Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
menümü yazayım

sabah 1 şeftali

kahvaltı
2 dlm tam tahıllı ekmek
5 zeytin,peynir,domates,sal.
çay

öglen
1 yk kıyma ile 1 yumurta
150gr yogurt
2 salatalık

ara
2 kare bitter
biraz kraker

akşam
patlıcan salatası
cacık

spor yok

Yediklerin besin grupları olarak dengeli ama kalori olarak yine az geldi bana :26:

offf kızlar ya ben ne yiycem şaşırıyoruma rtık:KK43:

Canın bir şey yemek mi istemiyor yoksa kalorisi nedeniyle mi ne yiyeceğine karar veremiyorsun?

kızlar cuma günü regl olucam bugün çok şiş kalktım.daha doğrusu sabaha kadar uyuyamadım.sabah uyumuşum bir ara.sıcak beni mahvediyo
bu hafta regl olacağım için tartı beni yanıltacak muhtemelen.menüme gelince
sabah:2 dilim uno denge
1 yumurta beyazı
1 ince dilim peynir
4 yeşil zeytin,maydonoz ve ççay
ara :yeşil çay
öğle :3 köfte,1 dilim uno,salata,ayran
ara :1 avuç kiraz,yeşil çay
akşam :zeytinyağlı bamya 1 tabak,ayran ve söğüş salata
ara :karpuz
eliptik bisiklette 10 dakika(artıramadım daha çok canım yanıyo.)15 20 dak egzersiz
1400ü geçmemiştir sanırım

Regl olacaksan bence tartılma, yine sen bilirsin ama beni moral olarak çok kötü etkiliyor. Kendimce mantıklı açıklamalar yapsam bile zihnime kakılıp kalıyor o rakam :KK36: İstersen papatya ve biberiye çayı iç, bu dönemde iyi geliyor, rahatlık veriyor. Listen güzel ve 1400 kaloriyi geçmemiş. Bu dönemde zaten çok zorlama kendini. Sıcaklar nedeniyle pek rahat edemiyoruz ama sen yine de kendine dikkat et :nazar:

sagol canım o zaman ben beyazını yiyeyim :) 80 çok geldi gözüme birden :)

Gün içinde çok açlık çekip de kıvrım kıvrım kıvranırsan bol bol beyazından ye. Hem kalorisi düşük hem de sağlık açısından bir risk oluşturmuyor. Daha da güzeli çok iyi doyuruyor :) Aynı şey sarısı için geçerli değil maalesef :KK9:

iyi akşamalrr nasılınız?
bugün bi arkadaşım geldi ankaraya onunla buluştum öglen
diyetime devam ettim döner ve ayran yedim dışarda
ama oradan kayınvaldeme gidip çocukları aldım eve geldim akşam yemegi gümbürtüye gitti
836 kalori almışım az degilmi?
aporda yaptım bişiyler yesem doldursammı acabaaa

Gün içinde spor da yapmışken oldukça az bence canım :26:

az canım bence.1 bardak süt ve meyve yersen hem sağlıklı olur hem de fazladan kalori almazsın.fazla kalori almak istemiyorsun benim gibi dobiş değilsin ya.:KK9:

Dobiş, şişko vs değiliz sadece azıcık balık etliyiz ya da etine dolgunuz:KK9::KK9::KK9:

ilginçben meyvesiz duramam..bu yüzden ne dukan yapabildim ne montidondurma keyfimi bırakmadım..bi de çayı şekerli içmeyiamaaaannn...böyle de kilo veriliyor nasılsa...o kadarcık ta yiyelim değil mi

Çok haklısın. İnsan kalori sayımındaki özgürlüğü arıyor :KK56:

Son düzenleme:
geçen hafta terziye gittim.kıyafetlerimin çoğunu kocaman oldukları için giyemiyordum..48 beden hepsi:KK1:şu anda 40 beden bol geliyor..38 dar geliyor...terzi 39 beden yaptı onları benim için..bugün aldım..çok mutluyum çok:21::21:

Ya peki nasil oldu düzgün olmuşmu sonuçta baya küçülmeleri lazım
Bende vericem ama nasil olur bilemiyorum, hic ugrasmasammi dıyordum ondan sordu
Gerçi ben biraz daha zayıflayıp yaptırıcam o ısı ama olsun fikrim olsun
Benimkilerde 46 48
Hele iki kot eteğim var 48 beden doğru dürüst giymemiştim bile yanlardanda daraltiyrlarmi yoksa belinimi alırlar diye düşünüyordum

38 beden oldugumu hayal edemiyorum, en son ne zamandır on bile hatırlamıyorum, ama olmak istiyoruuuuummm:))

Yediklerin besin grupları olarak dengeli ama kalori olarak yine az geldi bana :26:

Canın bir şey yemek mi istemiyor yoksa kalorisi nedeniyle mi ne yiyeceğine karar veremiyorsun?

Regl olacaksan bence tartılma, yine sen bilirsin ama beni moral olarak çok kötü etkiliyor. Kendimce mantıklı açıklamalar yapsam bile zihnime kakılıp kalıyor o rakam :KK36: İstersen papatya ve biberiye çayı iç, bu dönemde iyi geliyor, rahatlık veriyor. Listen güzel ve 1400 kaloriyi geçmemiş. Bu dönemde zaten çok zorlama kendini. Sıcaklar nedeniyle pek rahat edemiyoruz ama sen yine de kendine dikkat et :nazar:

Gün içinde çok açlık çekip de kıvrım kıvrım kıvranırsan bol bol beyazından ye. Hem kalorisi düşük hem de sağlık açısından bir risk oluşturmuyor. Daha da güzeli çok iyi doyuruyor :) Aynı şey sarısı için geçerli değil maalesef :KK9:

Dobiş, şişko vs değiliz sadece azıcık balık etliyiz ya da etine dolgunuz:KK9::KK9::KK9:

canım tartılmayayım diye düşünüyordum ama duramam ki:KK43:(ayrıca 1. takımdayım mecbur tartılıcam.çok terliyorum belki de şişliği de atar atar mı acaba saçmalıyo olabilirim:KK9:
bu arada seni hiç göremiyorum burda çok az geliyosun:KK14:

GÜNAYDINNNNNN

evet:KK31:keşke bir de kızım olsaydı..

menü çok hafif duruyor..kaç kalori olmuştur bu şimdi...akşam yemeğinden sonra niye ara öğün yapmıyorsun..ya da öğleden önce..insülin direncini kırmak için ara öğün gerekli..

957 kalori olmuş dün spor yapmammıştım ama yinede az tabiki
ben akşam ara yapmıyorum abla yemek yiyorum başka bişiy yok acıkmıyorumda.
ama çok aç olursm yiyorum tabi. dün cnm çok abur cubur yemek istedi iki kare bitter ve krakerle yırttım
ögleden öncede ara yapmıyorum çünlkü sabah spora giderken 6 da süt-meyve yiyip giidiyorum yoksa bayılcak gibi oluyorum...

kalori için degilde sıcakta ne yiyecegim diye düşünmekk zor geliyor artık havalar ciddi sıcak
bnaltıyor insanı, ne yesem diye düşünmekte dert olmaya başladı
bugün biraz daha fazla kalori alıp telafi etmeye çalışayım bari dünü

evet:KK31:keşke bir de kızım olsaydı..

menü çok hafif duruyor..kaç kalori olmuştur bu şimdi...akşam yemeğinden sonra niye ara öğün yapmıyorsun..ya da öğleden önce..insülin direncini kırmak için ara öğün gerekli..

insülin direncini kırmak için ara öğün şartmı acaba bende de var pko

sagol canım sarısını pek sevmem zaten :)))

günaydın kızlarr bende dünü fazla kaçırdım dondurma falan :KK5::KK5: bugun biraz hafıf tutmam lazım ama ne yiyeceğimi şaşırıyorum sıcaklardan bana kalorisi düşük bişeyler önerin yaa

günaydın kızlarr bende dünü fazla kaçırdım dondurma falan :KK5::KK5: bugun biraz hafıf tutmam lazım ama ne yiyeceğimi şaşırıyorum sıcaklardan bana kalorisi düşük bişeyler önerin yaa

semizotundan salata yapabilirsin canım üzerine de yoğurt dök.mis gibi:KK56:kalorisi de düşük ve tok tutuyor.

bugün ki menüm;:KK56:
sabah:2 dilim uno
5 yeşil zeytin
1 yumurta beyazı
1 kibrit yarısı köy peyniri
salatalık,çay(az şekerli):KK17:
ara :yeşilçay,2 kayısı
öğle :semizotu salatası yoğurtlu
1 dilim uno
ara :1 kase kiraz
akşam:2 tane biber dolması,2 köfte
ayran
ara :karpuz,yeşil çay
iyi mi arkadaşlar??burda kendi kendime menü paylaşıyorum

canım tartılmayayım diye düşünüyordum ama duramam ki:KK43:(ayrıca 1. takımdayım mecbur tartılıcam.çok terliyorum belki de şişliği de atar atar mı acaba saçmalıyo olabilirim

:KK9:
bu arada seni hiç göremiyorum burda çok az geliyosun:KK14:

Tamam madem tartılacaksın, tartıda çıkan rakamı göz ardı et o zaman :) Fazla çıkar muhtemelen, moralini bozmamaya çalış :nazar:

Ben her an sizi takipteyim canım, bir gözüm hep burada :KK9:

Yoğurtlu közlenmiş biber, patlıcan ya da haşlanmış kabak
İçinde tavuk, balık ya da hindi parçaları olan salata
Yağsız, tuzsuz patlamış mısır
1 porsiyon meyve
Yaklaşık 1 avuç badem, ceviz ya da fındık (bunların düşük kalorili olmadığını söyliyim ama doyurucudur :KK70:)
Bol bol salatalık (İstediğin kadar ye. Kalorisi yok denecek kadar az ama su içeriği fazla olduğu için doygunluk hissi veriyor)
Kereviz salatası
Buğulama balık
Mantar sote ya da mantarlı omlet
Menemen :KK52:

Aklıma ilk gelenler bunlar :)

bugün ki menüm;:KK56:
sabah:2 dilim uno
5 yeşil zeytin
1 yumurta beyazı
1 kibrit yarısı köy peyniri
salatalık,çay(az şekerli):KK17:
ara :yeşilçay,2 kayısı
öğle :semizotu salatası yoğurtlu
1 dilim uno
ara :1 kase kiraz
akşam:2 tane biber dolması,2 köfte
ayran
ara :karpuz,yeşil çay
iyi mi arkadaşlar??burda kendi kendime menü paylaşıyorum

Afiyet olsun. Bence güzel bir liste olmuş :KK56:

Tamam madem tartılacaksın, tartıda çıkan rakamı göz ardı et o zaman :) Fazla çıkar muhtemelen, moralini bozmamaya çalış :nazar:

Ben her an sizi takipteyim canım, bir gözüm hep burada :KK9:

Yoğurtlu közlenmiş biber, patlıcan ya da haşlanmış kabak
İçinde tavuk, balık ya da hindi parçaları olan salata
Yağsız, tuzsuz patlamış mısır
1 porsiyon meyve
Yaklaşık 1 avuç badem, ceviz ya da fındık (bunların düşük kalorili olmadığını söyliyim ama doyurucudur :KK70:)
Bol bol salatalık (İstediğin kadar ye. Kalorisi yok denecek kadar az ama su içeriği fazla olduğu için doygunluk hissi veriyor)
Kereviz salatası
Buğulama balık
Mantar sote ya da mantarlı omlet
Menemen :KK52:

Aklıma ilk gelenler bunlar :)
evet canım fazla çıkıcam bu hafta tartıda.zaten regl bittikten 2 gün sonra doğru kilomuzu görebiliyormuşuz.takmıcam tartıdaki rakamı kesinlikle bu hafta.arkadaşa yazdığın önerileri de çok beğendim:KK42:

evet canım fazla çıkıcam bu hafta tartıda.zaten regl bittikten 2 gün sonra doğru kilomuzu görebiliyormuşuz.takmıcam tartıdaki rakamı kesinlikle bu hafta.arkadaşa yazdığın önerileri de çok beğendim:KK42:

Bir sürü düşük kalorili seçenek var ama ben nedense bunları daha çok seviyorum :)

Saat 16 gibi yemek yicem, bir taraftan da ona hazırlık yapıyorum. Közlenmiş biber, patlıcan ve haşlanmış kabak var yoğurtlu. Az biraz mantar omlet ve bol bol salata eşliğinde. Birkaç tane de fındık yedim mi daha da acıkmam:KK9:

Bir sürü düşük kalorili seçenek var ama ben nedense bunları daha çok seviyorum :)

Saat 16 gibi yemek yicem, bir taraftan da ona hazırlık yapıyorum. Közlenmiş biber, patlıcan ve haşlanmış kabak var yoğurtlu. Az biraz mantar omlet ve bol bol salata eşliğinde. Birkaç tane de fındık yedim mi daha da acıkmam:KK9:

vallahi çok güzel seçenekler.ben de severim böyle şeyleri:KK56:menün de çok güzel canım.saat 16.00da mı yemeği kesiyorsun??erken değil mi??ben akşam 19.30/20.00de yemeğimi yiyorum.

slm kızlar bende 72.90 ile başladım geçen cuma hedefim 60 fakat regl oldum bu hafta tartıda tutarsızlık var haftaya daha net mi sonuç verir acaba

darlıngımmm:)

menün iyi ama keşke akşamki köfteyi öglen yeseydin
akşam hem dolma hemd eköfte fazla geldi gözümeee

uruz
akşama ne yesem diye düşünüyorum bende haşlanmış kaba k nasıl oluyor yaw
tadı kötü olmuyormu peki?

darlıngımmm:)

menün iyi ama keşke akşamki köfteyi öglen yeseydin
akşam hem dolma hemd eköfte fazla geldi gözümeee

uruz
akşama ne yesem diye düşünüyorum bende haşlanmış kaba k nasıl oluyor yaw
tadı kötü olmuyormu peki?

iki dolmayla doymam diye düşündüm:KK17:bir de karbonhidrat aldığım için proteinle dengeleyim dedim:KK17:bir daha böyle yapmam artık

bende 2 gün boyunca azkalori aldım bugün 1200 tamamlama niyetindeyim
bi yedinmi dibine vuruyorum yemeyincede yemiyorum ne garibim ya.
kuruyemişler kalorili uruzcum ama hem doyurucu hemde bademin zayıflatıcı etkisi var

slm kızlar bende 72.90 ile başladım geçen cuma hedefim 60 fakat regl oldum bu hafta tartıda tutarsızlık var haftaya daha net mi sonuç verir acaba

hoşgeldin canım.ben de cuma günü olucam tartı evet böyle günlerde doğru göstermiyor.takmıcaz artık napalım:21:

X