Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canderya noldu senin test canım hala bişiler yoqmu hadi aramıza yeni bi hamiş daha katılsında yine sevinelim

ıyiyim Limburgcum
4 gözle Ekimi geçirmeye bakıyorum hayırlısıyla Kasımı bekliyorum
Bugün kardeşime durumumu anlattım, çok rahatladım biliyor musun?
Paylaşmadan da çok zor..tek eşim biliyordu iğneleri, düşükleri v vs. annemlere söyleyemezdim ama kardeşimle konuşmak iyi geldi....yanımda birinin beni dinlemesi iyi geldi Limburguğum.

CANIM SAHI GOZUN AYDIN KARDESIN GELMISTI.GERCEKTEN INSAN RAHATLIYOR CANIM BENIM HERKES BILIO IGNE KULLANDIGIMI HAKLISIN ASLINDA INSAN CEVRESINDEKILERI UZMEKDE ISTEMIO AMA ANLAT CANIM NE OLACAKKI ONLAR SENIN AILEN EN YAKINLARINopuyorumnanaktan

inş canım benmde bugün sabah adet sancım tutdu tmm dedim oluyorum bebiş bu ayda yoq ama olmadı bişi daha 4 gözle bekliyorum son 3 günü olmam inş yaaa

sağol Limburgcum tüm askerlere hayılrı teskereler inşallah

aslında haklısın sevdiklerinden destek ve anlayış almak da çok önemli

ben tek başıma yıpranmışım biraz, kardeş ne güzel şeymiş yaaaaa opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

lidyacım allah bebişini sağsağlim kucağına almayı nasip etsin cnm allah kolay geçitten geçirsin

Zeynom allah razı olsun tatlım amin :Saruboceq:
hiçbirimizi doğmamış ve doğacak evlatlarımızla denemsin bir daha kurban olduğum :Saruboceq:

kahvelokumcum merhaba hayatım nasılsın?

canım, duymamışım ben seni, afedersin... iyiyim canım.. okula geldim birazdan dersim var, saatin gelmesini bekliyorum.. dersler başlıyor artık, bi koşuşturmacadır alıp gidecek... yazın hiç dinlenemediğimden kendimi hiç hazır hissetmiyorum yeni döneme.. bakalım, inş kazasız belasız atlatırız :)
sen nasılsın?

Günaydın kızlar nasılsınız. yarın lütfü beyle ilk randevumuz var lütfen dua edin, iyi şeyler söylesin. hacettepedeki hematologlada görüşeceğiz sanırım daha önce ankara üni.gidiyorduk benim durumum sizden biraz farklı olduğu için bana ömür boyu coumadin tedavisi vermişlerdi. lütfü beyle maille görüştüğümüzde hematologlada tekrar görüşmemizi uygun bulmuştu.zaten kısa bir zamanımız kaldı iki ay sonra kocam askere gidiyor inşallah gidene kadar hamile kaldım kaldım yoksa teskere sonrasına ertelenecek. Hepimiz için hayırlısı olur inşallah en hayırlı ve en kısa zamanda bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin rabbim.opuyorumnanaktan

Kızlar bir sorum var lütfü beyle randevumuz öğleden sonra hastaneden sevk girişimizi öğleden sonra yaptırabilirmiyiz yoksa sabahtan erken gitmemiz mi gerekiyor hastaneyle görüştük ama birde size sormak istedim.lütfen cevap bekliyorum???????

Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba;
2007 eylül ayından itibaren 3 kez hamilelik yaşadım. İlk hamileliğim 6,5 haftalıkken kendiliğinden düşük ile sonuçlandı. 2,Hamileliğim de 3. ayda bebeğimde nöral tüp defekti olduğu ve kafatası kemiğinin gelişmediği söylenerek bebek alındı. Zaten alınmasa da ya anne karnında öleceği yada doğduğu gibi öleceği belirtildi.

Bu kayıbıda yaşayınca Hacattepe ye Sinan Bey e gitmemiz önerildi. Yapılan genetik testler neticesinde mthfr homozigot olduğum belirtildi.Bu mutasyon neticesinde vücudumda B12 vitamini çok düşük Folik asit ise çok yüksek çıkıyor.Çünkü vücut folik asiti aktifleştirmiyor.Folik asit kullanılmayıncada bebekte nöral tüp defekti (ense kalınlığı,omirilik problemleri,kafatası kemiği oluşmaması...) oluşuyor.( Yanlış anlamadıysam tabi.)Birde bu mutasyon sonucunda kan pıhtılaşması sorunu ortaya çıkıyor. Haftanın belirli günlerinde kullanılmak üzere corasprin+becozym+folik asit verdi,hamile kalıncada kan sulandırıcı iğne kullanmam gerektiği söylendi.

Evet konusunda uzman fakat çok ama çok yoğun çünkü aynı zamanda bölüm başkanı.Benim gibi şehirdışından gelenler için inanılmaz sahmetli bir durum 5 ssat bekliyorsunuz 5dk. yüzünü göremiyorsunuz doktorun.O söylemek istediklerini söylüyor,siz soru soramıyorsunuz zaten kapıda kuyruk var.Belirsizlik içinde gelip belirsizlik içinde dönüyorsunuz. 3. hamileliğim tamamen tesadüfi oldu ama hamile olduğumu öğrendim bir sonraki hafta düşük yaptım.

Son hamileliğimin üzerinden 7 ay geçti.3aydır Samsunda tedaviye devam ediyorum.Şuanki doktorum yumurtlama tarihi itibariyle kan sulandırıcı iğne yaptırıyor.Ama henüz sonuç yok.

Bu rahatsızlıktan muzdarip olanlar tedavileri ve sonuçları ile ilgili bilgi verebilirlerse çok sevinirim...

fundacım
sağol canımmm çok teşekkürler.... amiiiin herkesinkini bizimkini dee... opuyorumnanaktan

hay allah bak yaramaza :)) neyse çok çok geçmiş olsun canım. inşallah bir daha olmaz. dr da umarım herşey iyi geçer haber ver bize de.

kahvelokum

sağol canım.darısı başına hayırlısıyla. opuyorumnanaktan

esraben

sağol canıııııımmmmm. amiiiinnnn darısı başına inşallaahhhhh opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
kızar LÜTFÜ HOCANIN BANA YAZDIĞI CAVAP ORJıNAL HALı ıLE AŞAĞIDA YORUMLARI BEKLıYORUM

Sayın Derya hanım,
Yalnızca prt C eksikliğimi yoksa bizim mutasyonlar dediğimiz grupta da sorun varmı, bilmemiz gerekli. ısterseniz eksikleri tamamlamak için Ankara ya gelin ya da orada doktorunuz ile konuyu paylaşın.
Eğer her şey tamam fakat sadece C eksikliği ise o doz yeter, en çok kilnuz ile iligili bir ayar yapılabilir.
Saygılarımla
Prof.Dr.Lütfü Önderoğlu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…