Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

saol tatlım evet biraz uzun sürdü nerdeyse 1 ay oldu ama saolsun gelen giden bitmiyo..olsun seviliyor olmakda güzel..

arkadaşlar yeni katıldım ve bende size kısaca başımdan geçenleri anlatmak istiyorum. 07.01.2009 da bebeğim 28 haftalık iken bu pıhtilaşmadan dolayı doğum yaptım bebeğim ancak 10 gün yaşayabildi. çünkü 25 haftalık düzeyindeydi ve biz neyin neden olduğunun bilincinde dahi değildik tabii. bu başımıza gelenler %80 dr hatası ayın 2 sinde dr gitmiştim bir sorun olmadığını belirtti ve karnım ağrıdında dr ulaşamadım cebini kapatmıştı ulaştığımda ise suyumun bittiğini söyledi o halimle o tahlil senin bu dobler benim gezdirdi ki muayenede suyumun azaldığını farketmiş aa size söylemedim mi dedi ve beni daha uzak bir şehre göndermeye çalıştı. doğum için uygun küvöz yokmuş hastanede. bunun mümkün olmadığını her drun kendi hastanesinde ( ki özel hastaneydi) butür acil durumlar için ayırdığı küvözü olduğunu doğum için başka bir dr bulabildiğimizde öğrendim. o gün tam 5 hastane gezdim küvöz bulamadım Allah tan ailede sağlıkçılar vardı sabah başladığımız doğum macerası akşam 10 da bitti.....
doğumumu yaptıran dr göre eğer biraz daha geç kalsaymışız banada olan olacakmış ama çok şükür hayattayım. doğumdan sonra birsürü test yapıldı
gpıııa l22p heterozigot mutasyon
myhfr c677t homozigot mutasyon saptandı
atııı 62
anlaşıldığı gibi aileden gelen pıhtılaşma sorunu var
şimdi hamile kalmaya çalışıyorum ve maalesef kanamalarım 15 günde bir oluyor yeni drum doğum kontrol hapı verdi düzenlemek için 2 ay kullancakmışım sonrasında denemelere başlayacakmışız tabii kanamalarım düzene binerse.. bakalım neler olacak....

cok cok gemıs olsun.allah tekrarını yasatmasın.benımkıde 13 haftalıktı ama 28. hafta cok zorr ınsallah bırdaha yasamazsın aynı seyı. allah hepımızın hakkında hayırlısını versın

gelevera bu arada tayın ısın ıcın hakkında hayırlısını dılıyorum.malatya yakın yasadıgım sehre esının ısını bılmıyorum ama buraya gelırsınız ınsallah.:lepi:

canım teşekkürler ooo kayseriyi severim oldukça mekanik bir şehir çok beğeniyorm olmasını çok isterim amaaaa bilemem.... opuyorumnanaktan

Kızlar günaydın çooook uzun bir aradan sonra yine hamileyim herkesin bilgisi olsun diye yazıyorum belki işe yarayabilir son düşüğüm 0,4 lük clexane iğneye rağmen gerçekleşmişti şimdi bu gebeliğimde özellikle gebelik süresince artan tiroid hormonum için ilaç alıyorum ve artık 0,8 lik clexane vuruluyorum ve folbiol tabiki bu arada boyum 1,70 ve kilom 73 bu kiloya ve değerlerime göre ki değerim mthfr c677t ve ve fatkör V heterezigot herkesi çook öpüyorum ara sıra kasıklarımda hafif batmalar dışında bi şikayetim yok şimdilik çok şükür Allah hepimizin yardımcı olsun

sülal gözün aydın.. inş problemsiz bir hamilelik geçirip sağlıkla kucağına alırsın.. bir listemiz var biliyorsundur. kaç haftalık olduğunu söylersen seni de zevkle eklerim...

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi:19 Ekim)
(celen35)........ CEMRE'MıZ ... 1 yaşındaaaa..........Rabbim sağlıklı, güzel bir ömür versin.. maşallah...
(şen).............. pelinsu..........11 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............6 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............5 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............5 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 2 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 aylık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 aylık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........4 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 3haftalık (25 eylül)
çiçeklara...............kuzusu kollarında... ikiside iyiler maşallah... (kız) (8 Ekim)
ravza1818(feride)......yağmur.... (küçük hanım sırayı bozdu, erken geldi... dualarınızı eksik etmeyin..)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
funda1980....................38 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................38 haftalık (kız)
sılaya..........................37 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............33 haftalık (kız)
smmm06.....................29 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................21 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........20 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........19 haftalık (kız)
nilüfersahh....................18 haftalık (erkek)
kardelen86.....................14 haftalık
simge............................14 haftalık
aslgkh...........................14 haftalık
gulsummm....................13 haftalık
_beray_.........................12 haftalık
göbete.........................11 haftalık
umutluyuz ....................11 haftalık
gülay30........................10 haftalık
melek76.......................10 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................9 haftalık
kelebek01.....................8 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................6 haftalık
hummu85......................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-3 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

buarada gülayda hiç uğramıyor inşallah diğer bebeği duruyordur sorun yoktur umarım...

muazcım benim ben kendi memleketimde yani malatyada okudum üniversiteyi ama kayserili arkadaşlarım vardı sınıftan sende onlardan biri olmayasın bilemem kk da tanıdık birkaç arkadaşla karşılaştık tesadüfen....

kahvelokum celen selamlar sevgiler
giderken sizlere de selam vermek istedim öpüyorum hepinizi iyiakşamlar....

güzel dilekleriniz için teşekkür ederim umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde meleklerimize kavuşuruz
doğumdan sonra 2 ay boyunca kanamalarım normaldi ancak daha sonra 25 günde bir olmaya başladı dr basit kist olduğunu söledi bebiş olması için duphaston ve serophone ilaçlarını kullandım bi ara kist yok erimiş dedi 3 ay denemeden sonra ilaçsız deneyelim dedi ve yine bebiş olmadı ve 15. gün kanamam başladı dr değiştirdik kist olduğunu oda söledi yani kanamalarım bu yüzden düzensiz

DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

(hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)---------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu-----------------???

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A--------------------???

(reisdevrim37) paı:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek-------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot-------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot-------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------0.3 fraxiparine,folik orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot----------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot--------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot----------------------------Coraspin+fo lbiol+0,3 fraxparine

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ---------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------- bebek asprini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot-------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-ibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot---------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok……………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G-------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot.................... ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10............günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot protein C düşük....... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............???

(smmm06 )protrombin heterozigot --------- 0.6 fraxparine coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) mthfrC677T heterozigot ----------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 )b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20) mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot--------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot...........0,2 fraxparine

(ARUB) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot.................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,45 innohep

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot.............0,4 fraxiparin

(lal 82) mtfhr homozigot .............0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(sido)mtfhr 677 heterozigot ...............0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot........0,4 iğne

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

(canderya200 ) Protein C EKSİKLİĞİ..........CORASPİRİN100,CL EKSAN 0.4,FOLBİOL0.5 BEMİKSC,ELEVİT

(nergis60)PAI 4G /5G , MTFHRC677 HETEROZİGOT.....................şimdilik coraspin 100+folbiol+b12 , hamile kalınca 0,3 ml fraxiparine

(alarahan) ....haşimato troidi- MTHFR 677 heterozigot .......FOLİK+CORASPİN hamile kalınca iğne (dozu belli değil)

(kelebek01) Faktör V: heterozigot .............. Folbiol, Coraspin Bemiks B12... hamile kalınca Coraspin

(aslihan1806) mthfr: homozigot.................. 100 mg corasprin,folbiol,elevit,fragmin 5000

(özpor) 677mthfr heterozigot...........0,2 clexene folbiol,bemiks coraspin hamile kalınca iğne

(zeynom_10)genetikler yapılmadı protein s eksikliği troid.................100mg aspirin,folic plus,hamile kalınca iğne

(seydam) Protein s eksikligi..........................şimdilik asprin + folik asit (hamile kalınca belki iğne , henüz belli değil )

(tuğçe8) heterozigot gen mutasyonu,faktör 5 leiden,protein c ve s bozukluğu......................................aspirin+folbiol+frexiparine0,3+magnezyum+elevit+gyno ferro sanol (sonuçelif sena:)))

(tulun ) PT Homozigot, MTHFR Heterozigot........................................ şimdilik folik asit ve coraspirin, hamile kaldıktan sonra iğneye başlanacak

(umutluyuz) protein s yüksek...................................................0,45 innohep+ coraspin+folbiol

( 1emine1) FAKTÖR XIII V34L HETEROZİGOT, B FİBRİNOJEN-455G-A HETEROZİGOT VE GPIIIaL33P HETEROZİGOT .................................................tedavi şekli belli değil.karyotip sonucları bekleniyor

melekcim evet osman hocanın insanı rahatlatan çok hoş bir tavrı var ama ben öyle muayene etceğini hiç bilmiyodum. sanada muayee yaptımı. ne biliyim işte tansiyon, elleriyle muayene falan. bana koltuk altlarımdan gögüslere, kasıklara, omurga kemiklerinin aralarına kadar parmaklarıyla baktı. en sonundada yıllardır sakladığım nodülümü buldu:KK43:(( 6 yıldır farkındaydım bununda söylemiyodum kimseye ve çokta korkuyodum bir gün çıkar diye. ve osman hocam buldu ne yazıkki:KK43:( ultrason yaptırdım bayağı büyük çıktı. ee 6 yıl az değil epey büyütmüşüm. ek tahliller istedi hattasenin yazdıklarını gösterdim hocaya. güldü. dersine iyi çalışmışsın. hatta ben neymişim yaa ne tahliller istemişim öyle dedi:))) yani sana epey bir tahlil yapmış canım. eksik yazıcaktı seninkini görünce iyi bari bu kadar çalışmışsın sanada yapalım bu tahllileri dedi:))

valla hocada şaşırdı bu duruma. genler değişmez gazide iyi bir hastanedir neden böyle bir şey olmuş dedi. hoş bu durumda benim sadece pa-1 de var. ama hoca kilona göre 0,6lık başlıycaz sana hamile kalınca dedi. bu pa -1 genine de son 2 yıldır bakılıyomuş yeni moda oldu diyo:)) eee o zaman benim sadece bu pa-1de problem varsa0,6lık doz fazla değilmi dedim. koruma amaçlı senin kilon için bu uygun dedi. bakalım artık hayırlısı be gülüm herşey allahtan.

sen naptın nasıl gidiyo hamilelik ?
Canım osman hoca benide muayene etmişti...nodül için bence endişelenme , hiç bir problem çıkmayacak...Bebişinde kasımda gelecek inşaallah :)
Benden fazla tahlil istemesinin sebebi , hamileydim ya , belki ondandır...osman hocayı şaşırtmışsın yani :) İyiki benden istediği tahlilleri almışsın yanına ...
Canım sende benim gibi evhamlısın galiba :) İnşaallah sağlıkla gelir bebeklerimiz...
Ben çok merak ediyorum , lütfü hocanın ve osman hocanın bu forumdan haberi varmı acaba...Valla google den hocaların isimlerini yazınca direk kk çıkıyo...Ayyyy çok fena , valla bizim kim olduklarımızı kesin çıkarırlar :)

arkadaşlar yeni katıldım ve bende size kısaca başımdan geçenleri anlatmak istiyorum. 07.01.2009 da bebeğim 28 haftalık iken bu pıhtilaşmadan dolayı doğum yaptım bebeğim ancak 10 gün yaşayabildi. çünkü 25 haftalık düzeyindeydi ve biz neyin neden olduğunun bilincinde dahi değildik tabii. bu başımıza gelenler %80 dr hatası ayın 2 sinde dr gitmiştim bir sorun olmadığını belirtti ve karnım ağrıdında dr ulaşamadım cebini kapatmıştı ulaştığımda ise suyumun bittiğini söyledi o halimle o tahlil senin bu dobler benim gezdirdi ki muayenede suyumun azaldığını farketmiş aa size söylemedim mi dedi ve beni daha uzak bir şehre göndermeye çalıştı. doğum için uygun küvöz yokmuş hastanede. bunun mümkün olmadığını her drun kendi hastanesinde ( ki özel hastaneydi) butür acil durumlar için ayırdığı küvözü olduğunu doğum için başka bir dr bulabildiğimizde öğrendim. o gün tam 5 hastane gezdim küvöz bulamadım Allah tan ailede sağlıkçılar vardı sabah başladığımız doğum macerası akşam 10 da bitti.....
doğumumu yaptıran dr göre eğer biraz daha geç kalsaymışız banada olan olacakmış ama çok şükür hayattayım. doğumdan sonra birsürü test yapıldı
atııı 62
şimdi hamile kalmaya çalışıyorum ve maalesef kanamalarım 15 günde bir oluyor yeni drum doğum kontrol hapı verdi düzenlemek için 2 ay kullancakmışım sonrasında denemelere başlayacakmışız tabii kanamalarım düzene binerse.. bakalım neler olacak....

Canım çok üzgünüm...İnşaallah sağlıkla bebeğine kavuşursun...Bende bebeğimi 38. haftada karnımda kaybettim , kalp atışları durmuş bebeğimin...Seni çok çok iyi anlıyorum canım...Allah sana sabır versin...En kısa zamanda da sağlıklı yavrular...

Reisdevrimcim , iğnenin dozu konusunda osman hocaya güven bence...Lütfü hocaya haber verdin değil mi , mthfr değilde paı hetero. olduğunu...O ne dedi...ığne dozunu hamile kalıncamı belirleyelim dedi...

Nergiscim , hemotoloğun benden istediği testler şunlardı...

GENEL TARAMA: Glu ,tot, PR , BUN, Cr , ALT ,AST, GGT, ALP, Bil. T. , Na, Ca , P, ürik asit, Alb , K

LıPıD PROFıLı-1 : CHL , TRG , HDL , LDL , VLDL

METABOLıT: HOMOSıSTEıN ( HPLC)

HORMON: TSH , SERBEST T3 , SERBEST T4 ,FERRıTıN

LıPıD : LıPOPROTEıN (a)

OTOıMMÜN SEROLOJı: ANTıTROGULOBıLıN ANTıKOR

RADYOıMMUNASSAY: : ANTı-TPO Ab

VıTAMıN: FOLAT , VıTAMıN B12

PERıFERıK KAN : hemogram ( 22 param ) , periferik yayma

ıNFEKSıYON SEROLOJıSı : Brucelle Agglütinasyonu

OTOıMMÜN SEROLOJı : kardiolipin ıgM , kardiolipin ıgG , Anti- dsDNA , Anti-Nükleer antikor ( ANA )

MOLEKÜLER GENETıK : POLıMERAZ ZıNCıR REAKSıYONU ( PCR ) , PCR-RFLP ,DNA DıZı ANALıZı

MOLEKÜLER BıYOLOJı VE GENETıK TETKıKLERı : DNA ELDESı ( Kan )

MOLEKÜLER GENETıK : FV LEıDEN + P20210A + MTHFR

KOAGULASYON TESTLERı : PROTROMBıN ZAMANI , AKTıVE PTT , AKTıVE PTTLa , TROMBıN ZAMANI ( TT ) , FıBRıNOJEN , D DıMER , PROTEıN C AKTıVıTESı , PROTEıN S AKTıVıTESı , ANTıTROMBıN 3 AKTıVıTESı , AKTıVE PROTEıN C REZıSTANSI ( APC)

atııı 62

geçmiş olsun canım çok üzüldüm.benim de 3 düşüğüm oldu ve hep allaha dua ettim allahım noolur ölücekse ilk 2-3 ay da ölsün dedim.çünkü sonrası daha zor.ama sen çook güçlü bir kadınsın ki tekrara hamile kalmak istiyorum diyorsun.tebrik ederim canım.burada senin gibi kötü tecrübe yaşamış arkadaşlar var.biz bir aile gibiyiz.tecrübe ve bilgilerimizi paylaşıyoruz.senin içinde elimizden gelen desteği vericez tatlım.tekrar geçmiş olsun:teselli: ve aramıza hoşgeldinvereliniortak

canım çok özledim sizlerikaydirigubbakcemile5hiştttt sen gergin olma bakalım bu dönemde iyi olalım iyi geçinelim güzelimkaydirigubbakcemile2 diyorum ya bu günlük hayatımızda zaten bir sürü problemimiz var birde burda sıkmayın canınızı tamammı canım:1hug: eeenoldu haberler varmı. çok okuyamadım geçmişi adetin geçtimi ne durumdasın.

bu arada kızlar burayı bana kısaca özetliycek biri varmı ya valla 1 hafta yoktum ne kadarçok yazmışsınız sizi hınzırlar az kaynatmamışsınız:jeyyar:

güzelim adetimin 18.günü 2-3 gündür bulantı ve baş dönmeleri yaşıyorum ara sıra ve iştah maşşallah.cokacimcoookama yememek için çook çaba harcıyorum:hooray:
yarın kan testi yaptırıcam .bilmiyorum erken mi ama umuzemuszemust ediyorum ki allahtan çıksın.hamile olayım:Saruboceq:
bu ara sana özetliyemiycem çünkü hafızam çok iyi değil canım. benim durumum kısaca bu.
öptüm seni şekerŞeniz

zeynom sende burdasın?
bende içli köfte yaptım ancak işim bitti 3 saat sürdü tek başıma.
ee sen nasılsın?çalışmalar nasıl:hulya:

kahvelokum celen selamlar sevgiler
giderken sizlere de selam vermek istedim öpüyorum hepinizi iyiakşamlar....

canım tam derse giderken gördüm mesajını cevap yazamadım... yorgunum çok...
sen nasılsın?

zeynom sende burdasın?
bende içli köfte yaptım ancak işim bitti 3 saat sürdü tek başıma.
ee sen nasılsın?çalışmalar nasıl:hulya:

şşişşşş... kız söyleme öyle.. aramızda hamileler var....:kedi:

atııı 62

çok geçmiş olsun arkadaşım.bende senin gibi yeni katıldım.burası bana hem umut hemde bilgileriyle destek oldu.sende aramıza hoşgeldin.allah birdaha kötü olaylar yaşatmasın.

X