Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

aaaaa anladım canııım, evet çok kolaymış.
çektirmekte fayda var desene, çok şükür tetkik olsun da elimizde...
tedbir bizden gerisi allah kerim :Saruboceq:
vee sakın hastalık psikolojisi yapma arkadaşım benim nacizane fikrim, yani olur mu olmaz mı,bir dahakine nasıl olur neden vs.olumsuz düşüncelere sssoooon sositososito

ravzacım allah razı olsun amin :Saruboceq:
aklıma şöyle takıldı, geçmiş testlerime bakarken bende total T4 ve T3 bakılmış, laboratuvar da bunu doğruladı, free bakılmamış. ben de şimdi oturdum uzmanım sanki (!) free niye bakılmamış diye vesvese yaptım :-( onlar da dedi ki demek hoca bunu yeterli bulmuş falan...

şuan ezan okunuyor canlarım, allah gönüllerimizin muradını versin :Saruboceq:

canım mthfr heterezigot olduğunu mthfr testinden mi anladın testin adı tam olarak nedir sanırım bana o yapılmadı çok kafama takıldı yardımcı olursan çok sevinirim

bir de ek bilgi umutluyuzcum, mthfr deki mutasyon metabolizmanın folik asidi absorbe edememesi problemi. yani hematoloğun bana söylediği bizler homozigotlar gibi ömür boyu aspirin değil ama heterolar olarak ömürboyu folik asit alacakmışız.çünkü vücudumuz bunu besinlerden ememiyormuş.hematolog şunu da ekledi: kan pıhtılaşmasında MTHFR en son bakılan en zararsız değerler arasındadır. ama k.doğum ile hematologlar bazen farklı şeyler söylüyor. mesela hematolog iğneye gerek yok demesine rağmen k.doğum gerek var diyor. dünyada da üzerine hala çalışmaların devam ettiği bir konu olduğu için farklı görüşler olması gayet doğal...

ama genel geçer gördüğüm şey: iğne bizde de önemli bir önlem aracı. kaldı ki hamilelikte her halükarda pıhtılaşma artıyor. yani böyle bir rahatsızlığı olmamasına rağmen çalıkuşu yazmıştı sanırım almanyada bildiği biri varmış, bu kan inceltici iğnelerle bebeğine kavuşmuş allahın izniyle.

slm arkadaşlar
lidya naber canım tatile gittin mi ,
dinamiss nasılsın umarım herşey yolundadır bizi habersiz bırakmayerimseniben

lidyacım bu forumdan edindiğim bilgileri başka bi yerden edinmem imkansız...burdaki bayan tecrübeler zaten hepimizin başının tacı ama sen gibi araştıran öğrenen ve bunu bizlerle paylaşan arkadaşlarımızda benim için çok büyük fırsat.sen paranoya yaptım falan diyosun ama işte bu yazdıkların senin detayları araştırman sayesindedir.mesela ben burda kaç dr sordum folic asiti önemli değil gerek yok gibi cevaplar verdiler.ve burdan öğrendiklerimden bahsttim evet haklısın aslında içmen gerekir dediler.
tüm paylaşımların için teşekkür ederim.

esraben merhaba canım.
evet gittik, bu ö.sonra geldik hayatım.
yıllık tatil iznmizi kullanmıştık zaten, bu cikletten çıkan kaçamak bir h.sonu tatili oldu istanbula gittik, çiçek pasajına gittik, bebekde pıtır pıtır gezdik yürüdük...havuza girdik, cumartesi akşamı da GS maçına gittik, deşarj olduk geldik.
bir de yarın iş olmasa

nergiscim peek çok mutlu ettin beni opuyorumnanaktan
rica ederim kaydirigubbakcemile5
ben de kendi adıma burda öğrendiğim herşey ve paylaştığımız her an için hepinize herkeslere binlerce kere teşekkür ederim :1hug:

a.s evet canım iyi geldi
oteller çılgınca promosyon yapıyor, eğer eşine bir sürpriz yapıp bööle bi tatil ayarlamak istersen bana özelden mesaj at, otel bilgisi bende mevcut buyrunnnnnnnnn

lidyacım bunu buldum az önce bi baksana
YAN ETKıSı YOK!
Düşüklere karşı koruyan aşı, nasıl yapılıyor?
Lenfosit aşısı, 1978 yılından beri var. Günümüzde açıklanamayan kısırlık ve yardımcı üreme teknikleri ile ısrarla gebelik elde edilemeyen vakaların tedavisinde de kullanılıyor. Erkek eşten alınan kan örneğindeki lenfositler ayrıştırılıyor. Anne adayının koluna ve cilt altına, 4 ayrı noktadan bu aşı yapılıyor. Aşı hazırlanmadan önce baba adayı mutlaka Hepatit ve HIV açısından inceleniyor. Lenfosit aşısı hamilelik sırasında da uygulanabiliyor. Anne adayına ve gelişmekte olan bebeğe herhangi bir zararı bulunmuyor. Lenfosit aşısı ile tedavi gören anne adaylarının bebeklerinde doğumsal anomali artışı veya gelişme geriliği saptanmamıştır. Ayda bir kez olmak üzere üç kere hamilelik öncesinde, iki kere de hamilelik sonrasında yapılıyor.

Kimlerde başarılı oluyor?
Lenfosit aşısı ve ıntravenöz ımmunoglobulin tedavisi; açıklanamayan kısırlık vakalarında, tekrarlayan düşük vakalarında, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında başarılı oluyor. Bu konuda tedavi ettiğimiz 11-12 kez düşük yapmış ve bu destekleyici tedavi yöntemi ile çocuklarını kucaklarına almış birçok hastamız var.

çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için bu arada faktör 5 testinde anlaşılmıyor mu heterezigot

nergisciğim, amerika'da da bir kliniğin ilanı vardı böyle. fakat açıkçası pek sık duyduğumuz birşey değil.
bir de hayatım bu sayfada iyi kötü herkes gittiği pek çok doktorlarımızın görüşlerini paylaştı, ben sanırım onaylı tasdikli olarak bunu kimseden duymadım...

para tuzağı da olabilir....biz hem güveneceğimiz bir doktor bulup hem de birbirimizden faydalanıp allaha emanet edersek muradımızı alacağız arkadaşım inşallah, alanlar da var zaten.

rica ederim umutluyuzcum. doktorun aslolanlara bakmıştır zaten kanımca...
ama heterozigot testin adı değil.yani heterozigot demek hangi tstin sonucuysa, ya annenden ya babandan hatalı gen aldın demek. homozigot da hem annenden hem babandan hatalı gen aldın demek.

ama MTHFR başlı başına bir genetik testin adı. yani faktör, 5 neyse, faktör 8 neyse MTHFR 677 ve 1298de onlar gibi başka bir testin adı. ay kafa karıştırmak istemem ama ben...sonuçta uzman da değiliz hiçbirimiz tatlım yerimseniben

yani ne gerekiyorsa doktorun ona baktırmıştır zaten.ki zaten onlardan biri hetero veya homo çıktıysa önlemini alacaktır.bu da MTHFR nin önlemiyle aynıdır zaten, tedavi şeklini değiştirecek birşey olmaz diye tahmin ediyorum içini ferah tut.

Toplam 8 Kullanıcı okuyor. (7 Kayıtlı kullanıcı ve 1 Misafir)
nergis60, Dinamiss, feryad, gelgit, misran, umutluyuz, şen
hoşgeldiniz
dinamis nasılsın canım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…