Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Kelebek cim inşallah kanama falan değildir, ama öyle ise de elinden geldiğince moralini yüksek tutmaya çalış. Kan pıhtısı ise bile atlatırsın canım, bak atlatan çok kişi var.
Benim bildiğim kadarı ile benden başka papatyanın, celenin, funda nında kanamaları olmuştu ama ben dahil hepsi atlattı güzelim.

Kelebek cim inşallah kanama falan değildir, ama öyle ise de elinden geldiğince moralini yüksek tutmaya çalış. Kan pıhtısı ise bile atlatırsın canım, bak atlatan çok kişi var.
Benim bildiğim kadarı ile benden başka papatyanın, celenin, funda nında kanamaları olmuştu ama ben dahil hepsi atlattı güzelim.

Allaha çok şükür bende şuan iyiyim, çok az ara ara geliyo, çok fazla sıkıntı yapmıyorum kendime ama bu belirsizlik beni öldürecek, çok sağol canım.

merhaba bende heterezigottum ve 2 düşüğüm olmuştu 3.hamileleliğimde faraxpirin 0.3 coraspirin,folic asit, progestoron fitil kullandım ve şuan 21 günlük bebişimkucağımda sağ salim çok şükür sen dr.una güven. eğer dr.un ii değilse ozaman güvenme :)

canım ya bebeğimin doğdu deme ay böyle haberler alınca ben çok umutlanıyorum.sen hergün coraspin aldınmı.ben iğne olmamarağmen bebeğimi kaybettim.acım büyük hemde dört bebek kaybettim.araştırma hastanesindemi bebeğin kontrolleri yapıldı.

Hummu cum ben de 7. haftada kanama geçirdim, oluşan kan pıhtısının sonucuymuş bu. Ama allaha şükür şimdi 20. haftamızda ve iyiyiz.
Benim bugüne dek birçok kez pıhtı oluştu ama sadece ilk olan (7. haftadaki) dışarı vurdu ve kanama yaptı, diğerleri kendiliğinden dağıldı.
Doktorun verdi mi bilmiyorum ama ben bir de progestan kullanmıştım. Ve kan pıhtısı oluştuğunda iğneye devam edip aspirini kesmiştik.
Bir de doktorumun önerisi ile yaklaşık 40-45 gün sürekli yattım canım. Sen de mümkün olduğunca dinlenmeye çalış canım, sakın yorma kendini. Ayakların uzat ve dinlen.

İnşallah sende oluşan pıhtı dışarı vurmaz, kendiliğinden dağılır gider ve bir daha da oluşmaz canım.

evet canım banada dedi doktorum kanamanın olması düşük anlamına gelmez dedi ama düşükte olabilirsin dedi..banada verdi progestan ve bebe aspirini kullanıyoz bakalım..banada dikat et dedi kendine dedi çalışıyorum yatmak zor benim için ama allahtan işim masa başı ve yorucu degil...ama eve gidince hemen uzanıyorum eşimde sagolsun o yapıyor işleri..inş o kan pıtısı dedigin gibi dışarıya vurmazda benide korkutmaz..ama aspirini kes demedi doktor çok erken oldugu için miki

canımcım cokmu canını yakıo iğneler sık dişini biraz sebret tatlım inş iğneler ii gelirde bebişini alırsın kucağıına sağlıkla.:Saruboceq:
kanama geçiripte hamileliği dewm eden cok arkadaşımız var biliosun o yüzden telaşlanma nasıl pıt pıtları duyabildinizmi gördünmü minik sıpamızı:emir_bebek:

evet canım dün ilk ignemi oldum karından ama yaktı ..az önce iğneden geldim bu sefer koldan vurrdurdum o kadar agrımada karnımdan vurulunca cok agrıdı hala karnımda sanki ilaç...inş o kan pıhtısınında bana pek zararı olmaz pıt pıt haftaya teyzesi daha küçügüz...

melekcim merhaba uzun zamandır görüşemedik benimde işlerim yoğun giremiyorum topiğe çok fazla. canım bende 2 hafta sonra lütfü hocaya gidicem. osman hocaya gidip gitmemekte kararsızım. bir sürü iş çıkıcak yine tahliller başlıycak gibi geliyo:KK43:( birde bir o doktor bir bu doktor derken kafam karışıcak gibi geliyo. parasıda cabası her ay 250 lütfü hocaya 250 osman hocaya derken biz doğuma kadar topu dikeriz gibi geliyo:KK43:(( lütfü hoca gerek görmüşmüydü senin hemetologa gitmene. sen şimdi kaç haftalık oldun canım ya. her ay gidiyomusun lütfü hocayla birlikte osmanhocayada. ne olur beni ikna et çift doktor zor olmuyo deeekafamçokkarıştıyoksa parasındanda geçtim birde biz uzakta olucaz telefonla falan tahlil sonuçlarını bildirirmi acaba bize yani devamlı gidip gelmeden yardımcı olurmu acaba. offff kafam karışıkkkkkafamçokkarıştı

Meraba canım , şu sıralar bende çok sık giremiyorum...
Canım lütfü hocanın yaptığı bütün testleri osman hocada yaptırdı...İkisininde yaptırdığı farklı bişey yok...Osman hoca 0,3 yada 0,4 lük iğne + asprin kullanabiliriz demişti...Lütfü hocada osman hocanın fikrini bilmeden 0,3 lük verdi iğneyi...Anlayacağın hemotoloğa gitmeseydim değişen bişey olmayacaktı...
Benim hemotoloğa gitmemedeki neden iğne konusunu netleştirmekti...Çünkü bebeğimi pıhtılaşmadan kaybettiğimi düşünmüyorum ben...İki hocada önlem amaçlı kullanalım dedi iğneyi...
Lütfü hocaya hemotoloğa gitmeme gerek varmı diye sormadım , bana git veye gitme gibi bişey söylemedi...Ama papatyasüreyyaya hemotoloğa gitmene gerek yok dediğini hatırlıyorum...
Lütfü hoca belli aralıklarla kan tahlili istemiyor çünkü ultrasonundan kan akışını görebiliyor...
Osman hoca 15 güne bir test yaptırmamı istedi fakat sonuçları telefondan konuşacağız...Bana 2 ayda bir gelmen yeterli dedi...İstediği testleri asistanları yazarmış , bana gelmene gerek yok dedi...
Canım tek doktor yeterli olur diyorum(tabi lütfü hoca faktöründen dolayı ).Ben şu an 2 aylık oldum...Osman hoca 4 , 6 ve 8 aylıkken tekrar görmek istiyor beni...Ben gitmeye devam edebilirim çünkü iğnenin fazla gelmesinden korkuyorum .
Canım bence hemotoloğa gitme ama benim dediğim testleri yaptır...Sevkle oturduğun yerde başka bir hemotoloğa gidersin ona gösterirsin sonuçları...Herhangi bir hemotolog sonuçları yorumlayabilir diye düşünüyorum...Aklında hiç soru işareti kalmasın diye böyle söylüyorum...
Biliyosunki burada hemotologla tedaviyi götürecek olan az kişi var...Sanırım Gülay ve ben varız...Diğer arkadaşlar iğne dozu için sadece başta gitmişler...
Gerçekten birinin göremediğini diğeri görseydi açık açık söylerdim ... İçin nasıl rahat edecekse öyle davran canım...Ben içim rahat etsin diye gittim sadece...

cherry , canım nasılsın ? iğneye başladın mı ?0,2 lik kullanacaktın sen değilmi?Canım yaaaa her şey sonuna kadar yolunda gider inşaallaaaaaah..Amiiinnnnn....

evet canım banada dedi doktorum kanamanın olması düşük anlamına gelmez dedi ama düşükte olabilirsin dedi..banada verdi progestan ve bebe aspirini kullanıyoz bakalım..banada dikat et dedi kendine dedi çalışıyorum yatmak zor benim için ama allahtan işim masa başı ve yorucu degil...ama eve gidince hemen uzanıyorum eşimde sagolsun o yapıyor işleri..inş o kan pıtısı dedigin gibi dışarıya vurmazda benide korkutmaz..ama aspirini kes demedi doktor çok erken oldugu için miki

Canım ben de çalışıyorum ama rapor almıştım o pıhtılar dağılana kadar. Eğer mümkünse sen de doktoruna söyle ve bence mutlaka rapor al en azından 15-20 gün dinlen.
İnan ki çok önemli yatmak, ayaklarını uzatmak.
İnşallah bunu sağlıkla atlatırsın canım.

Gülaycım çok üzüldüm :KK43: Diğer bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşaallah...
Dinamiscim benim şimdilik iyi gidiyor...Mide bulantım yok ama iştahsızlık var biraz...Bol bol uyku ve yorgunluk birde...Allahtan dersim 12.40 ta bitiyor...Sonra akşama kadar uyuyorum işte :)
Kahvelokumcum sırayı bozan olursa pamuk gibi bir kızım olur benimde :) Sağlıkla gelsinde bebişlerimiz...

kızlar günaydın.
duymayanlar varsa tekrar söyliyeyim.
dün adet oldum:gitme:

herkese günaydınlarrr

canderyacım uzulme bak senınde kısmet degılmıs demekkı bu ay o kadarda beklemısıtık

maalesef benımde bu ay ümidlerım bitti sabah adet oldummafoldumben artık ınsallah gelecek ay dıyelım hep beraber herseyde mutlaka vardır bır hayır.

hayırlısı arkadaşlar. inşallah bu ay sağlıkla gelir bebişlerinizz...

Kizlar ikinci igneye basladim dün.
Allah izin verirse haftaya cuma günü kontrol icin doktora gidecegim ve sanirim ondan sonrada 3-4 gün sonra yumurtalari toplamak icin gün cerecek doktor.
Bu ikinci igne dün atesimi yükseltti ve üstelikte karin ancisi yapiyor ama bu igneyi sadece 10 gün vurulacagim.
Insallah cektigim cilelere degerde tüp bebek tutar .
Aslinda ilkinde tutmasi cok zormus ama yinede ben Allahtan ümidimi kesmiyorum.
Rabbim Insallah benimde yüzümü güldürür.

hayırlısı olsun canım. inşallah ilk seferde tutar bebiş.

merhaba arkadaşlar.ben 5 haftalık hamileğim.3 düşüğüm oldu.tahliller yaptırdım.mthfr heterozigot taşıyıcı çıktı.doktorum fraxipaine 0,4 iğne verdi.bide prgesteron ve folic asid.sizce nasıl yeterli midir?benim durumumda olup başarı hikayeleri var mı?hiç iğne kullanmadım,korkuyorum bebeğe zarar vermez di mi?yardımcı olursanız çok sevinirim.bide bi listeniz vardı.rahatsızlıklar ve kullanılan ilaçlar yazıyodu,onu görmemiz mümkün mü acaba?

canım bende ilk bebegim boş gebelikten kürtaj oldum 2. bebegim kendiliginden düştü şimdi 3. ye hamileyim 0.4 igne kullanıyom daha dün başladım bebe aspirini ve progestanda verildi ayrıca folik asit ve multi vitamin kullanıyorum...şimdi sen igneye başladın mı ..ben hemen başladım ...bide sende mthfr degerindemi çıktı sadece

cherry , canım nasılsın ? iğneye başladın mı ?0,2 lik kullanacaktın sen değilmi?Canım yaaaa her şey sonuna kadar yolunda gider inşaallaaaaaah..Amiiinnnnn....

canııııım iyiyim teşekkürler. sen nasılsın? nasıl gidiyor epeydir giremedim. hastaydım geçen hafta grip olmuşum. ilaç ta kullanamayınca ancak yeni iyileştim.
evet canım ilk iğnemi dün oldum hayırlısıyla. keseyi dün gördük çok şükür allahıma. 2 hafta sonra da kalp atışları için gideceğiz. evet 0,2 lik kullanıyorum. benim de büyük ihtimalle kan pıhtılaşması olmadığını söyledi gittiğim hemotolog. bu sebeple önlem amaçlı 0,2 lik kullanıcaz.

Arkadaşlar bacaktan vuruyorum ben iğneyi...Ben hiç hemşireye yaptırmadan direk kendim yaptım iğnemi...
Diz kapaktan 5 parmak yukarı ve kasıktan 5 parmak aşağı , arada kalan bölgeye , bacağın ön kısmına vuruyorum...Yoksa bacağın dışta kalan kısmına mı vuracaktık...Farkedermiki...Aklıma takıldı çok , sizler nersine vuruyosunuz...

herkese merhaba bu arada. geçmişi çok okuyamadım yaa ben birazcık bakınayım.
gelevera, canderya, kahvelokum, papatya ve diğer arkadaşlarım nasılsınız?

Arkadaşlar bacaktan vuruyorum ben iğneyi...Ben hiç hemşireye yaptırmadan direk kendim yaptım iğnemi...
Diz kapaktan 5 parmak yukarı ve kasıktan 5 parmak aşağı , arada kalan bölgeye , bacağın ön kısmına vuruyorum...Yoksa bacağın dışta kalan kısmına mı vuracaktık...Farkedermiki...Aklıma takıldı çok , sizler nersine vuruyosunuz...

canım dün ben de ilkini hastanede hemşireye yaptırdım. anlattı bana. dediğin doğru bacakta üst kısma ve koldan arka kısma yani kasa denk gelecek şekilde yapılacakmış. bacak ve kol daha iyi olur dedi. iğneyi hissetmiyosun da ilaç çok yakıyo yaa...

canııııım iyiyim teşekkürler. sen nasılsın? nasıl gidiyor epeydir giremedim. hastaydım geçen hafta grip olmuşum. ilaç ta kullanamayınca ancak yeni iyileştim.
evet canım ilk iğnemi dün oldum hayırlısıyla. keseyi dün gördük çok şükür allahıma. 2 hafta sonra da kalp atışları için gideceğiz. evet 0,2 lik kullanıyorum. benim de büyük ihtimalle kan pıhtılaşması olmadığını söyledi gittiğim hemotolog. bu sebeple önlem amaçlı 0,2 lik kullanıcaz.
çok şükür canım...kalp atımlarınıda sağlıkla alırsınız inşaallah...Benim bugün 8+1 oldu...Hemotoloğa hamilelik boyunca gidecekmisin ?
Bu arada geçmiş olsun canım , bende hasta olacak gibiyim ama inşaallah olmam :KK43:

canım dün ben de ilkini hastanede hemşireye yaptırdım. anlattı bana. dediğin doğru bacakta üst kısma ve koldan arka kısma yani kasa denk gelecek şekilde yapılacakmış. bacak ve kol daha iyi olur dedi. iğneyi hissetmiyosun da ilaç çok yakıyo yaa...

Canım çok sağolll , içimi rahatlattın...İğneyede bir süre sonra alışıyosun canım...

canım dün bende karından vuruldum ilaç yaktı. bugun koldan vuruldum karından daha iyi oldu..acısada çok degil ama ilaç yakıyorrr

Canım maalesef bilemiyorum şu an durumu...Doktorum tehlike sınırında olmadığını, ama biraz az olduğunu söyledi suyun. Kontrol altında tutalım dedi, 7-8 gün sonra ayrıntılı ultrasona girip sonucu da gene kendi doktoruma götüreceğim. O zaman bir daha bakılacak işte, inşallah kendiliğinden normale döner.
Bir de bunla uğraşmayız inşallah:Saruboceq:

Canım düzey olarak bilmiyorum ama değerlerim şöyle:
protein s, protein c nin normal,
Faktör V leiden analizinin normal, protrombin gen mutasyonu normal,
MTFHR gen mutasyonu Mutant 1298AC heterozigot ve Mutant 1298CC Homozigot.

Doktorum bu değerlere göre pıhtılaşma düzeyinin az olduğunu söylüyor.
0.2 lik clexane kullanıyorum ben.

Doktorum Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli, Op. Dr. Hilmi Yıldırım. Ben kliniğe gidiyorum ama testler için falan hastaneye çağırıyor.
Direk bizim alanımızla ilgili bir uzmanlığı yok ama benim annemin ve de ablamında doktoru, sanırım bundan dolayı güvenim var kendisine. Şimdiye kadar da yanıltmadı beni, üstelik ilk düşüğümden sonra testleri isteyip hemen teşhisi koydu.

Ben de haberler böyle işte tatlım, sabah yazmıştım sana ama belki gözünden kaçmıştır. Kromozomlara takılma canım, eminimki bozuk olduğundan değil başka bir sebepten geç çıkıyordur. Allahım seninde güzel gönlüne göre versin inşallah:Saruboceq:

canım sabah yazdıysan bile farkında değilim işlerim çok yoğun arada kaçamak kaçamak yazıyorum. sabah geliyorum işe kulubü açıyorum arada bir bakabiliyorum. yani her daim yeşil yandığına bakma :))) seninkininde farkında değilim canım ilgin için çok teşekkür ederim. güzel dileklerin için saol canım benim. allah seninde o güzel kalbine göre versin inşallah ve bu su ile ilgili olayda yine güzel haberleri alırsın. ama bence yine sorun yok gibi bak dedi dersin bana seninle ilgili olaylar malum oluyo yanılmadım şimdiye kadar kız dedim kız çıktı. pıhtı dağılır dedim dağıldı. şimdide bu fıstığa bu su yeter diyorummmmmmm:))) ahanda noktayı koyuyorum yaz bir kenara:)))

valla bizim melek arkadaş hemetologada gidiyo ya kadın doğumcuyla beraber. hadi bende gidiyim diyorum parasında değilim ama bu sefer iyice kafa karışıcak gibi geliyo en iyisi bir kere giderim tahlillerimi gösteririm o kaçlık iğne diyo bakalım karşılaştırırım kadın doğumcuyla aklımdan çıksın hiç gitmedim demem. ama her kadın doğumcuya gittiğimde hemetolojiyede gitmem sanırım. zaten ankaraya çok uzağız birde onunla uğraşamam gibi geliyo ne diyim allah yardım etsin. bak sen gitmeden bu aya kadar geldin maşallah. iğne dozu falanda değiştirmediler sende. kan akışına falan bakıyolarmı ultrasonda yada kan tahlililnde falan

çok şükür canım...kalp atımlarınıda sağlıkla alırsınız inşaallah...Benim bugün 8+1 oldu...Hemotoloğa hamilelik boyunca gidecekmisin ?
Bu arada geçmiş olsun canım , bende hasta olacak gibiyim ama inşaallah olmam :KK43:

sağol canım amiiiiinnnn. oooh maşallah sizeeeee...... :nazar: yok güzelim hemotolog ben de kan pıhtılaşması olmadığı için gitmeme gerek olmadığını söyledi. benim mthfr gen mutasyonu dışında yapılan tüm değerlerim normal. eğer kan pıhtılaşması olsaydı zaten ilk başta homosistein yüksek olurdu dedi. ama önlem açısından düşük doz iğne kullanıyoruz.
senin de diğer değerlerin normal çıkmıştı değil mi? sana ne dediler? coraspin kullanıyo musun?

X