Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
canım sana öncesinde ducan diyeti yapan biri olarak tamamen katılıyorum yemekler sıkıntı iş yerinde öncesinden yapıp götürmek sıkıntı özel günler sıkıntı herşey sıkıntı yani,ayrıca 12 kilo verip 8ini geri aldıktan sonra anladımki bu türverilen kilolar çok geçmeden geri dönüyor,kalori saymakla çok mutluyum kısıtlı olan birşey yok dogru yolu bulur inş herkes

Günlük kalori limitinin tamamının abur cuburla ve dolayısıyla boş kaloriyle doldurulmasını haklı bir eleştiri olarak görebilirim ancak arada sırada yapılan ufak tefek kaçamaklar haricinde son derece sağlıklı bir liste oluşturabilen kişiler için bu söz konusu değil. Ben iyi ya da kötü diyet olarak değerlendirme yapmadım hiçbir zaman. Bana göre uygulanabilir ya da uygulanamaz diyet vardır ve bu tamamen her kişinin kendi yeme alışkanlıklarına ve yaşam tarzına göre değişir. Bugüne kadar popüler olan diyetler içerisinde denemediğim tek diyet kalmamıştır herhalde, hemen heves ederim ama kilo verme deneyimlerimin tamamına baktığımda kesin sonucu bir tek bu diyetle aldığımı görüyorum. Bu da, bu diyette herhangi bir yasağın olmaması ve her ortama göre kolaylıkla düzenlenebilir olmasından kaynaklanıyor.

1000 kalori aldım bugün 2 gündür de spor yapmıyorum birazda twisten shpae yapayım bari 10 dk sonrada mekik çekeyim

Benim fikrimce kalori hesabı yapmak diyeti daha da zorlaştırıyor. Şimdi ki yöntem glisemik endeksi düşük yiyecekler. Bknz:Karatay diyeti ya da Mehmet Öz. programları
ve gayet güzel beslenerek kilo verebiliriz.

Bence en kolay ve uygulanabilir bir yontem kalori hesabi yapmak. Hatta omur boyu surdurulebilen bir diyet bence. Cunku artik yiyeceklerin kalorisini ogrenip ona gore kendimizi ayarliyoruz.
Sonucta cikolatayla veya sadece hamur isleriyle doldurmuyoruz kaloriyi. Bir de neyin zararli neyin yararli oldugunu, dengeli beslenmeyi cogu kisi biliyor, onemli olan uygulayabilmek. Bir de kacamak yaptiginda diyeti bozdum diyerek diyeti birakma ihtimali cok az bu yontemde.
O karatay diyetinde de sonrasinda bir suru saglik problemi yasandigindan bahsediliyor.
Ben zaten ekmek yemeyen , haftasonu kahvaltilarinda felan ekmek yiyen bir insan olarak ekmegin yerine ceviz yiyemem sahsen. O bayanin dedigi sekilde cevizleri kuruyemisleri yesem kesin kilo alirim.

Kalori hesabiyla da gayet guzel dengeli ve saglikli beslenebiliyorsunuz. Tabi tum gun sadece cikalata abur cuburla kaloriyi doldurmazsaniz.

Son düzenleme:
3x+2y=kaç kilo eder

hahahaa matematigi 0 olan birine sorulacak en zor soru sanırım
valla abla düşünmeye başladım iyi güzel veriyorum ama açık büfe tatilde yemeden duran varmıdır acaba?
gerçi geçen yıl 1 kilo almıştım ama yemekler çok kötüydü hahaah

gülnihal abla şimdi gördüm snein fotolarını ne kadanda degişmişsin öle yaa genç kız olmuş meşallahh vallahi
inanamadım gözlerimeeee yaaaa,
çok tebrik ederim seni cidden büyük başarııı kat etmişsin peki
bunların hepsini kalori sayma ilemi veridn ablam?

iyiymiş..aynı yere git bence...

teşekkür ederimçoğunu kalori sayarak verdim.ama mesela geçen sene ben de tatilde 4-5 kilo aldım..dönünce 5 günde 5 kilo ile aldığımı hemen verdim..sonra bi ara 1000 kaloriye rağmen kilom takıldı..monti ile hem metabolizmayı hızlandırdım hem bikaç kilo verdim..sonraaaa..kurban bayramında 1 hafta kadar dukan yaptım..hem bol bol kavurma yedim..hem kilo almadım..ama yanında salata yediğim için kilo da veremedim:))

Canim daha once sormak aklima gelmemis , sen bu kadar kiloyu nasil almistin? Suanda cok guzel kilo verebilen birisin ve bunu uzun zamandir sabirla yapiyosun

Son düzenleme:

5 gunde 5 kilo vermek cok tehlikeli5 kiloyu 1 ayda vermen gerkmiyormuydu tatile gidince de bence bol bol salatalarin etlerin oldugu bufelerde takilin biseycik omaz

slm herkese. bol kalorili cok yorucu bi haftasonu gecirdim.cuma aksami yemekli misafirim vardi.cumarteside yatili misafir.misafir olunca yaninda yememek olmuyo yemekler pastalar...tartiyabile cikmadim.bikacgun sonra cikcam.bugun telafi ederim yediklerimi dedim ama dunden kalanlar israf olmasin diye bugunde olmadi malesef.:26: turkiyeye gelmeme 10 gun kaldi.insallah trde kendimi tutabilirimde birazda olsa kilo vererek donerim.

merhaba kızlar..epeydir menü yazamıyorum az yediğim için..ama bugün iyiydim..galiba iştahım yerine geliyorişte bugünkü menüm.....
sabah:
1 haşlanmış yumurta
1 domates
kk yy peynir
1 dilim çavdarlı ekmek
saat 11:
1 şeftali
öğle:
4-5 tane ızgara tavuk baget
salata,ayran
saat 3:
1 magnum mini
saat 5:
4-5 taze kayısı
akşam:
1 tabak yoğurtlu yağsız semizotu
2 taze soğan
2 küçük salatalık
saat 9:
1 su bardağı yy soğuk süt

ortalama kalori:1100

Canim daha once sormak aklima gelmemis , sen bu kadar kiloyu nasil almistin? Suanda cok guzel kilo verebilen birisin ve bunu uzun zamandir sabirla yapiyosun

evlendiğimde 47 kiloydum..bu kiloların birazını evlilik sonrasında aldım..sonra doğumla biraz daha eklendi..ama yine de 65 lerde falan geziyordum..4-5 yıl önce bi problem yaşadım..başedemeyince antidepresan ilaçlar kullandım..90 kiloya gelme sebebim bu oldu..önce sakinleştiricileri bıraktım..sonra fazla yemeyi:))sabır demeyelim de azimliyim diyeyim..kafama bişey koydumsa onu mutlaka yaparım..

Hoşgeldin canım :)
Menün kalabalık ama kalorisi az maşallah sana :)
Benim meyve yemem lazım
GÜn içinde yemiyorum. Akşam da yemekten sonra yenmiyor.
Bu arada magnum miniyi eksik etmiyosun benim gibi dondurma canavarı olunca :)

ilginç:26:ben meyvesiz duramam..bu yüzden ne dukan yapabildim ne montidondurma keyfimi bırakmadım..bi de çayı şekerli içmeyiamaaaannn...böyle de kilo veriliyor nasılsa...o kadarcık ta yiyelim değil mi

Evet mutlaka böyle birşeyle kilo almış olmalısın. Evet azim ama hani senin kilo vermen daha uzun sürede oldu ya o bakımdan sabır kelimesini kullandım.
Ama miden de küçülmüştür artık dimi :)
Maşallah ama baya bir zayıfmışsın. Evleneli kaç sene oldu ?
Ben de evlenirken 50 kiloydum. Şimdi 49 :)

geçen hafta terziye gittim.kıyafetlerimin çoğunu kocaman oldukları için giyemiyordum..48 beden hepsişu anda 40 beden bol geliyor..38 dar geliyor...terzi 39 beden yaptı onları benim için..bugün aldım..çok mutluyum çok

ilginç:26:ben meyvesiz duramam..bu yüzden ne dukan yapabildim ne montidondurma keyfimi bırakmadım..bi de çayı şekerli içmeyiamaaaannn...böyle de kilo veriliyor nasılsa...o kadarcık ta yiyelim değil mi

Ben de aslında dukanda meyve olmamasından dolayı soğumuştum. Hani hiç yememe yok da işyerine fazla getiremiyorum. Unutuyorum. İşte şimdi artık akşamları felan karpuz yiyorum. Artık serbest bana :)
Dondurma da yiyorum ama hepsi akşama kalıyor işte.
Abartmadan yiyince bişey olmuyor dediğin gibi.
Ama öncesinde ben ağzıma almıyordum ya akşam yemeğinden sonra (3 ayki sıkı diyetteyken) , çay pek içmiyorum şeker gerektirdiği için, çok istersem kahvaltıda felan tatlandırıcı kullanıyorum. şekeri hayatımdan çıkardım.
Öğlen puding vardı mesela hiç almadım. Yani kaçamak haklarımı başka şeylerde kullanıyorum :)

evet midem küçüldü eskiye göre..daha az yiyerek doyuyorum..evleneli 18 yıl oldu..üfff..çok olmuş..yazınca farkettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…