Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kahvelokum
seybay doğum yapmış 1 bebeğini kaybetmiş diğer 2 si sağlıklıymış geçmişe bi arkadaş yazmıştı

kızlar gerçekten burda sizinle konuşmak beni rahatlatıyor gerçekten de çevrede bizi anlayan kimse yok biz birbirimizi anlayabiliyoruz ancak ve bu da bana çok iyi geliyor Allahım biran önce bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder bizlere inşallah Allah isteyen herkese versin biran önce ve bebişlerimiz olunca da artık birgün biryerlerde buluşup daha güzel anlar geçiririz hep birlikte..ne güzel olur di mi....Allahım lütfen yüzümüzü güldür

herkese iyi akşamlar,
yorucu bir haftasonu ve bol trafik problemli bir yolculuktan sonra eve girer girmez nete girdim.. hemen forma göz atayım dedim.. ama o kadar çok yazılmış ki, bu yorgunlukla okuyamayacağım galiba bu akşam..
ben memleketteydim... düğün vardı, haliyle bütün akrabalar... ve bildik muhabbet... çocuk yok mu? kaç yıllık evlisiniz? ve bu sorunun arkasından ya imalı bakışlar ya da densiz laflar.. çocuğun olmuyor mu diye soramıyorlar da... ama arkanı döner dönmez muhabbetin ne olduğunu tahmin etme konusunda hiç zorluk yaşamıyorsun tabi...
son günlerde nereye gitsem insanlar bana çocuğum olmuyormuş mualemesi yapıyorlar.. ve benim sabrım taşmak üzere....
uf o kadar doluyum ki...

Amin kardeşim inşallah rabbim artık bizi boynu bükük bırakmaz ...:Saruboceq:

bu arada sanırım size yanlış bilgi vermişim, bana hsg yapılacak demişim, o gün hemen çıkmam gerekiyordu, çok acele yazdım, hsg yazmak kolay geldi sanırım, histeroskopi yapıldı bana.. sonuçları almadım daha..

Benim yüzüme açık açık diyorlar canım olmadı mı olmuyormu gibi laflar cahil insanlara anlatamıyorsun da :)Bir hafta on günlük akraba ziyaretleri bana ölüm gibi gelmeye başladı sanki bizim üzüntümüz bize yetmiyormuş gibi ...benneyaptımki

canım aynen bende senin gibi doluyum seni çok iyi anlıyorum,bazı insanlar gerçekten çok densiz ve düşüncesizce hareket ediyor lafın nereye gideceğini bilmeden konuşuyorlar bazıları da bilerek sırf gıcıklık olsun diye inadına soruyorlar mesela ben eltimin bebeğini seviyordum gidin kendi çocuğunuzu sevin dedi bana yaaa bu laf söylenir mi başıma gelenleri biliyor işte böyle insanlardan mümkün olduğunca uzak dur canım hiçbirşey senden önemli değil bunu unutma kimse için canını sıktığına değmez inanki

Canımcım, kahvelokumcum lütfen böyle densiz insanlara takılıp üzme kendini canım benim.
Ben gerçekten bu kadar özel bir durumun, çocuk yapıp yapmamanın bu kadar uluorta rahatça sorulabilmesine hala şaşıyorum.
Bize de önceden çok sorarlardı, ki o zamanlar ben istemiyordum, korunuyoduk, inan bana herkese resmen ağzının payını vermiştim. Kimse de bir daha kolay kolay soramamıştı. Lütfen sen de seni üzmelerine izin verme. Genelde de insanlara bu çok özel, lütfen ben böyle şeyleri konuşmayı sevmem derdim.
Sakın yanlış anlama, akrabaların hakkında olumsuz konuşmak istemem ama ben kendi hissettiğimi ve yaptığımı paylaşmak istedim sadece. ınan hala da (ki 13. haftayı bitirmek üzereyim) annem ablam kardeşim babam ve kayınvalidem dışındakilere söylemedim hamile olduğumu.
Allah nasip eder de bunca sıkıntıya rağmen devam ederse bayramda görecekler nasılsa diyorum.
Sen de unutma güzelim ya seni üzmeey kimsenin hakkı yok.
Hem şundan da emin ol çok çok yakın bir zamanda çok güzel haberler vereceksin bize :)

lenn celen gacısı ne rol çalıyon:mymeka: hepücüğünüde yazmışsın:dilcikar:lmaz:

nazlım, celenin söylediklerinin tümüne katılıyorum...ilaveten:

hemen bir "acı elma yağı" al,aktarlarda veya eczanelerde var. başparmağına süreceğin bu yağla göbek çevresine saat yönünde sür hafif bastırarak masaj yap, aynı yağdan ayak altlarınada yine başparmağınla masaj yaparak sür,gıdıklanırsa masaj yapmadan sür bırak...bu işlemi ilk günler her bez açmada sonraki günler sabah akşam yap...çok faydasını göreceksin inşallah...acı elma yağı bulamazsan çörekotu yağıda olur...hiçbirini bulamazsan hakiki zeytinyağını hafif ısıtarakda yapabilirsin ama acı elma veya çörekotu ısıtıcı etkisi olduğundan daha iyi geliyo...haa bu yağlar çocuk doktoru tavsiyesi, sakın korkma...

hergün mutlka 2-3 bardak rezene iç ve celenimin dediği gibi bebişede 1 çay kaşığı ılık olarak verebilirsin gece yatırmadan önce, bütün itirazlarıma rağmen verdi annem iyi geldiğini görünce bende devam ettim, doktorda uygun olduğunu bazen anneleride dinlemek gerektiğini söyledi....

4 ayı bitene kadar karnında küçük bir havluyla yaşadı benim kızçe...kışın kalorifer üstünde,elektrik sobası önünde ısıttım hemen her alt açmada...çokkk işe yaradı, her daim karın sıcak tutlmalı bu gaz olayında ama yaz şimdi nasıl olur kiCADIARZU

bulgur kuru soğan ayran süt vs. gaz yapan yiyecekler çokkk dokunuyordu benimkine, yediğimde, süt olsun diye bulgur pilavı falan yediğimdekıvranıyordu resmen yavrum...yani yemeklede alakası var kesinlikle sana gaz yapan herşey sütünden geçiyo ve onada gaz oluyo...

dinamisscim lidyacim sencim kahvelokumcum geleveracim ve adini yazamadigim daha bicok arkadasim hepinizi cok opuyorum umarim hersey yolundadir gecmise soyle bi goz attim ama hepsini okuyamadim herkese hayirli aksamlar canlarimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Sevgili Şen ve Celen35 verdiğiniz bilgileri şimdiden not alacağım. Biliyorum henüz çok erken benim için ama olsun, inşallah hamileliğim sağlıkla, bebişimle sonlanır da bu bilgileri de sizleri anarak kullanmak nasip olur:)

Limburgcum merhaba canım, inşallah sen de iyisin:)

Hepinize iyi akşamlar kızlar, ben kaçar, yarın görüşürüz.

feryad, umutluyuz.. teşekkür ederim desteğiniz için.. zaten bi burda rahat oluyorum ve kendimi normalmiş gibi hissediyorum.. yoksa, ne zaman etrafıma baksam, evet ya diyorum ben gerçekten problemliyim... işyerinde de akraba çevresinde de herkes 2.yi, 3. ü yapıyor.. ben de hala tık yok
ama haklısınız, canımızı sıktığımıza değmez..

canım desteğin çok çok teşekkür ederim... inş dediğin gb olur ve ben de artık haftaları saymaya başlarım.. umarım senin her şey yolunda gidiyordur.. desene sizinkilere bayramda kocaman bir süpriz var.. inş her şey hep yolunda gider... hadi listemizde bebişin cinsiyeti yazacağım zamanı heyecanla bekliyorum.. bir kaç haftaya belli olur.... öpüyorum..

Kızlar bana gittiğim doktor günün beş gün geçince gel dedi diğer gittiklerim de hamile kalınca gel diyo ama ben öğrendiğimde doktora gidecek vaktim olmuyo düşüyo bana bir akıl verin lütfü hocayla önceden bir gidip görüşsem mi? oda boşa geldin hamilelik olunca gel mi der yoksa :)

hımmm bir ayı dolana kadar,benim tüm ısrarlarıma rağmen çocuk doktorumuz damla vermedi gaz için...30. günden sonra metsil verdi, damla, birçok kişi işe yaramadığını söylemelerine rağmen bizde çok işe yaradı...ama 6 saatte bir mutlaka içirdim, gece yarısına bile denk gelse saatimi kurup kalkıp verdim...gerçekten işe yaradı..
birde zinco var celenimin söylediği, çok kişi öneriyor ,tamamen bitkisel aldım bende ama metsil bağırsaklarda çözüldüğü için mideye zararı yok, zinco karıışık bitkilerden oluştuğu için midede çözülen bitkiler bebeği rahatsız edebiliyor, benimkine yalnız zinco verdiğim gün çok ağlamıştı bilmiyorum damladan kaynaklı mı tabii...bi arkadaşın önerisiyle çokk sıkıntısı olduğunda 3 damla zinco 3 damla metsil karıştırıp vermiştim iyi geliyor ama çok sık yapmadım, çok çaresiz kalınca bir-iki sefer...

yüzü koyun çevir ve poposunun hemen üstüne gelecek bölgeye bel kısmına hafifçe avuç içinle tıp tıp vur ritmik şekilde günde iki defa yap bunu doktorumuzun önerisidir...önce yavaş sonra hızlandır ritmi avuç içinin bulunduğu kısmı tam aç yüzeyiyle aşağı yukarı hafifçe vur, ayy anlatabilmişimdir umarım...

hemen ardından sırt üstü yatır, iki bacağını tut karnına doğru it, bunu birkaç kez yap sonra önce birini it,çek, sonra ötekini it çek, dikkatlice hareket ettir bacaklarını bebişin ileri geri...

bunlar bize iyi gelenler...sonra aklıma gelen olursa yazarım...

birde arkadaşların kullandığı nurse harvey diye bi damla var ben almadım,bi de omx diye bi şurup varmış yine almadım...ama önerenler oldu...aklında bulunsun diye yazdım...hımm bide kimyonu cezvede az suda kaynatıp tülbentten suyunu süzüp içiriyolarmış bebeğe çay kaşığıyla ama ben denemedim...

bi de kışın ayağının altına küçük su torbaları varya onlardan koyuyordum ama şimdi yaz tabii sen ayağını sıcak tut sadece....

doktorumuz 3-6-9 ay sürebilir bazen kırkı çıknca da bitebilir dedi....bizimki tam 3 ay sürdü...uykusuzluktan zombi gibi dolaşıyordum...çokkk zor bilirim ama bitiyo 3. ayın sonunda bıçakla kesilir gibi bitti...geçicek sabır...öpüyorum ikinizide...

hımmm bir ayı dolana kadar,benim tüm ısrarlarıma rağmen çocuk doktorumuz damla vermedi gaz için...30. günden sonra metsil verdi, damla, birçok kişi işe yaramadığını söylemelerine rağmen bizde çok işe yaradı...ama 6 saatte bir mutlaka içirdim, gece yarısına bile denk gelse saatimi kurup kalkıp verdim...gerçekten işe yaradı..
birde zinco var celenimin söylediği, çok kişi öneriyor ,tamamen bitkisel aldım bende ama metsil bağırsaklarda çözüldüğü için mideye zararı yok, zinco karıışık bitkilerden oluştuğu için midede çözülen bitkiler bebeği rahatsız edebiliyor, benimkine yalnız zinco verdiğim gün çok ağlamıştı bilmiyorum damladan kaynaklı mı tabii...bi arkadaşın önerisiyle çokk sıkıntısı olduğunda 3 damla zinco 3 damla metsil karıştırıp vermiştim iyi geliyor ama çok sık yapmadım, çok çaresiz kalınca bir-iki sefer...

yüzü koyun çevir ve poposunun hemen üstüne gelecek bölgeye bel kısmına hafifçe avuç içinle tıp tıp vur ritmik şekilde günde iki defa yap bunu doktorumuzun önerisidir...önce yavaş sonra hızlandır ritmi avuç içinin bulunduğu kısmı tam aç yüzeyiyle aşağı yukarı hafifçe vur, ayy anlatabilmişimdir umarım...

hemen ardından sırt üstü yatır, iki bacağını tut karnına doğru it, bunu birkaç kez yap sonra önce birini it,çek, sonra ötekini it çek, dikkatlice hareket ettir bacaklarını bebişin ileri geri...

bunlar bize iyi gelenler...sonra aklıma gelen olursa yazarım...

birde arkadaşların kullandığı nurse harvey diye bi damla var ben almadım,bi de omx diye bi şurup varmış yine almadım...ama önerenler oldu...aklında bulunsun diye yazdım...hımm bide kimyonu cezvede az suda kaynatıp tülbentten suyunu süzüp içiriyolarmış bebeğe çay kaşığıyla ama ben denemedim...

bi de kışın ayağının altına küçük su torbaları varya onlardan koyuyordum ama şimdi yaz tabii sen ayağını sıcak tut sadece....

doktorumuz 3-6-9 ay sürebilir bazen kırkı çıknca da bitebilir dedi....bizimki tam 3 ay sürdü...uykusuzluktan zombi gibi dolaşıyordum...çokkk zor bilirim ama bitiyo 3. ayın sonunda bıçakla kesilir gibi bitti...geçicek sabır...öpüyorum ikinizide...a.s.

demez feryadcım, sen önce bi git görüş o sana adet günün geçer geçmez gel diycek bana bir gün geçse bile adetin hemen gel demişti ki öyle yaptım ve peline hamileymişim....çok şükür herşey yolunda gitti iğneyede vaktinde başladık...

oyyyy ne kalabalık oldu topiciğimiz...ama ben kaçıyorum kızçenin mama saati, verip yatıcam artıkın yorgunum çokk misafirim vardı gündüz...öpüyorum hepinizi...iyi gecelr....

papatyam gördüm seni...sütünü iç yat bakiim ne dolanıyon ayakta daha sen koca göbüşünle...haydi marş marş!!! öptüm kocaman :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…