Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sağolsun hoca bütün tiroid testlerini,ek olarak PAI testi, tekrar şeker, kolestrol, folat, B12 yazdı da yazdı, reçeteyle yaptırabileceğim, sigortam da karşılayabilecek bu durumda.

o da tekrar etti, MTHFR baktığımız en önemsiz değer ama yine de iğne veriyorum ben dedi.faktör 5 ler 8 lerden biri hetero olsaydı iğne %80 yarar derdim ama sizin durumunuzda % 50 diyebilirim dedi, yani hocam sebebi olsa ayrıııı olmasa ayrı; yani nerdeyse kan pıhtılaşmamızın ciddi boyutta olmasını istiycek hale geldik dedim kafamçokkarıştı tövbe estağfurullah )

umud edelim ki bu ek tetkiklerden birşeyler yakalayalım da bir sebep bulalım dedi, e ben boşa mı MTHFR hetero oldum dicektim demedim lmaz:

şaka bir yana hayırlısı allahtan, denemeye inanmaya devam. rabbim hepimizin gönlünün muradını versin :Saruboceq:

bunları paylaşma sebebim farklı görüşleri de duyup bilgi sahibi olabilmemiz, sonuçları yazarım canolar opuyorumnanaktan

canım şöyle 10 kilo 0,1 mg
20 kg 0,20 mg
mesela 50 kilo biri = 0,1 x 5 = 0,5 mg
bu anlamda yani her 10 kiloya 0,1 düşüyor

lidyacım mthfr heterozigotum...folic plustan günde 3 tane içiyorum gelecek kontrolde sorayım dr ye öyle folbiol e gecerim..vitamin sadce neroxb kullanıyorum onu da sorarım kontrolde..teşekkürler cevap için...

Lidyacım canım inşallah bu çabalarının, uğraşlarının sonuçlarını çok güzel bir içimde alacaksın:Saruboceq:

Bir de önceki sayfada kaldı sorum, belki görmezsin tekrar sorim kusura bakmazsan:)
Canım bu kiloya göre iğne olayını bilmiyorumda, 10 kilo fazla falan olunca mı iğne değeri artıyor? Bu konuda hiç bilgim yok da merak ettim.

Bir de canım benim de sadece mtfhr ler sorunlu, moralini bozma sakın. ınşallah iğneler bize de faydalı olacak canımcım:)

hadi bakalım hayırlısı olsun alkisalkisalkis allahım bu yolda utandırmasın bizi :Saruboceq: rabbim isteyen herkese nasip etsin :Saruboceq: bu bebiş coook yaramaz olucak :1hug: ve celen teezesi onu kocamaaaannn ısırıcak cokacimcoook

aslgkhcim, sen bence direk FOLBıOLe başla, günde 5 mg.bugünkü hematolog da aynı şeyi söyledi, bir önceki de tatlım, fazlasının zaraı olmaz diye biliyorum, zaten folik asit bir b vitamini türü, yani vücutta suda eriyen ve fazlası atılan....beim mthfr'nin yakınıdan bile geçmeyen yani ne heterosu ne homosu olmayan hamiş arkidişlerim bile ondan kullanmıştı canım benim.

dinamisscim amin :Saruboceq: dualarını allahım duysun, yavruşunu da esirgesin saklasın. ben de nıyo şifa olacak iğneler bize, vesile olacak.canı gönülden inanıyorum ben allahın izniyle :Saruboceq:

Bu arada bunlardan bişe anlayamıyorum ben, böyle okudukça aklım daha da karışıyor. Nasıl çıkacaksak işin içinden...
Ben 0.2 lik clexane kullanıyorum.
Ama mesela değerlerimi gören bir başka doktor (ki kendisi hastanenin genetik uzmanı) sadece aspirin yeterli, iğneye gerek yok demişti.
Ama bilmiyorum doktorum önemli değerler de sorun yok ( faktör V, protrombin, protein s ve c değerleri normal benim) o nedenle koruyucu amaçlı 0.2 lik iğne yeterli, kullanalım dedi.
Valla doktorlarda başka başka konuşuyor, ama kendi doktorumu öyle benimsedim ki ne dese doğru geliyor bana. ınşallah da doğrudur:)

ak sakallı celenim hoşgeldin zemuszemus cemremi allah saklasın :Saruboceq:
öpüyorum seda sayan gibi kokulu kokulu sengözlerimebaksanab

dinamisscim yeter allahın izniyle tatlım benim, hoca da dedi çnlem amaçlı veriyoruz zaten, genelde de k.doğumcular 0,2 veriyorlar, belli bir kural yok.onlar kanama olursa diye korkup arttırmasın diye az veriyor ama biz daha cesaretli davranıyoruz bu konuda dedi, ama onlar da haklı dedi, yani içini ferah tut canım benim, hep farklı farklı ekoller var işte. bana da lütfü hoca önce kalp atımıyla dedi, kalp atımı alamadık limdi öğrenir öğrenmez diyorlar hamişliği..biraz dedniyoruz işte..allahım bu yolda hiçkimseleri ve bizleri de oyalamasın :Saruboceq:
doktorlar vesile, önce allahım yarabbim :Saruboceq: içini ferah tut.

Canım bence de sen kalp atımını bekleme tatlım. Ben de 3 haftalık iken kan testi ile öğrenip başladım.
ıyiki de öyle yapmışız, benim doktorum ne kadar erken öğrensen o kadar faydalı senin için demişti. ığneye başladığımızda daha kese bile görünmüyordu bizim.
ınşallah senin de meleğin korunmayı bıraktığın ilk ay sağlığı ile, uğuru ile birlikte gelir arkadaşım:)

Son düzenleme:
amin dinamisscim, dualarında beni unutma, hamişlerin duası makbul olurmuş.
sen ve bebişin de dualarımdasınız :Saruboceq:

allah hepinizden razı olsun :Saruboceq:
bebişleri, hamişleri koruyup esirgesin...

ben kaçıyorum canlarım, bu kociş azcık surat mı yapıyor ne, kıskandı bizi :enbuyukkk:
bi çay demliyim bi meyve soyiyim de kandiriyim bari :icecream:

Canim benim bu ne güzel bir haber.:teytey:
Senin adina co sevindim canim. Allah tamamina erdirsin.
:Saruboceq:

Canim benim Insallah düsmüstür.:Saruboceq:
Hem düsmemis olsa bile bir hap var onu kullanirsan bir ay sonra adetle birlikte o kisti atiyo vücüt canim a.s.

Iyi dileklerin icin tesekkür ederim canimŞeniz

Lidya haklisin canim aslinda yasimizda birsey yok ama iste bazen insan biraz takiyor.

baharçelik yebrik ederim, allah tamamına erdirsin. bu bebişin dünyayya gelmeyi kendi seçmiş anlaşılan, hayırlısı olsun canım. herşey çok güzel gelişsin inşallah.

bahar cadısıı kız demek gizli saklı ne işler karıştırıyodun sen celen gacısıyla hee de bakim bana

ne zamandır hamilesin tebrikler daha yeni sölüyosun aşkolsun

allah tamamına erdirsin inş sen aşılama yaptıracaktın sanırım değilmi ama o bekletmedi fazla seni ve geldi inş herşey çok iyi olacak dualarımdasın canım

baharçelik canım çok tebrikler canım allah tamamına erdirsin inşallah ne kadar güzel bir haber bu ve habersiz gelmesi daha güzel olmuş

ÇALIKUŞU inşallah canım istediğine tez zamanda ulaşırsın canım herzaman dualarımdasın ikizlerin tatlı annesi a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…