Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
ahhh.evet..avukat ta aklımdan geçmişti:)))yazarken cümlelerin çok düzgün..anlatmak istediğini net ifade ediyorsun..öğretmen,yazar,avukat diye sıralama yapmıştım:))

Hepberacim senin "heruf" ben yaslandim diyemiyor da sen yaslandin mi diyor!
Kim yasli yaw. Sana genc kiz desek gorucu gelir sekerim !

Son düzenleme:
Hepberacim senin "heruf" ben yaslandim diyemiyor da sen yaslandin mi diyor!
Kim yasli yaw. Sana genc kiz desek gorucu gelir sekerim

Ay inanmıyorum kocan da kıskançlığından ne diyeceğini şaşırmış hepbera, esenrüzgar haklı valla. Tabi eşi birkaç ayda teyzelikten çıtırlığa terfi edince adam şaşırdı ne diyeceğini. Sen gelme bu bizans oyunlarına hepberacım.

Son düzenleme:
aman kızlar..gaz vermeyin banabu aralar fena halde kız doğurasım varoğlumu teyzesinin yanına gezsin tozsun diye gönderdim..evde yalnızlıktan kafayı yicem..günlerdir adamın peşindeyim ama olmaz diyor

aman kızlar..gaz vermeyin banabu aralar fena halde kız doğurasım varoğlumu teyzesinin yanına gezsin tozsun diye gönderdim..evde yalnızlıktan kafayı yicem..günlerdir adamın peşindeyim ama olmaz diyor

Valla yap bi tane daha. Kız olur belki, hem niye olmuyomuş ki? Ne tatlı olur valla.

Canım tek çocuk mu var sende? :)

tşkler sen monti topigideki lili misin?
bi ara takılıyordun sanki

bende 1 kase yogurdu 150 gr olarak hesaplıyorum
evet cnm ben o lilyim
kalori hesabını yıllardır az çok bilirdim son 1 yıldır daha da oturdu, monti aslında güzel ama beceremiyorum işte evde olunca... ayrı yapmam gerekiyor o da mümkün olmuyor

evet..bir oğlum var 14 yaşında..ben fmf hastasıyım.hamileyken çok ağrım oluyor.bi ilacım var.onu içersem atak gelmiyor ama bu sefer de ilaç bebeğin özürlü olmasına sebep oluyor.ilk 3 bebeğim bu gerekçeyle alındı..oğlum 4. bebeğimdi.ilacımı bıraktım ve 9 ay inleye inleye doğurdum onu..sağlıklı çok şükür..ama ben ve eşim mahvolmuştuk..bir daha çocuk falan düşünemedik..bikaç ay önce burda benim takibimi yapan dr arkadaş beni aradı.israilde çok fmf hastası varmış.bi hastanede gebe 300 ya da 400 kadına ilaç kullandırılmış.yine hamile fmf li aynı miktarda kadına da ilaç verilmemiş.9 ayın sonunda hepsi de sağlıklı bebek doğurmuş.yani ilacın aslında hamilelikte bebeğe zararı yokmuş."sen bi çocuk daha istiyordun.bu yüzden aradım" dedi adam.sonuç güzel ama ben 40 yaşındayım arkadaşım artık..önceki yaşanılanları da ekleyince eşim korkuyor haliyle..

Son düzenleme:

Geçmiş olsun canım. Allah her şeyin hayırlısını versin. O henüz fikir aşamasındayken sizin sağlığınız daha ön planda tabi. Hem fiziksel, hem ruhsal sağlığınız. Hakkımızda hayırlısı her şeyin.

Anlıyorum canım, hamilelik süreci gerek senin için gerekse eşin için çok zor geçmiş. İnsanın böyle deneyimlerden sonra yeni bir hamilelik sürecini daha göze alamaması çok normal. Geçirdiğin sağlık problemlerin için geçmiş olsun diyorum canım. Ne mutlu ki Allah'ın izniyle ve birbirinize destek olarak zorlukların üstesinden gelebilmişsiniz. Hastalık hakkında çok fazla bilgim yok ama fmf çok sık görülen ve birçok hastalığa kıyasla çok daha kolay çözümler getireilebilen bir hastalık. Allah daha beterlerinden ve şu anki tıbbın çare bulamadıklarından korusun herkesi. Sağlık sorunlaru ikinci bir çocuk sahibi olma konusunda tereddüt yaratabilir ama yaş konusu için aynı şeyi söyleyemicem. Artık günümüzde insanlar 35'te evlenip 40'ta çocuk sahibi oluyorlar, çok olağan bir durum yani. Hele de sen ve eşin istedikten sonra yaş konusunda laf etmek kimsenin haddine değil canım, bunu dert etme. Eğer gerçekten bunu istiyorsan, doktorunun da verdiği güzel müjdeler eşliğinde deneyebilirsin, denemelisin. Senin gerçekten istekli olduğunu görünce ve sağlık probleminin de hamilelik sürecinde bir sorun oluşturmadığını doktordan duyunca eminim eşin de bu konuda seninle hemfikir olacaktır

ikinize de teşekkür ederim..hayırlısı olsun diyorum ben de..

canım inşallah başarılı olursun.ben ara öğünsüz yapamam bırakırdım herhalde.o yüzden bu yöntem çok iyi geldi banaadamakıllı ilk diyetim bu benim o yüzden her şeyi mahvetmek istemiyorum.canım belki de karatay sana yaramamıştır baksana kilo aldım diyorsun insülün direncini daha da artırmasın bu diyet??baksana ara öğün yokbir hafta daha dene olmadı bırakırsın canım benim

Hayirlisi canim benim. Yas olarak artik 40 ve sonrasi doguran artik cok var o problem diil de senin esini ikna etmen onemli
Yine de hakkinizda hayirlisi olsun , ben takiliyorum sana. Senin sagligin daha onemli

Teşekkür ederim.Acele ediyorum:).sen kilolarını kalori hesabı yaparak mı verdin

Ben de bir süre daha böyle devam edip sonuca göre hareket edicem canım :)

Bu arada çizelgen şimdi dikkatimi çekti, kilo vermişsin, 86.5 olmuşsun

Tebrik ederim canım, çok güzel bir başlangıç. Daimi olmasını ümit ediyorum

akşam ögünüme biraz kuruyemiş ekleyerk 1150 kalori aldım.
bu haftaki kilo kaybımı merak ediyorum.

bu hafta çok düşük tuttun sen canım bende senı merak edıyorum ben hep sınırda yedım bu hafta ve 2gün geçtim sınırı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…