Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
anaaaa sendemi bürütüssss elim kime degse pkolu valla

ben dr sormadan başladım cnm bu sefer

Maalesef canım

İrademe yüklenerek, kendimi zorlayıp direnerek kilo veriyorum ama tam ideal kioma ulaştım deyip de kendimi biraz gevşetince tekrar kilo alıyorum. Kısır döngü oldu artık bu. Kendimi harap ederek, didinerek veriyorum ve azıcık rahatlayınca tekrar kilo alıyorum
Glukofen'i biraz araştırayım.

Bugün sabah da 49.4'ü gördüm. Ama bugün öğlen tatlı yedim. Akşam da karpuzdan bahsetmişsiniz sadece karpuz yedim akşam yemeğinde.
Ben de yoğun oluyorum artık, arada uğramaya çalışırım inşallah.
Çok öptüm seni de..

Görüşürüz kızlar!

uruzz cnm eger sende pko varsa glisemin endeks e dikkat ederek beslenmelisin

kızlar kaçamak günü yapıyormusunuz?

uruzcum sen benden daha iyi bilirsin ama ilaçları asla dr vermeden kullanmamalıyız..belki başka bi dr la görüşmelisin bu durumunu..

uruzz cnm eger sende pko varsa glisemin endeks e dikkat ederek beslenmelisin

kızlar kaçamak günü yapıyormusunuz?

cıkskaçamak günüm yok..daha doğrusu belirlenmiş bi kaçamak günüm yok..hasbelkader dışarıda yiyeceksem ve bunu önceden planlamamışsam, ertesi günü daha hafif atlatmaya çalışıyorum.

iyi geceler kızlar..

İnsülin direnci ve pko paket halinde geliyor kilolarla birlikte. Diyet bölümünde yazan hanımların yarısından çoğu bundan muzdariptir. Pko varken kilo vermek zorlaşıyor, kilo veremeyince de pko gitmiyor. İnsülin direnci de cabası.

En iyisi tamamen motive olup bunları umursamamak. Ben ikisine de sahip olmama rağmen ve doğum kontrol hapı kullanmama rağmen 28 günde 4.6 kg verdim. İnşallah 1 ayda 5 e tamamlayacağım. Başlarda tatlı krizi geliyordu, hurma yiyerek çözdüm ara öğünlerde. Hurma hem tatlı, hem lifli, hem de glisemik indeksi çok yüksek değil. 2 haftadır onu da yemiyorum ve tatlı istemiyor canım. Hoş ben bu 28 günde su böreği de yedim, yaş pasta da, makarna ve çiğköfte de. Önceden her gün neredeyse patates kızartması arzularken şimdi aklıma bile gelmiyor. Zaten sanırım 21 gün alışkanlığın oturması için yeterli ve bence şekeri kontrollü tüketince insülin direnci de birkaç haftada kırılıyor.

uruzcum sen benden daha iyi bilirsin ama ilaçları asla dr vermeden kullanmamalıyız..belki başka bi dr la görüşmelisin bu durumunu..

Nedenini bilmiyorum ama gittiğim doktorlar bana ilaç önermiyorlar. Ben biliyorsunuz daha önce kilo vererek 70 lere geldim. Hatta 70'lere gelmeden, daha 4-5 kilo verir vermez benim reglim düzene girdi ve o günden beri çok şükür bir kez bile sorun yaşamadım. Sanırım bu yüzden doktorlar bana ilaç verme yanlısı değiller. İlaç yerine bol bol yürü, spor yap diyorlar. Gerçekten spora yüklenince iştahım da azalıyor ama bu alara sıcaklar mıcaklar derken sporu istediğim gibi yapamıyorum. Diğer zamanlarda çok daha sıkı spor yapardım, hem rahat kilo verirdim hem de bu kadar iştahım olmazdı.

Bir de bu deneyimi daha önce de yaşadığım için, yani hayli kilo verip tekrar aldığım için bu senaryonun tekrarlanmasından korkuyorum biraz da içten içe.

Önümüzdeki günlerde daha hareketli olmaya çalışıcam, hem insülin direnciyle baş etmenin hem de iştahı kapatmanın en etkili yolu çok hareketli olmak. Bütün gün kıpır kıpır olup üstüne de deli gibi spor yapınca sorunum hafifliyor :)

Canım sen kilo veren birisin diye ilaç vermiyorlardır. İlacı ya obezlere ya da kilo vermesi çok yavaş olanlara veriyorlar. Mevcut kilonun %10nunu verince zaten pko düzeliyor ve insülin direnci de kırılıyor.

Kilo almanın sebebi de kilo verdikçe leptin hormonunun salgılanmasının azalması. Canan Karatay bu hormon üzerine kurmuş teorisini. Kilo veren insanlarda leptin hormonu daha az salgılanıyor ve iştah kontrolu zorlaşıyor. Leptini dışardan almak ve kilo verince öğün aralarını uzatarak koruma dönemine geçmek en mantıklısı. Biz ne yapıyoruz? Kiloyu verince gelsin hamur işleri, gitsin tatlılar. Kilo vermekten daha zor kiloyu korumak. Leptin hormonunu biraz araştırırsan çok fayda görürsün canım uygulamada. Mesela dereotunda çok varmış leptin.

teşekkürler arkaaşlar verdiğiniz biligler için.ben de zamanla öğrenicem artık.bu arada bugün 1400 gibi bir kalori aldım sanırım.bu kiloma göre iyidir değil mi??
metabolizma hızım 2170 çıkıyor bir çok sitede hesapladım.1400lü kaloriler alıp 78e düşünce kalloriyi biraz daha düşüreyim diyorum.
bu arada bir arkadaşım var 90/91 kilo geliyormuş ona diyetisyen 1600 kalorilik diyet vermiş.o zaman ben de 1500/1400 arası kalori almalıyım değil mi??
hoşş 90dan bir farkım yok ama ben yine de az tutayım kaloriyi:18:

Canım 1400 çok iyi başlarda. Ben 1100de kalıyorum çünkü hava çok sıcak ve yiyemiyorum daha fazla. Zamanla sen de verdiğin kiloya göre ayarlarsın.

Ben kaçayım, iyi geceler kızlar.

Canım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, ben leptin hormonu hakkında çok fazla bilgi sahibi değildim, bu söylediklerini duyunca şaşırdım. Tesadüfe bak ki ben de birkaç gündür Karatay diyetini araştırıyorum, kalori diyeti ile Karatay diyetini harmanlasam, günde 2 öğünle yetinsem mi, hangi marka omega 3 alsam diye düşünüyorum. Forumdaki Karatay başlığını takip ediyorum, hanımlar ne yapıyor diye :)

Senin söylediklerini duyunca daha da şevklendim şimdi bu konuda :) Ama çok üstünkörü bilgilerle gidiyorum, Canan Karatay'ın kitabını alıp adamakıllı okumam lazım.

Tekrar teşekkür ederim Clutch, verdiğin bilgiler çok kıymetli benim için

Canım 1400 çok iyi başlarda. Ben 1100de kalıyorum çünkü hava çok sıcak ve yiyemiyorum daha fazla. Zamanla sen de verdiğin kiloya göre ayarlarsın.

Daha sık uğra emi, şimdilik iyi geceler

canım 1100 çok az değil mi senin için??metabolizman yavaşlamasın sonra 1600lü beslenmelisin bence.kilon azaldıkça kalorini de azaltırsın.

Canım bence çok uygulanabilir bir yöntem. Ben de kilo azalınca düşünüyorum karatayı. Diğer grupta bir arkadaş var, ortalama 70 kg, omega almadan sadece karataya göre öğün aralarını açarak besleniyor, günlük aldığı kalori 1500ü buluyor ve hafatada ortalama 1 kg veriyor. Senin kilon biraz daha fazla olduğu için sen daha fazla verirsin haftalık ortalama. Ama 2 öğün az sanki. Çünkü leptin çok uzun açlık yaşandığında da salgılanmayı kesiyor. 3 öğün ideali bence. Ben de çok bilgili değilim, o yüzden kesin kitabın çok faydası olur, edin derim canım.

Ne demek canım, elimizden geldikçe destek olucaz birbirimize. :13:

Daha sık uğra emi, şimdilik iyi geceler

Gelirim canım, zaten hep okuyorum bu başlığı. Sen ve hepbera gelince biraz ivmelendi, önceden çok yavaştı paylaşım. Ben de şevke geldim şimdi, sık sık yazarım.

canım 1100 çok az değil mi senin için??metabolizman yavaşlamasın sonra 1600lü beslenmelisin bence.kilon azaldıkça kalorini de azaltırsın.

Canım başlarda 1600 civarı yedim. Kalori hakkım çok olduğu için hep junk foodlarla doldurdum tabi. Ve netice olarak kilo falan veremedim. Şimdi az yağlı ve sebze ağırlıklı beslendiğim için 1100ü geçmiyor ne kadar yesem de. Su da çok içtiğimden şişiyorum. Ama haftasonları canım bi şey isterse yiyorum. Cuma günü 95.6 kg idim, haftasonu misafir vardı, börekler tatlılar yedim. 2000i rahat bulmuşumdur yani. Ona rağmen salı 94.9 kg geldim. Bence böylesi daha doğru. Normal rutinde yağsız sağlıklı beslenip arada vücudu şaşırtarak çok kalori almak. Zaten böyle yapınca ortalama 1300e çıkıyo aldığın kalori.

Çok uzattım lafı ayyy :)))

Günaydın bayanlar. alıntıları karıştırmadan cvplayabilirim umarım.

abla peki canın istemiyormu? yada alorisini hesaplayıp yiyormusun canın isterse?

hem saydıkalrını yiyip hemde 28 günde gayet iyi kilo vermişsin bence, pkoyu kabullenip ona göre yol izlemek lazım gerçekten
pko varsa zaten glisemin endeks kaçınılmaz oluyor bende 2 hafta önce inanılmaz yerken biraz biraz düzene girdi
insülinim sanırım kaçamak yapmıyorum canımd aistemiyor.

spor gerçekten bizim vazgelmelimiz olmalı zaten sporla verilen kilollar geri dönmüyorlar.
birde bol tarçınlı yogurt tüketiyorum ben genelde hem regli için hemd ebiz pko lular için çok faydalı

bu leptin hormonu karışık ya kimi diyetisyen diyor ki az ve sık yiyin
kimide az ve sık yendiginde leptin hormonu salgılanmasına fırsat kalmıyor diyor karışık bir durum yani
ama ben test ettim onayladım g.endeks düşük beslenirsen he rşekild ekilo veriyorsun

uruz bi pkolular için ünde 2 ögün çok yetersiz
kan şekeri düzenin iyice bozulur cnm
bence ara yapmak istemiyosanda en az 4-5 ögün tüketmelisin

Teşekkür ederim canım. Artık zayıflamasam iyi olacak !

bir gün bizde böyle diyebilecekmiyiz acaba
tebrikler tekrardan senin kilollar dogum kilosumuydu?

bir gün bizde böyle diyebilecekmiyiz acaba
tebrikler tekrardan senin kilollar dogum kilosumuydu?

Teşekkür ederim canım, dersiniz inşallah en kısa zamanda !
Yok canım. Evlendikten sonra biraz kilo almıştım , hamileyken çok az almıştım ve onları vermiştim doğumla beraber. Doğumdan 1 sene sonrasında da kilo almaya başladım işte o bütün kiloları verdim, üzerine verdim.
Darısı isteyenlerin başına !

mrh arkadaslar ben araniza yeni katildim:)))7 kilo vermem lazim diyetisyene gitmistim vucut yag orani %22 cikti goruste zayifim hatta kadin bile sasirdi:))simdi yustdisindayim burda daha diyetisyen falan bulamadim artik sizin engin bilgilerinizden yararlarim:)))))))

merhaba canım hoş geldin.vücut yağ oranın da düşükmüş,peki sen neden rahatsızsın??ben de bundan 5/6 yıl önce diyetisyene gitmiştim tiroit problemim olduğu için doktorum kilo alacağımı söylemişti.63 kiloydum o zaman.diyetisyen başta bana kızdı sen dışarıdakileri görmüyormusun(bu arada koridorda obez hastalar vardı)manken mi olacaksın dedi.sonra ben elimdeki tahlil sonuçlarını verince hatasını anladı.dikkat etmezsen tedaviyle kilo alırsın dedi.ve ben evet dikkat etmedim ve çıktım bu kilolara.
diyeceğim eğer senin için bir risk varsa kesinlikle ipin ucunu bırakma.ama eğer risk yoksa da bulunduğun kiloyu korumaya çalış canım

ciddi bi saglik sorunum yok ama kadin eger 1 kilo daha alirsan vucut yag oranina gore sisman sinifina gireceksin dedi benim boyum 179 oldugu icin belli degil ama eski den 60 kiloydum ve biranda boyle kilo alinca moralim bozuldu tatliyim inanilmaz yiyordum simdi 2 aydir kestim yaaa bilemiyorum bu sekilde rahat degil guzellikten ziya de rahat hissetmiyorum fazla bunlar bana(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…