Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
haklısın.. biran önce kurtulmak istedim çok fazla kilo aldım çünkü. şimdiden sonra normal şekilde vermek istiyorum kiloyu :) yalnız dirence geçti sanırım vücudum :) çok zor işler bunlar ya bir dilek hakkım olsa fazla kilosu olan herkesin normal kiloya inmesini dilerdim :KK70:

evet kilo konuları zor psikolojik olarak yıpratıyo insanı ama az yemek çokzayıflatmıyo canım sağlığına dikkat et anoreksiya falan iyice arttı son senelerde hem de o kadar zor bi hastalık ki Allah kimseye vermesin..normal olan haftada en fazla 1 kiölo vermek biraz sabret normal vermeye calıs yemezsen vücut dirence geçer besin girmiyo diye kıtlık hissiyle azıcık da yesen hemen yağa dönüştürüp depo etmeye başlar

günaydınn arkadaşlar
10 adet erigin kalorisi 80
10 adet fındıgın kalorisde 90

erigin kalorisi fazla gibi geldi sanki bana?

günaydınn arkadaşlar

erigin kalorisi fazla gibi geldi sanki bana

günaydın:) bana da fazla gibi geldi ama bu o kocaman mor eriklerden olmasın

Bence güzel menü.

Egzeriz yapıyor musun canım ?
1000 kaloriyi geçmediysen kilo vermen lazım.
Peki akşam geç saatte mi yedin ?

canim egzersiz yapamiyorum su aralar isim cok yogun kosusturup duruyorum.

yo en gec 6 da yedim

Kendine yürüme fırsatları oluştur o zaman. Egzersiz yapma epey metabolizmayı hızlandırıyor çünkü.
Bir de yorgunluktan vücudun ödem yapıyor olabilir. Benim klasik her zamanki tahminim...

günaydınn arkadaşlar

erigin kalorisi fazla gibi geldi sanki bana?

Bir sitede böyle yazıyor:
Yeşil erik – 100 gr 68 kal. -> 10 tane erik 100 gram. -> 1 erik 6,8 kal.
10 tane erik 68 kal.

birkaç sitede de böyle yazıyor:
1 orta boy yeşil erik 6 kal.

heyt beee sonunda 59.9 da olsa besli rakami görebildim :))) sukurler olsun.cogu gitti azi kaldi.

heyt beee sonunda 59.9 da olsa besli rakami görebildim :))) sukurler olsun.cogu gitti azi kaldi.

TEBRİKLER CANIMM:) ne güzel cidden çoğu gitmiş azı kalmış azıcık daha sabret hallediver ohh:) bide ben görsem çok istiyorum

günaydin....

sakinim cok sakinim hemde :KK43: kizmiyorum kendime sadece hatam nerde diye düsünüyorum düsündükce yiyorum kafayi cünkü bulamiyorum.

size dün iki gün icinde yediklerimi yazmistim ya, iste o iki gün öncesi 61,3 gelen ben bugün tam 62,1 geldim..... nasil olur bu bana bi yardim edin ben niye verdigimi geri aliyorum gecen günde böyle olmustu sonra hemen ertesi gün gene indi kilom ama neyin nesi bu anlayamadm aranizda bilen varsa söylesin lütfen.

yani sanki 62i vücudum sabitlemis ve her kücük biseyde hemen 62 gösteriyor.

merak ediyorum 61 i ne zaman sabitlicek. 1000 kaloriyide gecmedim acaba dahami az yemem gerekiyor anlamadm.

yardim lütfen

cnm bende öleyim az bişey kaçınca ipin ucu sanki fazladan 7000 kalori almışım gibi 1 kilo fazla gözüküyorum sana bişey diyimmi hergün tartılma dayanamıyosan haftada 2 kere tartıl ve tartı günü yap hep o gün tartıl bence farkı görüceksin

esenruzgar Tebrikler
Çok güzel bir duygu dimi
Evet çoğu gitti az kaldı, ha gayret :) .
evet canim hemde coook guzel bir duygu.

papatyakiz TEBRİKLER CANIMM:) ne güzel cidden çoğu gitmiş azı kalmış azıcık daha sabret hallediver ohh:) bide ben görsem çok istiyorum
tesekkur ederim canim.sende gorursun insallah.bende bikac ay oncesinde ayni senin gibi diyordum bak suan gordum.

golge_cicegi tbr canım...ben hafta sonu ipin ucunu bayağı bi kaçırdım...
bende dun sacma sapan yedim kalorisi yuksek ama tok tutmayan seyler ve 1700 kaloriyi gectim ama aksam yemegi yemedim ac ac yattim ve sonuc eksi kilo :).

evet canim hemde coook guzel bir duygu.

tesekkur ederim canim.sende gorursun insallah.bende bikac ay oncesinde ayni senin gibi diyordum bak suan gordum.

bende dun sacma sapan yedim kalorisi yuksek ama tok tutmayan seyler ve 1700 kaloriyi gectim ama aksam yemegi yemedim ac ac yattim ve sonuc eksi kilo :).

Ya gündüz ne yersen ye akşam yemeğini çok hafif yersen kesin kilo veriyorsun. Hele de yemezsen zaten verirsin.
Ne kadar verdin kilo ? Egzersiz yaptın mı peki dün ?

akşam yedide yedim bende sabah tartıda eksik çıktım şişkinlik falan gitti sanırım ama gerçekten çoook acıkmıştım küçük bir elma yemek zorunda kaldım yemin etmeseydim 1 ekmek yerdim şuan kilomu söylemeyim c.tesi tartılmıştım yine c.tesi belli olur diye ogün tartılıp açıklamayı düşünüyorum

ahhh bende 50 leri bi görsem gerçi 60 ada razıyım

Son düzenleme:
Herkese iyi günlerr.
Yazmadım bayadır.
Kılo veremedim malesef bu hafta hiç hemde.Ama çok çok sevindiğim birşey oldu ki bacaklarım az da olsa incelmiş.Bu bana yetti.
Ne zamandır bılmıyorum unıversıteden zamanımdan beri tedavi amaçlı dogum kontrol hapı kullanıyorum.Bacaklarımda resmen kalıcı selülit yaptı :KK43:Geçmiyor ne yapsam.Kalınlaştı da..Biraz inceldiğini görmek çok mutlu etti beni.Hatta daha da heveslendirdi.
Bugunku menume gelirsek

Sabah
1 kase nesfit ,çeyrek simit

Arada
1peksimet ekmeği

Öğle
1tabak semizotu
1 peksimet ekmeği
1ayran

saat 2 bucuk suları
10-15 cubuk kraker :)

Saat 5(aksam yemegım)
buyuk kase nesfit.

Muhtemelen daha bırsey yemem.Belkı 1 salatalık.Birazdan da 1 saat tempolu yüeüyüşümü yapacağım.Tekrardan görüşürüzzz

sabah aç karna 1 bardak ballı sirkeli ılık su (30 kal.)
öğlen 1 porsiyondan birazcık az Kuru fasülye (300 kal.) + 2 yk. Brokoli (15 kal.) + ½ kase marul salatası (10 kal.)+ birazcık yoğurt(20 kal.) + 1 çilek (5 kal.) = 350 kal.
14:00 – 3 çilek (15 kal.)
16:20 - 1 hurma (15 kalori) + 6 leblebi (10 kalori) = 25 kal.
Akşamdan önce de 2 badem yerim ( 11 kal.)
Akşam Sütaş light yoğurt 125 gr.lık (70 kal.) + pul biberli yesem
Toplam = 420 + 70 + 11 = 500 kal. ile tamamlarım.

veya akşam 1 mercimek çorbası yesem 185 kal.
610 kal. ile tamamlarım.

Biliyorum bugün kalori olarak az alıyorum ama bugün egzersiz yapamıycam :KK43:

Ya gündüz ne yersen ye akşam yemeğini çok hafif yersen kesin kilo veriyorsun. Hele de yemezsen zaten verirsin.
Ne kadar verdin kilo ? Egzersiz yaptın mı peki dün ?

300gr eksi cikti canim. evet egzersiz yaptim 1 saat. normalde haftasonlari yapmiyorum ama dun cok yedim diye bide alismisim artik yapmaya yapmadimmi huzursuz oluyorum.sanki kilo alacakmisim gibi hissediyorum.

bende menümü yazayım
saat 07:00 de kalktım 1 büyük bardak ılık su
eşim işe giderken kahvaltıyı tek yapamıyo bende az buçuk eşlik ettim
2 dilim ekmeğe az yağlı peynirle+salça tost 160kal
şekersiz çay

saat 11:00 zeytin+peynir+marmelat+çokokrem+ekmek+yumurta+maydanoz yani toplam 690 kal

saat 15:30
1 kase pirinç çorba114
1 dilim ekmek65

akşam daha yemedim ama kalorisinide bulamadım bilen varmı kızlar
1 tabak sade patates yemeği ? 175 desek
1 dilim ekmek65
toplam 1235 kal
su 2 lt 2,5 olur
siyah çay ,akşamda 1 kupa yeşil çay
spor olarak bugün benim temizlik günümdü 4 saat aralıksız temizlik yaptım yeter sanırım bu günlük

300gr eksi cikti canim. evet egzersiz yaptim 1 saat. normalde haftasonlari yapmiyorum ama dun cok yedim diye bide alismisim artik yapmaya yapmadimmi huzursuz oluyorum.sanki kilo alacakmisim gibi hissediyorum.

Tamam işte egzersiz de yapınca bir de akşam yemeyince tüm yediklerini dengelemiş oldun hatta kilo verdin.
Bende de öyle oluyor. Ben de haftasonu fırsat bulabiliyorum egzersiz için.
Sende de oluyor mu öyle ben de egzersiz yapmayınca huzursuz oluyorum aynen kilo alacakmışım gibime geliyor, o yüzden bazen
inanır mısın mesaiden geç gelsem bile egzersiz yapıyorum.
Gerçekten de kilo alabiliyorum ya da kilo veremiyorum egzersiz yapmayınca.

X