Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

Günaydın,
Su olsun ya sonuçta tartıda az geldin ya sana motive olsun bu..
Benim de öyle olmuştu. İlk hafta birden verdim kilo, bana acayip motive oldu.
Tabiki daha çok azmettim. Egzersizler felan yaptım o anlamda. Bir daha o rakamları görmemeliyim dedim devam ettim.

Çok teşekkür ederim canım :) Ben de çok mutlu oldum, çok motive oldum. Ben de bugün leslie yapmaya niyetliyim, kilo fazla diye çok zor bi şey yapmıcam. Çok teşekkür ederim desteğin için, idolümsün sen valla :))))))

Son düzenleme:

Bende yılbaşında başlamıştım ama ona başlamak denmezmiş aslında 3 ayda 4 kilo ancak verebildim ama benimde tam anlamıyla 16 Nisan'da başladım bu kalori sayımı hakikaten çok güzel helede benim gibi yemeyi sevenlere, herseyi mistiğim zaman 3 gunde bıraktım hep diyetleri, çünkü en ufak bisey yediğimde diyet bozuldu psikolojisine giriyordum oda motivasyonumu bozuyordu
Kilo verdigimi gördükçe annem sen ne yapiyrsunda zayıflıyorsun dedi gecen gün:)) yiyorum çünkü,:)) ilac filanı kullanıyorsun diye söylendi yok diyorum e bu yemeye nasil kilo verilir diyor:)) yasayim kalori sayimiiiiii:))
İns hep beraber önce 70e sonra 65 kere düşelim, haftada kac kilo verdiğimizde paylaşalım birbirimizle motive olalım:))

Menümü yazayım ben sabahtan beri;

saat 9 gibi;
iki dilim kepek ekmeği ve 21 gr kaşardan tost (170), domates-salatalık söğüş (30), yeşil çay (şekersiz-0),

11 gibi ara;
18 gr hurma (50)

toplam 250 kalori.

Estagfirullah :)
Ben de teşekkür ederim. Yapabildiğin kadar yap. O leslie ile yürümeyi ben çok yaptım. Sona doğru da ısınma hareketi olarak kullandım o da ayrı bir konu :) Vücud iyice alışıyor yaptıkça açılıyosun. Ben çok yorgun olduğum zamanlarda bile kalkayım sporumu yapayım da dinçleşeyim diyordum. Gerçekten de öyle oluyordu. Bir de duşa giriyordum oh mis.
Şimdilerde artık yapmıyorum o ayrı. Zayıflayınca gücüm mü azaldı bilmem... Bir de zaman olayı benim için çok önemli. Evde çocuk olunca, ondan kısmak istemiyorum artık. Yeterince fedakarlık yaptı yavrucak. Bugünlerde memeden de kesmeye çalışıyorum çocuğa yazık olmasın.

Bana da dün soruyorlar işyerinde, ne yiyorsun mesela gün boyunca diye. Şimdi yeni farkettiler zayıfladığımı
Şok oluyor herkes , çünkü biraz daha üzerime göre kıyafetler giymeye başlayınca...
Saydı bana ben de öyle yedim aynı senin gibi dedim. Eee ben de yürüyorum niye zayıflamıyorum diyor. EE dedim ben eve gidince 1-2 yk. yemek biraz yoğurt yiyecem mesela dedim. Sen akşam gidince yemek yiyormusun?
Yani kısaca ufak tefek ayrıntılardan dolayı kilo verebiliyoruz biz. O ufak tefek dedikleri de kaçamaklar işte. Kalori sayımı ile onu farkediyor insan, aslında ufak şeyler ne kadar çok kalorili olduğunu ve yeme saatlerinin önemli olduğunu.
Sürekli yiyor gibi görünüyoruz ama herşeyden az ve öz :)

Bugün öğlen kızartma varmış işyerinde. Yemiycem işte... 1 porsiyonu 700 kalori yaaa. Ben 1 günde toplam o kadar kalori aldığım oluyordu bir sürü şey yediğim halde.
Ne yesem diye onu düşünüyorum şimdi.
Kahvaltı da yapmadım sabah 1 tanecik bisküvi yedim.
Simitle krem peynir mi yesem diye düşünüyorum.
Simite de iyi alıştım heeee...

Ay senin bebeğin mi var?!! Allah bağışlasın, analı babalı büyüsün dünya tatlısı. Senin spor yapmana gerek yok ki! Hem çalışıyorsun, hem evde bebek, daha spora hacet kalmaz bence. Valla nacizane iki kez takdir ettim seni, maşallah. Çok büyük başarı bebekle bu kadar zayıflamak. Büyüyünce gurur duyacaktır senle :)

Benimde bı oğlum var 10 aylik, ortak noktalarımız fazlalasiyor galiba, senin bebis ne kadar?

Benimde bı oğlum var 10 aylik, ortak noktalarımız fazlalasiyor galiba, senin bebis ne kadar?

Artık adam oldu canım :) 2,5 yaşında.

Sağol canım. Allah razı olsun.
Emzirdiğime bakmayın, adam oldu artık :) 2,5 yaşında ama ancak bıraktırabiliyoruz emzirmeyi. Annem sağolsun evde bana yardımcı, yoksa nerdeeee öyle hem çalışıp hem çocuk evde. Zaten ben spor yaptıkça , ona zaman ayırmadıkça özellikle başlarda huysuzluk yapıyordu.
Neyseki o da alıştı :)
Geçici bir dönemdi benim için, hızlı ve hemen kilo vermem gerekiyordu o yüzden. Ben uzun süreli bu tempoda yapamam çünkü, bizim evdekiler kaldıramazdı en başta :)

Tebrik ederim canı gönülden arkadaşım, Maşallah hakiakaten.

kızlar bugünlerde aynı gidiyorum hastalığım iyice yaklaşti tartıda ödemden dolayı fazla çıkıyorum onun için verdiğimi anlayamadım hasta olup bittikten sonra yazmaya başlıcam

kalorı sayımı ne kadar etkılı bılemıyorum gunluk kac kalorı almak lazım nası hesaplarız bılen var mı

kızlarrr şu ana kadar bunları yedim

uno tombul ekmek ve 2 light üçgen peynir :175
elma 150 g :87
yağlı yoğurt 150 g: 93
eti burçak (dayanamadım yedim bi tane) :40
domates 50 g : 12
toplam 407 kalori

bir de size seyi sorucam ben yaban mersinini cok seviyorum seker eklenmeden kurutulmuş olanını. 100 gramında 62 kalori yazıyo acaba kurusuyla tazesi arasında farkı olur mu?

kızlar ben kalori sepetine baktım üye oldum ama tam anlamıs değilim biraz anlatırmısınız neler yapacaz orda

iyi akşamalar bugün 1127 kalori aldım ve 1 saat spor yaptım yürüdüm
tartılmıyorum çünkü reglim 7 gün geçti dogru sonuç alamayabilirim..

katagoriye göre ekle diyceksin
oradan ürün grubunu seçip yan tarafa geçiceksin zaten otomatikman açılıyor
oradan ne yediysen ona göre miktar giriceksin kutuccuga

mesela gram yazıyorsa :yedigin gr giriceksin
porsiyon diyorsa :kaç porsiyonsa onu giriceksin
bazı meyve sebzelerde adet istiyor zaten

umarım anlatabildim:26:

tesekkür ederim canım ben onu yapabildim ama spor yaptığımı yazdım ama biraz karısık geldi yediklerim ve yaptığım sporu aynı yere kaydetti ben nasıl anlıcam kaç kalori aldım kaç kalori yaktım

hanımlar diyete başladığım hafta ve yıllar sonra içine rahatlıkla girdiğim ellbisemm
nasıl da değişti tarzım he hebay bay eski ben hoşgeliyorsun yeni ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…