Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
tebrik ederim hepberacim iyi vermissin. :KK9:

teşekkür ederim hatice...

merhaba abla hoşgeldin.
ben sen yokken 70 kilo oldum:26::26::KK30::KK30::KK30::KK43::KK43::KK43:

ne:KK53::KK53:topla artık kendini...hadi bugünden başla..

uzun zamandır menü veremiyorum..işte bugünkü menüm...
sabah:
1 haşlanmış yumurta
1 kk yy peynir
domates,salatalık
1 dilim çok tahıllı ekmek
saat 11:
5-6 taze kayısı
öğle:
4 tane ızgara köfte
1 ayran
yağsız salata
saat 4:
1 dilim karpuz
akşam:
1 tabak semizotu yemeği
1 kase yy yoğurt
saat 9:
1 su bardağı yy tarçınlı süt
ortalama kalori.....1100...

valla oldum abla yedim ama nasıl oldum diyee şaşırmıyorum
regli olmadım 2 ay ilaçla filan söktü 69 um bugün tartıldım.

valla oldum abla yedim ama nasıl oldum diyee şaşırmıyorum
regli olmadım 2 ay ilaçla filan söktü 69 um bugün tartıldım.

monti sana yaramıyor bence...diyetini değiştirmen gerek..en azından 60 a düş te öyle bırak diyeti...9 kilo daha vermen lazım..

monti sana yaramıyor bence...diyetini değiştirmen gerek..en azından 60 a düş te öyle bırak diyeti...9 kilo daha vermen lazım..

ben monti yapmıyorum abla diyet yapmıyorum daha dogrusu uzun zamndır
3 gün kalori sayıyorum 5 gün homini gırtlak yiyorum:)
artık düzene girmek istiyorum regli düzenim bile bozuldu fazla tatlı kh tüketmekten

vay vay Gülnihal Abla gelmiş :) hoş gelmiş :) ben bugün aktardan şu son zamanlarda meşhur olan zayıflama çayını aldım yarın denemeye başlıorum .. hani 9 bitkiden oluşan çay.. Final haftam da yeme düzenim bozuldu ama kilo almadım şükür :) ama artık versem iyi olur sıkıldım yaa.. Verecek kilom az diye az dikkat ediyorum ama çok bunaldım artık.. Bir ara nesfit diyetine sarmıştım biraz inceldim ama final haftamda yeme düzenim bozuldu.. Bu arada leslie yapıyorum vücudumun toparlandığını hissediyorum bırakınca salıyor sanki kendini vücut.. egzersiz önemli ya bu kilo verme olayında.. Hiçbir şey yapamıyorsan dışarıda yürüyeceksin 40 dakika falan..

vay vay Gülnihal Abla gelmiş :) hoş gelmiş :) ben bugün aktardan şu son zamanlarda meşhur olan zayıflama çayını aldım yarın denemeye başlıorum .. hani 9 bitkiden oluşan çay.. Final haftam da yeme düzenim bozuldu ama kilo almadım şükür :) ama artık versem iyi olur sıkıldım yaa.. Verecek kilom az diye az dikkat ediyorum ama çok bunaldım artık.. Bir ara nesfit diyetine sarmıştım biraz inceldim ama final haftamda yeme düzenim bozuldu.. Bu arada leslie yapıyorum vücudumun toparlandığını hissediyorum bırakınca salıyor sanki kendini vücut.. egzersiz önemli ya bu kilo verme olayında.. Hiçbir şey yapamıyorsan dışarıda yürüyeceksin 40 dakika falan..

hoşbulduuumm..özledim kız seniii...sınavlar nasıl..

ben monti yapmıyorum abla diyet yapmıyorum daha dogrusu uzun zamndır
3 gün kalori sayıyorum 5 gün homini gırtlak yiyorum:)
artık düzene girmek istiyorum regli düzenim bile bozuldu fazla tatlı kh tüketmekten

offf..bana da artık kilo verme diyenlerin sayısı arttı..senin hesap cozutacam diye korkuyorum..ipin ucu kaçtı mı toparlamak neredeyse imkansız..Allah yardımcın olsun banu..tatlı isteğini kromla falan çözebilir misin acep.......

hoşbulduuumm..özledim kız seniii...sınavlar nasıl..

offf..bana da artık kilo verme diyenlerin sayısı arttı..senin hesap cozutacam diye korkuyorum..ipin ucu kaçtı mı toparlamak neredeyse imkansız..Allah yardımcın olsun banu..tatlı isteğini kromla falan çözebilir misin acep.......

krom ne abla?

ya ben aslınd atatlı yemiyorumda geceleri kalkıp yemek yeidm yani ekmek,çikolata
büskivi ne bulduysam :KK43:( ve aldıgım kilollar bu yüzden şöyle düzenli 15 gün gitsem eminim sonu gelir
amaa kafamı toparlayamıyorum işte bazı sıkıntılardan dolayı:KK43:
çok tatlıd ayemiyorum ama beyaz ekmek vs glisemin endeks yüksek beslendigim için
kan şekeri seviyem bozuldu bi ialca başladım tatlı ihtiyacını kesiyor
birde regli olmayı kolaylaştırıyor

kızlar işte size güzel bi yazı.....alıntıdır....

***Siz siz olun metabolizmanızın hızını düşürmeyin. Eğer metabolizma hızınız 2 bin ise yemeyi kısarak onu 1500'e düşürebilirsiniz. Bu noktadan sonra metabolizmayı hızlandırmak sanıldığı gibi kolay değil.

Metabolizmayı öğün sayısını artırarak hızlandırın. Kuru kayısı, erik, dut, üzüm ve vişne bağırsakları çalıştırır. Meyveleri ara öğünde ve kabuğuyla tüketin. Karpuzu bile kabuğuna yakın kısmıyla yemeye çalışın.

Meyve sınırsız yenebilir mi?
Meyvenin kalorisiz olduğu düşünülerek sınırsız tüketilebileceği sanılıyor ama kalorisiz değil. Günde en azından iki porsiyon tüketilmesini istiyoruz. Normal büyüklükteki bir elma, bir muz iki porsiyon meyvedir. İki-üç bardak portakal suyu içmek diyet yaptığınız anlamına gelmez. Suyu yerine meyvenin kendisini yiyin.

Meyvelerden bizim için olmazsa olmaz hangileri?
Meyve adından çok miktar önemli. Hemen hemen hepsinde posa vardır. Özel durumlarda potasyum açısından zengin olanlar (muz) alınabilir. Karpuz çok yenir, çok kalorisi olmasa da çok aşırıya kaçılmamalı. Kuru meyveler çok önemli. Örneğin kuru kayısıyı her zaman her yerde yemek mümkün.

Neden kuru kayısı?
Bağırsak hareketlerini düzenliyor. Ama kayısı olmazsa kuru erik, kuru üzüm, vişne veya dut da yenebilir.

Meyveler ne zaman yenmeli?
Aslında A vitamini içeren gruplar için yemekle arayı çok açmamak gerekebilir. Çünkü vitaminin vücutta emilimi düşüyor. Meyve istendiği zaman yenebilir, ara öğün olarak iyidir. Kesinlikle kabuğuyla yenmeli. Portakalın beyazı bile soyulmamalı.

Unutma!

• Kilo vermek için öğün atlama.
• Kilo vermek için hareket et.
• Metabolizmanı canlı tut.
• Su, doğal detokstur.
• Doğal vitamin, mineral ve antioksidanlardan vazgeçme.

Mutlaka yap!

• Günde en az beş öğün tüket.
• Her gün 10 bardak su iç.
• Haftada üç gün yürüyüş yap.
• Kalsiyum ve posa tüket.

Bir dene!

• Salatayı yağ yerine yoğurtla lezzetlendirmeyi dene.
• Sevdiğin sebzeleri baharat ve az yağ ile fırın torbasında pişir.
• Canın tatlı istediğinde iki-üç tane doğal kayısıyı dene.

Uzak dur!

• Yağı tamamen kesme ama aşırı yağlı yiyeceklerden de uzak dur
• Tek çeşit yiyecekle diyet yapma, zarar görürsün.
• Çok az yemek yemeye çalışma, aç kalmak zayıflamak değildir.

Ekmek değişim listesi

(Bu grupta yer alan besinlerin karşısında yazan miktarlar 1 dilim ekmeğe eşittir)
Kuru baklagiller (kuru fasulye, nohut, mercimek, barbunya): 4 yemek kaşığı Mercimek çorba: 1 kâse.
Un çorbası: 1 kâse.
Şehriye çorbası: 1 kâse.
Pirinç çorbası: 1 kâse.
Domates çorbası: 1 kâse.
Tarhana çorbası: 1 kâse.
Pirinç pilavı: 2 yemek kaşığı.
Bulgur pilavı: 2 yemek kaşığı.
Kuskus: 2 yemek kaşığı.
Makarna: 2 yemek kaşığı.
Yufka: 1/4 adet.
Patates (haşlama): 1 küçük boy.
Grissini: 2 adet.
Galeta: 1 adet.
Etimek: 2 adet.
Beyaz leblebi: 1 çay bardağı.
Sarı leblebi: 1 çay bardağı.

krom ne abla?

ya ben aslınd atatlı yemiyorumda geceleri kalkıp yemek yeidm yani ekmek,çikolata
büskivi ne bulduysam :KK43:( ve aldıgım kilollar bu yüzden şöyle düzenli 15 gün gitsem eminim sonu gelir
amaa kafamı toparlayamıyorum işte bazı sıkıntılardan dolayı:KK43:
çok tatlıd ayemiyorum ama beyaz ekmek vs glisemin endeks yüksek beslendigim için
kan şekeri seviyem bozuldu bi ialca başladım tatlı ihtiyacını kesiyor
birde regli olmayı kolaylaştırıyor

krom da tatlı ihtiyacını azaltıyor..ama sen zaten bi ilaç başlamışsın..peki bu kullandığın ilaç gece yemelerini kesti mi..

krom da tatlı ihtiyacını azaltıyor..ama sen zaten bi ilaç başlamışsın..peki bu kullandığın ilaç gece yemelerini kesti mi..

evet abla geceleri yemem kesildii ya benimkisi hastalık gibi yani
kalkıyorum gece yatarken düşünüyorum şunları yiyip diye gece gözleirmi açar açmaz dalıyorum mutfaga allah ne verdiyse
saplantı oldu yani mesela çekirdek bile çitledigimi bilirim:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
gece kalkıp bugün bbiraz topladım bakalım kalorisinide hesaplayım sporada başlıycam

gece yemelerinin tek sebebi düşen şeker....uzunca bi süre bende de vardı..gece sağımdan soluma dönüyorum..yiyecekler geçiyor aklımdan...mutfağı kilitleyip anahtarı eşime verirdim..kendime güvenim yoktu...o denli yani..en güzeli kendinle savaşmayıp ilaç kullanmak...şimdi böyle bi sıkıntım yok..akşamları en geç 8 de yeme içme işini bitiriyorum..patır patır gidiyor kilolar...

diyet profesörü olduk yaa...şu yazdıklarımıza baksana:))1 yılda ne çok şey öğrendim bu konuda...banucuk bilgi skınıtımız yok...tek problem uygulamada...karar vermişsin zaten..sporla da desteklersen..kim tutar senii...

darısı bana abla ya sn 5 gündür gece yemiyorum
açlıktanda degil yeme sebebm sırf tatmin olmak için
sabaha dolu bir mide ile uyanmak igrenç ötesi zaten,
şeker düştügü için mi yiyoruz?

benimzaten o diyet , bu diyet derken metabolizmam da şeker düzneimde allah bullak oldu
stres sıkıntı derken 4 kiloyu alıverdim yarın sabah yürüyüşe başlıyorum
sakşamda en geç 7 de bitircem yemek işini
kalori sayıcamm herşeyden yiycem ama hamur işine filan bulaşmıycam
iştahta keisyor zaten bu kullandgım ilaç
bazı diyetistyenler veriyormuş bu ilacı zayıflamak için

darısı bana abla ya sn 5 gündür gece yemiyorum
açlıktanda degil yeme sebebm sırf tatmin olmak için
sabaha dolu bir mide ile uyanmak igrenç ötesi zaten,
şeker düştügü için mi yiyoruz?

benimzaten o diyet , bu diyet derken metabolizmam da şeker düzneimde allah bullak oldu
stres sıkıntı derken 4 kiloyu alıverdim yarın sabah yürüyüşe başlıyorum
sakşamda en geç 7 de bitircem yemek işini
kalori sayıcamm herşeyden yiycem ama hamur işine filan bulaşmıycam
iştahta keisyor zaten bu kullandgım ilaç
bazı diyetistyenler veriyormuş bu ilacı zayıflamak için

evet şeker düşünce acıktığımızı düşünüp yiyoruz..sabah kalkıyoruz..karnımız tok:))kalori sayarsan da çok düşürme rakamı..sonra takılıyor kilo..biliyorsun zaten..menü yaz..ben de yazayım..yorumlarız birbirimizi..ilacın iştahını kesmesi kan şekerini düzenlemesiyle alakalıdır..

evet şeker düşünce acıktığımızı düşünüp yiyoruz..sabah kalkıyoruz..karnımız tok:))kalori sayarsan da çok düşürme rakamı..sonra takılıyor kilo..biliyorsun zaten..menü yaz..ben de yazayım..yorumlarız birbirimizi..ilacın iştahını kesmesi kan şekerini düzenlemesiyle alakalıdır..

vet zaten ilaç şeker ilacı
menüde yazayım haklısın
birde ben 1100-1200 arası kalori alayımd iyorum ama çok geliyor sanki
spor da yapınca çok olmaz sanırım

samsung içinde var mi bu program? varsa nasil ve nerden yukleniyo biraz bilgi verebilir misin canim. bende kalori sepeti sitesinden hesapliyorum hep ama turkiyeye gidince orada internet olmayacak o yuzden boyle bir sey varsa benim için cok iyi olur.

compteur de calori yaz fransizca bu ama çok güzel barkod bile okuyabiliyorsun. Android uylgulamasi bu. Yediğin her şeyi Alman gerekeni sana yazıyor. Bide grafiği var. Oldugun hedeflediğin kiloya kadar indiğini görünce çok mutlu oluyorsun :)) hedefe ulasında grafiğimin fotografını çekip koyacak buraya :))

Maşallah tüm hafta sonunu iyi değerlendirdim bol bol yedim, tatlılar, yemekler hemde en kalorililerinden. Evde kunefe yapmayı öğrenmek cokta güzel bir şey değilmiş :)) ama şükür ki pazar aksami yemekten sonra tartildigimda ki kabizlik sorunu yasıyorum iki gündür. Kilom sadece 1.1 artmiş. Ben 2kiloyu gözden çıkartmıştım. Yarın kendimi topluyorum ve sporlarda destekliyorum. Sanırım kilo verdikce gevşemeye başladım...

X