliyorum herkese , çünkü çıkıcam hemen..

REıSCıM , haberlerin iyi olmasına rahatlamış olmana çok sevindim.Kafan rahat olarak hamile kalırsın inşallah hayırlısıyla. Birşey dikkatimi çekti. Osman Hoca bana hamile olduğunu öğrenir öğrenmez iğneye başla demişti. Hatta Lütfü hoca kalp atımını bekleyelim dediği için , isim vermeden kadındoğumcum kalp atımından sonra iğneye başlamamı istedi demiştim , hayır hiç gerek yok test pozitif çıkar çıkmaz başla demişti. Ben de adetime 3-4 gün kala 3+4 de başlamıştım iğneye. Hatta başlamadan da arayıp teyidini almıştım. Demek ki bu konuda yerleşmiş bi görüşü yok , sana da erken başlama demiş.

ŞENCıM , canım senden haber aldığımıza sevindim. Celencik gibi ben de aklımdan geçiriyordum. Telepati oldu herhalde. Seni anlayabiliyorum , küçük yerlere alışmak zordur ama bi sürü de artıları var . Nasılsa pelincik henüz okul çağında değil. Ben de emekli asker çocuğuyum , ilkokulu 3 ayrı yerde , ortaokulu , liseyi alakasız alakasız yerlerde okudum . Okul çağındaki çocuklar için zor oluyor . Hafta içi zaten iş telaşesiyle geçer. Hafta sonu da bol bol gezmeye çalış. Çevrede bi sürü gezilecek görülecek yer var. Böylece zaman geçer canım. Bu arada pelinin doğum günü ne zamandı ? Kızımı da kasımda bekliyoruz inşallah. Belki aynı gün kutlarız . Çok öpüyorum canım ikinizi de..

SÜLALCıM , çok tebrik ediyorum , Allah tamamına erdirsin. Ben sana çok yazmıştım , hiç cevap vermedin . Olsun canın sağolsun , tek iyi ol da. Eminim telaşen vardır. Öpüyorum canım.

FUNDACIM , BKALECıM sizleri çok merak ediyorum. 39. haftada olmanız lazım. Ne güzel erken doğum korkusunu atlattınız . Ben de şu ekimi atlatsam bayağı bi rahatlıycam. Dua edin nolur. RAVZA yı da çok ama çok merak ediyorum. Kolay değil kızlar . Bizler erken dönem düşüklerinde bile nasıl yıkılıyoruz. Allah korusun o bebeğine iyice alıştıktan sonra sağlığı için ne kadar endişeleniyordur kimbilir. Allah yardımcıları olsun. ınşallah bebeğimiz iyidir , toparlanmıştır .

ÇALIKUŞUM , moralin nasıl canım , biraz biraz iyi hissediyorsundur umarım. Üzülmenin faydası yok zararı var unutma. Çok öpüyorum canım...

KAHVELOKUMCUM , DıNAMıSCıM , sizler nasılsınız ? Umarım iyisinizdir.Canancım biraz dinlenirsin umarım , Dinamiscim , sen de bebeğini güzel güzel büyüt tatlım. Öpüyorum sizleri de.

CELENCıM , tecrübeli annemiz , tavsiyelerini , uyarılarını gene yaz olur mu ? Sana bişey yazmak istiyorum . Özelden mail adresini yazabilir misin , sence de sakıncası yoksa tabii. Çok öpüyorum..

ıyi günler herkese tekrar. ..

reisdevrim37 teşekkür ederim cvpladığın için. pıhtılaşma oranımı bende bilmiyorum ama yapılan test sonuçları
GPIIIa L33P (HPA-1) heterozigot mutasyon
MTHFR C677T homozigot mutasyon
AT III 62
Anti Kadiyolipin IgG 1,7
Anti ds DNA 5,56
bu değerler normalin dışındaki değerlerim diğerlerini yazmadım zaten buna bakan doktor hımm sizde pıhtılaşma sorunu var deyip direkt ilaç yazmaya koyuluyor hiçbiride demiyor ki şöyle yapacız şu yolu denicez ağızlarından zorla laf alıyorum özel muayeneye gittiğim doktor bile saatte yaklaşık 7 hastaya bakıyor

Papatyasüreyya tşk ederim canım seninle bi önceki düşüğümüz aynı zamanlardaydı iyi hatırlıyorum ama senin maşallahın var tabi darısı başıma :) bi süre buraya hiç gelmedim sağlıklı düşenemiyordum toparlanmak zor oldu benim için bi sürede uzaktan okudum sizleri düşündüm ki hamile kalırsam yine katılırım bakalım inşallah bu sefer hayırlısı olur sen 0,6 lık kullanıyordun biliyorum değerini kilonu ve boyunu yazarsan sevinirim merak ettim şimdik :)

X