Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Ayy ne güzel çoğu arkadaşımızın doğumu yaklaşmış, sido, meryem, selvihan inşallah hepiniz sağlıkla, kolaylıkla bebeklerinizi kucaklarınıza alacaksınız.

Ben de durumlar aynı, elimden geldiğince kalkmadan dinlenmeye devam ediyorum. Ama inşallah kanama olmadan atlatmayı umut ediyorum bu süreci. Henüz birşey olmadı, lekelenmem de yok. ınşallah kendiliğinden oluştuğu gibi kendiliğinden de yok olacak bu pıhtı.

Fundacım inan senin, papatyanın, şenin ve elbette diğer tüm arkadaşların yazdıkları da aklıma geldikçe moral buluyorum. Bebeğimle daha çok konuşuyor, kendime de ona da sürekli olarak bunu da atlatacağız diyorum.

Destekleriniz için teşekkürlera.s.

Son düzenleme:
selvihancım canım benim.... uzun zamandır hep seni merak eder olmuştum....seninle tanıştığımızda ikimizde hamile değildik.... sinan beymi lütfü beymi daha iyi diye konuşurken bak zaman bizi nerelere getirdi....

allahım sorunsuz bir şekilde doğum nasip etsin....doğum sonrası fırsat bulursan yaşadıklarını anlat olurmu bizleri merakta bırakma..... benimde 2 hafta sonra lütfü beyde son kontrolüm var....aynı doktor ve aynı hastaneye gidince dahada bir heyecanlandım şimdi.....

GÜNAYDIN arkadaşlar güzel bir pazar diliyorum herkes iyidir umarım ..
GELEVERA canım nerelerdesin görüşemiyoruz ?
BAHARIM kuzum sen nasılsın özledim seni zigotum opuyorumnanaktan

selvihannn, canım ne güzel bak mutlu sona az kalmış...rabbim sağlıkla kucağına almak nasip etsin, ağrısız bir doğum olsun inşallah...dualarımız seninle...güzel haberlerini bekliycez...fırsat bulunca yaz olur mu??tabii bebişi büyütme sürecinde de yanındayız inşallah...herhangi bir sıkıntı olursa(umarım olmaz hiç ama gaz maz vs.yenidoğan sıkıntıları) sor cevaplayalım tecrübeli anne olaraktan:)) tabii sormaya fırsat bulamıcan minik kuştan ama :)) öpüyorum bitanem...

şencim yardımmm::))) gaz sorunumuz var napcaz. ilk günlerde ilaç verilmiyor. oğlanı tutunca yazık sadece memede susuyor. memede uyutma diyorlar naptın sen ilk başlarda..

Konuyu Toplam 2 Kullanıcı okuyor. (2 Kayıtlı kullanıcı ve 0 Misafir)
celen35, nazli_03+

ahanda basıldın delikafadulden eller yukarı :enbuyukkk: napuon bakem sositososito efem napıo :asigim:

Konuyu Toplam 3 Kullanıcı okuyor. (3 Kayıtlı kullanıcı ve 0 Misafir)
celen35, baharçelik+, nazli_03+

puhahaha ahan bi balık daha yakaladım delikafadulden
şş sormayı unuttum neden gelmedin len diş bıydayımıza hıh

şencim yardımmm::))) gaz sorunumuz var napcaz. ilk günlerde ilaç verilmiyor. oğlanı tutunca yazık sadece memede susuyor. memede uyutma diyorlar naptın sen ilk başlarda..

nazlıcım şen gelene kadar benlen idare et artıkın yerimseniben
1-memede uyursa hava yutar o da gaz yapar
2-karnını tülbentle sar.karnı ısınınca gaz cıkarması kolaylasır
3-sen rezene-anason kaynat iç.bebişte sütten gecenle idare edicek artık.eğer dayanılmaz durumdaysa onada bir veya 2 cay kasığı ver
3-ayak tabanlarına basparmağınla masaj yap
4-bizim ekim analarından bi kac anne kimyon yağı damlatmıstı ağzına.hatta bi damla bile vardı bööle bitkisel.zinco muydu acaba CADIARZU yanlıs olmasın sen arastır
5-yediklerine dikkat et,ayağına hava ne kadar sıcak olsada patik giy.yataktan kalkınca yelek giy.hatta bu yün yelek olsun :mymeka:
6-bitti aklıma gelen olursa yazarım :nazar:
7-eklicek biri varsa yada ya,nlıs yazdıım bişey düzeltiverin bi zaamet lülülülülülü

nergiscim, acını paylaşıyorum. allahım birdaha yaşatmasın. söyleyecek herşeyi söylemişler arkadaşlar canım benim. önemli olan geçmişi unutmaya çalışıp yenilenerek ileriye bakmak. biliyorum çok zor, biliyorum söylemekle olmaz....ama iradeyle duayle oluyor arkadaşım.eminim sen de elinden geleni yapıyorsun zaten.dualarımdasın :Saruboceq:

fransiyum, canım benim. allah beterinden saklasın hepimizi herkesleri. göreceksin bak allah hepimizin gönlündeki muradı verecek. yer gök duayla, allah sabır versin canım benim. acını paylaşıyorum. ben de geçen haftalarda 2. düşüğümü yaptığımda noluyor dedim, ne olacak dedim. hep mi yüreğim pır pır olacak bu hamişliklerde, hep mi acebalar acebalar dedim. ama bildiğim tek bir şey varsa şimdi o da HERŞEY ıNSAN ıÇıN. SEBAT VE SABIR....ÖDÜL ÇOK BÜYÜK VE BUNLAR BıR SINAV. ıSYAN ETMEYELıM BıRBıRıMıZE DUA EDELıM, DUAMDASIN :Saruboceq:

BUGÜN KAYINVALıDEM EŞıMDEN BıR ÖNCE YAPTIĞI ÖLÜ DOĞUMUNU ANLATTI. DEDıM Kı ANNE GENELDE 2. ÇOCUKTA MI OLUYOR YOKSA ıLK DE Mı VS VS VS. DEDı Kı KIZIM ONUN DÜNYAYA GELMEYECEĞı VARMIŞ, GELECEĞı OLSAYDI EĞER KADERıNDE ZATEN GELıRDı! EŞıMLE BAKTIK BıRBıRıMıZE VE BUDUR DEDıK...ÇOK DOĞRU...

Şenciğim sana bir sorum olacak, yanlış hatırlamıyorsam tiroid problemin vardı...
ben paranoyakça lütfü hocanın bana yaptırdığı test tam mı değil mi onu sorguluyorum, vesvese yaptım biraz. yani ben mi bileceğim hoca mı ama ne yapayım kedime söz dinletemedim. netten ara tara istediğim cevabı bulamadım. e hocaya da soramadım bayan haali prof. gibi :-))

bana yapılan tiroid testi yeterli mi acaba diye araştır dur araştır dur. bende TSH ye ve total T4 ve T3 e bakılmış. yani serbest (free) T4 ve T3 yok. yeterli midir acaba?nette hep free'ye baktırın diyor da...Laborauvarı arayıp sordum Hoca klinik bulgular doğrultusunda geek görse baktırırdı diyorlar haklo olarak :-) beni kesmedi :-)) diyorum ya paranoya geldi :-)

celencim hayırlara vesile olsun, dün gece rüyamda gördüm seni :-))

büyüüük bir manifatura gibi, kumaş gibi, perdeci gibi bir dükkan. içeri girdim, aaa duvarda cemrenin ve senin foton, burdakinden...dedim ki celen?evet dedin. oranın sahibiymişsiniz..annen ve sen..dedim ki ben lidya :-)) oturup uzun uzun konuşmak istiyoruz ama bir türlü olmuyor, dükkanın arka tarafında büyüüük bir yemekhane var, diyorsun ki yemek veriyoruz çalışanlara, ikide biter yemek molası, o zaman konuşalım. yine fırsat olmuyor, ertesi gün için sözleşiyoruz..ama uyanmışım ertesi gün olmadan :bbo: hayırdır inşallah yaarabbim...

kızlar sanırım bir listeniz vardı eğer hala devam ediyorsa beni de eklerseniz sevinirim...ayrıca bende heterozigot mutant ım ve bu 4. gebeliğim inş.bebişimizi kucagımıza alabiliriz bu sefer..iğne olarak neler kullnıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim..ben hibor 3500 coraspirin 100 nerox b folic asit kullanıyorum..cevaplarınızı bekliyorum...sevgiyle kalın...

aslkgh merhaba, allah tamamına erdirsin kucağına da almayı nasip etsin inşallah.

canım mthfr heterozigot musun onu belirtmemişsin, hangi değerin hetero?kan pıhtılaşmasının çeşitli adları ve değerleri var biliyorsundur.

canım geçmş sayfalarda herkesin değerlerini ve kullandıkları ilaçları göreceksin. genelde fraksiparin veya clexane iğne + coraspin 100, bemiks veya elevit veya herhangi bir vitamin + FOLBIOL kullanıyorlar.

Folik asidi sakın atlama, FOLBIOL'ü tercih et çünkü miligramı çok fazla, günde 1 tane yeterli oluyor.

umarım faydam olmuştur opuyorumnanaktan

ravza hoşgeldin canım benim.
umarım bebiş de sen de çook iyisinizdir. yola çıkarken de dönerken de yolcu duası ettim hepinize allah kabul ederse :Saruboceq:

ca nım ben t3 t4 ü free diye biliyorum. yani total diyede geçiyo ama aslında ikiside aynı. sadeece laboratuar yazılım farkı bence ikiside tiroidizm tahlili.sadece bazıları t3 t4 yazıyo bazıları f3 f4 yazıyo zaten tsh her yerde aynı. ben böyle biliyorum.
lidyacım çok teşekkür ederim canım... inanırmısın sen düşük yaptığında ben yeni hamiştim ve seni okuyunca ağlamıştım çoook.eşim teselli etmişti allah lidyaya da bizede ve tüm isteyenlere nasip etsin inşallah dedi..
birde canım sen lütfü hocanın kontrolündesin sanrım ve bu düşüğü lütfü bey nasıl yorumladı bi daha ne zaman deneyeceksin? bu arada başka bi tetkik istedimi yada başka bi ilaç falan önerdimi?
(ne çok soru sordum yaa)

nergiscim canım benim, kaderden kısmetteeen ötesi yalanmış...

yorumların için sağol canceğizim, paranoya azaldı :-))

canım evet, ben ilk hamişliğimden beri ona gidiyorum.ilk düşüğümden sonra (8. haftada kalbi durdu) hemen faktor V, protrombin, MTHFR, toxoplazma, rubella, troid ve benzeri genetik ve kan testleri ile tam kan sayımı vs vs istemişti. ve tabii kürtaj malzemesinden eşimle bende herhangi bir kromozom bozukluğu var mı yok mu onu istedi. sadece MTHFR 677 ve MTHFR 1298 hetero çıktı. Lütfü Hoca buna KAN PIHTILAŞMASI DEĞıL KAN PIHTILAŞMASINA MEYıL DıYEBıLıRıZ DEDı. çünkü asıl pıhtılaşma faktör V ve protrombinden kaynaklanıyormuş...tabii ekledi ve dedi ki tek sebebi buna bağlayamayız...ardından asprin ve FOLBIOL başladık 3 ay korunup....bana hiç iğneden sözetmemişti, ben ona mail attım o korunma döneminde, evet dedi önlem amaçlı iğne kullanacağım sende, ama kalp atımında.

ardından bu hamişlik geldi, gittik keseyi gördü, 7. haftada gelişim durdu, embryo ve kalp atımı oluşmadı. Valla tatlım bana dediği eylülde hamişlik olmasın, ama ekimde çalışmalara başlayın....bir de eylül sonunda gel birkaç tetkik daha isteyeceğim dedi...ama nedir söylemedi.. bana göre PAI, anticogaulan, anticardiolipin (ki ben kendisinden habersiz bu son ikisini yaptırmıştım ve çok şükür bişiy çıkmamıştı) vs vs gibi ek kan pıht. testi isteyecek, ya da rahim filmi mi acaba ama tutunmada problem yaşamadığım için filmi pek sanmıyoruz eşimle ama bakalım....bir de önlem olarak iğneye erken başlayacakmış, öyle dedi....kendisine güveniyorum ve çok seviyorum.ama önce allah sonra doktorlarla :Saruboceq:

düşüğüm için bir yorumyapmadı, ama ben ona sordum hocam yani ben artık tekrarlayan düşük mü yapıyorum? o da literatür bazen 2 bazen 3 ten sonra bunu söyler dedi ama çok güldü bana..unutma dedi istatistikler bilgiyi genellemeye çalışır, fakat her birey AYRI bir vakadır....ve dedi ki bir insan istediği kadar düşük yapsın, tedavi bile etmesek %70 olasılıkla sağlıklı doğum yapar....bu da en eski ve genel geçer bilgidir dedi...fakat istatistikler en alt ve en üst değerleri genelleştirmek için vardır dedi...her insan o aralıkta en alta da yakın olabilir, en üste de..ya da tamamen dışında kalır o genellemenin dedi...yani bu işler nasip kısmet arkadaşım ben onu anladım belli bir sebep yoksa...pıhtılaşmaya meyil olunca (mthfr hetero olunca) önlem amaçlı iğne ile yüzler genelde glüenim tüm ekollerde gördüğüm, ama dedim ya gülüm önce allah :Saruboceq:

ayyy canım benim ne güzel şeyler yazmışın....%70 ihtimal ...
inan düşük yaparken bi ara çok kötü şeyler geldi aklıma ya hiç bebeğim olmazsa dedim ayyyy düşüncesi bile çok acı verici.
ha bide rahim filmini burdaki drum benden istedi ben çok çabuk ve kolay hamile kalıyorum neden rahim filmi istiyosunuz dedim.doktorum dediki erken dönemdeki düşüklerin çoğu rahimden kaynaklanıyo bu yüzden rahim filmini görmek lazım dedi. bayramdan sonra bi ara çektirmeyi düşünüyorum.daha sonrada lütfü hoca hakkında sizlerden bilgiler alacam inşallah

ravza hoşgeldin canım benim.
umarım bebiş de sen de çook iyisinizdir. yola çıkarken de dönerken de yolcu duası ettim hepinize allah kabul ederse :Saruboceq:

lidyacım canım saol bende kızımda çok iyiyiz darısı sana işallah
canım bende troit hastasıyım serbst t3 ve t4 bakıldıysa tamam zaten başka bi şekildede bakılmıyo ben şu an troit için hap kullanıyorum bende yeni öğrendim son bebeğimi kaybettikten sonra öğrendim troitinde çok büyük etkisi var şu an her şey yolunda çok şükür senin neden aklına talıkdı canım baktırmamışmıydın sen baktırdıysan sorun yok kendine iyi bak canım

X