Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
vayyyy süpermiş sagol canım not aldım akşamları ne yesem diyee düşünüyorum böylee kaarar veremıyorum iyi oldu sagol :) yağsız tuzsuz patlamış mısır nasıl oluyorr.

Bende mısır patlatma makinesi var, onda yapıyorum. Yağsız, tuzsuz olduğu için tadı biraz saman gibi ama atıştırmalık olarak gayet iyi :)

badem severim bende 17 tane badem 100 kaloriden aşağıdaydı galıbaa:))

Ben düz hesap 15 tane badem 100 kalori diyorum :)

Hemen yazayım o zaman menümü ;

sabah; tost, salatalık, şekersiz yeşilçay (165)
ara; 30 gr köme (100)
öğle; 8 yemek kaşığı taze fasülye (250), 4 yemek kaşığı bulgur pilavı (250), 1 adet tavuk baget (80) (yemekler misafirler içindi ve biraz yağlıydı o yüzden 50 kalori fazla yazdım porsiyon miktarlarından)
ara; tek şekerli türk kahvesi (20), 17 gr hurma (50), 8 gr yulaflı biskuvi (40)
akşam; sanırım cacık ve karpuz yicem sadece. 200 kalori anca eder toplam.

Kalori saymak keyifli ama kalori miktarını doldurmak bazen çok zor geliyor ya.

Hiçbiriniz benim kadar obur değil sanırım. Ben nedense hiç zorlanmıyorum :KK9::KK9:

Canım hiç moralini bozma, biraz daha dene bakalım. 21 gün sanırım metabolizmanın belirli bir düzene alışacağı süre. İnşallah çok güzel sonuçlar alırsın canım.

Öyle yapıcam canım. Bir süre daha denicem ve tartılıcam. Umarım olumlu gelişmeler olur :)

semizotu salatasının kalorisine baktımda şimdi 80gr 1porsiyon 20kalori diyo doğrumudur acaba:26: bide 1 kase yoğurt kaç kalori

1 kase 10 çorba kaşığı yoğurt alıyor. Ortalama bir hesapla 150 kalori diyorum ben.

Bende mısır patlatma makinesi var, onda yapıyorum. Yağsız, tuzsuz olduğu için tadı biraz saman gibi ama atıştırmalık olarak gayet iyi :)

Ben düz hesap 15 tane badem 100 kalori diyorum :)

Hiçbiriniz benim kadar obur değil sanırım. Ben nedense hiç zorlanmıyorum :KK9::KK9:

Öyle yapıcam canım. Bir süre daha denicem ve tartılıcam. Umarım olumlu gelişmeler olur :)

1 kase 10 çorba kaşığı yoğurt alıyor. Ortalama bir hesapla 150 kalori diyorum ben.

10 çb kaşıgına 150 kalori az sanki uruz 1 çk yogurt 35 kalori çünkü

akşam ögünüme biraz kuruyemiş ekleyerk 1150 kalori aldım.
bu haftaki kilo kaybımı merak ediyorum.

bir kase yoğurt 4-6 yk arasıdır, o da 150 kalori civarında ama ev yoğurdunda bu 10 yk olabilir tabii... ama hazır kalıp gibi yoğurtlarda 5-6yk bir kaseyi dolduruyor, bir de 100g yoğurt yaklaşık 60-70kalori dersek, 1 kase 130-140kcal olarak ölçülüyor... bilginize...

Son düzenleme:
off sorma yaa vallaa bazen bende tamamlıyamıyorum
bugün mesela cnm bişiy yemek istemiyor ayran ve kuruyemiş yiycem sanırım

Niye kendinizi zorluyorsunuz ki fazla yemek için ?
Kendinizi iyi hissediyorsanız bırakın öyle kalsın.

sagol canım benım 100 çokmuş ben 100den daha aşagıda zannediyordum :)

Evet ya kuruyemişlerin oldukça fazla kalorisi. Bir de insan farketmiyor bir avuç dolusu yer. Ben kalori hesabı yapınca tek tek hesaplayıp yiyordum :)

bir kase yoğurt 4-6 yk arasıdır, o da 150 kalori civarında ama ev yoğurdunda bu 10 yk olabilir tabii... ama hazır kalıp gibi yoğurtlarda 5-6yk bir kaseyi dolduruyor, bir de 100g yoğurt yaklaşık 60-70kalori dersek, 1 kase 130-140kcal olarak ölçülüyor... bilginize...

tşkler sen monti topigideki lili misin?
bi ara takılıyordun sanki

bende 1 kase yogurdu 150 gr olarak hesaplıyorum

Niye kendinizi zorluyorsunuz ki fazla yemek için ?
Kendinizi iyi hissediyorsanız bırakın öyle kalsın.

Evet ya kuruyemişlerin oldukça fazla kalorisi. Bir de insan farketmiyor bir avuç dolusu yer. Ben kalori hesabı yapınca tek tek hesaplayıp yiyordum :)

fazla yemek için degil zaten yemek niyetine yedim onları
az kalori almak göründügü kadar iyi bişey degildir günlük 400 kalori yakacak kadar spor yapıyorum
az kalori aldıgımda bu yarardan çok zarar olur bana

Bilgiler için teşekkür ederim kızlar :) :nazar:

Ben bir siteden bir çorba kaşığı yoğurdun kaç gram olduğuna bakıp kendimce bir hesap yapmıştım.

ÖLÇÜLER : Cafe Fernando – Yemek Tarifleri

Yukarıdaki sitede 1 çorba kaşığı yoğurdun 15 gram olduğunu görünce 10 kaşık 150 gram eder diyerek tahmini bir hesap yaptım, ona göre hesapladım. Bu durumda kalorisi az hesaplıyormuşum demek ki
:26:

İşte geldim burdayım, ben bu işte ustayım :)))

Bu şımarıkça girişten sonra konuya balıklama dalıyorum kızlar. Uruzcum senin hesap daha doğru. 1 klasik su bardağı, yani 175-200 ml civarı olanlardan 1 su bardağı yoğurt 160 gr. Ortalama bir kase de o kadar alır. Bu da 115-120 kalori civarı ediyor. Fotoğrafını ekliyorum. Su bardağı kullanırsanız daha doğru olur ölçüm için.

$IMG_20120627_201247.jpg

Bu şımarıkça girişten sonra konuya balıklama dalıyorum kızlar. Uruzcum senin hesap daha doğru. 1 klasik su bardağı, yani 175-200 ml civarı olanlardan 1 su bardağı yoğurt 160 gr. Ortalama bir kase de o kadar alır. Bu da 115-120 kalori civarı ediyor. Fotoğrafını ekliyorum. Su bardağı kullanırsanız daha doğru olur ölçüm için.

Eki Görüntüle 453384

ama canm bardak tam dolu degil sanki:26::26::26::26:

Eki Görüntüle 453384

Yine hızır gibi yetiştin :))
Üşenmeden bizler için çekip buraya eklemişsin, çok sağol canım
:KK19::KK54:

Clutch canım senin boyun 160 sanırım. Kilo çizelgendeki BMI hesabından bu sonucu çıkardım. Doğru mu acaba? :)

selam kızlar:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Ya peki nasil oldu düzgün olmuşmu sonuçta baya küçülmeleri lazım
Bende vericem ama nasil olur bilemiyorum, hic ugrasmasammi dıyordum ondan sordu
Gerçi ben biraz daha zayıflayıp yaptırıcam o ısı ama olsun fikrim olsun
Benimkilerde 46 48
Hele iki kot eteğim var 48 beden doğru dürüst giymemiştim bile yanlardanda daraltiyrlarmi yoksa belinimi alırlar diye düşünüyordum

38 beden oldugumu hayal edemiyorum, en son ne zamandır on bile hatırlamıyorum, ama olmak istiyoruuuuummm:))

çok düzgün dikilmiş hepsi...denizlide terziler bu konuda çok ustalar..etekleri içine kıvırmamış..toptan söküp kesmiş..yeniden dikmiş...1 hafta -15 gün bana uğrama ancak sökerim dikerim demişti:))tanesini de 6 liradan yaptı sağolsun..yeni etek almaktan daha ucuz:21:

Canim 2.yi niye dusunmedin?
Yasin cok diilki hala bir kizin olabilir.

benim herüf "yaşlandın" diyor:KK9::KK9:

insülin direncini kırmak için ara öğün şartmı acaba bende de var pko

canım bana dr öyle söylemişti....dediğini uyguladım..şimdi insülin direncim yok...son tahlillerim güzel çıktı..:21:

slm kızlar bende 72.90 ile başladım geçen cuma hedefim 60 fakat regl oldum bu hafta tartıda tutarsızlık var haftaya daha net mi sonuç verir acaba

hoşgeldin canım..tartıyı boşver bi süre..sen diyetine odaklan..tartı zamanla sana itaat edecektir:))

Hemen yazayım o zaman menümü ;

sabah; tost, salatalık, şekersiz yeşilçay (165)
ara; 30 gr köme (100)
öğle; 8 yemek kaşığı taze fasülye (250), 4 yemek kaşığı bulgur pilavı (250), 1 adet tavuk baget (80) (yemekler misafirler içindi ve biraz yağlıydı o yüzden 50 kalori fazla yazdım porsiyon miktarlarından)
ara; tek şekerli türk kahvesi (20), 17 gr hurma (50), 8 gr yulaflı biskuvi (40)
akşam; sanırım cacık ve karpuz yicem sadece. 200 kalori anca eder toplam.

Kalori saymak keyifli ama kalori miktarını doldurmak bazen çok zor geliyor ya.

ben olsaydım..güzel bir de akşam yemeği yerdim..senin kilon için bu kalori miktarı az canım..ama akşama kadarki menü süper...

selam kızlar:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

çok düzgün dikilmiş hepsi...denizlide terziler bu konuda çok ustalar..etekleri içine kıvırmamış..toptan söküp kesmiş..yeniden dikmiş...1 hafta -15 gün bana uğrama ancak sökerim dikerim demişti:))tanesini de 6 liradan yaptı sağolsun..yeni etek almaktan daha ucuz:21:

benim herüf "yaşlandın" diyor:KK9::KK9:

canım bana dr öyle söylemişti....dediğini uyguladım..şimdi insülin direncim yok...son tahlillerim güzel çıktı..:21:

hoşgeldin canım..tartıyı boşver bi süre..sen diyetine odaklan..tartı zamanla sana itaat edecektir:))

ben olsaydım..güzel bir de akşam yemeği yerdim..senin kilon için bu kalori miktarı az canım..ama akşama kadarki menü süper...

Canım ben 1300 kaloriyi geçtim mi kilo veremiyorum. Bugün de 1250yle kapadım. Öğlenki yemekler hafif olsaydı akşam yemek yerdim. Şimdi cacık, karpuz ve minik bi cocostarla kapadım.

X