Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım bu hemotolog ne güzel ilgilenmiş ya senle benle kimse ilgilenmedi.bende bir hemotolog a gideyim bari.
bu OSMAN HOCA NERDE ACABA??

canderyacım evet sağolsun allah ondan razı olsun :Saruboceq:
kendisi ankara'da, hacettepe prof'u, özel muayenehanesi var burda. ben daha önce başka bir prof'a gitmiştim hematolog, bana demişti ki sadece aspirin ve folik asitle yola devam et. tabii kadın doğum iğne dedi diye ben onu ciddye almamıştım.
ama bu hoca ek tetkikler istedi, herşeyi uzun uzun anlattı ve beni sürekli kontrol edeceğini söyledi.hatta kadın doğum kalp atımıyla iğne demesine rağmen osman hoca hayır öğrenir öğrenmez dedi...umarım işe yarar :Saruboceq:
fırsat bulursan gel testlerini göster, ek isterse yaptır yorumlasın. yok uzak bana dersen telefonla veya mail ile ulaşmaya çalış istersen tatlım.

ravzacım, dinamiscim merhaba opuyorumnanaktan
dinamiscim nasıl geçti bu iş günü?herşey yolundadır umarım.

Selam canım, tedavi şeklin tam olarak netleşmiş. ıyi de olmuş, inşallah hamileliğine için rahat biçimde başlayıp, sonuna dek sağlıkla gideceksin bu kez:)

Benim ilk günüm güzeldi, dışarı çıkmak işe gitmek güzeldi. Ayrıca bugün eşimin ablası doğum yaptı. Bu nedenle de çok güzeldi. Ablam 42 yaşında bu nedenle hamileliği hep biraz tedirgin geçmişti ama maşallah çok güzel bir kızları oldu. Görseniz akça pakça, pembe beyaz öyle güzeldi ki bebişimiz. Allahım inşallah hepimize nasip etsin bu güzel duyguyu ve acısını görmeden sevdiklerimizle büyütmeyi :Saruboceq:

Esraben canım ben de iğnelere 3 haftalık iken hamileliğimi erkenden öğrenip başladım. Adetime 7-8 gün varı testi yaptırdığımda. Ve hemşire bana gebe kaldığınızı düşündüğünüz ilişkiden 12 gün sonra bu test kesin sonucu veriyor demişti.

Simgecim sen de endişelenme, ben 14. haftadayım inan daha yeni bu hafta doğru düzgün yemek yemeye başladım. 5 haftada başlayan bulantılar nihayet kesildi :) Ama doktorum bu konud ahep rahattı, ilk 3 ay zaten senden beslenir mereklanma diyordu. Bu nedenle sen de endişe etme canım.

Meryemcim iyi olmana çok sevindim. ınşallah bu son günlerini de böyle güzelce geçirip sonra sen de minik oğluşunun haberini vereceksin bize:)

Ve diğer arkadaşlar herkese iyi akşamlar diliyorum :)

allah analı babalı büyütsün inşallah dinamissciğim, darısı senin, tüm hamişlerin ve biz niyetlenenlerin başına olsun :Saruboceq:

sağol canım benim, elimden geleni yapabildiğim için allaha binlerce kez şükrolsun hamdolsun :Saruboceq:

moralin ve desteğin benim için çok anlamlı, allah razı olsun

listemizi güncelleyelim yeni gelen arkadaşlarda eklesinler lütfen

çok saol canım valla o tetkikleri öğrensek yeter.burda baştan savma herşey.daha benim hastalığımın hetero mu homozigot mu onu bile bilmiom...bana sadece yapılan tetkikler faytor v protein c ve protein s onun harici bişey yok yani...
Bu hafta bi bursaya gideyim de olmazsa oralara gelirim artık.

bu arada hamiş kalana kadar folbiol, elevit, corsapin 100 devam...

Aman ihmal etme canım, ben de düşükten sonra 3 ay boyunca hergün folic plus ve bebe aspirini kullanıp öyle hamile kaldım.
Ve doktorum bunları aksatmamamın çok önemli olduğunu söylüyordu hep. Elevit e de hamile kalınca başladım, ama mide bulantım çoktu, elevit de daha çok bulandırıyordu o nedenle ilk 11-12 hafta neredeyse hiç kullanamadım eleviti.
Ama şimdi tekrar başladım, kesinlikle çok faydalı imiş doktorumun dediğine göre.

ınşallah sen de bu pozitifliğinin karşılığını kendin gibi azimli, güçlü ve pozitif bir bebekle alacaksın:)

Son düzenleme:
DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

hamilelerhamile olmayı bekleyenler
bebeğine kavuşanlar

en alta ekliyorum sonuyokcum kendimi

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek------------------------------------------------------------------------------ coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot-------------------------------- bebek aspirini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok………………………………………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G---------------------------------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı kızım kollarımda)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot .................................................. ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10 .....................................günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot....................................... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............................???

(smmm06 )------------------------------------protrombin heterozigot ----------------------------------------- 0.6 fraxparine+ coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)...............................677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) .................................................. mthfrC677T heterozigot ---------------------------------------------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 ).......................................b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------------------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20)....................mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot-----------------------------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ................0,2 fraxparine

(ARUB) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ...........................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,45 innohep

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot...........................0,4 fraxiparin

(lal 82) mtfhr homozigot ..................................0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(sido)mtfhr 677 heterozigot ................................0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot......................0,4 iğne

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

canderyacım ben elimden gelidğince bildiğim testleri yazmaya çalışayım sana

faktör 5
faktör 8
faktör 2
Sistein
Homosistein
antikardiolipin
antikoagulan
PAI
ANA
Anti DNA
Brucella
Anti Truglubolin
Antitrombin aktivite
D-Dimer
Protein C
Protein S
MTHFR 677
MTHFR 1298

Canım çok yer kaplıyor yeniden eklemim dedim, benim tedavimden de (kanama geçirmem ve kan pıhtısı oluşması sebebi ile) bebe aspirini çıkarıldı. Sadece Elevit ve 0.2 clexane kullanıyorum.

DEĞERLERıMıZ VE ÖNERıLEN TEDAVı ŞEKıLLERı

hamilelerhamile olmayı bekleyenler
bebeğine kavuşanlar

en alta ekliyorum sonuyokcum kendimi

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek------------------------------------------------------------------------------ coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot-------------------------------- bebek aspirini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok………………………………………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G---------------------------------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı kızım kollarımda)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot .................................................. ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10 .....................................günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot....................................... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............................???

(smmm06 )------------------------------------protrombin heterozigot ----------------------------------------- 0.6 fraxparine+ coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)...............................677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) .................................................. mthfrC677T heterozigot ---------------------------------------------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 ).......................................b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------------------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20)....................mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot-----------------------------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ................0,2 fraxparine

(ARUB) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ...........................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,45 innohep

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot...........................0,4 fraxiparin

(lal 82) mtfhr homozigot ..................................0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(sido)mtfhr 677 heterozigot ................................0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot......................0,4 iğne

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

canderya200 Protein C EKSıKLıĞı.........................CORASPıRıN100,CLEKSAN 0.4,FOLBıOL0.5 BEMıKSC,ELEVıT(11HAFTALIK KALBı DURDU BAŞARISIZ)

canımmm çok saol.
ben bunlardan sadece protein c,protein s ve faktör v yaptırdım ve üniversite de yaptırdım.(yani dr'um sadece bu tahlilleri istedi,diğerlerini istemedi)
bu diğer tahlillerde mi üniversitede yaptırılıyor yada özel labaratuvarda mı yapılıyor.

canım ben özel lab'da yaptırmıştım ama üniv. hastanelerinde de yapılıyor.
yeter ki doktor yazsın bu testleri...o zaman ssk karşılıyor üniv. hastanesinde yapılanları...
ama özel lab'ı bilemiyorum ssk kısmını, çünkü benim özel sigortam var, lab'dakileri karşılamadı. ama doktorum hacettepe de yaptırırsam SSK karşılayacağını söylemişti.

lidyam canım sonunçşarını almışsın hayırşı olur inşallah bende sonuçlarımda heterozigot çıktığında dr umla konuştuğumda sevinmiştim bilinmezlik daha kötü yapıyor insanı bildiğinde tedbirleri almak daha güvende olmamızı sağlıyor canım inşallah en kısa zamanada senin ve diğer tüm arkadaşlarıomızın hamiş haberlerini yazıcaz buraya şimdi evime çıkıp iğnemi vurup yasin okuyacağım hepimiz ve bebişim için sonrada uyurum çünkü felakaet uykum var öptüm
celenim bi buluşamadık tatlım
nazlıcım efe nasıl ikinizide öpüyorum canım
son o listede ben niye maviyim darıldım ama ühühühüh

baharcım merhaba, bebiş de sen de iyisinizdir umarım
dualarımdasınız :Saruboceq:
ama ağlamak yok haaa senağlama
gerçi hormonlara anlat bakalım laf anlatabilirsen )

canım iğnelerinin dozajı neydi.günde kaç kez ve kaç mg lık kullandın.gebeliğinin kaçıncı haftasında başladın.
Diğer iki gebeliğinde de kullandın mı iğne?

diğer iki gebeliğimde hastalığımı bilmiyodum.bu gebeliğimin 3. haftasında 0.3lük günde tek doz fraxiparin kullandım 5. haftada düştü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…