Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Kalori sayımı ile uğraşmak istemeyenler kalori sayımı yapan siteleri kullanabilirler. Ben öyle yapıyorum. Genelden site ismi vermek uygun olmaz ama isteyenlere özelden site ismini söyleyebilirim.

özel msj atamadığım için buradan yazıyorum sitenin ismini bana yollayabilirsen çok sevinirim

Bunu bende denemek istiyorum yaa..
Bütün sayfaları okuyamadım ama kalori kısmını nasıl hesaplıyorsunuz?

sınavlar çok iyi Allah'a bin şükür :) ben de seni çok özledim sensiz buranın tadı yok

bence artık kilo verme diyenleri dinlememelisin hedefin 60 ise 60 olmadan bırakma..

tesekkur ederim canim

gülnihal abla,
acilen zayıfflamam lazım tatile çıkıyoruz 2-8 temmuz arası...
800-1000 kalori alsam birde bol spor yapsam 20 günde nekadar zyaıflarım acaba ühüüüüüüüüü

kızım kalori sayımı diyetiyle 1.5 ayda 12 kilo verdi, tabi hem yaşı genç hem de sporcu, metabolizması hızlı ondan dolayı çok kilo verdi. çok çikolata yerdi, iki günde 750gr nutella bitirirdi, iradeyle bir anda kesti çikolatayı 1 ay ağzına çikolata, tatlı koymadı. her yiyeceğin kalorisini biliyor, günde 1000 kaloriyi geçmedi zaten 1000 kalorinin altına düştüğünüz an kilo vermeye başlıyorsunuz. bol bol hareket etti haftada 5 gün 45-50 dk yürüdü. 180 boyu var 68 kilodan 56 kiloya düştü rengi solmuştu şimdi kilo aldırmaya çalışıyoruz her akşam yatmadan önce ekmeğe nutella sürüp yiyor yine de kilosunu koruyor, sağlıklı görüntüsüne de kavuştu. ben de kızımla sebze ızgara yerken bana da yaradı onun diyeti kilo verdim :)) kalori sayımı diyeti hayat boyu uygulanabilir bir diyet, canınız ne isterse yiyebilmeniz de iyi tarafı. günlerde pasta böreği fazla kaçırdığımızda akşam yemeğinde normalden biraz daha az yiyerek kilomuzu koruyabiliriz:))

gülnihal abla,
acilen zayıfflamam lazım tatile çıkıyoruz 2-8 temmuz arası...
800-1000 kalori alsam birde bol spor yapsam 20 günde nekadar zyaıflarım acaba ühüüüüüüüüü

muzaffer kuşhanın diyetini yapabilirsiniz hem aç kalmıyorsunuz hem de hızlı kilo verdiriyor

spor yaptıgı haldemi 1000 kalori aldı?
bende 1200 alıyorum sporda yapıyorumda çok gibi geliyor 1200 kalori

spor yaptıgı haldemi 1000 kalori aldı?
bende 1200 alıyorum sporda yapıyorumda çok gibi geliyor 1200 kalori

evet valla haftanın 5 günü yürüyüş yaptı hem de en fazla 1000 kalori aldı ama o çok aceleye getirdi bu kilo verme işini bence 1200 kalori ve spor daha sağlıklı olur

Günaydın kızlar,
10 gündür tatildeydim, nihayet döndüm.
Kilo almak yerine 200 gram da vermişim. Kaçamaklar yaptım , gece atıştırmaları yaptım ama yemek olayım pek olmadı onun için dengelemişim.
Artık koruma dönemi başladı,
Kalori sayımına devam...

180 boyuna göre 56 kilo çok az değil mi ?

evet valla haftanın 5 günü yürüyüş yaptı hem de en fazla 1000 kalori aldı ama o çok aceleye getirdi bu kilo verme işini bence 1200 kalori ve spor daha sağlıklı olur

Ben de diyetimin son haftalarında 1000 kalorinin altına düştüm ve spor yapmadım öyle de güzel kilo verdim ama 1000 kalorinin altına düşüldüğünde spor yapılmaması gerekiyor. Benim zaten çok halim kalmamıştı son haftalarda o yüzden spor yapmıyordum.
En güzeli dediğiniz gibi günlük 1200 kalori almak ve spor yapmak.

Teşekkür ederim :)
Ben 67'den 50 kiloya düştüm. 3 ay gibi bir sürede... Şuanda bekarkenki halime dönmüşüm. (Hatta daha sıkı bence vucudum, egzersiz yaparak zayıfladığım için) Daha fazla zayıflama diyenler çok oldu. Korumak için harekete devam edeceğim. (Belki koşu bandı alırım veya gün içinde öğle araları yürüyüşe çıkmaya devam ederim) Bir de akşam yemelerine dikkat edeceğim. Yani akşam yemeğinden sonra yememeye dikkat edeceğim diyeyim. Arada kaçamak yaparım ama onu dengelemeye çalışırım. (tatilde olduğu gibi)
Bir de artık az çok herşeyin kalorisini öğrendik, ona göre beslenmeye devam ederim.
Artık midem de küçüldü. Oturduğumda fazla yemek yiyemiyorum. Zaten ekmek yok hayatımda sadece sabahları yiyorum.
Ama şu var ki; akşam yemeğinden sonraki yemeler göbek yapıyor. Göbek eritici hareketlere devam edeceğim işte. Hani kilom iyi dışardan da göbeğim felan belli olmuyor ama tabiki orada fazlalık var (doğumdan dolayı özellikle) Hayalim dümdüz bir karına sahip olmak :)

Son düzenleme:

Vallahi harikasin, çok güzel vermiştin ben çok cozuttum, yavaş yavaş veririm diye. Mart sonundan beri 61.5 tan 56.4 e iste.
Aksam bir şey yememek ve ekmegi sadece sabah yemek gercekten çok ise yarıyor. Bende uzun süredir bunu uyguluyorum.

Çok kıskandım çokluk:)) hemen lesli ile yürüyorum:))

Benim acelem vardı, memlekete gitmeden önce kilo vereyim diye yaptım. Memlekettekileri şok edeyim diye :)))
Ama acelen yoksa yavaş vermek iyidir. Ama mutlaka egzersiz yap derim.

O leslie teyzenin çok hayrını gördüm ben :) Sağolsun.. Sonradan sıkılsam da yine de ısınma hareketi olarak felan kullandım o videoları.

evet 180 boyuna 56 çok az zapzayıf kaldı şimdi kilo aldırmaya çalışıyoruz babasıyla birlikte 58 olsa daha iyi olur

seni tebrik ederim canim hedefine ulastin. simdi asil is korumada onuda basaricandan eminim.ee bi basari hikayesi yazarsin arik resimli

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…