Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Tesekkurlerrrr tatlimmm :KK16:

Bak bugün sıktım somon salata bol protein var :)) yarınada enginar hazırladım. Dışarıda bile yemiyorum ya yanımda götürüyorum az kalorili bir seyler. Hedef 55 kusur Cumartesi sabahına :))

Ya az yiyip metabolizmayı yavaslatmaktan korkuyorum. Sen diyetisyene gitmismiydin?

Ooo maşallah arkadasım ama boyunu merak ettim bende 77 kiloyum ama 44 bedenim:KK43: boynumu çok uzun .?

evet canım boyum uzun 176 cm bide vücut yapım kiloyu mide bölgesinde topluyor basenden yana şanslıyım,bakma sen 38 beden dediğime :KK1: ,likralı pantolonlar sağolsun,eminim sende o pantolonlarda 40 a girersin ,
Ama rahatlıkla artık 40 bedenim diyebilirim
senin boyun kaç tunituni?

Son düzenleme:
Bak bugün sıktım somon salata bol protein var :)) yarınada enginar hazırladım. Dışarıda bile yemiyorum ya yanımda götürüyorum az kalorili bir seyler. Hedef 55 kusur Cumartesi sabahına :))

Ya az yiyip metabolizmayı yavaslatmaktan korkuyorum. Sen diyetisyene gitmismiydin?

Super gidiyorsun masallah :nazar:
Kiz seninde mi tarti gunun cumartesiiiiiii :21:
Metabolizmayi hizlandirmak icin, az ve sIk yemek gerekiyor. Cok az yiyerek inan zayiflamiyorsun.
Diyetisyene kucukken gittim, elime liste sIkIstirdi, bunlari yap ayda 1 gel dedi. Bi dahada gitmedim :KK37:
Bence kendini kendinden baska kimse bilemez, neden kilo aldigini bilip ona gore kendine diyet uyguluyorsun.
Benim sorunum stresliyken yemek, abur cubur yemek, ogun, kahvalti nedir bilmemek, gecenin yarisi yemek yemek.
Bir cok diyet denedim, dukani uyguladim gecen sene 108 den 101 kiloya ulastim 10 gunde, sadece protein yemek beni gercekten kotu hissetirdi, sosyal hayatim sifirdi, ne oldu? Biraktim ustune 15 kilo civarinda aldim, metabolizmam eskisinden daha cok yavasladi.
Su an ki yaptigim "diyete" diyet bile demiyorum, canim bisi mi yemek istiyor? Ay yiyemem demiyorum, bir isirik olsada yiyorum, tatmin oluyormuyum? Tam olarak degil, ama kaloriye bakip yedigim seyi yakmak icin 2 saat terlememi hatirlatiyor, ve boylece iradeli olmaya basarabiliyorum cok sukur :nazar:
Amannn neyse cok uzun yazdim kusura bakma tatlim :KK1:

evet canım boyum uzun 176 cm bide vücut yapım kiloyu mide bölgesinde topluyor basenden yana şanslıyım,bakma sen 38 beden dediğime :KK1: ,likralı pantolonlar sağolsun,eminim sende o pantolonlarda 40 a girersin ,

benim boyum 1.68 canım sana göre baya kısayım yani:))

bu arada canım aynı kiloyla başlamısız aynı kiloyuz nerdeyse:) sen ne zamandır yapıyorsun? :))

kızlar 100 gr daha eklendi yani toplamda 300 gr fazla çıkıyom adet olana kada daha biraz şişcem ama saymaya devam
sabah 1 dilim kepek ekmeği lor domates salatalık
ara gofret
ara yaptığım ev kekimden yedim 1 çay bardağı gazoz
akşam tavuk ciğeri salata yoğurt 1 dilim ekmeğim
ara 1 kase kiraz
1000 kalori ile kapattım normalde adet öncesi daha fazla oluyodum yoğrutlu karışımımdan yedim akşam öncesi o kadar adet öncesi tartıda fazla çıkan arkadaşlar hiç panik yapmayın resmen gram gram şişiyorum

Kızlar ya dün başka bi forum sitesinden arkadaşlarım vardı çok güzel aile olmuştuk o sitenin sorunları yüzünden kopmuştuk dün bir akadaşım sayesinde buldum onları yeniden başka sitede toplandık arada yine gelir bakarım sizede sizlerde çok iyisiniz destekleriniz için çok ama çok teşekür ederim

Kızlar ya dün başka bi forum sitesinden arkadaşlarım vardı çok güzel aile olmuştuk o sitenin sorunları yüzünden kopmuştuk dün bir akadaşım sayesinde buldum onları yeniden başka sitede toplandık arada yine gelir bakarım sizede sizlerde çok iyisiniz destekleriniz için çok ama çok teşekür ederim

Ozletme kendini :KK34: :KK16:

kızlar merhaba :)
ben yaklaşık 3 aydır diyet yapıyorum. dukanla başladım 1 ay sonra sağlıklı olmadıgından kalori hesabıyla kilo vermeye karar verdim. 1 aydır da yaklaşık 1000 kaloriyle besleniyorum. aynı şekilde kilo verdim. benim korkum şu eğer kaloriyi arttırırsam kilo alır mıyım çok korkuyorum açıkcası

hanımlar eliptik bisiklet almak istiourum fikriniz ya da deneyimleriniz nedir meraktayımmm

Canım biz haftasonu eliptik bisiklet bakmaya gitmiştik ama koşu bandını daha çok öneriyolar ve benim de aklım çelindi. Zaten şüpheyle bakıyordum.
Ama koşu bandını da şu 1 ay geçsin öyle alırım alırsam da. Tatile felan gitcem, bir de kilom oturur vs.
Biraz kas yapabilir dediler de o yüzden tereddütte kaldım.
Sadece orda denedim.

o basenleri napcaz biz? sporlada erimiyolar :KK43:

bizim spor hocamız fazla tuz tüketenlerin basenleri büyük olurmuş ben yeni duydum ,hocaya sordum göbek neden olur hoca alt göbek şekerli yedigimiz içinmiş ,peki üst göbek neden dedim çok yemekten dedi rezil etti beni spor salonunda :KK1:

bu arada canım aynı kiloyla başlamısız aynı kiloyuz nerdeyse:) sen ne zamandır yapıyorsun? :))

şubat 23 başlangıç tarihim,ilk ay nerdeyse 8 kilo verdim ama sonra haftasonları kendime izin vermeye başlayınca yavaşladı,senin ne zaman?bizimle aynı kiloyla başlayıp şu anda aynı kiloda olan maddonnamiss de var belki farketmişsindir,üçlendik yaşasın

ben yaklaşık 3 aydır diyet yapıyorum. dukanla başladım 1 ay sonra sağlıklı olmadıgından kalori hesabıyla kilo vermeye karar verdim. 1 aydır da yaklaşık 1000 kaloriyle besleniyorum. aynı şekilde kilo verdim. benim korkum şu eğer kaloriyi arttırırsam kilo alır mıyım çok korkuyorum açıkcası
merhaba canım aramıza hoşgeldin,kızkardeşimi bi türlü razı edemedim dukanı bırak kalori say diyorum ben sayamam zor iş diyor,halbuki kendine özel ekmekler yap sürekli tavuk peynir süt öğk gelir insana daha uğraştırıcı,bence kararını değiştirmekle iyi yapmışsın,kaloriyi arttırdığında,yani çok değil mesela 1000 alıyorken 1400 yaptığında kilo vermiyorsun almıyorsunda bizzat denedim

kızlar ben geldimm..üç günde çok yedim ben:KK43: 1 kilo alacak kdar değil ama yaklaşmışımdır:KK43: arkadaşlar da ısrar edip durdu bi yere oturmaya gidince sen bişey almasan olmuyo..neyse bugün tekrardan basladım şuanda 930 kalorideyim akşam da bi çorba içer 1200le kapatırım

Bu benimde korkum. Baya araştırdım nette, bir anda değilde yavaş yavaş arttirmaliymisiz kalorileri. Her hafta ufak bı artış yap normal kalorine kadar...

Super gidiyorsun masallah :nazar:
Kiz seninde mi tarti gunun cumartesiiiiiii :21:
Metabolizmayi hizlandirmak icin, az ve sIk yemek gerekiyor. Cok az yiyerek inan zayiflamiyorsun.
Diyetisyene kucukken gittim, elime liste sIkIstirdi, bunlari yap ayda 1 gel dedi. Bi dahada gitmedim :KK37:
Bence kendini kendinden baska kimse bilemez, neden kilo aldigini bilip ona gore kendine diyet uyguluyorsun.
Benim sorunum stresliyken yemek, abur cubur yemek, ogun, kahvalti nedir bilmemek, gecenin yarisi yemek yemek.
Bir cok diyet denedim, dukani uyguladim gecen sene 108 den 101 kiloya ulastim 10 gunde, sadece protein yemek beni gercekten kotu hissetirdi, sosyal hayatim sifirdi, ne oldu? Biraktim ustune 15 kilo civarinda aldim, metabolizmam eskisinden daha cok yavasladi.
Su an ki yaptigim "diyete" diyet bile demiyorum, canim bisi mi yemek istiyor? Ay yiyemem demiyorum, bir isirik olsada yiyorum, tatmin oluyormuyum? Tam olarak degil, ama kaloriye bakip yedigim seyi yakmak icin 2 saat terlememi hatirlatiyor, ve boylece iradeli olmaya basarabiliyorum cok sukur :nazar:
Amannn neyse cok uzun yazdim kusura bakma tatlim :KK1:

Canım ya aynen dediklerini yapiyorumda benim şimdiden korkum sonra verilenleri geri almak. Troid var ya bide. Diyetlerde bana göre değil ne istersem yiyorum ama az :))

ilk kilolar cogunlugu sudan gittigi için pek belli olmuyo ama sonrasinda bir kilo eksilsebile belli oluyo hemen. benimde ilk 5 kiloyu verdigimde hiç kimse fark etmiyodu kilo kaybettigimi, bende kiziyodum kimse farketmiyo diye.insallah canim bende turkiyeye gitmeden once hedefime ulasmak istiyorum.gecen sene 70 kiloyla gittim kendimi cok kotu hissettim.bu sene citir bi anne olarak gitcem insallah :KK66:

Kilo verdigim belli olmuyor derken sarkma olmadı bastan beri sıkı sporla destekledim, yüzdüm. yoksa görüntü çok farklı gören çığır olmuşun diyor:))

2 ay kadar spor salonuna gittim hocayla pazarlık ettiğim tek alet eliptik bisikletti,20 dk geriye sayımı başlatıyordu ben sadece 4 dk dayanabiliyordum o yüzden asla düşünmüyorum o tarz bir spor aleti almayı,bu arada marangoza step tahtası yaptırmıştım yıllar yıllar önce ,bu gün onu çıkardım ortaya kendime 8 tane hareketli şarkı seçtim onlar bitene kadar indim indim çıktım devamında yer hareketleri iyi ter attım,hiç okadar paralar vermeye gerek yok bence gayette 10-15 tl ye halledilebilir bence yeterki istek olsun,nacizane fikrim maddonnamisciğim

iyi akşamlar kızlar
benimde kilom düşmeye başladı çokşükür sporda başladım
1 saat spor yapıyorum günlük 1200 ve altıda kalori almaya çalışıyorum
uzun süredir düşük kalori aldıgım için 1200 kalori çok gibi geliyor bazen bana

X