Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
ciddi bi saglik sorunum yok ama kadin eger 1 kilo daha alirsan vucut yag oranina gore sisman sinifina gireceksin dedi benim boyum 179 oldugu icin belli degil ama eski den 60 kiloydum ve biranda boyle kilo alinca moralim bozuldu tatliyim inanilmaz yiyordum simdi 2 aydir kestim yaaa bilemiyorum bu sekilde rahat degil guzellikten ziya de rahat hissetmiyorum fazla bunlar bana:KK43:(

tabiki insan kendini istediği kiloda olmak istiyor.yani kendini en iyi hissettiği kiloda.ama boyunda epey uzun.o zaman yağdan kısıtlama yapsan canım.ne bileyim hani yağ oranın çok çıkmış ya o yüzden diyorum.6/7 kiloyuda verirsin canım yeterki dikkat et ve kendini şartlama ben hemen kilo vericem diye.anladığım kadarıyla senin yeğ oranını düşürmen gerkiyor.gün içinde yediklerini listele ki nerede hata yapıyorsun anlarsın canımcım.

bu arada sabah kahvaltımı ve kalori ölçüsünü yazayım
her zaman klasik benim için ama bugün 1 tk bal yedim çok canım çekti napayım:KK53:
2 dilim uno denge
1 yumurta
yarım kk köy peyniri
4 yeşil zeytin
bir tutam maydonoz(bu kaç grdır acaba ben 50 gr dedim kendimce)
1tk bal(35 kalori)
toplamda 275.3 kalori ile kahvaltımı tamamladım.
şimdi yeşil çay içiyorum.

bu arada sabah kahvaltımı ve kalori ölçüsünü yazayım
her zaman klasik benim için ama bugün 1 tk bal yedim çok canım çekti napayım:KK53:
2 dilim uno denge
1 yumurta
yarım kk köy peyniri
4 yeşil zeytin
bir tutam maydonoz(bu kaç grdır acaba ben 50 gr dedim kendimce)
1tk bal(35 kalori)
toplamda 275.3 kalori ile kahvaltımı tamamladım.
şimdi yeşil çay içiyorum.

liste icin sagol:)))evet aslinda yediklerimi yazmam benim icin cok faydali olacaktir en azindan neyi ne kadar yedigimi gorebilirim bazen cidden abartiyorum:-D

liste icin sagol:)))evet aslinda yediklerimi yazmam benim icin cok faydali olacaktir en azindan neyi ne kadar yedigimi gorebilirim bazen cidden abartiyorum:-D

evet canım insan farkına varmadan hatalar yapabiliyor o yüzden sen de liste yap.benim bir tek sporum zayıf onu da bir halletsem şıkır şıkır gidecek.millet sauna eşofmanı giyiyor ya benim giymeme gerek yok çünkü harekete başladığım anda felaket terliyorum.toto bile terliyo yani.
evde eliptik bisikletim var fakat 2 vidası kayıp kocam da halledicem diyor hafta sonuna kadar mühleti var yoksa yeni bisiklet almak zorunda kalacak bana:KK53:
benim vermem gereken çok kilom olduğu için mutlaka kardiyo çalışmam lazım bisikletime bir kavuşsaydım:KK19:

evet canım insan farkına varmadan hatalar yapabiliyor o yüzden sen de liste yap.benim bir tek sporum zayıf onu da bir halletsem şıkır şıkır gidecek.millet sauna eşofmanı giyiyor ya benim giymeme gerek yok çünkü harekete başladığım anda felaket terliyorum.toto bile terliyo yani.
evde eliptik bisikletim var fakat 2 vidası kayıp kocam da halledicem diyor hafta sonuna kadar mühleti var yoksa yeni bisiklet almak zorunda kalacak bana:KK53:
benim vermem gereken çok kilom olduğu için mutlaka kardiyo çalışmam lazım bisikletime bir kavuşsaydım:KK19:

verirsin insallah kac kilo vermek istiyorsun???ben aerobik yapiyorum spor salonuna yazildim ama belimden rahatsizlaninca gidemedim simdide ailemi ziyarete gidicem bayagi ara verecem ama kibrista daha coookk yurus yapma imkanim oldugu icin orda daha cabuk veririm diye planliyorum burda o imkanim yok ben arabistanda yasiyorum ve butun evden disari cikmiyorum:KK43:(ama kararliyim ya gidecek ya gidecek bu kilolar:)

İnsülin direnci ve pko paket halinde geliyor kilolarla birlikte. Diyet bölümünde yazan hanımların yarısından çoğu bundan muzdariptir. Pko varken kilo vermek zorlaşıyor, kilo veremeyince de pko gitmiyor. İnsülin direnci de cabası.

En iyisi tamamen motive olup bunları umursamamak. Ben ikisine de sahip olmama rağmen ve doğum kontrol hapı kullanmama rağmen 28 günde 4.6 kg verdim. İnşallah 1 ayda 5 e tamamlayacağım. Başlarda tatlı krizi geliyordu, hurma yiyerek çözdüm ara öğünlerde. Hurma hem tatlı, hem lifli, hem de glisemik indeksi çok yüksek değil. 2 haftadır onu da yemiyorum ve tatlı istemiyor canım. Hoş ben bu 28 günde su böreği de yedim, yaş pasta da, makarna ve çiğköfte de. Önceden her gün neredeyse patates kızartması arzularken şimdi aklıma bile gelmiyor. Zaten sanırım 21 gün alışkanlığın oturması için yeterli ve bence şekeri kontrollü tüketince insülin direnci de birkaç haftada kırılıyor.

28 günde 4,6 kg vermen süper valla tebrikler darısı benım başıma ben 6ayda 3kılo verebildimm pko yüzünden hurma güzel fikirr:KK16:

Nedenini bilmiyorum ama gittiğim doktorlar bana ilaç önermiyorlar. Ben biliyorsunuz daha önce kilo vererek 70 lere geldim. Hatta 70'lere gelmeden, daha 4-5 kilo verir vermez benim reglim düzene girdi ve o günden beri çok şükür bir kez bile sorun yaşamadım. Sanırım bu yüzden doktorlar bana ilaç verme yanlısı değiller. İlaç yerine bol bol yürü, spor yap diyorlar. Gerçekten spora yüklenince iştahım da azalıyor ama bu alara sıcaklar mıcaklar derken sporu istediğim gibi yapamıyorum. Diğer zamanlarda çok daha sıkı spor yapardım, hem rahat kilo verirdim hem de bu kadar iştahım olmazdı.

Bir de bu deneyimi daha önce de yaşadığım için, yani hayli kilo verip tekrar aldığım için bu senaryonun tekrarlanmasından korkuyorum biraz da içten içe.

Önümüzdeki günlerde daha hareketli olmaya çalışıcam, hem insülin direnciyle baş etmenin hem de iştahı kapatmanın en etkili yolu çok hareketli olmak. Bütün gün kıpır kıpır olup üstüne de deli gibi spor yapınca sorunum hafifliyor :)

kesinlikle sporr yap canım bende spor yapunca daha iyi oluyorr 61 kıloyum çocuk istşyorum doktorum zayıfla gel dedı zayıflayınca adetelrim düen gircekmiş dğzenli yumurtlayacakmısım ve belkıde bebek kjendılıgınden gelcekmıss 45günde adet olurdum 3kılo verdım 3aydırda 32-30-28günde adet olmaya başladım düznee gircek inş.adetlerim ve bebek geleecek 54 görmem lazım durmak yok spora devam :)

bugün başladım diyete kalori sayamıyorum ama 7 gün sürüyor sanırım aç kalmıycam .. bugün 1 . gün ve patates sadece :KK43:
59 kg ile başladım bakalım 53 hedef,m :)

Merhaba arkadaşlar. Ne zamandan beri aklımdaydı, dün yeni öğrendiğim bilgilerin de katkısı ve etkisiyle Karatay diyeti kitabını aldım ve okuyorum :)

Havalar çok sıcak olduğundan mıdır nedir canım hiçbir şey yemek istemiyor. Sabah kalktığımda da hafif bir mide bulantım vardı. 1 kase yoğurtla biraz çubuk kraker yedim. Öğlen yemeği olarak da yaz türlüsü yapıcam. Aslında pek de türlü olmicak, sadece kabak, domates ve soğan :KK9:

Kış gelir donarız, yaz gelir yanarız. Bize de yaranılmıyor :KK55:

kesinlikle sporr yap canım bende spor yapunca daha iyi oluyorr 61 kıloyum çocuk istşyorum doktorum zayıfla gel dedı zayıflayınca adetelrim düen gircekmiş dğzenli yumurtlayacakmısım ve belkıde bebek kjendılıgınden gelcekmıss 45günde adet olurdum 3kılo verdım 3aydırda 32-30-28günde adet olmaya başladım düznee gircek inş.adetlerim ve bebek geleecek 54 görmem lazım durmak yok spora devam :)

Allah avatarındaki gibi dünya tatlısı bir çocuk nasip etsin inşallah sana :KK16::KK16::KK16:

hakkatten heee ne çok pkolu var yediğimizden mi içtiğimizden mi bu hastalık analamdım heee

PKOnun asıl nedeni bilinmiyormuş. Kimi uzmanlar genetik diyor kimisi de kötüleşen beslenme alışkanlıklarına bağlıyor. Bu kadar kişide görüldüğüne göre beslenme alışkanlıkları ve artan şeker tüketimi ile alakası olsa gerek.

Son düzenleme:
Kızlar merhaba,

Karpuzun fotoğrafını aşağı ekliyorum. Yanına kıyaslayabilmeniz için yumurta ve 80 grlık ton balığı kutusu koydum. tabaktaki karpuz 201 gr. Yani 50-55 kalori taş çatlasın.

$IMG_20120620_125258.jpg

kızlar siz hangi günler tartılıyorsunuz?
ben c.tesi günleri tartılıyorum.
bu hafta sanki biraz eksilme var gibi geliyor inceldim sanırım:44::44:

Kızlar merhaba,

Karpuzun fotoğrafını aşağı ekliyorum. Yanına kıyaslayabilmeniz için yumurta ve 80 grlık ton balığı kutusu koydum. tabaktaki karpuz 201 gr. Yani 50-55 kalori taş çatlasın.

Tekrar teşekkürler :KK16:

kızlar siz hangi günler tartılıyorsunuz?
ben c.tesi günleri tartılıyorum.
bu hafta sanki biraz eksilme var gibi geliyor inceldim sanırım:44::44:

Genelde her gün tartılıyorum ama birkaç gündür tartılmamak için çaba gösteriyorum. Hafta 1 yeterli aslında.

verirsin insallah kac kilo vermek istiyorsun???ben aerobik yapiyorum spor salonuna yazildim ama belimden rahatsizlaninca gidemedim simdide ailemi ziyarete gidicem bayagi ara verecem ama kibrista daha coookk yurus yapma imkanim oldugu icin orda daha cabuk veririm diye planliyorum burda o imkanim yok ben arabistanda yasiyorum ve butun evden disari cikmiyorum:KK43:(ama kararliyim ya gidecek ya gidecek bu kilolar:)

ilk hedef 78 sonra 72 sonra 68 aslında 64 kilo asıl hedefim canım.yani yolum uzun bir şekilde kurtulucam inşallah.ben yürüyüşle kilo veremiyorum sadece kilomu koruyorum daha kalori yakıcı şeyler yapmam lazım benim.o yüzden bisikletimin bir an önce tamir edilmesini istiyorum.demek kıbrısa gideceksin ne güzel canım.eminim orda daha çok verirsin yüzersin hem de ne güzel:KK52:

X