Kan pıhtılaşma mustayonları benım gibi olan varmı ?

valla benimde yoktu ben asi olduktan sonra kaybettim 3 tane bebegimi kimyasal
oldu hep o asiyi olduktan sonra zaten hic bisey eskisi gibi olmadi bide ben 1 doz oldum sadece . 1 dozda mahvoldum hayatimda hic kovit gecirmedim gittim salak gibi asi oldumz okadar pismanim ki bebisler dusunce genetikte pihtilasmam bakildi onemsiz olsada pıhtılaşma cikti bence vucutta bir egilim varsa bu durum onemsenmeli
Aynısını yaşamışız,genlerimizle oynayanlardan Allah sorsun..Bu aşı soy ilerlemesin diye çıktı ben eminim😞

bu arada kan sulandırıcılar 2 3 günde bir ara vererek icilmemeli. Basladıysanız hergün düzenli almalısınız. düzenli almazsanız etkisi gidiyor ve ara koyduğunuzda daha tehlikeli.
ay gercekten mi hic bilmiyodum simdi daha bi panik oldum🥺 devam ediyim o zaman ne biliyom sanki etki eder gibi gelmisti ama tamamdir o zaman

valla benimde yoktu ben asi olduktan sonra kaybettim 3 tane bebegimi kimyasal
oldu hep o asiyi olduktan sonra zaten hic bisey eskisi gibi olmadi bide ben 1 doz oldum sadece . 1 dozda mahvoldum hayatimda hic kovit gecirmedim gittim salak gibi asi oldumz okadar pismanim ki bebisler dusunce genetikte pihtilasmam bakildi onemsiz olsada pıhtılaşma cikti bence vucutta bir egilim varsa bu durum onemsenmeli
3 kimyasal gebeliğiniz kaçıncı haftalarda sonlandı acaba?
Sizin genlerdeki pıhtılaşma gibi bende de çıktı. Tek umudum gebeliği öğrenir öğrenmez iğne kullanmaktı ama hematoloji doktorum 10-12.haftalardaki düşüklerin sebebi olarak pıhtılaşmayı kabul ediyoruz dedi.
Benimki kese görülmeden düşüyordu. 5 haftalık vs.
Bana yinede hamile kalınca iğne kullan ama düşüğü önlemeyebilir dedi kısaca

Kan testiniz ne kadar süre sonra çıktı?
Bende genetik test ve kan pıhtılaşması testi yaptırdım ama daha çıkmadılar.
2 kimyasal gebelik geçirdim ve şu an tekrar hamileyim korkuyorum tekrar düşecek diye

Kan testiniz ne kadar süre sonra çıktı?
Bende genetik test ve kan pıhtılaşması testi yaptırdım ama daha çıkmadılar.
2 kimyasal gebelik geçirdim ve şu an tekrar hamileyim korkuyorum tekrar düşecek diye
1 ay sonra çıktı. 3 gen heterozigot. Dün perinatoloğa gösterdik sonucu, kan sulandırıcıya gerek yok dedi ilginç

3 kimyasal gebeliğiniz kaçıncı haftalarda sonlandı acaba?
Sizin genlerdeki pıhtılaşma gibi bende de çıktı. Tek umudum gebeliği öğrenir öğrenmez iğne kullanmaktı ama hematoloji doktorum 10-12.haftalardaki düşüklerin sebebi olarak pıhtılaşmayı kabul ediyoruz dedi.
Benimki kese görülmeden düşüyordu. 5 haftalık vs.
Bana yinede hamile kalınca iğne kullan ama düşüğü önlemeyebilir dedi kısaca
Bizim perinatolog da aynı şeyi söyledi. Heterozigot olduğu için kan sulandırıcıya bile gerek yok, bebeklerin genetik bozukluğu nedeniyle düşük oluyor dedi

Bizim perinatolog da aynı şeyi söyledi. Heterozigot olduğu için kan sulandırıcıya bile gerek yok, bebeklerin genetik bozukluğu nedeniyle düşük oluyor dedi
Allah Allah bu kadar kesin bi tanı koymak kolaymıymış yani?
Kimyasal gebeliğin çok sebebi var, genetik bozuklukta bunlardan biri tabi.
Hangi genlerinizde pıhtılaşma çıkmıştı

Allah Allah bu kadar kesin bi tanı koymak kolaymıymış yani?
Kimyasal gebeliğin çok sebebi var, genetik bozuklukta bunlardan biri tabi.
Hangi genlerinizde pıhtılaşma çıkmıştı
Şimdi eşim araştırılacak. İlk 3 aylık düşükler homozigot pıhtılaşma bile olsa kesinlikle genetik anomaliden kaynaklıdır dedi. Yani doktor da amerikada eğitim görmüş oxforddan plaket almış ne bileyim o söylüyorsa elbet vardır bildiği. Bu düşükler senden kaynaklı değil bosuna kendinle uğraşma dedi kısaca Kan sonucumu ekliyorum

Eklentiler

• IMG_1982.jpeg
    IMG_1982.jpeg
    53,3 KB · Görüntüleme: 10
Şimdi eşim araştırılacak. İlk 3 aylık düşükler homozigot pıhtılaşma bile olsa kesinlikle genetik anomaliden kaynaklıdır dedi. Yani doktor da amerikada eğitim görmüş oxforddan plaket almış ne bileyim o söylüyorsa elbet vardır bildiği. Bu düşükler senden kaynaklı değil bosuna kendinle uğraşma dedi kısaca Kan sonucumu ekliyorum
Eşiniz için ne gibi tetkikler yapılacak acaba?
Biz genetik test de vermiştik sıkıntı yoktu.
Benimde 677 heterozigot bide faktör 5 heterozigot.
Bende bu ay perinatologa gidicem.
Canım çok sıkıldı napacağız bilmiyorum 😕

Tabi doktorun vardır bi bildiği ama pek çok sebep gözüküyor kimyasal gebelik için o yüzden bu kadar kolay mı diye düşündüm.
Mesela bende pcos var sizde var mı bilmiyorum kalitesiz yumurtadan ötürü de kimyasal gebelik yaşayabilirsin dedi doktorum. Ayrıca sperm için de geçerli bu durum

Tabi doktorun vardır bi bildiği ama pek çok sebep gözüküyor kimyasal gebelik için o yüzden bu kadar kolay mı diye düşündüm.
Mesela bende pcos var sizde var mı bilmiyorum kalitesiz yumurtadan ötürü de kimyasal gebelik yaşayabilirsin dedi doktorum. Ayrıca sperm için de geçerli bu durum
677 olan toplumun yarısında zaten heterozigotmuş. Homozigot olsa dahi gebeliğe etkisi yok dedi. Tamamen sağlıksız embriyo oluştuğu için düşük yaşandığını söylüyor.
Eşimden ilk etapta sperm incelemesi istendi. Onun sonucuna göre diğer testlere geçilecekmiş ama ne olduğunu bilmiyorum şimdi bende. Yaşadığım düşükler beni de cok yıprattı geceleri bile uykuya zor dalıyorum üzüntüden sıkıntıdan. sanki hiç anne olamayacakmışım gibi geliyor. Pcos yok bende bu arada

Aa bu arada benim doktor en önemlisi faktör 5 dedi. Faktör 5te bozukluk olsaydı kan sulandırıcı verirdim dedi

677 olan toplumun yarısında zaten heterozigotmuş. Homozigot olsa dahi gebeliğe etkisi yok dedi. Tamamen sağlıksız embriyo oluştuğu için düşük yaşandığını söylüyor.
Eşimden ilk etapta sperm incelemesi istendi. Onun sonucuna göre diğer testlere geçilecekmiş ama ne olduğunu bilmiyorum şimdi bende. Yaşadığım düşükler beni de cok yıprattı geceleri bile uykuya zor dalıyorum üzüntüden sıkıntıdan. sanki hiç anne olamayacakmışım gibi geliyor. Pcos yok bende bu arada
Evet bu 677 folik asit, b12yle ilgiliymiş.
Doktor belki demiştir iyi bir folik asit tavsiye ederim gebelik planlamasından 3 ay önce başlarsanız iyi olur. Metil formlu olanlardan istersiniz :)
Bu gen folik asiti ve b12yi zor depolamamıza sebep oluyormuş. Ben şuan bu şekilde kullanıyorum bu ay 3.ayım olacak.

Sizi çok iyi anlıyorum, o duyguları bende yaşıyorum maalesef 😕
Bir kerede iğne kullanarak gebeliği denemek istiyorum eğer o da düşerse genetikli tüp bebek tavsiye etmişlerdi onu deneyeceğiz galiba 🥲

Aa bu arada benim doktor en önemlisi faktör 5 dedi. Faktör 5te bozukluk olsaydı kan sulandırıcı verirdim dedi
Evet faktör 5 önemliymiş ama hematolojide ki doktor bu bebek için sıkıntı yapmaz sana pıhtı atabilir demişti. Yinede gebeliği öğrenince kan sulandırıcı iğne kullanmalısın dedi.
Bakalım bekliyorum gebe kalmayı 🙏

Evet faktör 5 önemliymiş ama hematolojide ki doktor bu bebek için sıkıntı yapmaz sana pıhtı atabilir demişti. Yinede gebeliği öğrenince kan sulandırıcı iğne kullanmalısın dedi.
Bakalım bekliyorum gebe kalmayı 🙏
Evet evet hiç riske atmadan gebe kalıp keseyi gördüğünde başla kan sulandırıcıya. 677nin folik asitle alakalı olduğunu bilmiyordum ama kullanıyorum. Doktor 3 ilaç verdi. 1 gün coraspin, 1 gün çinko, 1 gün folik asit. Bu döngüyle kullan dedi

Evet evet hiç riske atmadan gebe kalıp keseyi gördüğünde başla kan sulandırıcıya. 677nin folik asitle alakalı olduğunu bilmiyordum ama kullanıyorum. Doktor 3 ilaç verdi. 1 gün coraspin, 1 gün çinko, 1 gün folik asit. Bu döngüyle kullan dedi
Benim sıkıntım keseyi görememek 🥲
Keseyi hiç göremedim sadece ilk gebeliğimde vajinal muayenede çok küçük görüldü zaten ertesi gün lekelenmem başladı, sonrada bozulmuş kese dedi doktor.
İğneye risk alıp gebe kalır kalmaz başlayacağım doktorlar pek önermiyor dış gebelik olma ihtimalinden ötürü 😕

677de enzimle alakalı bi genmiş o yüzden folik asit depolarını vs etkiliyormuş öyle okumuştum😊

Banada folik asit, b12, coraspin ve multivitamin verdi doktorum 🙂

Kimisine kan pıhtılaşması olmadan da veriliyor düşük olma ihtimaline karşı
Peki sen hamile misin
Benim doktor iğne meselesine aşırı derecede karşı. Amerikada asla verilmiyor bu iğneler bizde çerez gibi gidiyor diyor. Benim gen sonucuma kan sulandırıcı iğne uygun değilmiş. Kan sulandırıcı konusunda tıp dünyası ikiye ayrılıyor resmen
Hamile değilim korunuyoruz eşimin sonucu cıkınca bırakıcaz korunmayı.

Benim sıkıntım keseyi görememek 🥲
Keseyi hiç göremedim sadece ilk gebeliğimde vajinal muayenede çok küçük görüldü zaten ertesi gün lekelenmem başladı, sonrada bozulmuş kese dedi doktor.
İğneye risk alıp gebe kalır kalmaz başlayacağım doktorlar pek önermiyor dış gebelik olma ihtimalinden ötürü 😕

677de enzimle alakalı bi genmiş o yüzden folik asit depolarını vs etkiliyormuş öyle okumuştum😊

Banada folik asit, b12, coraspin ve multivitamin verdi doktorum 🙂
Kimyasalın en önemli sebebi bozuk sperm demişti benim doktor. Eşine sperm testi yapıldı mı?

X