Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Amin canim sagol
Evet düşük doz. Hergün ecopirin 100 lük 2 günde bir hibor 0.2
32. Haftadan sonra ecopirini biraktim.
Hergun hibora devam ettim.
3 ay dolana kadar folik asit 5 mg kullandim

Canım öncelikle geçmiş olsun. Klomen yumurta sayısını artırarak hamile kalma ihtimalini artıracak . Klomen yumurtaliklari uyaran bir ilaç
Hmm anladim cnm saol.peki bi sorum daha olcak bu ilaci ictikten sonra adetmde azalma oldu yani normalde bir hafta suruyodu fakat bugun 4 gunumde olmama ragmen nerdeyse hic yok acaba yan etki falan mi yapti

Benimde mthfr 1298 heterezigot çıktı tedavi süresince haftada 2 gün folbiol kullanıyordum. Hamile olduğumu öğrenince kadın doğumcu folbiol günlük kullan dedi daha sonrada folbiolü bıraktırıp elevit e geçirdi günlük olarak içinde folik asitte var. Siz neden folbiol kullanmıyorsunuz anlayamadım?

Merhaba bayanlar benim 5 kimyasal düşüğüm var ondan önce bir oğlum oldu şuan 5 yaşında 2.istedik 3 yıl içinde 5 kimyasal düşük yaşadım bende Pko var düşük sorunumu hep ona bağladım meğerse değilmiş bulunduğum şehirde araştırma hastanesi yoktu şehir dışında kan pıhtılaşması tahlili yaptım ve birçok testler sonuç malesef kan pıhtılaşması teşhisi konuldu ben tabi çok üzüldüm keşke daha önce araştırmış olsaydım ilk cocugum da böyle bir sorun görmediğim için olamaz dedim ama oluyormuş. Yeni bir tedaviye başlayacağım inşallah hersey yolunda gider zaten öyle kolayca gebe kalan biride değilim tam mutlu son derken kötü sonuç düşük oluyordu

Yasmin mi alerji yaptı? Bende iki ay kullancam ama henüz kararsizim kullansam mi diye. Diane mi kullansam yasmin mi acaba.
Evet yasmin alerji yapti ben de. Baska da ilac kullanmadim. Rahim ici ve disindaki yara tedavisi sirasinda kullandim sadece bir ay.

Pt saniye 17.2
Pt %. 60.7
Pt INR. 1,32

Bilen biri varsa lütfen cvp bekliyorum
Benim bilgim yok ne yazik ki. Bana direk tombofili paneli yapildi. Sizin bunlar genetik pihtilasma testi olmasdigi icin birsey yazamiyorum. Bilen bir arkadas mutlaka cevaplar.

Hmm anladim cnm saol.peki bi sorum daha olcak bu ilaci ictikten sonra adetmde azalma oldu yani normalde bir hafta suruyodu fakat bugun 4 gunumde olmama ragmen nerdeyse hic yok acaba yan etki falan mi yapti
Canım bende kullandım bu ilacı ama böyle bir etki yaşamadım. İlacın etkisi olabilir. İnşallah hayırlı sonuçlar alirsin

İyi günler arkadaşlar . Bnm 2 dusugum var bu 3.gebelik 3 genimde pıhtılaşma var bu haftaya kadar coraspin ve 0.4 clexane iğne aynı anda kullandm pazartesi büyük ihtimal coraspini keseceğiz. İğne doğumdan 12 saat önce kesilecek diyo doktorm. Bnm sorum bu iğneyi kullanıp normal doğum yapan varmı ? Varsa iğneyi ne zamn bıraktı ?

Aslında doktorum sezeryan diyordu ama geçen öğrendim ki genel anestezi ile yapılıyorms ameliyat.. Benm genel anesteziye alerjim var uyanamayabilrmisim.. Epidural ve spinal anestezi bu iğneyi kullananlarda tehlikeli olabiliyormus ilik içerisinde kanama yapabilirmis(iğnenin kullanım talimatindada yazıyor). İğneyi önceden bırakmak gereklidr diye okudm bi çok yerde e bende diyorm önceden birakicaksam neden normal olmasn?

Kızlar herkese bu iğneleri genelde kadın doğumcular veriyor. Benim kadın doğumcum topu hematoloğa atıyor sinir oluyorum. Pıhtılaşmayla ilgili bir şey soruyorum mesela aspirin yeterli mi clexane başlasak mı diyorum ona hematolog karar verecek diyor. Ama sen kadın doğumcusun doğumumu sen yaptıracaksın bu konuda bilgi sahibi olman gerektiğinde müdahale edebilmen gerekir değil mi? Acil bir kanamam olsa doğum başlasa eee iğne kullanıyorum hematologa mı gideyim kanamam var diye? Doktoruma sinir olmaya başladım bu konu yüzünden

Esas konunun alanı hematoloji ama kadın doğumcunun da en az onların bildiği kadar bilmesi gerekiyor. Yani size katılıyorum. Şu ana kadar 2 farklı kadın doğumcuya göründüm ikisinede genetik test sonuçlarımı gösterdiğimde cleaxane iğne başlıcaksın Doğuma kadar dediler. Ben hematolojiye tekrar gitmedim zaten beni ona yönlendirmedi de. İsterseniz dr değiştirin. Ben olsam bende sinir olurdum herkesin hamileliği çok mu normal bu tarz riskli konuları da bilmesi gerekiyor madem Doğum uzmanı olmuş.

Hematolog 32 ye kadar aspirin, sonra clexane dedi. Ama kimi kadın doğumcu direkt 9 ay iğne diyor. İki kadın doğumcuya gidiyorum birisi tamam aspirin yeterli olur diye düşünüyorum dedi. En azından bir yorum yaptı. Ama benim asıl doğumu yapmak istediğim hastanedeki doktor kestirip atıyor. Ona ben bir şey diyemem diyor. Adam doğuma sen gireceksin doğum şeklini sen belirleyeceksin. Acil durumda sen müdahale edeceksin anestezi doktoruyla sen konuşup karar vereceksin. Ben sana hematolog mu getireyim doğumda? Kendisiyle ciddi bir konuşma yapacam doğum şeklim konusunda ne düşünüyor anestezi doktoruyla biraraya gelip beni konuşturmasını istiycem. iğneyi ne zaman keseriz sorucam. Eğer iğneyi kesme konusunda da onu ben bilemem derse kesinlikle gitmiycem bi daha. Çünkü en azından buna onun karar vermesi lazım.

Hangi genlerinizde pıhtılaşma.? Bnce dogumu konusmam için çok erken bn bile geçen kontrol konuştum tatmin olmadım yarn tekrar konusucam. Hematoloji doktoru aspirin yeterli diyorsa bence yeterlidir. İğneyi yapmak Zaten zor bn ikisni bir kullanıyorum..

canım sende hangı genlerde ne var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…