Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
günaydın kızlar.bugün tartı günümdü.tam bir hafta oldu diyete başlayalı ve 86.5 olmuşum.1,9 kilo gitmiş.sonuçtan memnunum sporu da olsaydı ve kaçamak yapmasaydım:KK17: demekki 2.5/3 gidecekmiş.
olsun ben yine de mutluyum:21:

tebrikler çok güzel vermişsin...
17 temmuz buyuk gun insalllah :))))basaririz basaririz insallah gun gun eririz:)))

merhaa ben sana yazıcam unuuyorum hep evde lesile sensoni ile yrümeyi denedin mi hiç
link var kk da

eveeeettttt:KK1:güzel duyguymuş..teşekkür ederim:KK16:

tebrik ederim canım....

hep seyehatler devam edecek mi...bu önemli..çünkü arabada,otelde...böyle diyet yapmak zor canım yaaa....ama sabitsen..günlük menü yaz..bakalım ne yiyorsun nerede hata yapıyorsun..arkadaşlarla beraber yardımcı oluruz elbette..Allah kolaylık versin canım.......

hoşgeldin...ama bir an önce zayıflamak için önce sabah kahvaltısı yapman lazım..yumurta,peynir,domates falan..öyle...çorbayı öğle yemeğinde içmelisin ama 5 dilim ekmek çok...yanında salatayla..ne bileyim..sevdiğin 1 tabak yemekle birlikte 1-2 dilim ekmek yemelisin diye düşünüyorum..

güzel yapıyorsun bence..bi arkadaş demiş ya "sende de zayıflama ışığı var":KK1::KK1:istediğin kiloya ineceklerden birisin bence sen...dr bana 2 satte bir ağzına bişey atmalısın demişti..8 de kahvaltı yapmışsam..10-12-2-4-6-8..bu saatleri ana ve ara öğünlere bölerim.öyle yerim..bugün kahvaltı geç olur..hala benim oğlan..eşim uyuyorlar..ben kalkınca 1 bardak süt içtim,2 tane diyet bisküvi yedim..ki kahvaltıya kadar metabolizmam çalışadursun.....

günaydın abla sık yiyormuşsun sen bende sabah spora giderken mutlka yerim bişiyler bugün bekleidm ama 2 saat tartılmak için

merhaa ben sana yazıcam unuuyorum hep evde lesile sensoni ile yrümeyi denedin mi hiç
link var kk da

aslinda spor salonuna yazildim 1 aydir simdi de tatil icin kibrisa gidicem 2 ay ara verecem:)))yok eve de yurumeyi hic denemedim ama eve donunce bsiklet falan almayi dusunuyorum:))

link var kk da

aslinda spor salonuna yazildim 1 aydir simdi de tatil icin kibrisa gidicem 2 ay ara verecem:)))yok eve de yurumeyi hic denemedim ama eve donunce bsiklet falan almayi dusunuyorum:))

bisiklet alana kadar yrüyebilirisn bence lesile sensoni yaz google orada çıkıyor
bir tane yabancı hatun spr yaptırıyor beya etkili inceliyorusn hemde kalori yakıyorsun

sabah tartıldım dayanamadım yine:)))64.5....galiba bu hızı kayısı-kiraz ikilisine borçluyum..wc problemim hiç yok bu aralar..bu da sanırım kilo vermemi hızlandırıyor..işte size bi alıntı daha....

ZAYIFLATAN VE YAĞ YAKAN MEYVELER
Zayıflamaya yardımcı olan bazı besinlerin var olduğu herkes tarafından özellikle de uzmanlar tarafından kabul edilmektedir. Bir diyetisyen tarafından size özel bir diyet listesi hazırlanırken ya da kendinize bir diyet listesi hazırlıyorsanız bu meyveleri bu diyet listesine eklemeyi kesinlikle unutmamalısınız. Yağ yakan meyveler denildiğinde bu meyveler sayesinde metabolizmanızda termojenik etki yaşanması beklenmektedir. Çünkü bu sayede bu meyvelerle kilo verimi gerçekleşir. Kesinlikle size ana öğünlerinizde dahi bu meyveleri tüketerek tek tip besinlerle beslenmenizi önermiyoruz ancak eğer zayıflamak istiyorsanız en azından ara öğünlerinizde bu meyveleri tüketmek bir hayli işinize yarayacaktır. Zayıflatan meyveleri sıralamak gerekirse karpuz, ananas, üzüm, şeftali, kayısı, kiraz, elma, portakal, greyfurt en önemlileri arasında yer alabilir.
Kayısı : Kayısı oldukça düşük bir kalori değerine sahip olan bir meyvedir. Ayrıca sağlığınız açısından da tüketimi bir hayli faydalı olan kayısı vücudunuzda ki zehirleri ve zararlı atıkları temizleyerek sindirim sisteminizi düzenlemiş olur. İçeriğinde antioksidan bulunduran kayısı zayıflamamızı hızlandırdığı gibi bağışıklık sistemimizin de güçlenmesini sağlar. Buradan da anlayabileceğiniz gibi kayısı hem zayıflatabilme özelliğine sahip olan bir meyve hem de tedavi edici özellikler sahip olan bir meyvedir.
Kiraz : Diyetlerde tüketilmesinin tavsiye edilmesinin yanısıra ayrıca özellikle detoks programlarında kiraz tüketiminin fazlasıyla yararlı olduğu bilinmektedir. Kayısı gibi kirazında içinde antioksidanlar bulunması diyet listeleri için vazgeçilmez olmasını sağlamaya yetmektedir. Özellikle yoğurt ve kiraz kullanarak hazırlayabileceğiniz meyve karışımları diyetinizin vazgeçilmez bir öğünü olabilir. Tatlı ihtiyacınızı bu şekilde karşılamak kısa sürede incelmenize yardımcı olacaktır.
Elma : Elma diyetlerin en vazgeçilmez parçasıdır. Sağlığımız açısıdan da bir hayli faydalı olan bir meyve olan elma diyetisyenlerinde zayıflamanız için tavsiye ettiği neredeyse tek meyvedir. Özellikle yeşil elma tüketimini tavsiye eden diyetisyenler, yeşil elma içerisinde bulunan enzimler sayesinde toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlar, ayrıca vücudun yağ depolamasını engelleyen özelliği sayesinde de kilo alımını engellemektedir.

selam kızlar ziyaretinize geldim:))
kalori sayımını bir ay kadar uyguladım psikolojim bozuldu. yemeklere baktıkça yağ kütlesi olarak gördüm. Allah yardımcımız olsun:)))

abla bende wc sorunu çok yaşıyorum ya o olmasa eminim daha çok kilo giderdi iki haftada
bende kuru kayısı alıcam bugün giidp sabahları süt ile yiycem wc sorunu için

Wc sorunu için form plus karışık bitki çayı gece yatmadan önce benm vazgeçilmezim :KK70: İlaçlar bu kadar fazla etmiyo:KK52:

süperr tebrikler başarılarının devamını dilerim böylee devammmm:) gitcek kılolar valla bende veremıyordum ama kalori hesabı süper olduuu :)

teşekkür ederim canım.inşallah hep böyle devam eder.bence bu yöntemde aklımız bişeylerde kalmadığı için vücut kilo korumaya daha az geçecek.hayırlısı bakalım.kurtulalım şu yüklerden:KK52:

onemli olan saglikli birsekilde kilo vermek zaten bir ara kendi kafamdan diyet yapiyodum kanin cok dusmustu kalp carpintilarim oluyordu simdi ekmekte makarnada hersey yiyorum cok daha saglikliyim :))kalori saymayi bilmiyordum simdi yeni yeni onu ogrenmeye basladim

Allah korusun canım dikkat et kendine kilo vericez diye sağlığımızdan olmayalım.benim tansiyonum çok düşük aç kalamam ben zaten.bu yöntem iyi oldu.inşallah sonunu da getirebiliriz.ben de yeni yeni öğreniyorum hallederiz zamanla daha iyi öğreniriz canımcım

eveeeettttt:KK1:güzel duyguymuş..teşekkür ederim:KK16:

tebrik ederim canım....

hep seyehatler devam edecek mi...bu önemli..çünkü arabada,otelde...böyle diyet yapmak zor canım yaaa....ama sabitsen..günlük menü yaz..bakalım ne yiyorsun nerede hata yapıyorsun..arkadaşlarla beraber yardımcı oluruz elbette..Allah kolaylık versin canım.......

hoşgeldin...ama bir an önce zayıflamak için önce sabah kahvaltısı yapman lazım..yumurta,peynir,domates falan..öyle...çorbayı öğle yemeğinde içmelisin ama 5 dilim ekmek çok...yanında salatayla..ne bileyim..sevdiğin 1 tabak yemekle birlikte 1-2 dilim ekmek yemelisin diye düşünüyorum..

güzel yapıyorsun bence..bi arkadaş demiş ya "sende de zayıflama ışığı var":KK1::KK1:istediğin kiloya ineceklerden birisin bence sen...dr bana 2 satte bir ağzına bişey atmalısın demişti..8 de kahvaltı yapmışsam..10-12-2-4-6-8..bu saatleri ana ve ara öğünlere bölerim.öyle yerim..bugün kahvaltı geç olur..hala benim oğlan..eşim uyuyorlar..ben kalkınca 1 bardak süt içtim,2 tane diyet bisküvi yedim..ki kahvaltıya kadar metabolizmam çalışadursun.....

ay canım benim senden bu sözleri duymak benim için çok heyecan verici:KK52:iyice gaza gelirim artık ben:KK52:ilk defa bu kadar çok istiyorum kilo vermeyi.5 yıldır bu halimleyim nerdeyse.artık eski kiloma dönmek istiyorum ve başarıcam Allahın izniyle:KK52:

abla bende wc sorunu çok yaşıyorum ya o olmasa eminim daha çok kilo giderdi iki haftada
bende kuru kayısı alıcam bugün giidp sabahları süt ile yiycem wc sorunu için

boşver kuru kayısıyı..tazesi çıktı ya..bol bol kiraz,taze kayısı ye..yoğurt ye..erisin göbüşler:))

ay canım benim senden bu sözleri duymak benim için çok heyecan verici:KK52:iyice gaza gelirim artık ben:KK52:ilk defa bu kadar çok istiyorum kilo vermeyi.5 yıldır bu halimleyim nerdeyse.artık eski kiloma dönmek istiyorum ve başarıcam Allahın izniyle:KK52:

inşallah canım..kolay gelsin..

Benim fikrimce kalori hesabı yapmak diyeti daha da zorlaştırıyor. Şimdi ki yöntem glisemik endeksi düşük yiyecekler. Bknz:Karatay diyeti ya da Mehmet Öz. programları
ve gayet güzel beslenerek kilo verebiliriz.

Benim fikrimce kalori hesabı yapmak diyeti daha da zorlaştırıyor. Şimdi ki yöntem glisemik endeksi düşük yiyecekler. Bknz:Karatay diyeti ya da Mehmet Öz. programları

Bu tamamen diyet yapan kişinin iradesiyle ilgili. diyet yapmak başlı başına bir stres unsuru. Yoksunluk psikolojisine girmemek için kalori saymak çok mantıklı. Çok sevdiğiniz bir yiyeceği görüp de ucundan azıcık bile yiyememek insanı bir süre sonra diyetten soğutabilir. Bu yüzden kalori sayarak dengelemek çok avantajlı. Kaldı ki diyetten sonra tekrar hayatınıza diyette yemediğiniz şeyleri sokmak tekrar kilo almanıza sebep oluyor.

Glisemik indeksi düşük şeylerle beslenmenin tek yararı kan şekerinde ani yükselme ve düşmeler yaşamamak ve bu nedenle aniden acıkmamak. Eğer diyete başlayacak kadar iradeliyse insan aniden acıktığında da gözü dönmeden yiyebiliyor önündeki yemeği.

Ben böyle destekten yoksun, eleştirel yorumlardan pek hoşlanmıyorum. Kalori sayan tüm arkadaşlar sağlıklı beslenerek arada nefislerine güzellik yaparak kilo veriyor. Kimse tüm kalori hakkını junk foodlarla, ağır karbonhidratlarla doldurmuyor. O yüzden zaten diyet çok stresliyken bir de sağlıklı olan yöntemleri eleştirmeyelim.

Bu tamamen diyet yapan kişinin iradesiyle ilgili. diyet yapmak başlı başına bir stres unsuru. Yoksunluk psikolojisine girmemek için kalori saymak çok mantıklı. Çok sevdiğiniz bir yiyeceği görüp de ucundan azıcık bile yiyememek insanı bir süre sonra diyetten soğutabilir. Bu yüzden kalori sayarak dengelemek çok avantajlı. Kaldı ki diyetten sonra tekrar hayatınıza diyette yemediğiniz şeyleri sokmak tekrar kilo almanıza sebep oluyor.

Glisemik indeksi düşük şeylerle beslenmenin tek yararı kan şekerinde ani yükselme ve düşmeler yaşamamak ve bu nedenle aniden acıkmamak. Eğer diyete başlayacak kadar iradeliyse insan aniden acıktığında da gözü dönmeden yiyebiliyor önündeki yemeği.

Ben böyle destekten yoksun, eleştirel yorumlardan pek hoşlanmıyorum. Kalori sayan tüm arkadaşlar sağlıklı beslenerek arada nefislerine güzellik yaparak kilo veriyor. Kimse tüm kalori hakkını junk foodlarla, ağır karbonhidratlarla doldurmuyor. O yüzden zaten diyet çok stresliyken bir de sağlıklı olan yöntemleri eleştirmeyelim.

ne kadar doğru söylemişsin.ben şahsen kendimi diyette gibi hissetmiyorum ve daha ilk haftadan 2 kilo verdim bile.ben çok tuttum bu yöntemi.hiçbir şeyde gözüm kalmıyor ve kendimi çok iyi hissediyorum:KK52:ayrıca dediğin gibi diyeti bırakınca artık kalorileri de öğrendiğimiz için kiloları geri alma ihtimalimiz çok düşük.tabiki herkes kendini daha iyi tanıyor bana bu yöntem çok çok iyi geldi.ilke defa bir diyette bu kadar istikrarlıyım.ilk defa bıkmadım.tabi daha 2. haftama girdim.ama daha önceki deneyimim de bir hafta sonunda bırakıp salmıştım iyice.bunda ise çok memnunum.inşallah sonunu da getiricem

kilo verisinnizz peki ya sonrası?

karatay diyetinde ekmek yok yerine ceviz yiyorsunuz ne zmana kadar ceviz yiyceksinizz?
bu tartz diyetler evet zayıflatıyor ama bunu sürekli uygulamak gerekir ki bu tarz bir hayat sürecek insan tanımıyorum.

kalori hesabı yaparken zaten habire tatlı çikolata vs yemiyoruzki
mesela ben glisemin endekse dikkat ederek kalori hesaplıyorum.

ekmek yerine ceviz mi:KK53:zor iş yaaaa....mesela ben de böyle bi diyet yapamam...kalori saymak bana da daha kolay ve uygulanabilir geliyor...diyette en sevmediğim durum evden yemek taşımak...kalori sayarken bu yok..ne varsa ye.ama ayarlayarak ye..

bugün düşündümde tatile gitmeme 26-27 gün var bu kadar günde 2.600 verip 65 e inersem tatilde
kaç olup geliirimmm acaba:26::26::26:

X