Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

[/SIZE][/FONT]
saol canim ii dileklerin icin insallah sizlerin haftalaini gormek ve sonrsinda kucagimiza almak nasip olur insallah cumlemize opuyorumnanaktan

izmirde ki arkadaşlar ÖMER SUDEKAN hakkında bilgisi olan var mı?hangi hastahanede çalışıyor?muaynanesi var mı?ücreti ne?hastalara tavrı nasıl? gibi sorularımı yanıtlayacak var mı?
ömer südekana arkadaşım gidiyordu bnede atilla erlere gidiyordum ikisi aynı muayenehanedeler ve inan atilla bey çok ii bir dr.du arkadaşım da öemr beyin hastasıydı ve çok memnundu. kimden duysam çok memnunlar. ben bir takım nedenlerden dolayı gitmiyorum ama dr.lukları açısından değil :) şimdiki dr.um farklı bundanda çok memnunum istediğim zaman ulaşabiliyorum ve çok ii ilgileniyo sağolsun.

ayyy allah bizede göstersin o günleriiii... allah analı babalı sağlıklı büyütsün ipek çiğinizi... bizede doğum anında duanı eksik etmeseydin...

zaman ne çabuk geçiyorr... daha dün gibi aklımda kalbi attımı atacak mı 3 ayı geçicezmi derken maşallahımız var bu zamana kadar geldik allah kucaklarımıza almayıda nasip etsin... banada herkes soruyo hala doğurmadın mı die... ahhh diyorum bende kucağıma almayı o kadar çok istiyorum ki allah sağlıkla nasip etsin bebişlerimizi...

hadi hayırlısı olsun az zamanımız kaldı hepimizin :) ayyy bakalım hayırlı haberler arka arkaya bu sayfalara nasıl yazıcazzz...

evet canım normalde günüm 8 ekimde idi,ama sezeryan olunca doktorum 25 eylül dedi..hayırlısı olsun ..
hepimize sağlıklı doğumlar versin allah

ya banada 24 eylül normal doğum dedi dr. sezeryan için gün vermiyo... sen normal yapabilirsin diyooo. bu perşembe kontrolüm var bundan sonrada çatı muayenem var ama nasıl normal doğurucam....

NORMAL DOĞUM YAPAN VYA YAPACAK VAR MIIII
ÖNEMLİ ACİLEN YAZIN ARKİDEŞLERRRR...

Kahvelokumcum benim son adet 11 ağustos , sanırım seninle günlerimiz yakın...Bayram şekerlerimizi birlikte alırız inşaallah :) Lütfü bey yapmıştı değil mi htr yi...Nasıl geçti canım , zor bir işlem mi? Bu aydan sonra belki bende tüplerime baktırcam( inşaallah gerek kalmaz ). İşlemi muayenehanesinde mi yapıyor ve ücreti ne kadar acaba.

[/QUOTE]

melek merhaba, benim bayram şekeri alma ihtimalim yok ama inş seninkini alırız.. dua ediyorum senin için.. 4 ağustos benim sat... bu ay çalışamadık.. inş eylül eyında hamile kalırım.. benim htr de herhangi bir sorunum olmadı.. rahim ağzında küçük bir yapışıkık varmış, o açılmış.. sonrasında ağrım falan olmadı.. inş senin yaptırmana gerek kalmaz.. :) işlemi hacettepede yapıyor.. muayenehanesinde önce rahme bakıyor, sonra şikayetlerine göre htr ye karar veriyor.. benim kürtajdan sonra regllerim çok azaldığı için gerek gördü.. ben 280 tl verdim.. inş sen htr değilde bebiş haberi veririsn bize...

tamam canım.. zevkle.. o liste zaten bir hafta önceki listeymiş son liste kopyalanmamış.. şimdi düzeltiyorum.. öptüm.. maşallah bebişimize..

canım gözün aydın.. rabbim bahtını da tahtını da güzel yazsın... sağlıkla, mutlulukla büyüsün..

merhaba herkese,
evde hala net yok.. işyerine geldim kk ya girmek için :) listemizi ben kopyalamazsam kimse kopyalamıyor gerilerde kalıyor ama

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 24 ağustos)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)

(lal82)..............ege..............4aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 3 haftalık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 haftalık (maaşallah)

seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
sido ......................34 haftalık (erkek)
eserizmir................34 haftalık (*?)
meryemmeryem......33 haftalık (erkek)
çiçeklara.................32 haftalık (kız)
funda1980...............30 haftalık (erkek)
bkale......................30 haftalık (kız)
sılaya.....................29 haftalık (erkek)
papatyasüreyya.......25 haftalık (kız)
smmm06................22 haftalık (erkek)

ravza1818...............22haftalık (kız)
Dinamiss................13 haftalık
ftgg7779 .................12 haftalık
limburg1985.............12 haftalık
umutsevgim.............12 haftalık
nilüfersahh................10 haftalık
simge.......................6 haftalık (kalp atışları duyuldu bızdığın maşallah)
aslghh......................6 haftalık
baharçelik.................5 haftalık
_beray_....................3 haftalık

Son düzenleme:
slm arkadaşlar ,hepinizin ramazanı mübarek olsun
birkaç gündür giremedim çünkü çok hastayım,ishal,mide bulantısı ..fena üşütmüşüm senağlama
selvihan canım gözünüz aydın ,allah analı babalı büyütsün inş..
herkese hayırlı ramazanlara.s.

kızlar PAI sonucum da çıktı, 4g/5g yani heteroymuşum.

anam ne hetero kadınmışım, 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero.

akşam hematologumla randevum var, burdakinden farklı ve hepimize faydalı yorumlar yaparsa herkesle paylaşırım dönünce.

prof. osman hoca ne kadar çok şey yakalarsak o kadar iyi demişti; yani nerdeyse sevineceğim tövbe tövbe yarabbim :umursamaz:

hayırlısı allahtan, herkesin gönlüne göre olsun inşallah canlar...

pek çok öpüldünüz opuyorumnanaktan

eserizmir canım benim doktor banada normal doğum yapabilirsin dedi banada sezaryan için gün vermedi normal doğum yapmaman için hiç bir sakınca yok dedi 37.haftada belli olur demişti bebeğin normal doğum için pozisyonu düzgünse benim rahimde normal açılırsa normal doğum yoksa sezaryan yaparız ama normal doğum yapmamam için bir neden yokmuş bende normal doğum yapacağım tek düşündüğüm iğneleri ne zaman bırakacağız sancı ne zaman gelecek offfffff normal doğum değil bunlar beni daha çok tedirgin ediyor

ya arkadaşlar bu pıhtılaşma konusunda uzmanlaşmış bir doktor var mı acaba Türkiye de? bilen var mı?

Çok teşekkür ederim canım , ben de öyle olmasını umut ediyorum.Şu an diyete harfiyen uyuyorum. Herşeyde bi hayır vardır derler ya canım , gerçekten de öyle. Bu diyetle daha iyi daha sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum.Sen nasılsın , nasıl gidiyor ? Hamilelik durumu var mı şu an ?z

kızlar geçen hafta iştahım gayet açıkken,dünden beri canım yemek yemek ,su bile içmek istemiyo.normal mi bu değişkenlikler.8. hafaya girdim dün.

hayatim olurmu ben ya dun ya onceki gun kopyaladim cok gerilerdeymis zor buldum
canım hemen kızma, bir tek sen kopyalamışsın, gördüm onu zaten.. ama genel olarak kopyalanmıyor, benim son mesajımda kalıyor, ben de bu günlerde sık giremediğim için çok gerilerde kalıyor ondan öyle söyledim.. öptüm seni...

esraben, geçmiş olsun.. umarım şimdi daha iyisindir...

askolsun kizlar uzun zamandan beri giremiyorum diye neden beni listeden sildiniz.
29 haftalik hamileyim bebegim erkek. bilginize.
nasilsiniz arkadaslar nasil gidiyor uzun zamandir giremiyodum.
umarim hersey yolundadir.
rabbim hepimizin kalbine gore versin. bebeklerimizekavusmayinasip etsin.
hapinizi opuyorum.[/QUOTE]

SILAYACIM , asıl sana aşkolsun hem kabahatlisin hem sitem ediyorsun. lmaz:klava:Ben sana kaç defa yazdım merak ediyorum diye hiç ses-seda çıkmadı.Arada iyi olduğunu yazsaydın bari , merak ettik..Neyse en azından iyi olduğuna sevindim canım , ama hala küsüm sana..:umursamaz:

Son düzenleme:
ya arkadaşlar bu pıhtılaşma konusunda uzmanlaşmış bir doktor var mı acaba Türkiye de? bilen var mı?

ya birde benim faktör v tahlil sonucumda sadece 48 yazıyor.ne heterozigot ne homozigot hiçbişey yazmıyor.bu tahlili onsekiz mart ünv has. de yaptırmıştım ve bugün labaratuvarı aradım bunu çalışan kişi izindeymiş haftaya tekrar arayıp sorucam.telefona çıkan kadın belki total çalışılıyordur dedi.bişey anlamadım.bilgisi olan var mı?(( kafam karıştı

Selvihancım , çok tebrik ederim canım . Allah anneli babalı büyütsün..ısmi de çok güzel olmuş , ailesine vatanına-milletine hayırlı bi evlat olur inşallah.ıkinizin de iyi olmasına çok sevinidim. Darısı da hepimizin başına inşallah.

Protein C eksikliğine yol açan 100’den fazla mutasyon vardır. Çoğu mutasyon hem plazma
aktivitesi hem de antijen seviyelerinde azalmayla karakterize tip 1 protein C eksikliğine yol
açar. Bu mutasyonlar protein katlanmasında destabilizasyona yol açarlar. Bu da salgılanan
protein C’nin miktarının azalmasına veya çok kısa yarı ömürlü olmasına neden olur. Tip 1
defekti olan hastaların çoğu heterozigottur ve protein C seviyeleri %50 civarındadır.
Heterozigotların çoğu asemptomatiktir. Homozigotlarda ise protein C düzeyleri neredeyse
saptanamayacak seviyededir ve ağır trombotik hastalık mevcuttur. Tip 2 defekte yol açan
mutasyonlar ise düşük aktivite fakat normal antijen seviyeleri ile seyreden disfonksiyonel
protein C oluşumuna neden olur (37-40).

arkadaşlar bu yazıyı bir doktorun tezinden aldım. protein c'nin normal değerleri % 70-130 iken benim sonucum %55 çıktı.yani ben bir HETEROZıGOT MU oluyorum.
LÜTFEN SıZDE OKUYUP YORUMLARMISINIZ.

Sevgili Canderya , pıhtılaşma konusu aslında hematologların uzmanlık alanı.Kadın-doğumculardan da bizim sorunumuza yoğunlaşanlar var tabii.Bizim durumumuzda çok sayıda hastası olduğu için , bu konuda tecrübelenmiş doktorlar var. Ben bu konuda Hacettepeden Sinan beksaç ı duydum fakat hasta yaklaşımını hiç beğenmiyor giden arkadaşlar , seni tamamen demoralize eden bi tavrı varmış ki bu da hiç ihtiyacImız olmayan bişey. Gene Hacettepeden Lütfü Önderoğlu var , bence çok iyi bi hoca.Tavsiyeler doğrultusunda buradaki çoğu arkadaş ona gidiyor.Gene Hacettepeden bi hematolog hocaya yönlendirip koordineli takip edebiliyor. Bir de ben Bursadan Prof. Osman Develioğlunun bu konuda çok iyi olduğunu duydum. Bizim durumumuzla ilgili çok bilgi sahibi , çok hastası var.Sen sanırım Çanakkaledesin , yakın olduğu için belki gitme fırsatın olabilir.Güvenebilecek iyi bi hoca olduğunu duymuştum. Benim bildiğim bunlar canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…