Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Çok teşekkür ederim canım , ben de öyle olmasını umut ediyorum.Şu an diyete harfiyen uyuyorum. Herşeyde bi hayır vardır derler ya canım , gerçekten de öyle. Bu diyetle daha iyi daha sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum.Sen nasılsın , nasıl gidiyor ? Hamilelik durumu var mı şu an ?z

Merhaba canım. bir problem yaşamazsın umarım.

ben işte fena değil diyeyim. yavaş yavaş düzelmeye çalışıyorum. 9 ay oldu ancak yeni kendime gelmeye başladım. şimdi daha iyiyim allaha şükür.
hamilelik yok henüz maalesef. zaten yeni başladık çalışmalara. bakalım 1 hafta sonra belli olur neler olmuş :)) hayırlısı diyorum artık, kısmet...

umut_sevgim nasılsın bulantıların varmı minik yaramaz seni çok üzdümü öptüm canım allaha emanet ol[/QUOTE
sagol canım valla ilk 2,5 ay mıde bulantılarım cok kotuydu yemek bıle yıyemıyodum 4 kılo verdım sımdılık bıttı gıbı ona bıle sevınıyodum kızzz dr bebeısın saglılı oldugunun gostergesıısr dıyodu sen nasılsın canım cınsıyetını falan ogrendınmııı ya bıde bısey sorucam bu gogustekı belırtıler 9 ay boyunca suruyomu yoksa bıtıyomu benımkı baslarda cok sıstı sımdı yok okadar merak ettımm.........

canım bende ilk 3 ay çok kilo verdim ve şu an verdiğim kiloya ancak gelebildim ben 22 haftalık oldum bi kızım olcak işallah gögüs hassaiyetine gelince benim hala var ama kişiye göre değişiyo canım sende yakında bebişin cinsiyetini öğrenirsin bakalım sen,n neyin olacak eli ayağı düzgün hayırlı evlat olsunlarda ister kız olsun ister erkek yokluğu kötü allahım hepimizin duasını kabul etsin hepimizin kucakları yavrularımızla dolsun kendine iyi bak canım allaha emanet ol öptüm

kızlar lütfü hoca hacettepede doğum yapınca ücret almıyomuş ama hastane ne kadar alıyo bilgisi olan varmı

smmm06 bildiğim kadarıyla mesa hastanesinde yaptırmıştı şen ..yazılarından okuduğum kadarıyla 1200 küsür doktor anestesi 600 küsür falandı yanılmıyosam..geçmişe bak istersen yazıyor olması lazım ya da şen gelince söyler canım

arkadaşlar beta hcg testi tam olarak ne zaman yaptırılabilir..adet tarihine yakın mı ?

canım ben adet tarihime 3,4 gün kala yaptırmıştım ve pozitif sonuç almıştım,ben iğne kullanıcam diye hep erken öğrenmek istiyordum hamileliğimi o yüzden erken yaptırmıştım..

bildiğim kadarıyla önemli değil istediğin zaman yaptırabilirsin..
ama genelde adet tarihini beklemek iyidir.. ona göre test yapmak daha iyi oluyor,
çünkü sonuç olumsuz olursa kötü etkilenmemek için..

smmm06 bildiğim kadarıyla mesa hastanesinde yaptırmıştı şen ..yazılarından okuduğum kadarıyla 1200 küsür doktor anestesi 600 küsür falandı yanılmıyosam..geçmişe bak istersen yazıyor olması lazım ya da şen gelince söyler canım

canım ben hacettepede doğum yapınca hastane prof.farkı adı altında bi miktar ücret alıyo hacettepede doğum yapınca ne kadar ücret ödüyoruz onu merak ettim

kızlar geçen hafta iştahım gayet açıkken,dünden beri canım yemek yemek ,su bile içmek istemiyo.normal mi bu değişkenlikler.8. hafaya girdim dün.

canım senınde gozunaydın ınsallah rabbım kucagımızada almayı nasıp eder valla herkeste degısıyo o ben mesale cok ıstahlı degılım aksıne 4 kılo verdım dr 3 ay normal boyle seyler sonrakı aylarda alırsın dedii ayyy herseyı tak takkk bakalım ne olacakkk hergun kalkınca kandımı ıncelıyorum gogusler mıde bulantısıı 9, ayda ne olur bılmıyomm kendıne ve bebişe ıyı bak canımmm.....

Kahvelokummm ne güzel bi liste hazırlamışın ellerine sağlık bıde alta sabırla bekleyenler listesini koysak daha güzel olmazmı:??

20 ağustos perşembe günü sabah 10.30 da kızımız ipek selin dünyaya geldi. 22 ağustos cumartesi öğleden sonra hastaneden taburcu olup eve geldik. şimdi ikimiz de Allaha şükür iyiyiz. mesaj atıp dua eden herkese çok teşekkürler. darısı sizlerin başına ben de hepiniz için dua ediyorum. Lütfü hoca gerçekten söylediği zamanda bekletmeden geldi ve ameliyatı çok hızlı bir şekilde 20 dakikada bitirdi.kendisinden çok memnun kaldık ama hacettepe kadın doğum servisinin özel odaları bile çok konforlu değil. imkanınız varsa ameliyat sonrası rahat etmek için doğumu başka bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim. şimdilik biraz istirahat edeceğim. uygun olduğum bir zamanda tekrar görüşmek üzere....
canım allah ömürlü kılsın maşallah ne kadar güzel haber vermişsin böyle :nazar: :nazar:
selam herkeseee
evde daha internet sorununu çözemedim,şuan ofise uğradım sizlere bir selam vereyim dedim..
umarım herkes iyidir.
biz çok çok iyiyiz çok şükür,haftaya kontrolüm var bundan sonra her hafta kontrole gidicem,inşallah sağlıklı bir doğum geçiririm,30 gün felan kaldı doğuma,gün geçtikçe heyecanım artıyor ve dahada sabırsız bir hale giriyorum,bebeğimi,nasıl bir şey olacağını yüzünü ellerini ayaklarını merak ediyorum,
doğunca neler hissedeceğimi merak ediyorum..
dün bütün kıyafetlerini yıkayıp ütüledim,ay inanılmaz güzel bir işti,minik minik kıyafetler ne güzel..
odasını düzenledim.. yarında doğum çantalarımızı hazırlıcam..çok şükür hazılıklar bitti nerdeyse,allah emeklerimizi heveslerimizi yarıda bırakmasın inşallah..

kaç gündür sizden uzaktaydım dilim şişmiş çok konuştum sanırım :))
neyse fırsatım yok ama eski sayfalarını bakabildiğim kadar bakıcam,umarım güzel haberler okurum..öpüyorum hepinizi
inşallah sağlıkla doğumunu yaparsın ve güzel haberlerini bize verirsin alkisalkisalkis :nazar:
kızlar PAI sonucum da çıktı, 4g/5g yani heteroymuşum.

anam ne hetero kadınmışım, 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero.

akşam hematologumla randevum var, burdakinden farklı ve hepimize faydalı yorumlar yaparsa herkesle paylaşırım dönünce.

prof. osman hoca ne kadar çok şey yakalarsak o kadar iyi demişti; yani nerdeyse sevineceğim tövbe tövbe yarabbim :umursamaz:

hayırlısı allahtan, herkesin gönlüne göre olsun inşallah canlar...

pek çok öpüldünüz opuyorumnanaktan
canım homozigot olmadığına sevindim :1hug: ama neden çok çıkması iyiymiş :uhm: vardır bi bildikleri CADIARZU
arkadaşlar beta hcg testi tam olarak ne zaman yaptırılabilir..adet tarihine yakın mı ?

:jeyyar: hayırdır canım ne o sormalar bthcg :jeyyar:

alarahan selvihana sormuşsun ama o bu günlerde yoğundur belki giremez diye ben cevaplamak istedim.... bende lütfü beyin hastalarındanım.... gebe kalmadan 3 ay öncesinde başlatıyor folik asit ve coraspine..... gebe kaldıktan sonrada iğne veriyor... bu iğneleri kimine kalp atımından sonra kiminede günün geçer geçmez veriyor.... buna gebelik başladığında beraber karar verirsiniz sanırım....

muayneye her ay gidiyorsun... tahlillerini sağlık güvencen varsa hacettepede hiç sıra beklemeden yaptırabiliyorsun... hastanedeki prosedür işlerini lütfü beyin odasında 2 hemşiresi var onlar hallediyor... sen sonuçlarını muaynehaneye telefon açarak öğrenebiliyorsun....hamile kaldığın zaman ilk muayne ücreti 300 tl... daha sonra sürekli hastası olursan 250 tl.... şimdilik aklıma gelenler bunlar....başka sormak istediğin bişey varsa yine cevaplarrım...

Ecesem, cevabın için çok teşekkür ederim. Sorunum bir değil aynı zamanda troid sorunum da var, haşimato troidi, gebe kalmakta zorlanıyorum. Umarım gebe kalabilirim.

Baharçelik, tebrik ederim. Bu kez sonuna kadar sağlıkla götürmeni yine sağlıkla bebeğinizi evinize getirmenizi dilerim. Diğer siteye de sen hazır olunca paylaşımını bekliyorum.

canım hemen kızma, bir tek sen kopyalamışsın, gördüm onu zaten.. ama genel olarak kopyalanmıyor, benim son mesajımda kalıyor, ben de bu günlerde sık giremediğim için çok gerilerde kalıyor ondan öyle söyledim.. öptüm seni...

askolsun hayatim ne kizmasi olurmu hic bende seni opuyorum

kızlar geçen hafta iştahım gayet açıkken,dünden beri canım yemek yemek ,su bile içmek istemiyo.normal mi bu değişkenlikler.8. hafaya girdim dün.

canım bende öyleyim çok az yemek yiyebiliyorum bence çok normal korkmayı gerektirecek bi durumun söz konusu olduğunu sanmıyorum

Baharçelik, tebrik ederim. Bu kez sonuna kadar sağlıkla götürmeni yine sağlıkla bebeğinizi evinize getirmenizi dilerim. Diğer siteye de sen hazır olunca paylaşımını bekliyorum.

saol canım teşekkür ederim ilk önce kalp atışlarını duymak istiyorum belki daha sonra paylaşabilirim.

Sevgili Canderya , pıhtılaşma konusu aslında hematologların uzmanlık alanı.Kadın-doğumculardan da bizim sorunumuza yoğunlaşanlar var tabii.Bizim durumumuzda çok sayıda hastası olduğu için , bu konuda tecrübelenmiş doktorlar var. Ben bu konuda Hacettepeden Sinan beksaç ı duydum fakat hasta yaklaşımını hiç beğenmiyor giden arkadaşlar , seni tamamen demoralize eden bi tavrı varmış ki bu da hiç ihtiyacImız olmayan bişey. Gene Hacettepeden Lütfü Önderoğlu var , bence çok iyi bi hoca.Tavsiyeler doğrultusunda buradaki çoğu arkadaş ona gidiyor.Gene Hacettepeden bi hematolog hocaya yönlendirip koordineli takip edebiliyor. Bir de ben Bursadan Prof. Osman Develioğlunun bu konuda çok iyi olduğunu duydum. Bizim durumumuzla ilgili çok bilgi sahibi , çok hastası var.Sen sanırım Çanakkaledesin , yakın olduğu için belki gitme fırsatın olabilir.Güvenebilecek iyi bi hoca olduğunu duymuştum. Benim bildiğim bunlar canım..
PAPAATYA SÜREYYA canım çok saol yazdıkların için.Çanakkalede oturuyorum.galiba bende PRF. Osman develioğluna gidicem.diğer yerler uzak geliyor.umarım bir faydası olur ama sık sık gelip gidemiyebilirim.
birde bu kan pıhtısı olayını günlük falan takip ediyolarmış ve ona göre tedaviyi yönlendiriyorlarmış bazı doktorlar.yani ilaçlar faydalı mı değil mi kan akışkan mı gibisinden sanırım...bu konuda bilgisi olan var mı?

bu arada hematolog osman hoca dedi ki PAI de hetero olunca pıhtılaşmaya meyil artıyor dedi, heparin kullanmak için sebebibimiz şimdi daha da geçerli dedi. hamiş kalır kalmaz başlıyorsun 0,4 clexane dedi. ve hem k.doğum hem hematoloji kontrolu altında olacaksın dedi. 15 günde bir trombosit saydıracaksın ve ben kontrol edeceğim dedi (clexane süresince).çünkü bu iğnelerin bir yan etkisi kanda trombosit toplanması yapması dedi. bu arada fraxiparin ve clexane farkını sordum. günde 2 doz iğne verdiğimiz kişilerde fraxiparin daha uygun, bunun dışında aynılar dedi.

allah hepimizin gönlüne versin inşallah, ilaçlar, iğneler, doktorlar vesile olsun inşallah bebişlerimize kavuşma yolunda :Saruboceq:

canım adetin gecikmedende hcg çıkabilir hatta benim normal eczaneden alınan testlerde adetimden 1 gün önce bile çıkmıştı.bu senin yumurtlama tarihine bağlı birazda.bana sorarsan gecikmedende yaptır aklında kalmasın.ama dr'lar genelde 1 hafta geçmeden gerek yok diyo sende geçti diyiver:jeyyar:hihoyyyt

X