Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

amin canim rabbim tasiyamayacagimiz yük vermesin insallah bundan sonra bebeklerimiz hayirla gelir korktugumuza ugratmaz rabbim ins söyledigin doktorunda tedavisi sana umud olur alirsin bebegini kucagina insallah dua edicem sana bende 20 ekimde baska bir hastanede tekrar kontrollerden gececegim ins sonrada tekrar deniyecegim hayirlisi rabbim yar ve yardimcimiz olsun :Saruboceq:

Neyse siz izleye durun ben size neler oldu onu anlatayim.kaydirigubbakcemile
Bugün doktorcugumda randövüm vardi. Doktora bir gittimki benim doktor senelik izine ayrilmis :1shok: ve yerine Prof. bakiyo. Neyse benden kan alindi önce ,sonra doktor cagirdi ultrason yapti ve moralimin icine etti.mafoldumben
Ben sadece 4 tane yumurtluyormusum ve buda cok azmis tüp bebek icin.:mymeka:
Benimde daha 3 tane ignem kaldi. Pazartesi tekrar cagirdi. Sanirim Carsamba günü falan yumurta toplanacak. Üstelik vagina suyunda asit azmis :uhm:ve buda mikroplarin rahime daha kolay girmesini sagladigi icinde hap yazdi.
Bu hapi hergün asagiya koyacakmisim ki asit cogalsin. ( gazoz gibi) kaydirigubbakcemile3
Ay o birsey degil yaparim tabiki ama su salak yumurtalar benim biraz moralimi bozdu ya cogalmassa ay tüp bebege kac yumurta lazim ,yada normali kac onu bile söylemedi ruh herif.
Kizlar iceriye bir girdik adam 60 yasinda falan. Odasinda bitkisel caylari demlemis:1shok: icerisi zaten insani bayacak kadar bitki caci kokuyor akannehir ay üstelikte hafif bir muzük acmis, hani varya böyle cin melodileri gibi yani sanki oraya sakinlesme terapisine gitmisiz gibi ya tamam adamda cok sakin bir sekilde bize anlatti herseyi ama hic olumlu birsey cikmadi agzindan. Dedimya ruh alemindeymisiz gibi.
Neyse isimiz bitti ciktik geliyoz pesimizden hemsireyi göndermis bisi unuttum tekrar gelsinler demis.
Ay gülmemek icin kendimizi zor tuttuk.:roflol:
Gittik yani "eeeee ne var ":mymeka: sey sunu söylemeyi unuttum, esinle pazar gününden sonra birlikte olma spermler bize lazim deyince ben koptum.:roflol:
Ay merak etmeyin doktor bey okadarda azgin degilim delikafadulden deyince adam nihayet biraz gülümsedi.
Yaaaa iste böyle kislar Insallah su 3 igneden sonra söyle iki tane daha yumurtlarimda yeteri kadar yumurtam olur.:kedi:
Ay onlardan birazi daha buzluga koyulacak yetmesi lazim yani.
Sanirim Tüp bebege yeter ama iste fazla olsaydi buzluga koydurup en azindan birdahaki sefere bu igne tantanasina katlanmama gerek kalmayacakti.
neyse hayirlisi , tuttuktan sonra bir tane bile yetiyo .
Dualarinizi esirgemeyin emi tatliskolar , su kocis tük kahvesi istiyooooo yapayim sonra yine gelirim

zeynom10 sagol cnm allahim hepimize burdan mutluluk haberleri vermeyi nasip eder ins evet beklemek cok zor geliyor ins biz hazir oldugumuzda bebeklerimizde hazir olur kucagimiza aliriz ins :Saruboceq:

alman doktorlari bilirim tatlim herseyin hayirlisi olsun ins ne umuyorsan rabbim onu versin

YARDIM EDINNNNNNN
selam kizlar nasilsiniz insallah cok iyisinizdir allah hepinizin kalbine gore versin.
kizlar benim ignelerbugun bitti.
yani doguma daha 3 yada 4 hafta var. doktor asprine devam et dedi ama igneyi kesti.
simdi ne yapacagimi bilemiyorum. yani bebege bisey olurmu diye cok korkuyorum.
ayrica size sormak istedigim sey .
dogal yollardan kanimi nasil sivilastira bilirim.
yani yurus, dus almak, yemek icmek gibi ne yapmam gerek.
bilgisi olan varmi yardim edin lutfeeennnnnn.
cok uzanmak istirehat etmek kani pihtilastirirmi.
normalde bu bizim kullandigim igneleri yatalak hastalaraveriyolarmis. kanihareketetsin diye.
bende ne yapacagimi bilmiyorum doktor cok anlattibiseyolmaz artik buyudu diye ama yine korkuyorum.
allah saglicakla bebeklerimizi kucagimiza almayinasip etsinn...

slm kızlar umarım herkez iyidir uzun zamandır giremiyorum,yeni pc geleli 2 hafta oldu nerdeyse,bişey sormak istiyorum Doktorum bana DOĞUM KONTROL HAPLARIDA DAHıL HıÇBıR HORMON ıÇEREN ıLAÇ KULLANMAYACAKSIN KAN PIHTILAŞMASI SORUNU OLAN BıRıSı KULLANMAMALI dedi,sizede DR yasakladımı??? yoksa sadece benim DRyasakladı,her ilacı kontrol etmek zorundayım hormon içerip içermediğini çok zor bişey bu

CALIKUSU
oncelikle morelini yuksek tut canim .. allah kalbine goreversin.
tup bebek icin 1 tane bile yumurtanin olmasi kafi gelir.
benim saana diyeceklerim su ki.
benim arkadasimda 3 kez tup bebek yaptirdi.
ilk ikisinde isine gucune devam etti. tutmadi.
ama 3. de tup bebegi kendisine yerlestirdikten sonra hic kalkmadi
surekli istirehat eti yatti temizlik isgucyapmadi yemek bile yapmadi tahlil gunune kadar.
test pozitif cikti. simdi bebekleri 1 yasinda ikizoldu ustelik.
sende kendinedikkat et. canim ayaklarini havaya dik hep yat.
insallaholur be guzelim. bolcadua et. rabbim hepimizebebeklerimizi kucagimiza almayi nasip etsin.

canım gıda olarak kanı en iyi vişnenin ve limonun cıvıttığını duymuştum,bulgur,biber,süt ve süt ürünlerinin,kabağın,çileğin pıhtılaşmayı artırdığını yani yasak olduğunu duydum,yatmak tabi iyi değil yürümek kan dolaşımı için çok daha iyi olur ama birde şu açıdan bak ki ben 9 ay boyunca yattım,dr aspirine devam demiş benim dr da iğneye devam aspirini bırak demişti aslında aspirinin cıvıtma etkisi daha uzun iğnenin daha kısa aspirin daha iyi ama dikişlerin açılmaolasılığından dolayı benimki bıraktırmıştı,kısaca aspirin kullanacağına göre bu kadar stres yapma bence İNŞALLAH sağlıkla bebeğini kucağına alırsına.s.

Canım beniimmmmm , bütün iyi dileklerim bebişin ve seninle...Şimdi baktım bebişine , 29 haftalıkmış , canım inşaallah en kısa zamanda küvözden çıkar bebişimiz ...Bebeğinin durumu her geçen gün çok çok iyiye gider inşaallah:gitme::gitme:Ayy çok kötü oldumm ben yaaaa:gitme::gitme:

ravza canım çokk şaşırdım gözün aydın canım umarımsenin ve bebişinin sağlığınız iyidir. daha iyi olmanız için inan dualarım sizinle:Saruboceq: ama çokmerak ettim nasıl oldu.senin kız biraz aceleci imiş annesi. ama korkma allahın izni ile bişey olmaz. benim komşumda 28 haftalık doğum yaptı şimdi maşallah tosun gibi bir kızı var. canım fırsat buldukça durumunuzdan haberdar et allaha emanet olun.

Kızlar şimdi hastaneden geldik ve çok kötüyüm
Yine bebeğimin kalbi durmuş p.tesi kürtaj olcam
Canım çok yanıyor p.tesi canımdan canımı alıcaklar
Yine meleğimi benden alacaklar
Şuan meleğim karnımda ve cansız içim yanıyor

canım ya cok uzuldum gecmıs olsun allah bır dahakı bebklerıne saglık sıhhat versın ınsallah hayırlısı kısmet degılmıs demmekı neden odukı ıgnenın dozumuu az geldı acaba?

reiscimmm canımm gözünaydınnnn bak ne güzel bi şey cıkmadı şükür. hadı bakalım sımdı ankara yolu gorundu ınsallah hersey yolunda gıder.

evet canım ben bu durumu bilmeden kullanmıştım ve derin ven trombozu oldu ondan sonra araştırıldı ve kan pıhtılaşması çıktı ve bütün dr lar hiç bi şekilde doğumkontrol hapı ve hormon ilacı kullanmıycaksın dedi

evet canım benim doktorda yasaklamıştı.sende ime hormon ilaçları pıhtılaşma faktörünü dahada yükseltiyormuş.boşver bizde içmeyiz.sakın doğum kontrol hapı felen kullanma

ravzavım çok şaşırdım okuyunca inşallah bebeğin bi an önce küvezden çıkar umarım sende ii sindir 7 aylık doğan bebek çok ben durumunun ii ye gitceğine inanıyorum biliyosun seninle aynı haftadaydık çok fazla etkilendim okuyumca kendine çok ii bak bebeğin içinde üzülme allaha emanet

asıl zaten protein c etkiliyomuş kan pıhtılaşmasını bende var o rahatsızlık.ama ben heterozigottum.

günaydın canım ii yim geçmişe bi gözatıyım dedim ravza doğum yapmış onu okuyunca çok şaşırdım çünkü aynı haftadaydık biraz fazla etkilendim daha erkendi çünkü umarım ii lerdir

canım ya bende kürtaj olalı 15 gün oldu. nedesek boşiçin yanıyo biliyorum.bende tam dört bebek kaybettim.allah sana sabır versin.ben de doktoruma onu benden alma ölüsü bile içimde yaşasın demiştim.ama ne yapalım hayat devem ediyo güçlü olmak zorundayız. biz iyi olucaz ki bizi sevenlerde iyi olacak. kendini toparlaki tekrar sağlıklı bebek dünya ya getirme gücümüz olsun allah hiç birimize bir daha yaşatmasın.inşlh hepimiz en kısa zaman da kucaklarımıza bebeklerimizi alırız...:çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…