Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

egzersiz yapmıcağın günlerde 100-200 kal eksik alsan dengelersin çok az gerçekten menü

[1] Yeşil Zeytin 8 adet 56
[2] Karışık Tost 1 ADET 280
[3] ülker elma lifli kepekli bisküvi 1 paket 167
[4] Kahve ve Fındıklı Kurabiye 20 GRAM 116.2
[5] Kola 0.15 LİTRE 67.5
[6] dost süt 1 200ml 59
[7] Kaşar Peyniri 1 DİLİM 125
[8] Karmez Light Ekmek 2 DİLİM 104
[9] Peynirli Poğaça 0.5 ADET 110
Toplam : 1084.7 kal.

Ayrıca şekersiz yeşilçay da içtim 0 kal ve bol su içtim..

bugün yediğim saçma salak şeyler kızlar çok fazla katı besinle beslenmeye başladım elime ne gecerse azıcık atıyorum ağzıma beslenme düzenim bozuldu bugun moralim de pek iyi değil psikolojik olarak yediğim çok oluyo siz deöylemisiniz ama akşam barsaklarımı çalıştırsın diye mercimek çorbası yapıp içicem bol lif var içinde ve doyurucu en azından ağzımdan sulu sıcak bi yemek girmiş olur..hepinize katılıyorum akşam az yemek kadar iyi bişey yok hafifliyo insan diğer sabah uyanınca resmen..spora da 5 gündür gidiyorum hadi bakalım nolcak bu 1 haftada..inşallah kilo verebilirim moralimi bozmadan deam etmeye çalışıyorum

Son düzenleme:

benimde yediklerim bunaldığımda değişiyo bende saçmalıyorum bazen kızma ama yemeklere saçma salak deme.
keşke fırsatım olsada bende spora gitsem hareketliyim ama bölgesel fazlalıklarım var.Akşam az yiyince hafiflediğimi 2 gündür sabah kalktığımda hissediyorum artık akşam yemeğimi 7-8 gibi yemeye başladım.Gece yiyince mide ağrısıda yaşıyodum şimdi geçti mide ağrım.

1] Kepek Ekmeğe Domatesli-Beyaz Peynirli Tost 1 adet 167
[2] Tam Yağlı Büyük Ayran 1 ADET 111
[3] Elma 1 ADET 60
[4] Sütaş Light Homojenize Yoğurt 200 gr 118
[5] Nesfit Sade (30 gr +125 ml yağsız süt) 1 PORSİYON 151
Toplam : 607 kal.

böyle hesapladım ama elmam büyük bir yeşil elmaydı 80 , yoğurdumun içine de bir avuç nesfit attım ve bence o peynirli tost daha fazla ekmeği sadece 162 kalori çünkü ona da 267 diyorum ortalama 800 civarı almışım bugün :)

ve bugün 56.7 geldimm :)

Moralini bozma canım, nasıl olsa spora yazılmışsın. O çok önemli.

Akşam yemeğim:
½ porsiyon mercimek çorbası (90 kal.)
Mercimek çorbasının yanına salata tabağı alırım demiştim ama zeytinyağlılara dayanamadım: bir de çok acıkmıştım başım felan döndü sizler de kalori az deyince yedim

1 yk. Kısır (60 kal.)+ 4-5 brüksel lahanası (60 kal.) + 3-4 yk. Zeytinyağlı taze fasülye (50 kal.) + 2-3 yk. Zeytinyağlı patlıcan + kabak (50 kal.)+ 100 gr. Yoğurt (60 kal.) + 1 kırmızı biber turşusu (30 kal.) = 500 kal.

Günü toplam 420 + 500 = 920 ile tamamladım.

kendi beslenme biçimime diyorum aslında canım yemeklere denmez tabi nimet..bu aralar gereksiz seyler yemeye basladım sinirleniyorum kendime işte..
bende de gece yeme huyu cok vardı bıraktım çok şükür..o yüzden kilo aldım bu kiloları da diyebilirim

Moralini bozma canım, nasıl olsa spora yazılmışsın. O çok önemli.

spora yazıldım 5 gündür deli gibi terliyorum sporda ama kendmi hala kilo almış gibi hissediyorum eskisi gibi yemiyorum hani kaçırdım dediğim günler bile en fazla 1600 kal kadardır ki 500 kaloriye yakın spor yapıyorum ama niye böyle hissediyorumki ya moralimi bozuyo bu göbeğimde hiçbi değişiklik yok gibi zaten derdim bel göbekl kısmıyla benim..ödemmi acaba bide adetim her ay 1 hafta gecikir yine gecikti 10 gün oldu nerdeyse onun da bi şişliği var sanırım ne öneriyosunuz kızlar yardımm

tebrikler canım:) menün çok güzel baya da bi kalsiyum almışın aslında kalsiyum da çok önemli diyette yağ metabolizması üzerinde

[1] Yeşil Zeytin 8 adet 56
[2] Karışık Tost 1 ADET 280
[3] ülker elma lifli kepekli bisküvi 1 paket 167
[4] Kahve ve Fındıklı Kurabiye 20 GRAM 116.2
[5] Kola 0.15 LİTRE 67.5
[6] dost süt 1 200ml 59
[7] Kaşar Peyniri 1 DİLİM 125
[8] Karmez Light Ekmek 2 DİLİM 104
[9] Peynirli Poğaça 0.5 ADET 110
AKŞAM:
[1] Knorr Çabuk Çorba (Kremalı Sebze Çorbası ) 1 ADET 72
[2] Pınar Doğal Yoğurt 0.25 ADET(200 GR) 35.5
[3] lipton limonlu yeşil çay 2 100 ml 2

Toplam: 1194.2 kal

Bugün 1200le kapatıyorum kızlar şimdi spora incem..3 gün sonra tekrar normal düzene dönmek iyi hissettirdi..

tebrikler canım:) menün çok güzel baya da bi kalsiyum almışın aslında kalsiyum da çok önemli diyette yağ metabolizması üzerinde

Teşekkürler :) evet haklısın .. Yağsız süt ve süt ürünleri(özellikle yoğurt) yağ yakımında çok önemli bir etkiye sahipmiş bende tüketmeye çalışıyorum sürekli.. Vücudun yağa ihtiyacı olduğu için ayran içtiğim zaman tam yağlı alıyorum..

Ben yeşil çay öneriyorum .. Her sabah aç karnına ve akşam yatarken içiyorum.. Bir de bu aralar şişliğin varsa maden suyu içme fena şişiriyor o da..

Ben yeşil çay öneriyorum .. Her sabah aç karnına ve akşam yatarken içiyorum.. Bir de bu aralar şişliğin varsa maden suyu içme fena şişiriyor o da..

günde 2 kupa nane limonlu yeşilçay içiyorum canım..keşke işe yarasa ama pek farketmiyorum ama yeşilçayda tek farkettiğim 3 ay önce de böylee az yemeye başlamıştım bir bucuk ay spora gittim 3 kilo verdim bıraktım..o bırakmamdan sonra baya da yedim ama yeşilçayı çok içtim hergün aksatmadan 2 fincan içtim sporu da bıraktıgım halde kilo almadım aynı kiloda kaldım bi tek bu yönden etkisini gördüm yani kilo koruma etkisi

kızlar sabah uyanır uyanmaz içtiğiniz ballı limonlu su ne işe yarıyo bende denemek istiyorum

Evet aman aman kilo verdirmiyor.. Ama vücudunu sıkılaştırıyor ve kilonu koruyor.. Son zamanlarda az kilo vermeme rağmen arkadaşlarım zayıfladın mı deyip duruyor bunu yeşil çaya bağlıyorum ben .. Vücudu sıkılaştırdığı için daha zayıf görünüyorsun..

Bir sitede böyle yazıyor:
Yeşil erik – 100 gr 68 kal. -> 10 tane erik 100 gram. -> 1 erik 6,8 kal.
10 tane erik 68 kal.

birkaç sitede de böyle yazıyor:
1 orta boy yeşil erik 6 kal.

bende bu bilgiye ulaştım araştırıncaa

heyt beee sonunda 59.9 da olsa besli rakami görebildim :))) sukurler olsun.cogu gitti azi kaldi.

ne güzel yaa tebriklerrr darısı benim başıma 9,8,7,6 diye gittim 5 te tıkandım

kilo veren herkesi tebrik ediyorum. ben tuvalete cikamiyorum kizlar napicam??? belkide bu yüzden tarti fazla gösterdi. cumartesi günü barbunyayi piyaz yaptim yedik bi güzel gaz yapti ama cikamadm tuvalete

of bu topikte tek sorunlu kisi benim heralde :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…