Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

birileri kulağımı çınlattı benim:) evet bebişler ben de aşağı yukarı aynı tarihte kendimden utanıp başladım bu işe...fakat asıl olayım 13 martta oldu akşam altıdan sonra yemedim yalnız ben hiç durmadan kaçamak yapıyorum sağolsun erkek arkadaşım ve çevremdekiler ama şükür üniversitede aldığım kotumun içine girbiliyorumm şuanda biraz da daha dikkatli olmaya çaba gösteriyorum regli dönemindeyim ve şişkinlik ile baş ediyorum.

tuttuni arkadaşım (ismini yanlış söylediysem özür dilerim..) benim geçmiş sayfalarda bazı fotolarım var aşama aşama ben öyle görünüyorum ve seninle aynı boydayımm..birlikte olup şu 70leri aşalım ayol nedersiniz

Aman 1200 altına da çok düşme yavaş kalıcı saglikli olsun! Düşecek düşecek kilolarımız :))

Kızlar bu sabah itibari 56.8 :))

Sanırım 54lerde hayal değil artık. İradeni davranışda kendime her konuda güvenim arttı valla. Bu kalori olayını çok sevdim. Daha önce kac rejim 1. Gunü aksamı 2. Gün yada 3. Gün sona eriyordu, resmen eziyet etmiştim kendime. İsveç diyetine bile başlayıp aynı gunün aksamı kendimi patates kızartması yerken bulmuştum :))

Sanırım midem küçüldü artık eskisi kadar bile yiyemiyorum.

Hafta sonu hedefi 55.9 :)) görmem dediğim 56 olduguna göre Buda olur :))))))))))

Hedefimizdeki kilolara...

Üzerine çıkıp deneyince ben de çok zor olduğunu düşündüm eliptik bisikletin.
Peki koşu bandını öneriyor musun?

Tebrik ederim canım. Kalori sayımı çok güzel bir yöntem. Hem de herşeyden yiyorsun. Bir de herşeyin kalorisini de öğrendim artık kendimi ona göre kısıtlayabiliyorum.
Dün akşam sadece çorba içtim arkadaşlar şaşırdı. Benim de midem küçülmüş , canım bile istemedi ana yemekten yemeyi.
55'i de görürsün daha da altını da görürsün merak etme :)
Bana da 60'ın altına düşmek hayal iken şimdi 51'leri gördüm

Son düzenleme:
Kızlaaar günaydın,
Bugün 51.8 'i gördüm ve çok şaşırdım !
Dünden beri 400 gram vermişim.
Bir de dün güya kaçamak günümdü... 1 ince dilim yaş pasta ve 3 kırık diyet çikolata yedim.
Ama akşam sadece çorba içtim ondan sanırım.

Yaşasın kalori sayımı yöntemi :)

Son düzenleme:

canım benim koşu bandım var 6 ay falan oldu alalı ama ben 1.5 aydır falan kullandım tavsiye ederim güzel ter atıyosun ve vücudun sıkılaşıyo ben diyete ilk başladığımda tartı aynı gösteriyodu ama çevremdekiler kilomu verdin die sormaya başlamışlardı ama şu sıralar kullanmak gelmiyo içimden evde bunalıyorum artık dışarda yürüyorum...

Tebrik ederim, hala takipçinin ama baya geriden takip ediyorum. Bı ara boşlamistim ama şimdi eski irademe devam.

Tüm olay bu ya aksamı kisicaz, bende sabahları özgür bıraktım, öğlen karbonhidrat ağırlıklı, aksam sebze yoğurt yiyorum.

Harikasin, kaçtı sabitlemeyi planlıyorsun?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır yazdıklarınızı okuyorum. Sonunda ben de üye olup sizinle beraber kalori sayarak zayıflamaya karar verdim. Dün sabah itibariyle 100.0 kiloyla kalori saymaya başladım. Şimdilik günlük 1350 kaloriyi geçmemeye çalışıyorum. Bu sabah tartıldığımda tartı 99.5i gösterdi. Çok mutluyum, bu kaybettiklerim su olsa da insan mutlu oluyor. Beni de aranıza alırsanız çok sevinirim.

Bugün kahvaltıda;

yarım simit (140), domatesli lor (110), bir tatlı kaşığı bal (50), bir tane yulaflı biskuvi (40), biraz salatalık (10), bir tane halley(150) yedim. Toplam 500 kalori aldım şimdiye kadar.

Son düzenleme:

Sağol canım :)
Evet akşamları az yemek baya kilo verdiriyor. Geçen haftalarda da sadece yoğurt veya çorba yemiştim akşam ama şuanda canım da istemiyor akşamları fazla yemek. Dün kebapçıya gittik sadece çorba istedi canım. Midem de alışmış demekki. 19:30 gibiydi yedim ondan sonra da ağzıma bişey koymuyorum işte.
Aslında 50 küsürü gördüğüm anda benim diyet bitmiş olacak. Hatta şimdi bile bitti gibi ama yeme alışkanlığımı bırakamıyorum. Yavaş yavaş işte dünkü gibi küçük kaçamaklar yapabilirim. 1,5 haftam kaldı ama ctesiden beri birden kilo verdim anlayamadım egzersiz de yapmadım ama...

O zaman benim gibi eve geç gidenler ve haftaiçi yürüyüş yapamayanlar için ideal koşu bandı. 1 ay sonra felan düşüneceğim koşu bandı almayı.
Eşim de kullanırsa belki alabiliriz. 40 cm eninde olanlar var fazla da yer kaplamıyor görünüyor. Onlardan alabiliriz.
Seninkinin markası ne ?

tebrik ederim canim

Hoşgeldin aramıza :)
Yalnız fikrimi belirtmek istiyorum. Bence halley yemeseymişsin tam güzel olacakmış kahvaltın.
Bisküviye bile gerek yok bence.
Çok canın istiyorsa ara öğün olarak tüket.

Hoşgeldin aramıza :)
Yalnız fikrimi belirtmek istiyorum. Bence halley yemeseymişsin tam güzel olacakmış kahvaltın.
Bisküviye bile gerek yok bence.
Çok canın istiyorsa ara öğün olarak tüket.

Çok teşekkürler yorum için, haklısınız. Aslında normalde ara öğün olarak kullanıyorum halleyi. Diyetisyen vermişti bir zamanlar, oradan alışkanlık. Ama bu sabah eşimi doktora götürmem gerekti ve çok geç kahvaltı yaptım 11:30 gibi. O yüzden ekledim halleyi. Bi de hemen tatlıyı kesersem sıkılırım diye korkuyorum.
Bu arada ben de tam sizi tebrik edecekken bu mesaj geldi. Maşallah ne güzel vermişsiniz kilolarınızı. Tebrik ederim. Kaç kalori alıyordunuz acaba ilk ve son zamanlarda?

gözünaydın canımm:) ne güzel istediğin gibi veryosun kiloları az kalmış:)

Merhaba yaklaşık bi hafta önce kalori sepeti ile tanıştım ve bidaha bırakmayacagımdan eminim:) 67,3 ile başlamıştım kalori saymaya ve bu sabah 64,7 gösterdi tartım.gunde 1000 kaloriyi aşmayarak akşamda vakitli yiyerek oldu bu.yani hiç zorlanmadım:) burdaki yorumlarda beni tesvik etmedi degil.teşekkürler herkese

bugün dünle aynıyım dün yediklerim
sabah 1 dilim ekmeğim lor domates salatalığım
ara gofret
ara ev kekim biraz gazoz
ara yarım simit
ara 1 dilim kepek ekmeği 1 parça peynir
akşam 1 tabak taze fasülye yağsız 1 dilim ekmek ac biber
1000 kalori ile kapattım

gözünaydın canımm:) ne güzel istediğin gibi veryosun kiloları az kalmış:)

İnşallah darısı başına canım :)
1 kilo daha verirsem tamamdır.
1,5 hafta sonra işte 10 günlük bir tatile çıkıcam. Ondan sonrası da kilo koruma dönemim olur, biraz kilo alırsam onları da verme dönemim devam eder.

Evet kalorisi diğer abur cuburlara göre oldukça düşük ve doyurucu halley'in. Benim de kalori hesaplarını kontrol ederken dikkatimi çekmişti. Ondan vermiştir halleyi :)
Sütlaç vs. gibi sütlü tatlılardan bile kalorisi düşük :)
Severim de kendisini :)))
Ben de kaçamak yapmak istediğimde öğleden sonraları yiyebilirim aslında.
Ama ideal olanı hiç yememek tabi hele diyete yeni başladıysanız...
İlk zamanlarda ben kalori saymıyordum. Sonradan alıştım. Ortalama 1200 alıyordum ben günlük. Ama 3 haftadır 1000 kalorinin altına düştüm. Hızlı kilo verebilmek için ama bence uzun vadede istiyorsanız zayıflamayı gerek yok. Herkesin günlük alması gereken kalorisi değişiyor, bir de kilo verdikçe de azalıyor bu. Ben eğer internette hesaplattığım biçimde alsaydım kaloriyi kilo veremezdim diyorum. En azından hızlı veremezdim.

Kalori sayımı ben de şöyle işe yaradı: Mesela yiyeceğim birşeyi önceden kalorisine bakıyordum. Ondan sonrasında işte yarım porsiyon yiyeyim bari diyordum ya da çok yüksekse kalorisi hiç yemiyordum. Kendimi kontrol açısından iyi oldu. Şimdi birçok şeyin biliyorum kalorisini.

Siz tatil için acele ettiniz sanırım, çok da iyi etmişsiniz. Kesin verirsiniz o 1 kiloyu da 10 günde.
Diyetisyen de sizin gibi düşük kalorili olmasından dolayı vermişti halleyi. Ben genelde hurmayı tercih ediyorum tatlı isteğini bastımak için ama periyodum yaklaşıyor ve hurma kesmiyor ne yazık ki. Çok sık olmamak kaydıyla iyi seçim hakikaten halley.

Ortalama 1200 çok iyiymiş. Zaten yeterli de çok kilo fazlasıyla başlamadıysa insan sizin gibi. Ben birkaç gün 1500-1700 arası denedim ama insan kalori hakkı çok olunca genelde tuzlu yağlı şeyler de yiyor ve çok yavaş veriyor kiloyu. Şimdi 1350 yi sınır olarak belirledim. Uzun vadede 50lili kilolara gelince ben de 1000e kadar düşerim inşallah. Çok sevindim sizin adınıza, zaten başlarken de çok kilolu değilmişsiniz. Tebrik ederim, bir daha almamak umuduyla :)

Tatil bahane oldu işte.
Bir de memlekettekiler beni kilolu görmesinler dimi artık :)
Darısı başına canım.
1 hurma + 5-6 leblebi ye o da tok tutuyor.
Olmadı bir daha yersin aynı şekilde.
Doğal olan şeyler daha iyi, hem lifli hurma bağırsaklarını da çalıştırır.
Kalori hakkı diye birşey yok aslında. Ben kendime bugün 1200 yemem lazım diyerekten yemiyorum. Bazen 700 kalori ile tamamladığım günler çok oldu. (uzun vadede çok sağlıklı olmayabilir tabi ) Yağlı, tuzlu, şekerli , karbonhidratlı şeylere dikkat etmek lazım. Kalorisi az olan şeylerden tüm gün yiyordum mesela ben. Zeytinyağlı brokoli mesela kalorisi düşük ve beni acayip tok tutuyor. Böyle şeylere de dikkat edersen rahat edersin.
En başlarda 1/2 porsiyon pilav, makarna diyerekten başlamışım. Sonra 1-2 yk. şeklinde. Şimdi de hiç almıyorum mesela. Mide küçülüyor alışıyor.
Ama şimdi de illaki 1000 kalorinin altına düşmeye çalışmıyorum çünkü bu sefer vücud alışınca en ufak bir yemede kilo alımı olur diye düşünüyorum. Bazen kaçamak yap ama hemen yoğun ezgersiz yap veya öğlen kaçamak yaptıysan akşam yoğurt ye sadece. Bu türlü şeylere dikkat edersen kesin kilo veriliyor. Benim de durakladığım dönemler oldu...
İşte öyle..
Herkese kolay gelsin...

hoşbulduk canım. içimi rahatlattın sağol valla :) ve bencede dukan cok yorucuydu, bu şekilde ayarlamak daha rahat istedigimizi yiyebiliyoruz

canımcım bişey sorcam sana 67den 60a düşmen ne kadar zamanda oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…