Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
TATİLDE KİLO ALANLAR

arkadaşlar malum tatil zamanı...bu yazı hepimize..(alıntıdır)...Yaz tatili için her gün saatlerce spor yaptıktan sonra yazın tam pansiyon otellerde sınırsız açık büfeler verdiğimiz kiloları 1-2 haftada geri aldırıyor. Yaz tatilinde kilo alıp dönmek istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

Açık büfelerde karşımıza çıkan birbirinden güzel yiyecekler bizi baştan çıkarıyor. Baştan çıkaran bu menüler kilo almanızı hızlandırıyor. Kilo almayı önlemek adına bazı önlemler alabilirsiniz. Bu sayede yaz tatilinde gitmeden önce aylarca uğraşıp verdiğiniz kiloları geri almazsınız.

“Alıntı”

BUTİK OTELLERİ TERCİH EDİN!
“Tatilde kilo almamak için her şeyden önce doğru tatil planı yapmak daha uygun olur. Örneğin sürekli uyaranların olduğu, açık büfe, her şey dahil oteller yerine, butik oteller veya oda-kahvaltının dahil olduğu konaklama yerlerini tercih etmek daha doğru olur.

BÜTÜN GÜN GÜNEŞLENMEYİN, AKTİVİTEYİ ARTIRIN
Tatil aktiviteyi artırmak için bir fırsat olarak da değerlendirilmelidir. Bütün gün şezlongta güneşlenmek yerine, bol bol yüzmek, plajda top oynamak, sörf, yelken, dalma gibi su sporlarını yapmak veya bunları öğrenmeye çalışmak da çok etkili kilo kontrol yöntemleridir.

SPOR MALZEMELERİNİZİ YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN
Tatil köyü gibi bir yere gidiyorsanız yanınıza muhakkak spor ayakkabılarınızı ve spor çoraplarınızı almayı unutmayın. Çünkü bu otellerde mutlaka fitness merkezleri, basketbol sahaları, tenis kortları vardır. Siz de en azından günde 1 saatinizi spora ayırabilirsiniz.

TATLI BÜFESİNE UĞRAMAYIN
Tatilde yeme içme alışkanlıkları da değişir. Normal hayatta yenilmeyen yiyecekleri sürekli görmek, ister istemez bu yiyeceklere karşı olan ilgiyi artıracaktır. Özellikle her şey dahil konseptli otellerde sürekli mantılar, gözlemeler, tatlılar, patates kızartmaları, hamburgerler, dondurmalar burnunuzun dibinde olur. Bu tür yiyeceklerden uzak durabilmenin en etkili yolu bunları görmemektir. Yani bu tür gıdaların olduğu bölümlere gitmeyin. Unutmayın ki, göz görmez ise gönül istemez.

ÖĞÜNLERİNİZİ BAŞTAN PLANLAYIN
Öğün planlarını da baştan yapmak daha doğru olur. Acıkmadan, sırf saati geldi diye yemek yemek doğru olmayacaktır. Üç ana öğünü dolu dolu yemek yerine kendinize günde en keyif alacağınız bir öğünü belirleyin. Diyelim ki akşam yemeğinde uzun oturmayı seviyorsanız sabah kahvaltısını hafif tutarak güne başlayabilirsiniz. Sabah kahvaltı öncesi otelin fitness salonunu ziyaret edin ve güne güzel bir koşu ile başlayın. Spor sonrası kahvaltıyı süt ve meyve yiyerek hafif tutun. Daha sonra doğru plaja, harekete… Bol bol denize girin ve yüzün. Öğlen yemeğinde daha çok zeytinyağlı ve yoğurtlu salataları tercih edin. Pilavlardan, kızartmalardan, makarnalardan ve tatlılardan uzak durun. İkindi çayında yağsız yarım gözleme ile ayran içebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise et, salata ve dilediğiniz bir içecekten 1-2 bardak alabilirsiniz.

HAYATINIZI İKİYE AYIRMAYIN
Fazla kilolardan kalıcı olarak kurtulmak ve kilo yönetimini öğrenebilmek imkânsız değildir. Yaşam, tatili ve çalışma hayatı ile bir bütündür. İnsan yaşamını, ‘diyetteyim’ veya ‘diyette değilim’ diye ikiye ayırmamalıdır. Fazla kiloluk ve şişmanlık kozmetik bir problem değildir. Vücudu başlı başına etkileyen çok ciddi bir metabolizma hastalığıdır. Muhakkak tıbbi olarak tedavi edilmelidir. Amaç ister tatil, ister bayram olsun her durumda sağlıklı kilo aralığını sürdürebilmek, kilo yönetimini öğrenmek ve kilo alıp verme döngüsünden çıkmak olmalıdır.”

Geçen yıl hassas tartıda bir kampanya olmuştu, bazı arkadaşlar 15 tl ye tartı aldılar ama ben yetişememiştim :)

Kızlar böyle bir kampanyadan haberdar olursanız ya da herhangi bir yerde uygun fiyata hassas tartı görürseniz lütfen haber verin, ben kesin almak istiyorum.

Hem sadece diyet için değil; pastacılığa ilgim var, ona da lazım olacak :)

TATİLDE KİLO ALANLAR

arkadaşlar malum tatil zamanı...bu yazı hepimize.

En güzeli her şey dahil tatillere gitmemek :)

Açık büfede binbir çeşit yemek olunca insan Allah tarafından sınanıyor resmen

Pansiyon ya da butik otel en güzeli, daha organik ve ne yiyebileceğine de sen karar veriyorsun.

maşallah 25 kılo vermişsin nasıl verdin kalori hesabıylamı ne kadar zmaanda verdin

6 ceviz
1 salatalık
Yarım kase bebek maması
1 kase yoğurt
60 gr çekirdek
1 tabak haşlanmış kabak (yarım kaşık zeytinyağı ile)
5 kaşık yoğurt
3 dilim karpuz
tek şekerli kahve
10 salatalık

1435 kalori

1 saat yürüyüş ve 1.5 lt su.

maşallah 25 kılo vermişsin nasıl verdin kalori hesabıylamı ne kadar zmaanda verdin

teşekkür ederim..darısı başına canım..çoğunu kalori sayarak verdim..ama arada farklı diyetler de denedim..1 yılı geçti diyete başlayalı..

uruz geçen sene tatilde diyet mi olur ya dedim15 günde yaklaşık 5 kilo aldım döndüm

bendede göbek var kızlar hemd e5 kilo alınc anasıl fırladı
tatile gidicez birde temmuz 22 de ne olcka bilmiyorum

abla benim için kopyaladın snaırım bu yazıyı bizde herşey dahil sistemle idiyoruz ve insan aman tatil diyip yiyorr yani
yemeyen görmedim hiç, ama aktivite ve spor yapmak alzım yüzme ile zaten veriyorsun aldıgını
biz çocuklardan kaynaklı yarım pansiyona gidemiyoruz çünkü bizim için daha pahalıya denk geliyor.
otelin spor salonu var sabahları oraya gitmeyi düşünüyorum
yada mp3 mü yanıma alıp sabah yürüyüşü yapmayı

Allah denk getirmiş canımbaşka bi arkadaşım için hazırlamıştım..isabet olmuş..yememek mümkün değil.evet..ama dediğin gibi en güzeli sporla eritmek..

valla süper vermişsin casnım ben 6 ayda 4kılo verebıldım ama suan sporda yapıyorm o zaman pek yapıyordum inş. 7kılo gitcek eski halıme dönmek istyorummm

yee ama abartı değil tatılının tadını çıkar ama sporu bırakma :)

Kızlar karpuzla ilgili yazdıklarınızı okuyorum da, fazla hesaplıyorsunuz. Benim hassas tartım var. Daha demin ara öğünde karpuz tartıp yedim. İskambil destesi büyüklüğünde ya da kepek ekmeği dilimi boyutunda ama çok az daha kalın 2 dilim yedim. Tek iskambil destesi kadar olanı 100 gr ve 25 kalori. Yani 2 iskambil destesi kadar karpuz 200 gr ve 50 kalori. Pişman oldum şimdi fotoğraf çekmediğime. Çekmeye çalışacağım bi daha yediğimde.

uruz geçen sene tatilde diyet mi olur ya dedim15 günde yaklaşık 5 kilo aldım döndüm

Ben bir kez ipin ucunu kaçırdım mı 5 kilo az kalır bana

Hanımlar siz yine bir şekilde dengeliyorsunuz, ben her şey dahil tatile gittim mi...

Son düzenleme:

Bu bilgi için çok teşekkür ederim, ilaç gibi geldi. Ben senin belirttiğin ölçülerde ancak 1,5 dilim ancak yemişimdir ama kalorisini fazla hesap ettim. Hassas tartı farz oldu. Her besinde gerekmese de böyle bazı şeylerde tartısız tam tahmin edemiyorsun :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…