Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sağol canım geçmiş olsun dileklerin için. aman dikkat et sen de kendine. sıkı sıkı giyin. adaçayı ıhlamur ballı süt filan iç

sağol canım amiiiiinnnn. oooh maşallah sizeeeee...... :nazar: yok güzelim hemotolog ben de kan pıhtılaşması olmadığı için gitmeme gerek olmadığını söyledi. benim mthfr gen mutasyonu dışında yapılan tüm değerlerim normal. eğer kan pıhtılaşması olsaydı zaten ilk başta homosistein yüksek olurdu dedi. ama önlem açısından düşük doz iğne kullanıyoruz.
senin de diğer değerlerin normal çıkmıştı değil mi? sana ne dediler? coraspin kullanıyo musun?
Canım benimde bütün değerlerim normal çıktı...Homosisteinde düşük çıktı...Benim kilom 56...0,3 lük iğne + asprin + folbiol verdiler...sende asprin yokmu?

Melekcim inşallah böyle sağlıkla sonuna dek gidersin canım.
Biz de bacaktan vuruyoruz, aynen dediğin gibi ön kısma yapıyoruz biz de.

canım dün bende karından vuruldum ilaç yaktı. bugun koldan vuruldum karından daha iyi oldu..acısada çok degil ama ilaç yakıyorrr

hummu cum geçmişi okuyamadım ama anladığım kadarıyla sen de hamilesin sanırım. çok çok tebrik ederim. allah sağlıkla sıhhatle tamamına erdirsin inşallah.
bu arada koldan ve bacaktan daha az acıyo demek. bu güzel haber böyle deneyeyim bu akşam. teşekkürler opuyorumnanaktan

Canım benimde bütün değerlerim normal çıktı...Homosisteinde düşük çıktı...Benim kilom 56...0,3 lük iğne + asprin + folbiol verdiler...sende asprin yokmu?

benim kilom 47. kiloya göre ve pıhtılaşma seviyesine göre ayarlıyorlarmış iğne dozunu. al al hemen ıhlamuru bol limonlu içiver. mide bulantıların başladı mı?

chreyy, canım benim miğde bulantm yok şu an...Bir kez bulandı ama benim ilk hamileliğimdede bulantı yoktu...Senin bulantın var mı? Bu arada coraspin kullanıyomusun sende...

selamlar arkadaşlar,.kahve lokum canımcım cinsiyeti belli oldu bebikimin,bi oğluşum olacak,eklersen sevinirim.bu arada iğne konusuna gelince bende kendim yapıyorum,koldan ve bacaktan yapınca nedense çok acıyo,ama göbüşümden yapınca sıfır acı oluyo,nedendir acep,..CADIARZUama dört ayı geçtiğim için göbükten yapmaya korkuyorum,şimdi bacağa geçtim,.çok acısada mecburen yapmaya devammmm:lepi:bebikler için herşeye değerrr:lepi:zemuszemus

sevsinler senin oğluşunu... maaşallah ona.. ekliyorum canım..

endişelenme canım ben de 12 ekimde 30 'u doldurucam.
bu arada doktorun düşükten sonra ne dedi.
iğne dozajı ile ilgili bir yorum yaptı mı?

ben de 13 ekim de 31 olcam :KK43: :gitme:

kızlar bebeklerden birini kaybettik şükür öbürü şuanda iyi göründügünü söylüyorlar doktorlar

canım Rabbim, diğerini kucağına almayı nasip eder inş..

herkese merhaba bu arada. geçmişi çok okuyamadım yaa ben birazcık bakınayım.
gelevera, canderya, kahvelokum, papatya ve diğer arkadaşlarım nasılsınız?

ben çookk yorgunum... 5 saattir konuşuyorum ve daha 2 saat dersim var... biri bana yardım etsin..

Meraba canım , şu sıralar bende çok sık giremiyorum...
Canım lütfü hocanın yaptığı bütün testleri osman hocada yaptırdı...İkisininde yaptırdığı farklı bişey yok...Osman hoca 0,3 yada 0,4 lük iğne + asprin kullanabiliriz demişti...Lütfü hocada osman hocanın fikrini bilmeden 0,3 lük verdi iğneyi...Anlayacağın hemotoloğa gitmeseydim değişen bişey olmayacaktı...
Benim hemotoloğa gitmemedeki neden iğne konusunu netleştirmekti...Çünkü bebeğimi pıhtılaşmadan kaybettiğimi düşünmüyorum ben...İki hocada önlem amaçlı kullanalım dedi iğneyi...
Lütfü hocaya hemotoloğa gitmeme gerek varmı diye sormadım , bana git veye gitme gibi bişey söylemedi...Ama papatyasüreyyaya hemotoloğa gitmene gerek yok dediğini hatırlıyorum...
Lütfü hoca belli aralıklarla kan tahlili istemiyor çünkü ultrasonundan kan akışını görebiliyor...
Osman hoca 15 güne bir test yaptırmamı istedi fakat sonuçları telefondan konuşacağız...Bana 2 ayda bir gelmen yeterli dedi...İstediği testleri asistanları yazarmış , bana gelmene gerek yok dedi...
Canım tek doktor yeterli olur diyorum(tabi lütfü hoca faktöründen dolayı ).Ben şu an 2 aylık oldum...Osman hoca 4 , 6 ve 8 aylıkken tekrar görmek istiyor beni...Ben gitmeye devam edebilirim çünkü iğnenin fazla gelmesinden korkuyorum .
Canım bence hemotoloğa gitme ama benim dediğim testleri yaptır...Sevkle oturduğun yerde başka bir hemotoloğa gidersin ona gösterirsin sonuçları...Herhangi bir hemotolog sonuçları yorumlayabilir diye düşünüyorum...Aklında hiç soru işareti kalmasın diye böyle söylüyorum...
Biliyosunki burada hemotologla tedaviyi götürecek olan az kişi var...Sanırım Gülay ve ben varız...Diğer arkadaşlar iğne dozu için sadece başta gitmişler...
Gerçekten birinin göremediğini diğeri görseydi açık açık söylerdim ... İçin nasıl rahat edecekse öyle davran canım...Ben içim rahat etsin diye gittim sadece...

yani lütfü hoca teste eksik birşey atlamamış diyosun öylemi canım. ne biliymi artık doktorlara güvenim kalmadı gibi sanki eksik birşey yaparlarmış gibi geliyo hep psikopata bağladı bu konuda-tatlicadiarzu- o zaman ben bu gidişimde test sonuçlarımı alıp bir osman hocaya gidiyim gösterimiyim. eksra tahlil umarım istemez isterse bile artık telefondan öğrenirim.her ay istememesi de güzel. hiç değilse arada lütfü hocaya gittikçe uğrarım kendisine. benim derdim bu tahliller hemen çıkmıyo ya bizde ankaraya dışarıdan geliyoruz beklemek sıkıntı veriyokafamçokkarıştı

lütfü hocaya sorucam ama hemetologa gitmeme gerek varmı diye. ne diyecek bakalım hoş gitme desede gidicem galiba:)) bu arada canım bu osman hocanın muayenesi nerde yakınmı lütfü hocaya.

Melekcim inşallah böyle sağlıkla sonuna dek gidersin canım.
Biz de bacaktan vuruyoruz, aynen dediğin gibi ön kısma yapıyoruz biz de.

bende bacaktan yapıyorum, peki vurduğunuz yer morarıyormu? benim nokta nokta hep mor oldu, kolumda çok belli oluyo diye bacağıma geçmiştik, iki üç günde ancak geçiyo, göbeğime cesaret edemedi eşim.

chreyy, canım benim miğde bulantm yok şu an...Bir kez bulandı ama benim ilk hamileliğimdede bulantı yoktu...Senin bulantın var mı? Bu arada coraspin kullanıyomusun sende...

oh maşallah ne güzel inşallah olmaz bulantın. şimdilik benim de yok ama 6. haftada başlar bulantı. benim geçen sefer feciydi yaa sabah akşam çıkarırdım. o geçti yanmalar başlamıştı çok feci.
evet coraspin 100 kullanıyorum 5-6 aydır ve devam ediyorum. dün dr um folik asit yanında elevite de başlattı. bu sefer erken başladım ama neyse artık bilmiyorum çok kurcalamayacağım :)

canım sabah yazdıysan bile farkında değilim işlerim çok yoğun arada kaçamak kaçamak yazıyorum. sabah geliyorum işe kulubü açıyorum arada bir bakabiliyorum. yani her daim yeşil yandığına bakma :))) seninkininde farkında değilim canım ilgin için çok teşekkür ederim. güzel dileklerin için saol canım benim. allah seninde o güzel kalbine göre versin inşallah ve bu su ile ilgili olayda yine güzel haberleri alırsın. ama bence yine sorun yok gibi bak dedi dersin bana seninle ilgili olaylar malum oluyo yanılmadım şimdiye kadar kız dedim kız çıktı. pıhtı dağılır dedim dağıldı. şimdide bu fıstığa bu su yeter diyorummmmmmm:))) ahanda noktayı koyuyorum yaz bir kenara:)))

valla bizim melek arkadaş hemetologada gidiyo ya kadın doğumcuyla beraber. hadi bende gidiyim diyorum parasında değilim ama bu sefer iyice kafa karışıcak gibi geliyo en iyisi bir kere giderim tahlillerimi gösteririm o kaçlık iğne diyo bakalım karşılaştırırım kadın doğumcuyla aklımdan çıksın hiç gitmedim demem. ama her kadın doğumcuya gittiğimde hemetolojiyede gitmem sanırım. zaten ankaraya çok uzağız birde onunla uğraşamam gibi geliyo ne diyim allah yardım etsin. bak sen gitmeden bu aya kadar geldin maşallah. iğne dozu falanda değiştirmediler sende. kan akışına falan bakıyolarmı ultrasonda yada kan tahlililnde falan

Reisim güzelim evet dediklerin hep çıktı inşallah bunda da güveniyorum bak senin hislerine:)
Canım benim doktorum bebeğin gelişimi normal olduğu, düzgün gittiği müddetçe iğne dozu da yeterli demektir meraklanma dedi. Eğer iğne dozu az gelirse bebeğin gelişimi geriden gelirmiş. Bizim de şimdiye dek hep 1 hafta önden gitti maşallah:nazar:
ılk kez bu sabah kan verdim ben o da ben sorduğum için istedi doktorum yoksa kendisi halen gerek olmadığını düşünüyor.
Sen de için nasıl rahat edecekse öyle yap canım, içinde kalmasın.

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 2 Ekim)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........10 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........2 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........2 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Taha ..........2 haftalık
meryemmeryem......Hakan .... 1 haftalık (25 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
çiçeklara......................38 haftalık (kız) (7/8 Ekim'de aramızda olacak kızımız inş.)
funda1980....................37 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................36 haftalık (kız)
sılaya..........................35 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............31 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........28 haftalık (kız)
smmm06.....................27 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................19 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........18 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........17 haftalık (kız)
nilüfersahh....................16 haftalık (erkek)
kardelen86.....................12 haftalık
simge............................11 haftalık
aslghh...........................11 haftalık
gulsummm....................11 haftalık
_beray_.........................10 haftalık
göbete.........................9 haftalık
umutluyuz ....................9 haftalık
gülay30........................8 haftalık
büşra44........................8 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
melek76.......................8 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................7 haftalık
kelebek01.....................6 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................4 haftalık
hummu85......................4 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 2 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-1 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 2 Ekim)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........10 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........2 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........2 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Taha ..........2 haftalık
meryemmeryem......Hakan .... 1 haftalık (25 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
çiçeklara......................38 haftalık (kız) (7/8 Ekim'de aramızda olacak kızımız inş.)
funda1980....................37 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................36 haftalık (kız)
sılaya..........................35 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............31 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........28 haftalık (kız)
smmm06.....................27 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................19 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........18 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........17 haftalık (kız)
nilüfersahh....................16 haftalık (erkek)
kardelen86.....................12 haftalık
simge............................11 haftalık
aslghh...........................11 haftalık
gulsummm....................11 haftalık
_beray_.........................10 haftalık
göbete.........................9 haftalık
umutluyuz ....................9 haftalık
gülay30........................8 haftalık
büşra44........................8 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
melek76.......................8 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................7 haftalık
kelebek01.....................6 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................4 haftalık
hummu85......................4 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 2 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-1 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

canım ben bu hafta 7 haftalık oldum, ellerine sağlık.

yani lütfü hoca teste eksik birşey atlamamış diyosun öylemi canım. ne biliymi artık doktorlara güvenim kalmadı gibi sanki eksik birşey yaparlarmış gibi geliyo hep psikopata bağladı bu konuda-tatlicadiarzu- o zaman ben bu gidişimde test sonuçlarımı alıp bir osman hocaya gidiyim gösterimiyim. eksra tahlil umarım istemez isterse bile artık telefondan öğrenirim.her ay istememesi de güzel. hiç değilse arada lütfü hocaya gittikçe uğrarım kendisine. benim derdim bu tahliller hemen çıkmıyo ya bizde ankaraya dışarıdan geliyoruz beklemek sıkıntı veriyokafamçokkarıştı

lütfü hocaya sorucam ama hemetologa gitmeme gerek varmı diye. ne diyecek bakalım hoş gitme desede gidicem galiba:)) bu arada canım bu osman hocanın muayenesi nerde yakınmı lütfü hocaya.
Canım lütfü hocaya gittiğimde bende sorayım devam edeyimmi diye , bakalım ne diyecek...İkisinin muayenesi yakın sayılır , arabayla 7 dakika filan sürer heralde...Lütfü hoca gazi osman paşada , osman hoca cinnah caddesinin sonunda...
Canım eğer osman hocaya gideceksen , mutlaka tahlillerini yanında götür , gerek kalmayacak başka tahlile görde bak...Belki D DİMER e baktırmamıştır lütfü hoca...Kontrol etsene canım tahlillerinden...
İçini rahat tuuuutt , her şey çok güzel olacak...

bende bacaktan yapıyorum, peki vurduğunuz yer morarıyormu? benim nokta nokta hep mor oldu, kolumda çok belli oluyo diye bacağıma geçmiştik, iki üç günde ancak geçiyo, göbeğime cesaret edemedi eşim.
Canım benim başta olmuyodu ama 2 gündür nokta nokta morluklar var bende de:KK43:Ben bugün göbeği denicem , acımıyo diyo herkes...
oh maşallah ne güzel inşallah olmaz bulantın. şimdilik benim de yok ama 6. haftada başlar bulantı. benim geçen sefer feciydi yaa sabah akşam çıkarırdım. o geçti yanmalar başlamıştı çok feci.
evet coraspin 100 kullanıyorum 5-6 aydır ve devam ediyorum. dün dr um folik asit yanında elevite de başlattı. bu sefer erken başladım ama neyse artık bilmiyorum çok kurcalamayacağım :)

Canım inşaallah olmaz bu sefer bulantın , olacak olursada bebeşiimiz sağlıkla gelsinde , önemli olan bu...Ben şimdilik vitamin almıyorum , ilk 3 aydan sonra verecek heralde...

Reisim güzelim evet dediklerin hep çıktı inşallah bunda da güveniyorum bak senin hislerine:)
Canım benim doktorum bebeğin gelişimi normal olduğu, düzgün gittiği müddetçe iğne dozu da yeterli demektir meraklanma dedi. Eğer iğne dozu az gelirse bebeğin gelişimi geriden gelirmiş. Bizim de şimdiye dek hep 1 hafta önden gitti maşallah:nazar:
İlk kez bu sabah kan verdim ben o da ben sorduğum için istedi doktorum yoksa kendisi halen gerek olmadığını düşünüyor.
Sen de için nasıl rahat edecekse öyle yap canım, içinde kalmasın.

sen güven canım benim hislerimekaydirigubbakcemile5maşallah diyelim bizde :nazar:fıstığada nazar değmesin inşallah:Saruboceq: ben pimpirikli oldum galiba biraz o yüzden gidicem hemetologa karar verdim en azından şimdilik kiloya göre falan bir dozuna karar versin:1closedeyes:

X