Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Iste bu benim yikildigim an.
Az önce doktor aradi yarin gelmenize gerek yok 5 yumurtanin hic birisi döllenmedi dedi.
Ben yikildim ama dün gece gördügüm rüya ve birder icim ürpererek uyanmam bu yüzdenmis demek.
Esimde bende artik pes ettik cektigim onca aci bosubosunaymis.
Korktugum basima geldi. O adi doktora söylemistim ICSI yapin yani spermi yumurtaya siz yerlestirin IVF bazen sperm yumurtalar ile birlesmeyebilir diye okumustum beni dinlemedi yok önce böyle deneyelim olmassa ikincide öyle yapariz dedi.
Artik ne ikinci nede ücüncüyü denemek istemiyom.
Esimle sabah aglayarak bir karar verdik artik bitti yeter her gittigimiz yolu Rabbim kapatiyor.
Hakkinizi helal edin kizlar dilerim benim cektigim acilari kimse cekmez.
Bizim kismetimiz buraya kadarmis olmayacagini bile bile bazi seylerin üzerine gitmemek lazimmis demek. Önce kist sonra 4 düsük sonra miyom sonrada kanallarim tamamen kapanmasi bize artik ugrasmayin vermeyince vermiyorum mesajini verdi Rabbimden.
Ya zaten döllense bile ne olacaktiki kesin bende bu sans olduktan sonra oda igneye ragmen düserdi.
Isyan etmiyorum ama artik yoruldum bende pes ediyorum.
Ne yapalim ilk cocuksuz cift biz degiliz.
Ben inanin kendim icin zerre kadar üzülmüyom benim icin ha olmus ha olmamis ama ne yazikki esiminde kaderini ben bagladim onu baba yapamadim.
Ama oda istedigi zaman beni birakmakla serbest, kendi kaderimi baskasina cektirtmem.
Yolun sonuna geldim ben.
Icimdeki o kücücük ümit isigi bugün söndü. Olmuyor iste zorlamanin anlami ne 5 yumurtaninda biri bilemi tutmaz ya sordum spermin kalitesi ve yumurtalarin kalitesi iyiymis eee sorun ne bilmiyoruz dedi doktor. Döllenmedi tekrar gelin ikincisini planlayalim.
Yoooo yeter artik benden bu kadar.
Hadi kendiligimden hamile kalabilsem neyse yine bebek tutana kadar denerim ama dedimya o ümidimde bitti benim hadi ameliyatla kanallari actirsam ama bu seferde o kanallarin calisip calismadigi soru isareti.
Yada kisa bir süre sonra tekrar kapanabilir diye o yolumuda kapatti doktorlar yani benim icin son care tüp bebekti ve oda daha bebekler Rahime yerlestirilmeden sona erdi.
Dedimya demekki olmuyo kismette yok elimizden geleni yaptik artik biryerde yeter demenin zamani geldi oda bügünmüs.

canım benim ya yaşadıklarına cok üzüldümmm
nedesem sei teselli edemiyecem arkadaşlarımında dedği gibi yılmak yok pes etmek yok.
hadi diyeli pes ettin bundan sonraa bebk istemiosun peki umudun olmadan nasıl yaşayacaksınn öle olmuo işte deyip çekilmek olurmuuu
tamm cok uğraş göstermişsin bu yolda yorulmuşsunn bir cok yol kat etmişsinn ama ilk denemede vazgeçiosunn
hertürlü şeyi denemelisn canımm sen her şeyi yap takdiri allaha bırakk sonrada pişman olmamam içinnnn
kocamının baba olmasını ben engelliyorum lafına gelinceee ewt bende öle düşünüyorum ama hiç bir zamn bunu kocama yansıtmadım çünkü biz bir yola cıktık iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta dedikk öle ben yapamıyorum olmuo sen beni bırak demek olmazzz benimle evlendiysee hertürlü zorluğa birlikte göğüs gericezz ha bunu o söylerse o zamn durum değişir tabiiiiii beni sevmeğini ve istemeğini anlarım ozamn yolunu açarımm beni seven adam benimle olmalı benim çektiğim zorlukları oda cekmelii oda benle uğraşmalı çabalamalı olmadı bidaha deneyelim demeli bu bance canım sen moralini bozma bidaha dene olmadı bida rabbim eninde sonunda sana mükafatını verecek seni boş çevirmeyecektirrr

Çalıkuşum , umarım daha iyisindir...
Bugün hep aklımdaydın...
Bir gün bebeğinin olacağına inanıyorum ben...Sende anne olacaksın inan buna...Hemde bebeğine çok iyi bakan , örnek bir anne...
Sadece zamanını bilmiyoruz işte...
Umut_sevgimin anlattığı hikaye beni çok etkiledi...Düşünsene canım , hiç çocuğu olmayacak birine , dua etmekten ve ümit etmekten vazgeçmediği için Allah ona bebek veriyor...
Ben bebeğimi kaybettiğim zaman dünya başıma yıkılmıştı sanki...9 ay karnımda büyüttüğüm bebeğimi göremedim , kucağıma alamadım , koklayamadım...Bebeğinin kalp atışları yok dediler ve anında beni kıyafetlerimle ameliyat masasına yatırdılar...Masada kıyafetlerimi doktorlar çıkardı...O kadar acele ettilerki , beni kaybetmekten korkular belkide...Beni ameliyata götürürlerken eşimin arkamdan bakmasını unutaman hiç...Uyandığımda hiç bir şeyin önemi yoktu artık...Bebeğim yoktu...Allah razı olsun eşimden , onun desteğiyle ayağa kalktım ben...Neyse bu konuyu anlat anlat bitmez zaten...İçimdeki yangını anlatmak çok zor gerçekten...
Toparlanmak ve güçlü olmak zorundaydım...Gece gündüz dua ettim...Namaz kılmaya başladım , önceden 1 yıl kadar süre kılmıştım ama sonra bırakmıştım...Her gün yasin suresi okuyorum bebeğime...
Duayı eksik etmedim , Allaha hep dua ettim en kısa zamanda bana bebek ver diye , ümüdimi hiç yitirmedim...Ve sezeryandan 5 ay sonra da hamile kaldım...İnşaallah şimdi bebeğimi kucağıma alacağım...
Canım inanıyorum ki seninde bebeğin olacak...Lütfen buna inan ve duanı sakın ihmal etme...Ben duanın gücüne inanıyorum...Allah hayırlı zamanda sana bebeğini versin diye dua edicem senin için de...Öpüyorum canım...

tabiki canım dünya dua üzerine kurulu hiç bir zamn umudumuzu kaybetmicezz zamn zamn umutsuzluğa düştüğümüz durumlar olcak ama arkadaşlarımız sağolsun bizi bu drmdan çekip cıkaracaklar doğru yolu göstereceklrr biz burda omuz omuza verdik sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruzzz derdimize çare arıyoruzz ve inşlahda bulacazzzzzz

melekcim canımm benim aspirinden bişi olcağını sanmıyorum canım nedense içimden senin oğluşun olacakmış gibi geçiyo canım tabi öncee allahım hayırlısını versin inşalhhhhhh tez zamnda kucağına versin kuzunuuu

güzelim günaydın. ya biraz okuyayım dedim ÇALIKUŞUNA üzüldüm şimdi:sinifsinif:valla gülüm neler olmadıkikafamçokkarıştıönce lütfühocaya gittik tahliller iyi dedi kasımda korunmayı bırakınmirmirmirmirneyse ankaraya kadar gitmişken birde şu meşhur osman hocaya gidiiyim dedim. kan pıhtılaşması için. hani kaçlık iğne başlıycaz bir öğrenelim dedik. neyse ben hiç muayene ediceğini düşünmüyodum. adam bir güzel muayene etti beni. bütün vücudumda ur kist gibi birşeyler aradı parmaklarıylaakannehirzaten benim boynumda hemen hemen 6 yıldır beni rahatsız eden bir şey vardı ama doktora gitmeye tırsıyodum. neyse adam dedi boynunun sol tarafında nodül varakannehirya biliyorum birşey olduğunu dedim ama korkuyodum sizde yakaladınız dedimakannehirneyseki düşük yapmazmış bu nodül. ama ultrason falan çektirip takip edilmesi gerekiyomuş. şimdi ultrasonu çektirdim bayağı büyük bir nodül çıktı. eee tabi 6 yılda epey büyütmüşümkafamçokkarıştıvalla işte osman hoca ek tahliller istedi onlarla birlikte 2 hafta sonra gidicem yine. ne diycek bilmiyorum. ay kötü birşey çıkmasa bari:1ninca:
eşimde bir problem yok. spermler artmış morfoloji de iyi. tek sorun şuan nodül yani güzelimkafamçokkarıştı

eee siz neler yaptınız geçmişi okuyamadım daha. keyifler iyi dimi

ohhh canım benim testlerde iii cıkmışşş cok şükürrr nodülüde bence kafana takma sorun olmaz bendede guatr var dr banada düşüğe ve hamile kalmaya engel diil dedii sorunsuz dediii sen şimdilikkk günlerinin keyfini cıkar kasımda hamiş kalıcağın için fazla gezip eğlenemeyeceksinn canımmm

oyle dıyorum da gelde bırde bastırılmıs ıcımdekı duygulara sor sen nasıl ıcım yanıyo bu ara anlatamam arkadasımı bebegıyle gordum ondan sanırım nasıl uzuldum oyle gorunce kımseyede fazla bısey caktıramıyorum gozlerımden degılde sankı kalbımden aglıyo gıbıyım sureklı gececk dıye tesellı edıyorum sureklı baska elımızden bısey gelmıyo ıste napalım beklıycez beklıycez beklıycezzzz...

canım benim hangimizin içi yanmıokii hangimizzin yüzü gülsede kalbi ağlamıo kii hangimiz bebek özlemi ile yanıp tutşmuo kii
görümcemin yengemin en yakın arkadaşımın bebeklerini severken kendimi ele vermemek için zor tutuyurm kendimi inan.benimde içim kan ağlıyo kendime teselli vere vere yoruldum akışına bıraktım umursamamaya çalışıyorumm ama her zamn gözümün önünde bi bebek var dalıp gidiyorum onlara bakarken allahım bende bu mucizeden istiyorum diyorum dua ediyorumm ve cok acı çekiyorum elimden bişi gelmiyooo boynum bükük bekliyorum o büyük günün gelmesiniiiiii allahım cok bekletmeeeee nolurr en kısa zamnda gnder meleğimiiiiiiiii ve tüm isteyenlerinkiniii

arkadaşlar yeni katıldım ve bende size kısaca başımdan geçenleri anlatmak istiyorum. 07.01.2009 da bebeğim 28 haftalık iken bu pıhtilaşmadan dolayı doğum yaptım bebeğim ancak 10 gün yaşayabildi. çünkü 25 haftalık düzeyindeydi ve biz neyin neden olduğunun bilincinde dahi değildik tabii. bu başımıza gelenler %80 dr hatası ayın 2 sinde dr gitmiştim bir sorun olmadığını belirtti ve karnım ağrıdında dr ulaşamadım cebini kapatmıştı ulaştığımda ise suyumun bittiğini söyledi o halimle o tahlil senin bu dobler benim gezdirdi ki muayenede suyumun azaldığını farketmiş aa size söylemedim mi dedi ve beni daha uzak bir şehre göndermeye çalıştı. doğum için uygun küvöz yokmuş hastanede. bunun mümkün olmadığını her drun kendi hastanesinde ( ki özel hastaneydi) butür acil durumlar için ayırdığı küvözü olduğunu doğum için başka bir dr bulabildiğimizde öğrendim. o gün tam 5 hastane gezdim küvöz bulamadım Allah tan ailede sağlıkçılar vardı sabah başladığımız doğum macerası akşam 10 da bitti.....
doğumumu yaptıran dr göre eğer biraz daha geç kalsaymışız banada olan olacakmış ama çok şükür hayattayım. doğumdan sonra birsürü test yapıldı
gpıııa l22p heterozigot mutasyon
myhfr c677t homozigot mutasyon saptandı
atııı 62
anlaşıldığı gibi aileden gelen pıhtılaşma sorunu var
şimdi hamile kalmaya çalışıyorum ve maalesef kanamalarım 15 günde bir oluyor yeni drum doğum kontrol hapı verdi düzenlemek için 2 ay kullancakmışım sonrasında denemelere başlayacakmışız tabii kanamalarım düzene binerse.. bakalım neler olacak....

canım öncelikleee cok geçmiş olsun allah bidaha yaşatmasınn
cok kötü tecrübeler yaşamısınn bu dr.ların ihmalkarlığı yüzünden neler gelmioki başımıza neyse bundada vardır bi hyr diyecezzz
kanamalarının 15 günde 1 olması ilgimi çektii myom flnmı var acaba canım yaaa inşlah düzene girerde sende alırsın bebşini kucağınaaa

Nergiscim , hemotoloğun benden istediği testler şunlardı...

GENEL TARAMA: Glu ,tot, PR , BUN, Cr , ALT ,AST, GGT, ALP, Bil. T. , Na, Ca , P, ürik asit, Alb , K

LİPİD PROFİLİ-1 : CHL , TRG , HDL , LDL , VLDL

METABOLİT: HOMOSİSTEİN ( HPLC)

HORMON: TSH , SERBEST T3 , SERBEST T4 ,FERRİTİN

LİPİD : LİPOPROTEİN (a)

OTOİMMÜN SEROLOJİ: ANTİTROGULOBİLİN ANTİKOR

RADYOİMMUNASSAY: : ANTİ-TPO Ab

VİTAMİN: FOLAT , VİTAMİN B12

PERİFERİK KAN : hemogram ( 22 param ) , periferik yayma

İNFEKSİYON SEROLOJİSİ : Brucelle Agglütinasyonu

OTOİMMÜN SEROLOJİ : kardiolipin ıgM , kardiolipin ıgG , Anti- dsDNA , Anti-Nükleer antikor ( ANA )

MOLEKÜLER GENETİK : POLİMERAZ ZİNCİR REAKSİYONU ( PCR ) , PCR-RFLP ,DNA DİZİ ANALİZİ

MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK TETKİKLERİ : DNA ELDESİ ( Kan )

MOLEKÜLER GENETİK : FV LEİDEN + P20210A + MTHFR

KOAGULASYON TESTLERİ : PROTROMBİN ZAMANI , AKTİVE PTT , AKTİVE PTTLa , TROMBİN ZAMANI ( TT ) , FİBRİNOJEN , D DİMER , PROTEİN C AKTİVİTESİ , PROTEİN S AKTİVİTESİ , ANTİTROMBİN 3 AKTİVİTESİ , AKTİVE PROTEİN C REZİSTANSI ( APC)

melekcimmm
canım benimm yandakilerde cıkan sonuçlarınmı
canımm yazdım bi kenara bende dr.uma gösterecem ama şu alttakiler hamilelilkta yapılması gereken testler sanırımm ölemiii

zeynom sende burdasın?
bende içli köfte yaptım ancak işim bitti 3 saat sürdü tek başıma.
ee sen nasılsın?çalışmalar nasıl:hulya:

ewt canım dünden kalan geçmişi okudum mesajına daha yeni gördümmm
ooo hamrat kızımız yine iş başındaaa içli köfteyide pek severimmm ama ince olucak köftesiiçi bol olucakkk(ayyy aramızdada hamişlerimiz de varr ama canları çekerse yaparım ben onlaraaaaa yeterki minik sıpalarımız iyi olsunlarrr) sen onuda mukemmel yapıosundur her işin gibiii yerimseniben
çalışmalar bitti bekliyoruz bakalım ama ısrarcı değilim bu ay içimden bi his dün demiştim ya sanaa inşlah beni yanıltırr 1 hafta sonra görecez sonucu canım inşlah birlikte hamiş kalırız yada tüm isteyen kalsınn yaaa herkes hamiş olsunn bu duygu cok kötü rabbim kimseleri aratmasın bebişsiz koymasın benide tabiiiiii

reiscim canını sıkma, hiçbişecik olmaz, çok duydum ben öyle nodüller falan vücut yapar normaldir. hatta osman hoca o sihirli parmaklarıyla benim de gıdığımdaki nodülü bulmuştu :-)) ama benden rontgen test istemedi. bir de bacağımla kasığım arasında küçük bir beze bulud, bu da olur normal dedi. yani seninkini tedbir amaçlı istemiştir belki biraz büyük gelmiştir eline, içini ferah tut, iyi düşün..hem bak bu vesileyle o da aradan çıkacak tatlişkom.

gelevera hakkında hayırlısı bacım, içinize sinen neyse o olsun inşallah.

limburgcum allah tekrar kabul etsin.

kısss canderya sen ne hamaratsın bacım öyle :-))

melekcim gözün aydın, birşey olmazmış bak gördün mü tatlım opuyorumnanaktan

bu arada ben ravzayı çook merak ediyorum, nsaıl ulaşabiliriz ki??cebi var mı kimselerde??

kahvelokumcum çok yoruyor seni bu öğrenciler herhalde tatlım, e kolay değil bütün gün anlat anlat anlat :mymeka: kafaya da vuramazsın ki hepsi kocamandır o öğrencilerin üniversitededir

allah kolaylık versin bacım :teselli:

MELEK VE KAHVELOKUM ne haber?

a.s.bana da seslenmişsin duymamışım emine.. iyiyim, teşekkür ederim.. sen de iyisin ya?

kahvelokumcum çok yoruyor seni bu öğrenciler herhalde tatlım, e kolay değil bütün gün anlat anlat anlat :mymeka: kafaya da vuramazsın ki hepsi kocamandır o öğrencilerin üniversitededir

allah kolaylık versin bacım :teselli:

sorma lidyacığım ya, yoruyorlar valla... derste sürekli anlatmak değil de, onları konuşturmaya, kendilerini ifade etmeyi öğretmeye çalışmak çok yorucu oluyor.. bunlar öğretmen olacak haliyle istiyorum ki donanımlı bir şekilde mezun olsunlar ama bu arada ben harap oluyorum valla :)
sorsan onlar da hiç memnun değil :eek:lmaz:
sen nasılsın canım? nasıl gidiyor? her şey yolunda değil mi?

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi:19 Ekim)
(celen35)........ CEMRE'MıZ ... 1 yaşındaaaa..........Rabbim sağlıklı, güzel bir ömür versin.. maşallah...
(şen).............. pelinsu..........11 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............6 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............5 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............5 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 2 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 aylık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 aylık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........4 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 3haftalık (25 eylül)
çiçeklara...............kuzusu kollarında... ikiside iyiler maşallah... (kız) (8 Ekim)
ravza1818(feride)......yağmur.... (küçük hanım sırayı bozdu, erken geldi... dualarınızı eksik etmeyin..)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
funda1980....................38 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................38 haftalık (kız)
sılaya..........................37 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............33 haftalık (kız)
smmm06.....................29 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................21 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........20 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........19 haftalık (kız)
nilüfersahh....................18 haftalık (erkek)
kardelen86.....................14 haftalık
simge............................14 haftalık
aslgkh...........................14 haftalık
gulsummm....................13 haftalık
_beray_.........................12 haftalık
göbete.........................11 haftalık
umutluyuz ....................11 haftalık
gülay30........................10 haftalık
melek76.......................10 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................9 haftalık
kelebek01.....................8 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................6 haftalık
hummu85......................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvel

çok şükür kahvelokumcum iyiyim güzelim.
bir yaramazlık yok canım benim.
senin gibi sağduyulu ve idealist eğitimcilere hele hele bayanlara çook ihtiyacı var bu ülkenin a.s

kahve lokum beni listeden çıkarmışın kızzz:gitme:
ben kendimi o listede görüp umutlanıyodum.
yarın bakalım çıkcakmı kan testim:Saruboceq:

canderya bacım canın bişeler çekip çekip sonra istemiyorsaaaa, gece aklına uyurken de olsa bir yemekler geliyorsaaaaaaaaaa :-) ben bilmem valla şekerim!!!

hadi hakkında hayırlısı :Saruboceq:

MELEKCIM cok sevindim herseyin yolunda olmasina cnm yarinda ben gidiyorum dktra esimle özel bir hastaneymis düsük nedenim arastirilacak bakalim aslinda hersey yapilmisti ama burasinin daha gelismis oldugunu söyledi doktorun bide ora görsün hayirlisi bakalim öptüm seni:emir_bebek: bebiside yerimseniben

Melek 76,
Canım taramayı tunalı hılmıde bı laboratuvar var ısmını unutdum orda yaptırıyoruz.Sekreter yerını tarıf edıyor.Yerı kolay yerde.Sonucu 3 gün sonra cıkıyor.Hocaya gıdıyor telefonla bılgı alıyon.

kuzummm çok özür dilerim:kedi: a.s. düşünemedim
valla hamişler gönder deyin kargo ile göndereyim kuzucuklarım.
yeğenlerimize herşey feda olsun:emir_bebek:

ne yani bana göndermeyecek misin? :gitme:

çok şükür kahvelokumcum iyiyim güzelim.
bir yaramazlık yok canım benim.
senin gibi sağduyulu ve idealist eğitimcilere hele hele bayanlara çook ihtiyacı var bu ülkenin a.s

teşekkür ederim canım... umarım faydalı olabiliyorumdur...

kahve lokum beni listeden çıkarmışın kızzz:gitme:
ben kendimi o listede görüp umutlanıyodum.
yarın bakalım çıkcakmı kan testim:Saruboceq:

yok valla ben çıkarmadım... ama var sende bir şeyler, kendiliğinden listeden çıkıyorsun... bence gerçekten gireceksin ondan böyle oluyor... canım hemen güncelliyorum... kusura bakma olur mu... a.s.

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi:19 Ekim)
(celen35)........ CEMRE'MıZ ... 1 yaşındaaaa..........Rabbim sağlıklı, güzel bir ömür versin.. maşallah...
(şen).............. pelinsu..........11 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............6 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............5 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............5 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 2 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 aylık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 aylık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........4 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 3haftalık (25 eylül)
çiçeklara...............kuzusu kollarında... ikiside iyiler maşallah... (kız) (8 Ekim)
ravza1818(feride)......yağmur.... (küçük hanım sırayı bozdu, erken geldi... dualarınızı eksik etmeyin..)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
funda1980....................38 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................38 haftalık (kız)
sılaya..........................37 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............33 haftalık (kız)
smmm06.....................29 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................21 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........20 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........19 haftalık (kız)
nilüfersahh....................18 haftalık (erkek)
kardelen86.....................14 haftalık
simge............................14 haftalık
aslgkh...........................14 haftalık
gulsummm....................13 haftalık
_beray_.........................12 haftalık
göbete.........................11 haftalık
umutluyuz ....................11 haftalık
gülay30........................10 haftalık
melek76.......................10 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................9 haftalık
kelebek01.....................8 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................6 haftalık
hummu85......................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-3 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

canderya bacım canın bişeler çekip çekip sonra istemiyorsaaaa, gece aklına uyurken de olsa bir yemekler geliyorsaaaaaaaaaa :-) ben bilmem valla şekerim!!!

hadi hakkında hayırlısı :Saruboceq:

ya piskolojik değildir inşallah.
yarın kan tahlili yaptırıcam ve yarın 20.günüm acaba çıkarmı?
olumlu yada olumsuz CADIARZU

ne yani bana göndermeyecek misin? :gitme:

ne demek göndermem mi hiç iste hemen :eek:

teşekkür ederim canım... umarım faydalı olabiliyorumdur...

yok valla ben çıkarmadım... ama var sende bir şeyler, kendiliğinden listeden çıkıyorsun... bence gerçekten gireceksin ondan böyle oluyor... canım hemen güncelliyorum... kusura bakma olur mu... a.s.

ne demek canım kusura bakıcak bişey yok.zateee hamiş değilim şimdilik :gitme:
ama inşallah yarın belli olur sonuç...:Saruboceq:
ayy kız deme acaba gerçekten mi!! belki hamiş olucam ondan silinip duruyorum zemuszemus

ewt canım dünden kalan geçmişi okudum mesajına daha yeni gördümmm
ooo hamrat kızımız yine iş başındaaa içli köfteyide pek severimmm ama ince olucak köftesiiçi bol olucakkk(ayyy aramızdada hamişlerimiz de varr ama canları çekerse yaparım ben onlaraaaaa yeterki minik sıpalarımız iyi olsunlarrr) sen onuda mukemmel yapıosundur her işin gibiii yerimseniben
çalışmalar bitti bekliyoruz bakalım ama ısrarcı değilim bu ay içimden bi his dün demiştim ya sanaa inşlah beni yanıltırr 1 hafta sonra görecez sonucu canım inşlah birlikte hamiş kalırız yada tüm isteyen kalsınn yaaa herkes hamiş olsunn bu duygu cok kötü rabbim kimseleri aratmasın bebişsiz koymasın benide tabiiiiii

canım ya sen gel ben sana en iyilerinden yediririm.nasılsa yakınızkaydirigubbakcemile5
ayrıca "mükemmel yaparsın" dediğin için çok teşekkür ederim canım,iltifatın beni onurlandırdı yerimseniben
istesinler anneciklere de minik eşşek sıpalarına da yoolarız deyilmi zeyno teyzesi :eek:
ben yarın 2 gibi sonucu alırım çıkan sonucu size bildiricem ama bende ümitlenmek istemiyorum çünkü daha 20 günüm olucak erken belki çıkmaz belki tutmamıştır.bilmiyorum hayırlısı:Saruboceq::Saruboceq:

X