Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
iki dolmayla doymam diye düşündümbir de karbonhidrat aldığım için proteinle dengeleyim dedimbir daha böyle yapmam artık

şimdi şöle olmuş öglen salata ve ekmekle geçiştirmişsin ama akşama yüklenmişsin
birde mesela sen günd ekaç dlm ekmek yiyrousn bilmiyorum ama
dolma yedigin zaman ekmek hakkından düşmelisin

Selam kızlar,

Nasıl keyifler? Ben de sayıyorum da bu sıcakta 1200ü geçemiyorum. 3 mil de leslie yapıyorum bikaç gün haftada.

Uruzcum karataya başladın galiba? Hadı hayırlı uğurlu sağlıklı olsun :))

bende 2 gün boyunca azkalori aldım bugün 1200 tamamlama niyetindeyim
bi yedinmi dibine vuruyorum yemeyincede yemiyorum ne garibim ya.
kuruyemişler kalorili uruzcum ama hem doyurucu hemde bademin zayıflatıcı etkisi var

5 yıl önce tiroit problemim vardı o zaman 64 kiloydum.doktorum beni diyetisyene gönderdi.kilon iyi ama kilo alacaksın tedviyle dedi.bana o zaman 1300 kalorilik bir diyet verdi.61e kadar düşersin bununla.sonra da aynı kilonda kalırsın dedi.(ben biraz kilo vereyim demiştim de,adam bana kızmıştı.ideal kilom 64müş hadi ingiliz takvimine göre bakalım idealin 61 demişti)
yani diyeceğim 1200ün altında kalma canım bak bana o zaman 1300lük verdi.

şimdi şöle olmuş öglen salata ve ekmekle geçiştirmişsin ama akşama yüklenmişsin
birde mesela sen günd ekaç dlm ekmek yiyrousn bilmiyorum ama
dolma yedigin zaman ekmek hakkından düşmelisin

canım akşam dolma yediğim için zaten ekmek yok yanında.2 dilim sabah,1 dilim öğlen,1 dilim de akşam yiyorum.fakat dolma gibi şeyler olursa yanında ekmek yemiyorum

bir ben geçiyorum sanırım ben 1400 kalori alıyorum ama bazen bulmuyor bilekilom çok olduğu için metabolizmayı yavaşlatmak istemiyorum hazır fişeklemişken
bu hafta sonu regl olacağım için sıkıntılıyım.sen de pek gelmiyorsun.biz yeni başlayanlar yalnız kalıyoruz burada

vallahi çok güzel seçenekler.ben de severim böyle şeylerimenün de çok güzel canım.saat 16.00da mı yemeği kesiyorsun??erken değil mi??ben akşam 19.30/20.00de yemeğimi yiyorum.

Evet canım, akşam 16'da kesiyorum yaklaşık bir haftadır. Söylemiştim, Karatay'ı deneyeceğim diye. Günde 2 ya da 3 öğün öneriyor Karatay, ben de 2 öğün yapmaya karar verdim. Benim için zor olmuyor, karnım doyduğu için sabredebiliyorum ama kilo veremedim daha, üstüne de aldım o yüzden biraz moralim bozuldu :26:

slm kızlar bende 72.90 ile başladım geçen cuma hedefim 60 fakat regl oldum bu hafta tartıda tutarsızlık var haftaya daha net mi sonuç verir acaba

Reglin 1-2 gün öncesinden başlayan ve regl bittikten 1-2 gün sonrasına kadar devam eden bir ödem dönemi oluyor. Bu dönemde tartıdaki rakamlara itimat etmemek lazım. Regl bittikten 1-2 gün sonra sabah aç karnına tartıda gördüğün rakam asıl kilondur canım.

Haşlamayı herkes sevmeyebilir canım. Sen istersen fırında yap. Kabakları ince ince doğradıktan sonra üzerlerine azıcık zeytinyağı döküp fırına at. Üzerleri kızarınca da fırından çıkarıp yoğurtla afiyetle ye

teşekkür ederim darlingim. inşaallah hepimiz hedefimize ulaşırız. bir sorun olacak size yiyeceklerin kolari miktarlarına bakıyorum netten fakat hepsinde farklı farklı veriolar hangisine itimat edeceğim bilemedim.

Genel olarak kalorisepetindeki değerleri esas alıyoruz :)

Evet canım, 1 hafta oldu başlayalı. Güzel dileklerin için teşekkür ederim :)
Diyetin kurallarına uymakta hiç zorluk çekmiyorum ama kilomda bir düşüş olmadığı gibi aksine bir artış var, bu da moralimi bozuyor.

uruzzcum
neden kilon artıı cnm sendede pko var ve az yemek bize yaramıyor biliyorsun insülin direncin
artarrr, kalori sayımıyla neden devame etmedin

uruzzcum

neden kilon artıı cnm sendede pko var ve az yemek bize yaramıyor biliyorsun insülin direncin
artarrr, kalori sayımıyla neden devame etmedin

Canım bunu da bir denemek istedim :)
Biliyorsun, yeni duyduğum gördüğüm her ne varsa hemen heves ediyorum

vayyyy süpermiş sagol canım not aldım akşamları ne yesem diyee düşünüyorum böylee kaarar veremıyorum iyi oldu sagol :) yağsız tuzsuz patlamış mısır nasıl oluyorr.

Son düzenleme:
bende 2 gün boyunca azkalori aldım bugün 1200 tamamlama niyetindeyim
bi yedinmi dibine vuruyorum yemeyincede yemiyorum ne garibim ya.
kuruyemişler kalorili uruzcum ama hem doyurucu hemde bademin zayıflatıcı etkisi var

badem severim bende 17 tane badem 100 kaloriden aşağıdaydı galıbaa:))

Hemen yazayım o zaman menümü ;

sabah; tost, salatalık, şekersiz yeşilçay (165)
ara; 30 gr köme (100)
öğle; 8 yemek kaşığı taze fasülye (250), 4 yemek kaşığı bulgur pilavı (250), 1 adet tavuk baget (80) (yemekler misafirler içindi ve biraz yağlıydı o yüzden 50 kalori fazla yazdım porsiyon miktarlarından)
ara; tek şekerli türk kahvesi (20), 17 gr hurma (50), 8 gr yulaflı biskuvi (40)
akşam; sanırım cacık ve karpuz yicem sadece. 200 kalori anca eder toplam.

Kalori saymak keyifli ama kalori miktarını doldurmak bazen çok zor geliyor ya.

Canım hiç moralini bozma, biraz daha dene bakalım. 21 gün sanırım metabolizmanın belirli bir düzene alışacağı süre. İnşallah çok güzel sonuçlar alırsın canım.

off sorma yaa vallaa bazen bende tamamlıyamıyorum
bugün mesela cnm bişiy yemek istemiyor ayran ve kuruyemiş yiycem sanırım

semizotu salatasının kalorisine baktımda şimdi 80gr 1porsiyon 20kalori diyo doğrumudur acaba:26: bide 1 kase yoğurt kaç kalori

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…