Kan pıhtılaşma mustayonları benım gibi olan varmı ?

hemen hemen bana benziyor pıhtılasma sorununuz kesinlikle 0.4 lük oksapar iğneyi doktorunuza sorun bir zararı yok aksine bebeğe daha iyi etkileri var kan dolasımı iyi oluyor bebek güzel besleniyor doktorumla perinatologumda aynı seyi dedi. size 0.4 lük oksapar iğne yeterli gelir diye düsünüyorum bende öyle kullanıyorum hala gebeliği erkenden öğrenmeye calısın test vs yapın sık sık. adetinize bir hafta kala . öğrenir öğrenmez iğnenize doktorunuza sorarak baslayın bazı doktorlar bu dereceyi önemsemiyor ama bence cok kıymetli en ufak sey bile bence bebeğe etki ediyor. simdiden folik asite baslayın. mthfr geni folikle alaklı bu arada foliğe baslamanızda fayda var benimde aynı sekilde ben 1 ay öncesinden basladım. sonra 2 ay daha kullanıp doktor bıraktırdı. kimyasal sonrası hep 2. 3 ay arayla hamile kaldım endişelenmeyin kimyasaldan sonra en az 2 3 ay da anca hamilelik oluşuyor yani neden kalamıyorum vs diye düsünmeyin vucut toparlanmaya calısıyor sonuc olarak bir hamilelik oluşup son buldu. 🌸 ama su cok kıymetli hamile kalmakta sorun yasamıyorsunuz bunu bilin yeter ve iğne ile cözülecek sorun. hayırlı bir evlat nasip etsin rabbim sizede suan hamileyim size dua ediyorum.
Allah razı olsun sizden inşallah bebeğinizi sağlıcakla kucağınıza alın dualarınız içinde teşekkür ederim. Benim reglim 2 gün gecikti yarın sabah test yapacağım çift çizgi görür görmez doktora gideceğim hemen

Arkadaşlar 3 kimyasal yaşadım kan pıhtılaşması olduğunu ogrendim hic bir doktor onemsemedi fakat hic bir sorunumuz yok ne eşimde ne bende rahim filmlerimde temiz sanırım suanda da hamile kaldım 4. kimyasalımı yaşamaktan cok endiseliyim. hamile kalmakta sorun yaşamıyorum 3 ayda bir kalıyorum fakat böyle kimyasalla sonuçlanıyor ne yapacağımı bilmiyorum. bazı doktorlar pıhtılaşmamı önemsemiyor ama ben kimyasallarımın pıhtılaşmadan olduğunu düsünüyorum. ekte pıhtılaşma test sonucumu ekledim benımle aynı mutasyonlwrq sahip olan arkadaşlar lütfen konuma cevap verirseniz birbirimize destek olalım bir arkadaşımda da pıhtılaşma var doktor hamile olduğunu öğrenir öğrenmez karnından iğneye baslıcaz demis ona kan sulandırıcı icin ben doktoruma dedim silik cizgi cıktı hala bana diyor ki adet gününü bekle yani bebeğin düsmesinimi bekliyor anlamadım bazı doktorları gerçekten anlamıyorum kafayı yemek üzereyim.
valla ben pıhtılaşmanızda sakıncalı hiç bir durum göremiyorum. benim de iki kürtaj bir kimyasalım var ve kan pıhtılaşması çıktı üç değerimde. değerlerimin birinde homozigot mevcut. heterozigotlar çok büyük risk barındırmıyor doktorların önemsememesi bundan. bu konuyu yaklaşık 3-4 yıldır araştıran didikleyen biri olarak endişeye gerek olmadığını söyleyeceğim ama siz yine de endişe edeceksiniz eminim. youtube da prof dr yavuz şimşek ve dr cemal ünlünün videoları var. oradan karşılaştırma yapabilirsiniz durumunuzu. maalesef tıbbı ticarete çeviren sağlık sistemi yüzünden bizim dr.larımız önüne gelen her hastaya kan sulandırıcı iğne ilaç yazıyor. halbuki kan sulandırıcıların da çok büyük riskleri mevcut. kaldı ki eğer o bebeğin dünyada rızkı yoksa kan sulandırıcı da en iyi ilaç da durduramaz. hem kan sulandırıcı kullanıldığı halde bebeğini kaybeden anneler mevcut. bir de yaptığım araştırmalara göre ilk üç ay içindeki düşüklerin sebebi kan pıhtılaşması değil. bu doktorları izlerseniz onlar da bahsetmiş görürsünüz. Allah kalbinize göre versin.

hemen hemen bana benziyor pıhtılasma sorununuz kesinlikle 0.4 lük oksapar iğneyi doktorunuza sorun bir zararı yok aksine bebeğe daha iyi etkileri var kan dolasımı iyi oluyor bebek güzel besleniyor doktorumla perinatologumda aynı seyi dedi. size 0.4 lük oksapar iğne yeterli gelir diye düsünüyorum bende öyle kullanıyorum hala gebeliği erkenden öğrenmeye calısın test vs yapın sık sık. adetinize bir hafta kala . öğrenir öğrenmez iğnenize doktorunuza sorarak baslayın bazı doktorlar bu dereceyi önemsemiyor ama bence cok kıymetli en ufak sey bile bence bebeğe etki ediyor. simdiden folik asite baslayın. mthfr geni folikle alaklı bu arada foliğe baslamanızda fayda var benimde aynı sekilde ben 1 ay öncesinden basladım. sonra 2 ay daha kullanıp doktor bıraktırdı. kimyasal sonrası hep 2. 3 ay arayla hamile kaldım endişelenmeyin kimyasaldan sonra en az 2 3 ay da anca hamilelik oluşuyor yani neden kalamıyorum vs diye düsünmeyin vucut toparlanmaya calısıyor sonuc olarak bir hamilelik oluşup son buldu. 🌸 ama su cok kıymetli hamile kalmakta sorun yasamıyorsunuz bunu bilin yeter ve iğne ile cözülecek sorun. hayırlı bir evlat nasip etsin rabbim sizede suan hamileyim size dua ediyorum.

Merhaba canım bende iki bebek kaybettim. 2. De kürtajdı. Perinatolojiye gittik. Genetik test yapıldı kromozom anamolisi çıkmadı. Kan pıhtılaşması var ama hafif denildi. 3. Gebeliğimi öğrenir öğrenmez kan sulandırıcı hap başladı coraaspirin 100 mg progestan 200 mg günde bir tane olmak üzere başladım. başta sorun yoktu kahverengi lekelenmem oldu hastaneye gittik kanama alanı var denildi. 6 haftalıkken kalp atışını duyduk. Bir hafta sonra kontrole gel dedi gittim. Bebeğin kalp atışı durmuş dünyam başıma yıkıldı. Operasyon geçireceğim kan sulandırıcı kullandığım için 4 yada 5 gün beklemem gerektiği söylendi. Tekrardan dene ara verme dediler kafam çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum

Eklentiler

• IMG_3683.jpeg
    IMG_3683.jpeg
    110,7 KB · Görüntüleme: 33
valla ben pıhtılaşmanızda sakıncalı hiç bir durum göremiyorum. benim de iki kürtaj bir kimyasalım var ve kan pıhtılaşması çıktı üç değerimde. değerlerimin birinde homozigot mevcut. heterozigotlar çok büyük risk barındırmıyor doktorların önemsememesi bundan. bu konuyu yaklaşık 3-4 yıldır araştıran didikleyen biri olarak endişeye gerek olmadığını söyleyeceğim ama siz yine de endişe edeceksiniz eminim. youtube da prof dr yavuz şimşek ve dr cemal ünlünün videoları var. oradan karşılaştırma yapabilirsiniz durumunuzu. maalesef tıbbı ticarete çeviren sağlık sistemi yüzünden bizim dr.larımız önüne gelen her hastaya kan sulandırıcı iğne ilaç yazıyor. halbuki kan sulandırıcıların da çok büyük riskleri mevcut. kaldı ki eğer o bebeğin dünyada rızkı yoksa kan sulandırıcı da en iyi ilaç da durduramaz. hem kan sulandırıcı kullanıldığı halde bebeğini kaybeden anneler mevcut. bir de yaptığım araştırmalara göre ilk üç ay içindeki düşüklerin sebebi kan pıhtılaşması değil. bu doktorları izlerseniz onlar da bahsetmiş görürsünüz. Allah kalbinize göre versin.
heterozygothu doktorların önemsememesini anlamıyorum ya sonuçta o da olması gereken gibi değil neden öensemiyorlar ki. benim plt ve hgb artışı sonucunda başladım 0,2lik kan sulandırıcıya

Merhaba canım bende iki bebek kaybettim. 2. De kürtajdı. Perinatolojiye gittik. Genetik test yapıldı kromozom anamolisi çıkmadı. Kan pıhtılaşması var ama hafif denildi. 3. Gebeliğimi öğrenir öğrenmez kan sulandırıcı hap başladı coraaspirin 100 mg progestan 200 mg günde bir tane olmak üzere başladım. başta sorun yoktu kahverengi lekelenmem oldu hastaneye gittik kanama alanı var denildi. 6 haftalıkken kalp atışını duyduk. Bir hafta sonra kontrole gel dedi gittim. Bebeğin kalp atışı durmuş dünyam başıma yıkıldı. Operasyon geçireceğim kan sulandırıcı kullandığım için 4 yada 5 gün beklemem gerektiği söylendi. Tekrardan dene ara verme dediler kafam çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum
canım çok üzgünüm çok.. fakat bu biraz doktorunda önemsememesinden kaynaklanmış gibi sonuçta sende homozigot var tamam her ne kadar o gen cok önemsiz gibi görünsede sonuç olarak homozigot yoğun bir pıhtılaşma bozukluğu ve 2 heteronda var sadece hapla olacak iş değildi bu arada sana iğnede yazmalıydı. Buradaki bence en büyük aksilik lekelenme olmadan cok önce kan sulandırıcıya baslamak gerek diye düsünüyorum pıhtılasma bozukluğu olan kisiler hamileliklerini ne kadar erken ogrenırseler bebeğin rahat tutunma olasılığı daha yüksek orneğin ben 10 gün önceden silik cizgiyle ögrendim hemen kan sulandırıcı iğneye basladım. bence beklemene gerek yok canım kuretaj olacaksan 1 2 ay ara verebilirsin ama kendiliğinden düsüyorsa parça seklinde kanaman bitince deneyebilirsin. homozigot önemsenmeli kesinlikle oksapar 0.4lük ve hapla desteklenebilir tabi bunu doktorunada danıssan iiyi olur ben oksapar 0.4lük kullanıyorum bende sadece mtfhfrde hetero var yanı buna rağmen hala iğnemi vuruyorum 30 haftalık suan hic korkma cok zorlu bir sürec farkındayım ben 3 tane kımyasal yaşadım kanamayla gitti 3 üde 4 5 haftalıktı cok motivem düşmüştü cocuğum olmayacak sanıyordum ama kan pıhtılaşmasıymıs senınkıde öyle orneğin iliski yaşadığın ay adetine 10 gün kala her 2 günde bir test yap burada en onemlı sey onu erken ogrenmıs olmankı hemen kan sulandırıcıya baslayasın tekrar cok geçmiş olsun. tabi bu süreci dilersen baska doktorlarlada ilerletebilirsin bu durumu önemsemeyen biriyle aynı sorunları yaşayabilirsin.

Söyle diyim belki eskiden dediğiniz doğruydu fakat kovit sonrası artık kadın doğumcuların çoğuna hepsi cocuğum olmuyor diye basvuruyor insanlar hepsi düşükle sonuçlanıyor bu aşılar insanlarda pıhtılaşma bozuklukları meydana getirdi orneğin kovit olan birime ekstra kan sulandırıcı hap yazıyorlar cunku virüs pıhtılaşma yaratıyor bu aşılar insanların genetiğiyle oynadı canım. Eğer vucudumuzda ufak vir pıhtılaşma eğilimi bile varsa bence kan sulandırıcı mutlak değer ile çok önemli diye düşünüyorum. almanyada aşı olanlar suan hepsi kan sulandırıcı kullanıyor. 1 senede cıkmış vir aşıyı bizlere dayattıılar. kısırlıklar başladı ani kalp krizleri gencecik insanlar beyıne pıhtı atmasından patır patır öldü. Bilmiyorum. ama ben geninde ufak bir eğilimi olan biri icin bile kan sulandırıcıyı doğru buluyorum. bununla alakalı bir cok makale var bu arada onun urlsini bulursam size atayım .

Pıhtılaşmasi çıkan arkadaşlar sorun covid aşısı sonrası mi oldu?
Benim gene bakıldı cok onemli bir durum degil yani pıhtılaşma var ama üst düzeyde degil ve ömür boyu kan sulandırıcı iğne+ilac kullanacagim.Maalesef ki covid aşısı sonrasi oluştu bu durum😞

Pıhtılaşmasi çıkan arkadaşlar sorun covid aşısı sonrası mi oldu?
Benim gene bakıldı cok onemli bir durum degil yani pıhtılaşma var ama üst düzeyde degil ve ömür boyu kan sulandırıcı iğne+ilac kullanacagim.Maalesef ki covid aşısı sonrasi oluştu bu durum😞
valla benimde yoktu ben asi olduktan sonra kaybettim 3 tane bebegimi kimyasal
oldu hep o asiyi olduktan sonra zaten hic bisey eskisi gibi olmadi bide ben 1 doz oldum sadece . 1 dozda mahvoldum hayatimda hic kovit gecirmedim gittim salak gibi asi oldumz okadar pismanim ki bebisler dusunce genetikte pihtilasmam bakildi onemsiz olsada pıhtılaşma cikti bence vucutta bir egilim varsa bu durum onemsenmeli

kizlar benim de 1 dusugum var bebek icerde gelismedigi icin 5-6.haftada durmus noktacik kadardi, ultrasonda farkettik 10.haftada ilk ultrasona gidildigi icin burda, bir de gecen ay kimyasalim var.

daha once bir kizi izledigimde doktoru onlem amacli dusuk sonrasi hamile kalana kadar dusuk doz asprin icmesini soylemis, ben de kendime aldim 2-3 gunde bir iciyorum. sizce bir sakincasi olur mu suan hamile olma ihtimalim var. sizin hikayelerinizi okudum benim oyle bir test yaptirma ya da suan hamileligimi ogrensem dahi igneye baslama ihtimalim yok yurtdisinda buna oyle hemen bakmiyolar. tecrubelerinize dayanarak yorum yaparsaniz cok sevinirim.

asprin zarar verir mi oncesinde ya da simdi hamileligi ogrenince kullanmaya devam etsem :KK43:

kizlar benim de 1 dusugum var bebek icerde gelismedigi icin 5-6.haftada durmus noktacik kadardi, ultrasonda farkettik 10.haftada ilk ultrasona gidildigi icin burda, bir de gecen ay kimyasalim var.

daha once bir kizi izledigimde doktoru onlem amacli dusuk sonrasi hamile kalana kadar dusuk doz asprin icmesini soylemis, ben de kendime aldim 2-3 gunde bir iciyorum. sizce bir sakincasi olur mu suan hamile olma ihtimalim var. sizin hikayelerinizi okudum benim oyle bir test yaptirma ya da suan hamileligimi ogrensem dahi igneye baslama ihtimalim yok yurtdisinda buna oyle hemen bakmiyolar. tecrubelerinize dayanarak yorum yaparsaniz cok sevinirim.

asprin zarar verir mi oncesinde ya da simdi hamileligi ogrenince kullanmaya devam etsem :KK43:
kac miligram aspirinniz

bence bir sey olmaz diye düsünüyorum adetinize kaç gün var bence test yapıp önden ögrenmeye calısın sonra beta hcg ile düzenli takip edin düzenli katlanıyorsa zaten kimyasal değildir
ben de oyle dusundum ama korkuyorum bazilarinda okudum dogurmadan 2-3 ay onceue kadar bile kullanan var, adetime 1-3 gun var pazar gunu baslamasi lazim maksimum o yuzden bekliyorum o gune dek test yapmadan

Ben yurtdisinda yasiyorum burda betayla bakmiyolar idrarla siz test yapip hamileyim diye ariyosunuz sonra onlar 10.haftada ultrasona cagiriyolar sadece kan testini de 12.haftada yapiyolardi

Simdi dusugum var diye 6-7.haftada ultrasona gidicem varsa eger de bakalim yani:KK43:

X