Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Lalcim tekrar çağırmadı Cüneyt Hoca ama doğuma yakın belki giderim diye düşünüyorum .En son gidişimde aspirini-iğneyi ne zaman bırakacağımı da sordum . Bana normal doğumu tavsiye etmediğini söyledi. Bizim durumumuzda olan hastalarına normal doğum önermediğini söyledi. Gerçekten insanlıklı bi doktor , hem açık -net konuşuyor hem de moralini altüst etmiyor.Bebeğin durumunun iyi olduğunu söyledi canım , Allaha şükerler olsun.Şekere dikkat etmemi söyledi. Beslenme önerileri yaptı uzun uzun . Yani faydalı geçti memnun kaldım kendisinden.

Böyle işte canım. Çok öpüyorum seni ..Haberleşelim tamam mı ? a.s.

Her insan bir hayat işte..hatta dünyaya gelmemiş gelmesi istenen bir bebek bile yeni bir hayat yaşatıyor hepimize...
kan pıhtılaşması yüzünden -ki bu son düşüğümle beraber kanıtlandı- 3 düşük yaptım..birincisi karnımda henüz 3,5 aylıkken kalp atışları durarak anne karnında bile henüz gözlerini açamadan veda etti bize...
sonrasında 6 aylık bekleme süresi tam doldu derken bir düşük ve sonra bir tane daha...
kan pıhtılaşması teşhisi konuldu nihayet...
herneyse okuyan olursa diye bir şey öğrenmek isterim...bebek istiyoruz fakat bu ayki testte negatif çıktı..benimle aynı durumda olupta bebek düşünenler acaba coraspin kullanmaya başlamalı mıyım?
2,5 aydır folik asit kullanıyorum..bebe aspirinini de beraberinde şimidden almamda fayda var mıdır?

Son düzenleme:

öncelikle hoşgeldin ve geçmiş olsun...
coraspirin gebelik öncesinde enaz birbuçuk ay kullanılmalı folic plus kullanıyorsan onuda folbiole çevir canım doktorlar bunları öneriyor. folbiol zaten gidip eczaneden hemen alabilirsin 1 lira falan.. hayırlısı olsun

dr. aradı pruluton iğne verdi kızlar,ben eve gidiyorum.bir kaç gün giremem dinlenicem.kendinize iyi bakın

merhaba benimde kanımda pıhtılasma var. mthfr c677t homozigot saptandı benimle aynı durumda olan hangi ilaçları kullanıyo. dr şimdilik coraspin verdi hamile kalıncada göbekten iğne olacakmışım kanında pıhtılaşma olan herkesmi göbekten oluyor bu iğneleri yoksa duruma göre değişiyormu

canım benım gecmıs olsun rabbım yardımcımız olsun ınsallah dıger bebeısını saglıcakla kucagına alırsın rabbım herkese hayırlısını ve saglıkısını nasıp etsın....

canım ben malatyalıyım ama ankarada oturuyorum bıldıgım bı dr yok ama dogu tup bebek merkezınde bı dr adını duymustum bı arastırayım sana haber verırım rabbım saglıcakla kucagına alamyı nasıp etsın ınsalllah hepımızee...

kızlar belimde çok ağrı var,doktoru aradım hemşire çıktı,doktor arıcak tekrar beni belki görmeye çağırır yine,korkuyorum

canım benım telas yapma senı cok ıyı anlıyorum en ufacık bıseyde kayıplar yasdıgımız ıcın hemen telaslanıyoruz ınsalllah guzel haberlerle gelırsın...

canım benım gecmıs olsun soyledıgın seylerden cok etkılendım rabbım yardımcımz olsun burdakı arkadslar bıldıgım kadar bende dahıl hamıellıkten once basladık bebe aspırınıne dr soyle sende basla bence....

dr. aradı pruluton iğne verdi kızlar,ben eve gidiyorum.bir kaç gün giremem dinlenicem.kendinize iyi bakın

guzel haberlerle donersın ınsallahhh dualarımız senınıle canımm....

SİMGECİM sanırım sende 8 haftalıksın...hibor 3.500 folicplus coraspirin100 progestan kullanıyorum...kendi dr.um en son kontrolden sonra 1 ay sonrasında çağırdı bende kontrolden 2 hafta sonra başka bi dr.a gittim(kendi dr.um tıpta ulaşılabilirliği daha kolay ve bilinen başka bi dr.) banada proluton verdi ama kendi dr.um görmeden yaptırmak kafamda birsürü soru işareti bıraktı ve kendi dr.uma sordum prolutonu yaptırayım mı diye ve bana prolutonun bebekte kalp atışlarını durdurabileceğini söyledi ve bende yptırmadım sen progestan kullanıyor musun canım...dr.un prof mu yoksa normal uzman mı...

KIZLAAARRRRRR bilgisi olan var mı acaba folic plus yerine folbiol tavsiye ediliyor yaaa folbiolun dozunun yüksek geldiği ve bebekte astıma varan nefes darlığına yol açtoğını duydum bilgisi olan var mı lütfen yazabilirmisiniz..bende folbiole geçmek istediğimi söylemiştim eczacı arkadasa bana böyle bi yanıt verdi kendi doktorum folic plus kullanmamı söylemişti...HAYIRLI CUMALAR bu arada...

hani ben burdayım sen nerdesin haaaaa nerdesin seeeeeeeennnnn :mymeka: çalıkuşum dedim bağrıma bastım burda olun dedin oldum ama sen yoookkkkkksuuuuuuunnnnn gel buraya kaydirigubbakcemile kaydirigubbakcemile3 :roflol:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 Dün Aski-Memnuya daldim valla burasida aklimdaydim ama iste diziye daldim :1shok: len ben basini kacirdim kim yakaladi simdi bunlari anlamadim :uhm:

herkese gunaydin hanimlar cumalariniz mubarek olsun RABBIM dualarinizi kabul eylesin gonlunuzun muradini tez zamanda versin insallah

canim sanada merhaba seninde münbarek olsun Şeniz

ÇALIKUŞU bacım geldinde sesin soluğun niye çıkmıyo gızzzzzzz

len baslayacagim ben böyle isee haaa , biraz buraya gireyim dedim, islerim birikince bende ancak simdi tekrar bakabildim kafamçokkarıştı.
Ama neyse bugüm 14:30 cikiyom oh oh delikafadulden hafta sonu geldi

herkese hayırlı cumalar arkadaslar.

BAHARCIM gecmıs olsun ınsallah bundan sonrakı hamılelıgın guzel saglıklı gecer vardır bundada bır hayır allah baska acılar yasatmasın.

ASLGKH canım senınde hayırlı olsun bebısının kalp atıslarını duymusun emınım cok guzel bır duygudur.canım banada ali bey folıcplus vermıstı ama lutfu bey ılk once bu folıcplusu degıstırcez dedı folbıol alıyorum sımdı henuz alı beyle bır daha gorusmedım ali beye ben bunu kullanmak ıstıyorum deseydın bakalım ne dıyecek oda oyle astım falan dıycekmı bakalım?

Baharçelik benim doğum kontrol hapı kullanmam üzerine vena cava trombozu oldu ve tesadüfen fark edildi. Daha sonra bunun nedeni araştırıldı ama bişey çıkmadı.kansızlık için tedavi gördüm ankara üni. ordaki hematolog yeniden tahliller isteyince sonucu öğrendik ve şok olduk.benim sonuçlarım protrombin homozigot mutant AA, mthfr sonucu heterozigot çıktı. tahlilleri iki kere yaptırdık kafamızda soru işareti kalmasın diye. ilk tromboz olduğumda düğünümün olacağı haftaydı ve ben hastanedeydim.yani evliliğimiz hastalıkla başladı bu bizim için bi şans oldu düşük yaşamadım şükürler olsun. ankara üni.hoca kesinlikle hamilelik önermiyorum diyordu ama yinede birkaç aydır iğne kullanarak denedik bişey olmadı.burdaki arkadaşlardan lütfi beyin adını alınca ona mail attım bayram sonu inş onunla görüşeceğiz. hacettepedeki hematologla görüşmemizi uygun buldu. bizim hikayemizde böyle işte.hayırlısı bakalım.

krizantem naber canım görünmüyosun :) lütfü beye gidicenmi bu aralarda ben 1 ay sonra ordayımmmm

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 4 Eylül)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............3 haftalık (maaşallah)
güneş5............selin ...........3 haftalık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
sido ......................37 haftalık (erkek)
eserizmir................37 haftalık (erkek) (10 Eylül'de geliyor Taha bey inş)
meryemmeryem......35 haftalık (erkek)
çiçeklara.................34 haftalık (kız)
funda1980...............33 haftalık (erkek)
bkale......................32 haftalık (kız)
sılaya.....................31 haftalık (erkek)
papatyasüreyya.......27 haftalık (kız)
smmm06................23 haftalık (erkek)
ravza1818...............24 haftalık (kız)
Dinamiss................15 haftalık
limburg1985.............14 haftalık
umutsevgim.............13 haftalık
nilüfersahh................12 haftalık
simge.......................8 haftalık (kalp atışları duyuldu bızdığın maşallah)
aslghh......................8 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gulsummm................7 haftalık
_beray_....................5 haftalık
umutluyuz ...............5 haftalık
büşra44...................4 haftalık

Son düzenleme:

canım ayın 15 inden sonra gidicem inş.o zaman sorıcam tabi ki..folbiolde aldım ama kullanamıyorum doktoruma sormadan...ben de ilk defa duydum folbiol konusunu ve az da olsa mantıklı çünkü dozu gercekten fazla 5 mg.folic günde 3 tane 1,5mg flan yapıyor arada çok fark var yani...beslenmesine dikkat eden meyvesini sebzesini düzenli yiyen et tavuk balık yiyen birisi için folic yeterli gibi sanki tabi doktorlarımız bizden çooookkk çoookkk ii bilirler bakalım kontrolde ne dicek...sen nasılsın gittin mi kontrole tekrar...öptmm

bumuduuuuurrr buuuuuuduuuuuuurrr kaydirigubbakcemile5-tatlicadiarzu-işte böyle delürün getsüüüünnn dünyada ölüm dışında herşeyin çaresi var bir ölümün çaresi yok ama onunda sabrı var rabbim daha büyük acılarla karşılaştırmasın sınamasın hem ağlayınca negatif bir elektirk yüklendiğini hissediyorum ben o yüzden yapmıyorum haa diyeceksiniz ki ağlamakta gereklidir aynı fikirdeyim hemde çok gereklidir. ama acı çok tazeyken zaten bunalıma girmeye hazır moddayken kendini ona biraz daha itmek hiç doğru gelmiyo bana ilk önce olabildiğince hızla o bunalımdan çıkmaya çalışıp sonra kendimi daha iyi hissedince birgün oturup olabildiğince anırarak ağlayıp rahatlatıyoru mkendimi ve böylece geçmiş olsuuuuunnnn e acık bende delüyüüüm galübaaa ne dersiniz laelaelaelaelae

canım bence kullan hepimiz aynı şeyi yapıyoruz çünkü folic asit ve aspirin

hayır canım göbek bacak ve koladan vuralabiliyo kişi göre değişmiyo yani

aslgkh ben prulutonun öyle bir yan etiki olduğunu hiç duymadım benim halam 3 ay boyunca kullanmıştı hatta progestandan daha koruyucu diye biliyorum

bende folbilol kullanıyorum ama günde 1 tane

canımcım saol inşallah bir dahakine daha güzel olucak

hayırlısı canım inşallah sende bebeni alırsın sağ salim kucağına sevgiler

Son düzenleme:

canım aynı şey benimde başıma geldi d.kontrol hapı kullandım derin ven trombozu oldu hiç düşüğüm yok tahliller sonucunda protrombin heterozigot çıktı diğer değerlerim normaldi ama bana hamilelik önermiyoruz gibi bişey demediler 24 haftalık hamileyim lütfü beye gidiyorum günde 2 doz fraxiparine yapıyorum şimdilik bi sorun seninle aynı şeyleri yaşadığımız için yazmak istedim önlemini aldıktan allahın izniyle hiç bişeycik olmuyo :CüvCüv:

kahvelokumcum ekleme yaptım o yüzden tekrar yazdım..öptmmmm listemiz uğurlu gelir inş...

aslghh canım gözün aydın.. inş uğurlu gelir liste sana da.. listemize yazdığımız bütün anne adaylarımnıza listemiz uğurlu gelir inş. hiç kimsenin ismini silmeyeylim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…