Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ben iyiyim canım benim diger arkadaşlarda inş iyidir ...biliyorsun yeni hamileyim diken üstündeyim kesemin yanında kan pıhtısı oluşmuş her an lekelenmelerin ve kanaman olabilir dedi doktor...ignelerime başladım kimse beni sormadı ama dün ilk ignemi vuruldum rabbim bu ignelerden yana bize sabır versin...bu arada bende seni öpüyorum :1hug:

canımcım cokmu canını yakıo iğneler sık dişini biraz sebret tatlım inş iğneler ii gelirde bebişini alırsın kucağıına sağlıkla.:Saruboceq:
kanama geçiripte hamileliği dewm eden cok arkadaşımız var biliosun o yüzden telaşlanma nasıl pıt pıtları duyabildinizmi gördünmü minik sıpamızı:emir_bebek:

Gülaycım canım çok geçmiş olsun.
Üzme kendini lütfen, diğer bebeğini düşün ve stres yapma.
Allahım diğer bebişine uzun ömür versin tatlım. :Saruboceq:

ewt canım yakınız birbirimize sen canakkale merkezdemisin

ahh canım cok geçmiş olsun neyse ki diğeri duruo benimde ilk gebeliğim ikizdi malasef ikiside düştü allahım ötekini bebişi korusunn:Saruboceq:

inş canımm inş üzme kendini sıkıntı yapmaa sakın bebişte etkinlenmesinn

ozporcum canım nedir sendeki bu telaşş nie sankinleşemiosun bi türlü tamm unutması zor ama hep geriye bakarak yaşarsan olmazz tmm olan olmuş biten bitmişş şimdi geleceğe bakma zamanı cok karamsar gördüm seni bak 4 kere hamile kalabilmişsin ne güzell doğuştan rahmi olmayanlar var(allahım onlara dayanma gücü versin) lütfen kendini toparla allahım izn verirse herşey hallolur yaterki sana bişey olmasınn kendini ve kocişi cok yıpratıosun anlaşılan.böle giderse evliliğin zarar görür.kalk bi silkin bi toparla cıkar aklında 4 düşüğü tabiki sende anne olcaksın hemn pes etme neler yaşayanlar var aramızda hiç biri umudunu kaybetmemiş sende kaybetme okeyyy hadi öptm seni k.i.b

aman boşverdimbu dünyaya ne olursa olsun devemaya devem vay halime yorulan yine ben olucam anlarsın ya

Ozporcum inan seni buradaki kişiler kadar iyi anlayabilecekler yoktur. Çok zor gerçekten,yaşadım çünkü biliyorum.2. bebeğim de nöral tüp defekti tespit edildi ve alınmak zorunda kaldı. Kürtajdan yarım saat önce son kontrol için ulturasonda baktılar.bebeğim yaşıyordu hareket ediyordu ama sağlıklı bir bebek değildi. O hareketli görüntüsünü hiç unutamıyorum ama ne yapıyım Allah bu şekilde nasip etmiş ,başka bir şey demek isyana girer Allah korusun. Zaman ve sabır dile inan elimizden bir şey gelmiyor. Dünya dua ile dönüyor derler bizimde tek sığınacağımız dualarımız Allah ımız olacak.üzme canını lütfen canım.

Ozporcum inan seni buradaki kişiler kadar iyi anlayabilecekler yoktur. Çok zor gerçekten,yaşadım çünkü biliyorum.2. bebeğim de nöral tüp defekti tespit edildi ve alınmak zorunda kaldı. Kürtajdan yarım saat önce son kontrol için ulturasonda baktılar.bebeğim yaşıyordu hareket ediyordu ama sağlıklı bir bebek değildi. O hareketli görüntüsünü hiç unutamıyorum ama ne yapıyım Allah bu şekilde nasip etmiş ,başka bir şey demek isyana girer Allah korusun. Zaman ve sabır dile inan elimizden bir şey gelmiyor. Dünya dua ile dönüyor derler bizimde tek sığınacağımız dualarımız Allah ımız olacak.üzme canını lütfen canım.

canım çok üzüldüm sana bende bebeğimin kalp atışlarını hiç unutamıyom.ama allah büyük.biraz kendime geleyim.namazlarımın arkasından hepinizin ismini söyleyerek dua edecem.aslında çok inanıyorum anne olacağıma.sadece biraz zaman var.bunun dafarkındayım.bizde bigün anne olucaz.alkisalkisalkis

Hummu cum ben de 7. haftada kanama geçirdim, oluşan kan pıhtısının sonucuymuş bu. Ama allaha şükür şimdi 20. haftamızda ve iyiyiz.
Benim bugüne dek birçok kez pıhtı oluştu ama sadece ilk olan (7. haftadaki) dışarı vurdu ve kanama yaptı, diğerleri kendiliğinden dağıldı.
Doktorun verdi mi bilmiyorum ama ben bir de progestan kullanmıştım. Ve kan pıhtısı oluştuğunda iğneye devam edip aspirini kesmiştik.
Bir de doktorumun önerisi ile yaklaşık 40-45 gün sürekli yattım canım. Sen de mümkün olduğunca dinlenmeye çalış canım, sakın yorma kendini. Ayakların uzat ve dinlen.

İnşallah sende oluşan pıhtı dışarı vurmaz, kendiliğinden dağılır gider ve bir daha da oluşmaz canım.

canım bu 7.haftada oluşan pıhtılaşmaların şekli nasıldı hatırlıyormusun, bendede kanama oluyo. Geçen kontorlümde kesemin haricinde iki tane daha yuvarlak şekilli keseye benzer bişeyler vardı doktor acaba üçüz durumumu var falan demişti. acaba onlar pıhtımı yaa

dinamiss naber canım nasıl gidiyo mesele halloldumu? su azlığı falan var diyodun noldu? bu arada senin kan pıhtılaşma düzeyin neydi canım? bide ankarada hangi doktora giidiyosun senin doktor bayağı iyi ve ilgili galiba

canım bu 7.haftada oluşan pıhtılaşmaların şekli nasıldı hatırlıyormusun, bendede kanama oluyo. Geçen kontorlümde kesemin haricinde iki tane daha yuvarlak şekilli keseye benzer bişeyler vardı doktor acaba üçüz durumumu var falan demişti. acaba onlar pıhtımı yaa

Canım benim bu pıhtının kese ile karıştıralabileceğini sanmam.
En azından benim doktorum ultrasonda görür görmez net olarak kanama odağı, pıhtısı oluşmuş demişti.
Zaten benim bebeğim kese içinde görünüyordu pıhtı oluştuğunda, kalbi atıyordu.
Ama daha erken dönemde oluştuğunda karıştırılıyorsa bilemiyorum tatlım.

Umarım kanaman bir an önce kesilir canım, lütfen iyi bak kendine, mümkünse ayaklarını uzat ve kalkma pıhtılar dağılana kadar. Ben sadece doktor kontrolleri için ayağa kalkmıştım pıhtılar dağıldı denene dek.
Çok geçmiş olsun yeniden, burada çok arkadaşımız var kanama geçiren ve durumu şu an gayet iyi olan, sen de moral bozma sakın, inşallah bebeğin senle kalacaktır.

aman boşverdimbu dünyaya ne olursa olsun devemaya devem vay halime yorulan yine ben olucam anlarsın ya

canım o yuvarlaklar su ikizide olabiliyo ama dr 3.üz dediyse onuda düşünmek gerek çünkü onlar hiç zaman kesin konuşmuyorlar benim ikizlerimede pıhtı olabilir su ikizi olabilir ikizde olabilir demişti sonunda ikiz cıktı kürtajda anlaşıldı
bide 3.üz oluomuşş alllaaaaahhhhhhh:teytey::teytey::teytey:

dinamiss naber canım nasıl gidiyo mesele halloldumu? su azlığı falan var diyodun noldu? bu arada senin kan pıhtılaşma düzeyin neydi canım? bide ankarada hangi doktora giidiyosun senin doktor bayağı iyi ve ilgili galiba

Canım maalesef bilemiyorum şu an durumu...Doktorum tehlike sınırında olmadığını, ama biraz az olduğunu söyledi suyun. Kontrol altında tutalım dedi, 7-8 gün sonra ayrıntılı ultrasona girip sonucu da gene kendi doktoruma götüreceğim. O zaman bir daha bakılacak işte, inşallah kendiliğinden normale döner.
Bir de bunla uğraşmayız inşallah:Saruboceq:

Canım düzey olarak bilmiyorum ama değerlerim şöyle:
protein s, protein c nin normal,
Faktör V leiden analizinin normal, protrombin gen mutasyonu normal,
MTFHR gen mutasyonu Mutant 1298AC heterozigot ve Mutant 1298CC Homozigot.

Doktorum bu değerlere göre pıhtılaşma düzeyinin az olduğunu söylüyor.
0.2 lik clexane kullanıyorum ben.

Doktorum Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli, Op. Dr. Hilmi Yıldırım. Ben kliniğe gidiyorum ama testler için falan hastaneye çağırıyor.
Direk bizim alanımızla ilgili bir uzmanlığı yok ama benim annemin ve de ablamında doktoru, sanırım bundan dolayı güvenim var kendisine. Şimdiye kadar da yanıltmadı beni, üstelik ilk düşüğümden sonra testleri isteyip hemen teşhisi koydu.

Ben de haberler böyle işte tatlım, sabah yazmıştım sana ama belki gözünden kaçmıştır. Kromozomlara takılma canım, eminimki bozuk olduğundan değil başka bir sebepten geç çıkıyordur. Allahım seninde güzel gönlüne göre versin inşallah:Saruboceq:

merhaba arkadaşlar.ben 5 haftalık hamileğim.3 düşüğüm oldu.tahliller yaptırdım.mthfr heterozigot taşıyıcı çıktı.doktorum fraxipaine 0,4 iğne verdi.bide prgesteron ve folic asid.sizce nasıl yeterli midir?benim durumumda olup başarı hikayeleri var mı?hiç iğne kullanmadım,korkuyorum bebeğe zarar vermez di mi?yardımcı olursanız çok sevinirim.bide bi listeniz vardı.rahatsızlıklar ve kullanılan ilaçlar yazıyodu,onu görmemiz mümkün mü acaba?

canım o yuvarlaklar su ikizide olabiliyo ama dr 3.üz dediyse onuda düşünmek gerek çünkü onlar hiç zaman kesin konuşmuyorlar benim ikizlerimede pıhtı olabilir su ikizi olabilir ikizde olabilir demişti sonunda ikiz cıktı kürtajda anlaşıldı
bide 3.üz oluomuşş alllaaaaahhhhhhh:teytey::teytey::teytey:

su ikizi ne yaa :) ilk kez duyuyom

merhaba arkadaşlar.ben 5 haftalık hamileğim.3 düşüğüm oldu.tahliller yaptırdım.mthfr heterozigot taşıyıcı çıktı.doktorum fraxipaine 0,4 iğne verdi.bide prgesteron ve folic asid.sizce nasıl yeterli midir?benim durumumda olup başarı hikayeleri var mı?hiç iğne kullanmadım,korkuyorum bebeğe zarar vermez di mi?yardımcı olursanız çok sevinirim.bide bi listeniz vardı.rahatsızlıklar ve kullanılan ilaçlar yazıyodu,onu görmemiz mümkün mü acaba?

canım ben de yeni kürtaj oldum hastalığımız aynı bende 0,2 clexene iğnesi oldum ama yinede bebeğimi kaybettik bu şansızlıktı.benim iğne derecemin az geldiğini söylediler bide sakın polikiliniklere gitme ben salak gibi araştırma hastanesinde yaptırmadım bebeğimin takibini.çünkü araştırma hastanesinde bebeğin takibi çok güzel yapılıyo.çünkü kandaki değere göre iğne derecesi değişebiliyomuş.gözünü seveyim benim hatalerımı yapma bide bana doktor hergün coraspin yutturmuyodu.onu sor belki hergün alman gerekli.bol bol dua et.

Canım benim bu pıhtının kese ile karıştıralabileceğini sanmam.
En azından benim doktorum ultrasonda görür görmez net olarak kanama odağı, pıhtısı oluşmuş demişti.
Zaten benim bebeğim kese içinde görünüyordu pıhtı oluştuğunda, kalbi atıyordu.
Ama daha erken dönemde oluştuğunda karıştırılıyorsa bilemiyorum tatlım.

Umarım kanaman bir an önce kesilir canım, lütfen iyi bak kendine, mümkünse ayaklarını uzat ve kalkma pıhtılar dağılana kadar. Ben sadece doktor kontrolleri için ayağa kalkmıştım pıhtılar dağıldı denene dek.
Çok geçmiş olsun yeniden, burada çok arkadaşımız var kanama geçiren ve durumu şu an gayet iyi olan, sen de moral bozma sakın, inşallah bebeğin senle kalacaktır.

benimde bebeğim kese içinde gözüküyo ve kalbi atıyordu. onun haricinde iki tane daha yuvarlak bişe vardı. Doktorda bilemedi yani bacım, bu hafta gidince anlaşılacak. Sen ultrasonda o kan pıhtılarının şeklini hatırlamıyonmu?

benimde bebeğim kese içinde gözüküyo ve kalbi atıyordu. onun haricinde iki tane daha yuvarlak bişe vardı. Doktorda bilemedi yani bacım, bu hafta gidince anlaşılacak. Sen ultrasonda o kan pıhtılarının şeklini hatırlamıyonmu?

Canım pardon herşeyi yazmışım da şekli yazmamışım..
Şekil olarak da yumurta gibi elips ama daha uzuncaydı benim gördüğüm kadarı ile. Kesenin altındaydı benimki, rahmin içindeydi ama kesenin dışındaydı.

merhaba bende heterezigottum ve 2 düşüğüm olmuştu 3.hamileleliğimde faraxpirin 0.3 coraspirin,folic asit, progestoron fitil kullandım ve şuan 21 günlük bebişimkucağımda sağ salim çok şükür sen dr.una güven. eğer dr.un ii değilse ozaman güvenme :)

Canım pardon herşeyi yazmışım da şekli yazmamışım..
Şekil olarak da yumurta gibi elips ama daha uzuncaydı benim gördüğüm kadarı ile. Kesenin altındaydı benimki, rahmin içindeydi ama kesenin dışındaydı.

evt işte benimkide kesenin dışında ikiside, demek benimkide kanama olabilir. off yaa

X