Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Kelebek cim inşallah kanama falan değildir, ama öyle ise de elinden geldiğince moralini yüksek tutmaya çalış. Kan pıhtısı ise bile atlatırsın canım, bak atlatan çok kişi var.
Benim bildiğim kadarı ile benden başka papatyanın, celenin, funda nında kanamaları olmuştu ama ben dahil hepsi atlattı güzelim.

Allaha çok şükür bende şuan iyiyim, çok az ara ara geliyo, çok fazla sıkıntı yapmıyorum kendime ama bu belirsizlik beni öldürecek, çok sağol canım.

canım ya bebeğimin doğdu deme ay böyle haberler alınca ben çok umutlanıyorum.sen hergün coraspin aldınmı.ben iğne olmamarağmen bebeğimi kaybettim.acım büyük hemde dört bebek kaybettim.araştırma hastanesindemi bebeğin kontrolleri yapıldı.

evet canım banada dedi doktorum kanamanın olması düşük anlamına gelmez dedi ama düşükte olabilirsin dedi..banada verdi progestan ve bebe aspirini kullanıyoz bakalım..banada dikat et dedi kendine dedi çalışıyorum yatmak zor benim için ama allahtan işim masa başı ve yorucu degil...ama eve gidince hemen uzanıyorum eşimde sagolsun o yapıyor işleri..inş o kan pıtısı dedigin gibi dışarıya vurmazda benide korkutmaz..ama aspirini kes demedi doktor çok erken oldugu için miki

evet canım dün ilk ignemi oldum karından ama yaktı ..az önce iğneden geldim bu sefer koldan vurrdurdum o kadar agrımada karnımdan vurulunca cok agrıdı hala karnımda sanki ilaç...inş o kan pıhtısınında bana pek zararı olmaz pıt pıt haftaya teyzesi daha küçügüz...

Meraba canım , şu sıralar bende çok sık giremiyorum...
Canım lütfü hocanın yaptığı bütün testleri osman hocada yaptırdı...İkisininde yaptırdığı farklı bişey yok...Osman hoca 0,3 yada 0,4 lük iğne + asprin kullanabiliriz demişti...Lütfü hocada osman hocanın fikrini bilmeden 0,3 lük verdi iğneyi...Anlayacağın hemotoloğa gitmeseydim değişen bişey olmayacaktı...
Benim hemotoloğa gitmemedeki neden iğne konusunu netleştirmekti...Çünkü bebeğimi pıhtılaşmadan kaybettiğimi düşünmüyorum ben...İki hocada önlem amaçlı kullanalım dedi iğneyi...
Lütfü hocaya hemotoloğa gitmeme gerek varmı diye sormadım , bana git veye gitme gibi bişey söylemedi...Ama papatyasüreyyaya hemotoloğa gitmene gerek yok dediğini hatırlıyorum...
Lütfü hoca belli aralıklarla kan tahlili istemiyor çünkü ultrasonundan kan akışını görebiliyor...
Osman hoca 15 güne bir test yaptırmamı istedi fakat sonuçları telefondan konuşacağız...Bana 2 ayda bir gelmen yeterli dedi...İstediği testleri asistanları yazarmış , bana gelmene gerek yok dedi...
Canım tek doktor yeterli olur diyorum(tabi lütfü hoca faktöründen dolayı ).Ben şu an 2 aylık oldum...Osman hoca 4 , 6 ve 8 aylıkken tekrar görmek istiyor beni...Ben gitmeye devam edebilirim çünkü iğnenin fazla gelmesinden korkuyorum .
Canım bence hemotoloğa gitme ama benim dediğim testleri yaptır...Sevkle oturduğun yerde başka bir hemotoloğa gidersin ona gösterirsin sonuçları...Herhangi bir hemotolog sonuçları yorumlayabilir diye düşünüyorum...Aklında hiç soru işareti kalmasın diye böyle söylüyorum...
Biliyosunki burada hemotologla tedaviyi götürecek olan az kişi var...Sanırım Gülay ve ben varız...Diğer arkadaşlar iğne dozu için sadece başta gitmişler...
Gerçekten birinin göremediğini diğeri görseydi açık açık söylerdim ... İçin nasıl rahat edecekse öyle davran canım...Ben içim rahat etsin diye gittim sadece...

cherry , canım nasılsın ? iğneye başladın mı ?0,2 lik kullanacaktın sen değilmi?Canım yaaaa her şey sonuna kadar yolunda gider inşaallaaaaaah..Amiiinnnnn....

Canım ben de çalışıyorum ama rapor almıştım o pıhtılar dağılana kadar. Eğer mümkünse sen de doktoruna söyle ve bence mutlaka rapor al en azından 15-20 gün dinlen.
İnan ki çok önemli yatmak, ayaklarını uzatmak.
İnşallah bunu sağlıkla atlatırsın canım.

Gülaycım çok üzüldüm Diğer bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşaallah...
Dinamiscim benim şimdilik iyi gidiyor...Mide bulantım yok ama iştahsızlık var biraz...Bol bol uyku ve yorgunluk birde...Allahtan dersim 12.40 ta bitiyor...Sonra akşama kadar uyuyorum işte :)
Kahvelokumcum sırayı bozan olursa pamuk gibi bir kızım olur benimde :) Sağlıkla gelsinde bebişlerimiz...

kızlar günaydın.
duymayanlar varsa tekrar söyliyeyim.
dün adet oldum:gitme:

hayırlısı arkadaşlar. inşallah bu ay sağlıkla gelir bebişlerinizz...

hayırlısı olsun canım. inşallah ilk seferde tutar bebiş.

canım bende ilk bebegim boş gebelikten kürtaj oldum 2. bebegim kendiliginden düştü şimdi 3. ye hamileyim 0.4 igne kullanıyom daha dün başladım bebe aspirini ve progestanda verildi ayrıca folik asit ve multi vitamin kullanıyorum...şimdi sen igneye başladın mı ..ben hemen başladım ...bide sende mthfr degerindemi çıktı sadece

cherry , canım nasılsın ? iğneye başladın mı ?0,2 lik kullanacaktın sen değilmi?Canım yaaaa her şey sonuna kadar yolunda gider inşaallaaaaaah..Amiiinnnnn....

canııııım iyiyim teşekkürler. sen nasılsın? nasıl gidiyor epeydir giremedim. hastaydım geçen hafta grip olmuşum. ilaç ta kullanamayınca ancak yeni iyileştim.
evet canım ilk iğnemi dün oldum hayırlısıyla. keseyi dün gördük çok şükür allahıma. 2 hafta sonra da kalp atışları için gideceğiz. evet 0,2 lik kullanıyorum. benim de büyük ihtimalle kan pıhtılaşması olmadığını söyledi gittiğim hemotolog. bu sebeple önlem amaçlı 0,2 lik kullanıcaz.

Arkadaşlar bacaktan vuruyorum ben iğneyi...Ben hiç hemşireye yaptırmadan direk kendim yaptım iğnemi...
Diz kapaktan 5 parmak yukarı ve kasıktan 5 parmak aşağı , arada kalan bölgeye , bacağın ön kısmına vuruyorum...Yoksa bacağın dışta kalan kısmına mı vuracaktık...Farkedermiki...Aklıma takıldı çok , sizler nersine vuruyosunuz...

herkese merhaba bu arada. geçmişi çok okuyamadım yaa ben birazcık bakınayım.
gelevera, canderya, kahvelokum, papatya ve diğer arkadaşlarım nasılsınız?

canım dün ben de ilkini hastanede hemşireye yaptırdım. anlattı bana. dediğin doğru bacakta üst kısma ve koldan arka kısma yani kasa denk gelecek şekilde yapılacakmış. bacak ve kol daha iyi olur dedi. iğneyi hissetmiyosun da ilaç çok yakıyo yaa...

çok şükür canım...kalp atımlarınıda sağlıkla alırsınız inşaallah...Benim bugün 8+1 oldu...Hemotoloğa hamilelik boyunca gidecekmisin ?
Bu arada geçmiş olsun canım , bende hasta olacak gibiyim ama inşaallah olmam

Canım çok sağolll , içimi rahatlattın...İğneyede bir süre sonra alışıyosun canım...

canım dün bende karından vuruldum ilaç yaktı. bugun koldan vuruldum karından daha iyi oldu..acısada çok degil ama ilaç yakıyorrr

canım sabah yazdıysan bile farkında değilim işlerim çok yoğun arada kaçamak kaçamak yazıyorum. sabah geliyorum işe kulubü açıyorum arada bir bakabiliyorum. yani her daim yeşil yandığına bakma :))) seninkininde farkında değilim canım ilgin için çok teşekkür ederim. güzel dileklerin için saol canım benim. allah seninde o güzel kalbine göre versin inşallah ve bu su ile ilgili olayda yine güzel haberleri alırsın. ama bence yine sorun yok gibi bak dedi dersin bana seninle ilgili olaylar malum oluyo yanılmadım şimdiye kadar kız dedim kız çıktı. pıhtı dağılır dedim dağıldı. şimdide bu fıstığa bu su yeter diyorummmmmmm:))) ahanda noktayı koyuyorum yaz bir kenara:)))

valla bizim melek arkadaş hemetologada gidiyo ya kadın doğumcuyla beraber. hadi bende gidiyim diyorum parasında değilim ama bu sefer iyice kafa karışıcak gibi geliyo en iyisi bir kere giderim tahlillerimi gösteririm o kaçlık iğne diyo bakalım karşılaştırırım kadın doğumcuyla aklımdan çıksın hiç gitmedim demem. ama her kadın doğumcuya gittiğimde hemetolojiyede gitmem sanırım. zaten ankaraya çok uzağız birde onunla uğraşamam gibi geliyo ne diyim allah yardım etsin. bak sen gitmeden bu aya kadar geldin maşallah. iğne dozu falanda değiştirmediler sende. kan akışına falan bakıyolarmı ultrasonda yada kan tahlililnde falan

sağol canım amiiiiinnnn. oooh maşallah sizeeeee...... yok güzelim hemotolog ben de kan pıhtılaşması olmadığı için gitmeme gerek olmadığını söyledi. benim mthfr gen mutasyonu dışında yapılan tüm değerlerim normal. eğer kan pıhtılaşması olsaydı zaten ilk başta homosistein yüksek olurdu dedi. ama önlem açısından düşük doz iğne kullanıyoruz.
senin de diğer değerlerin normal çıkmıştı değil mi? sana ne dediler? coraspin kullanıyo musun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…