Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

rica ederim umutluyuzcum. doktorun aslolanlara bakmıştır zaten kanımca...
ama heterozigot testin adı değil.yani heterozigot demek hangi tstin sonucuysa, ya annenden ya babandan hatalı gen aldın demek. homozigot da hem annenden hem babandan hatalı gen aldın demek.

ama MTHFR başlı başına bir genetik testin adı. yani faktör, 5 neyse, faktör 8 neyse MTHFR 677 ve 1298de onlar gibi başka bir testin adı. ay kafa karıştırmak istemem ama ben...sonuçta uzman da değiliz hiçbirimiz tatlım yerimseniben

yani ne gerekiyorsa doktorun ona baktırmıştır zaten.ki zaten onlardan biri hetero veya homo çıktıysa önlemini alacaktır.bu da MTHFR nin önlemiyle aynıdır zaten, tedavi şeklini değiştirecek birşey olmaz diye tahmin ediyorum içini ferah tut.

tekrar teşekkür ederim canım çok sağol

lidyacım, evet doğru hatırlıyosun troid problemim var...canım hoca doğru biliyordur kuşkusuz ama ben endokrin prof.unada devam ettim gebelik öncesi,gebelik süresince ve halende devam etmekteyim...t3,t4 totalde önemli tabii ama asıl bakılması gereken free(serbest) t3,t4 ve tsh ve tpao...bi tane daha vardı ama adını hatırlayamadım birden, yarın dosyama bakıp yaziim,kızçe uyududa hışırdatmiim şimdi dosyaların bulunduğu poşetleri....hekimler genelde kendi uzmanlık alanları dışındaki konularda ezbere hareket ediyorlar...onun için sen bu dediklerimi bi yaptır, sonuçları yaz...problem yoktur inşallah, olursa da çaresi var merak etme canım, endokrinci bilgiside veririm gerekirse,umarım gerekmez tabii...
ben yarın tam adını yaziim unuttuğumun, küçük bi tüp kan vererek özel bi tıp merkezinde bile baktırabilirsin bunlara...ama tam teşekküllü bi hastaneyi tavsiye ederim ve aç gitmelisin tahlil için mutlaka...

endokrinci bilgisi derken, endokrin hekimim hakkında bilgi demek istemiştim canım yanlış anlama olmasın:)) ne ukalaca bi cümle kurmuşum ööle he he:)))

Merhaba kızlar :) Geçmişi okuyordum. Hepi topu dünden beri giremedim, ne çok şey yazılmış valla:)
Lidyacım öncelikle hoş geldin. Oh ne güzel valla, emnim çok iyi gelmiştir size, ıstanbul'u ben de çok severim.
Esraben ve nergiscim beni sormuşsunuz, sağolun kızlar.
Ben iyiyim, yatmaya devam, inşallah bunu da atlatıyoruz diyorum ama bir yanım doğal olarak tedirgin. ınşallah kanama yaşamadan, bu pıhtının kendiliğinden yok olması ve bir daha da tekrarlamaması için dua ediyorum.
Sizler de iyisiniz umarım.

şencim çok ama çok teşekkür ederim opuyorumnanaktan,
ben bi yaptırayım bunları, sağol cevapladığın için.
hiçbirşey çıkmazsa, inşallah :Saruboceq: ,genel tetkik olur, dosyama koyarım.
dert etme canceğizim, müsait olunca yazarsın, kızçeyi kokla yerime, allah esirgesin :nazar:

rica ederim umutluyuzcum. doktorun aslolanlara bakmıştır zaten kanımca...
ama heterozigot testin adı değil.yani heterozigot demek hangi tstin sonucuysa, ya annenden ya babandan hatalı gen aldın demek. homozigot da hem annenden hem babandan hatalı gen aldın demek.

ama MTHFR başlı başına bir genetik testin adı. yani faktör, 5 neyse, faktör 8 neyse MTHFR 677 ve 1298de onlar gibi başka bir testin adı. ay kafa karıştırmak istemem ama ben...sonuçta uzman da değiliz hiçbirimiz tatlım yerimseniben

yani ne gerekiyorsa doktorun ona baktırmıştır zaten.ki zaten onlardan biri hetero veya homo çıktıysa önlemini alacaktır.bu da MTHFR nin önlemiyle aynıdır zaten, tedavi şeklini değiştirecek birşey olmaz diye tahmin ediyorum içini ferah tut.[/QU

canım çok teşekkrler bana yapılan testleri sormuştun genetik testlerin hepsini söyleyim sana;PT,actıve par.throm.tıme,faktor8,stachrom atn,stachrom pc,sta-dıatest free ps,sta-staclot apc-r,lupus antikogülan,faktör5leiden,protrombin gen mutasyonu,apcr,pc,ps,at,aptt,la,pt,homosistein, bana yapılan bunlar canım,sorularımla sıktım seni kusura bakma sağol

umutluyuzcum dert etme lütfen, bak hepimizin derdi aynı zaten burda kaydirigubbakcemile5
istersen doktoruna MTHFR 677 ve MTHFR 1298'i de bir danış, gerekiyorsa yaptırır, senin de için rahat eder hayatım.

Evet ben Tokatlıyım benimde tayin yerim Ankara..

canım seninde 2 düşüğün var sanırım.ama ankara dasın yani şanslısın.ama tokata gelince banada uğrarsan çok mutlu olurum.dertleşiriz.etrafımdakiler hamile kalıyolar doğuruyolar. bende hamile kalıyorum düşüyo... etrafımda anlayan kimse yok. bi tek bu forum var kader arkadaşalrım.(tokat devlet hastanesinde çalışıyorum)

canım seninde 2 düşüğün var sanırım.ama ankara dasın yani şanslısın.ama tokata gelince banada uğrarsan çok mutlu olurum.dertleşiriz.etrafımdakiler hamile kalıyolar doğuruyolar. bende hamile kalıyorum düşüyo... etrafımda anlayan kimse yok. bi tek bu forum var kader arkadaşalrım.(tokat devlet hastanesinde çalışıyorum)

İnşallah canım geldiğimde mutlaka görmek isterim seni ..Gerçekten çok iyi anlıyorum seni :KK43: İnsan malesef çevresindekilerin yanında kendini yalnız hissediyo ve kimse yaşamadan bilmiyo bu durumu.Bende bu formu bulduğuma çok memnun oldum en azından biliyorum ki beni hissederek anlayan birileri var.Allah hepimizin yardımcısı olsun

dinamisscim hoşbulduk.
çok şükür, iyi geldi.

sabır ve inançla haftalaaaar haftaları devireceksin gör de bak allahın izniyle :Saruboceq:

canımın içi zigotlar, güçlü ve yürekli pıhtıdaşlarım;
ben uyumaya naş naş; hepinizi çok seviyor ve tek tek öpüyorum.
allah topik bebişlerimizi ve diğer tüüüm bebişleri korusun, hamişlere hayırlı doğum nasip etsin, bebik isteyenlere de muradını tez vakitte nasip kısmet etsin, hızırlığı yetiştirsin :Saruboceq:

kahvelokum kullanıcısından alıntı
Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 14 ağustos)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............3aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 haftalık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 haftalık (maaşallah)
seybay................... ???

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):

29 selvihan.............38 haftalık (kız)
sido ......................34 haftalık (erkek)
eserizmir................33 haftalık (*?)
meryemmeryem......32 haftalık (erkek)
çiçeklara.................31 haftalık (kız)
funda1980...............29 haftalık (erkek)
bkale......................29 haftalık (kız)
papatyasüreyya.......24 haftalık (kız)
smmm06................21 haftalık (erkek)
ravza1818...............19 haftalık (kız)
Dinamiss................12 haftalık
ftgg7779 .................11 haftalık
limburg1985.............11 haftalık
nilüfersahh................9 haftalık
simge.......................6 haftalık

Son düzenleme:
fransiyum canım,
farkında olmadan ve istemeyerek seni üzmüşüm, çok üzgünüm.. geçmişi tam okuyamadım ama listeyi ararken yazını gördüm, kötü oldum.. canım, lütfen üzülme.. inş en kısa zamanda unutacaksın bu acıları.. biz de burda bebişlerimizin resimlerini paylaşacağız... ben inanıyorum... güzel mesajlarını görmeden iyi hissetmeyeceğim kendimi... sevgiyle öpüyorum seni..

X