Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
İyi akşamlar kızlaar
Sanırım bugun baya kisi biraz kaçırmış, benimde oyle oldu çünkü
Ama dediğiniz gibi bende pişman olmadım, nefsinide koreltmesi lazım insanın arada
Anneler gunü dolayısıyla kahvaltıda annemlerdeydik ve güne gozlemeyle başladım
Ve benzer bı sekilde devam etti, ama yarın tam gaz devam ediyorum, hemde bu hafta sahada dikkat ederek
Ama bu haftada programlarım var arkadslarla kahvalti yemek gun vs bakalım nasil olacak
Hepinizi öpüyorum biraz yuruyus yapayim

Anneler gününüz kutlu olsun

bugün bende abarttim sanirim

dün yediklerim
kahvalti

1 dilim ekmek 110cal
az degisik bi ekmekten yedim 50cal
1 yumurta 80cal

ara
yarim kilo cilek yedim 160cal
3 bisküvi 150cal

yarim elma 30cal

ögle
piyaz ve biraz ekmek 200 dedim cünkü bakmadm kalorisine

aksam
tavuk gögüs etinden 200cal

toplam 980cal

bugün

kahvalti
tahilli ekmek 1dilim 120cal
sürme peynir 50cal
beyaz ekmek 50cal

ara
yarim kilodan biraz fazla cilek 170cal

aksam 5 gibi
1 lahmacun 250cal
1 dilimin yarisi bögürtlenli pasta 110cal

ara
az cerez 150cal

6gibi
1 meyveli yogurt 97cal

toplam 1030 cal

6dan sonra bisey yemedim

Anneler gününüz kutlu olsun

bugün bende abarttim sanirim

dün yediklerim
kahvalti

1 dilim ekmek 110cal
az degisik bi ekmekten yedim 50cal
1 yumurta 80cal

ara
yarim kilo cilek yedim 160cal
3 bisküvi 150cal

yarim elma 30cal

ögle
piyaz ve biraz ekmek 200 dedim cünkü bakmadm kalorisine

aksam
tavuk gögüs etinden 200cal

toplam 980cal

bugün

kahvalti
tahilli ekmek 1dilim 120cal
sürme peynir 50cal
beyaz ekmek 50cal

ara
yarim kilodan biraz fazla cilek 170cal

aksam 5 gibi
1 lahmacun 250cal
1 dilimin yarisi bögürtlenli pasta 110cal

ara
az cerez 150cal

6gibi
1 meyveli yogurt 97cal

toplam 1030 cal

6dan sonra bisey yemedim

Dun veya bugun cogumuz abartmissiz ya, anca beraber kanca beraber desenize :118:

Bugun acayip halsizim kizlar, canim fazla yemek istemedi, sporda yapamadim.

[1] Portakal 2 ADET 100
[2] Yayla Çorbası 2 PORSİYON 230
[3] Bitter Çikolata 3 PARÇA(kare) 82.5
[4] Şeker (küp) 2 ADET 39
[5] Kahve 1 ADET 4
[6] Omlet 100 GRAM 191
[7] Domates 1 ADET 14
[8] Tost Ekmeği 1.5 DİLİM 97.5

Toplam : 758 kal.

Yarin son stajima basliyorum, bakalim yemek olayini nasil dengelicem 7 hafta boyunca :44:

kalori diyeti yaparak yaklaşık 40 günde 15 kilo verdim. artık nerdeyse her yiyecegin kalorisini biliyorum 1 çay bardağı z.yağı aşağı yukarı 900 kalori.. yediğim kızartmaları düşündükçe ... ama spora başlayınca kilo vermem azaldı ödem de oldu sanırım biraz. bende kaloriyi artırdım. yarın isveçe başlıyorum ama en iyisi kalori.. istediğinden yiyebiliyosun..

iyi geceler

nasılsın gülnihal abla, ben düzenimi hala oturrtamadım ve 68 li kilolardayım hala
bugünden itibaren başladım yine bugn 1072 kalori aldım
dolduramıyorum 1200 kaloriyi çogu zman birde spora başladım

acaba dahamı çok kalori almam lazım spor yapınca?

40 günde 15 kilo mu ?
Kaç kilodan kaç kiloya düştün ?
Sporsuz mu verdin bu kadar kiloyu ?
Günlük kaç kalori alıyordun?
Merak ettim biraz bahseder misin?

Bugün akşam yemeğinden sonra eve geldim , yorgunluktan ölüyordum ama şu ctesi günkü kilo alımını vermem gerekir diyerekten , yine zor şartlar altında yaptım egzersizimi. Ama heryerim tutulduğu için rahat yapamadım. Isınma hareketlerini biraz daha fazla yapmak lazım.
İnşallah yarın tartıda güzel rakamları görürüm.
Yine bu hafta akşamları çok hafif yeme durumum olacak kızlar.(inşallah)
Geçen hafta içi bir ödem yaptım diye bir gaza geldim ve güzel kilo vermiştim ama bu hafta nasıl olur bilmiyorum.
Bugün yine ödem atıcı çayın içine yeşil çay atıp içtim. İnşallah onun da faydası olur, egzersizin de...

Artık yeterince kilo verdim çok fazla sıkmayayım kendimi dedim ama bu sefer de kilo alacak gibiym ya. Bu vücud ne acayip bişey.
Benim 2 haftam kaldı ve 3 kilo vermem gerek...

Wowwwww 40 gunde 15 kilo mu?!
Isvec diyetini duydum ama neler yapildigini bilmiyorum. :44:

Bencede kasma bu kadar kendini, cogu gitti azi kaldi.
Ve unutmaki, spor ve egzersizler vucudunu sekle sokuyor, belki tartida fark goremezsin, ama inceldigin kesindir
Insallah yarin guzel bi haberle gelirsin
Odem atici caydan biraz bahsedermisin? Su odemlerden cok sikayetciyim canim be, aksamlari karnim davul gibi cikiyor (ki zaten karpuz gibi), cok rahatsiz oluyorum.
Recep Ivedik'in dedigi gibi: "Lanet gitsin yaw"

Sabah 6da uyanmam gerekicek, tezimi calisayim derken bu saati buldu malesef.
En iyisi zibarip yatiyim artik.
Iyi geceler findik fistik kizlar

2 gündür giremedim kızlar çok yoğundum tartıyla aramda iyidi bu sabah fazla çıktım akşam eşim ciğer almış onunkini kızarttım kendiminkinide yağsız salçalı yemek gibi yaptım omo acaba fark etti
sabah 1 dilim ekmek lor domates salatalık
ara yağsız pudingli pasta
ara 4 tane küçük ekler
akşam 1 dilim ekmek ciğer salata
ara 1 kase çilek
biliyorum tatlı çok yedim ama dün temizlik yaptım evim çok büyük oldukça yoruluyorum akşamda yürüyerek markete gittik ordan komşuya geçtik doğum günü pastası vardı ama yemedim ciğer hariç 800 yapıyor acaba tavuk ciğeri ne kadardır kızlar birde ciğer yaptığım zaman ne kadar yiyebilirim

merhaba bence kilon gayet iyi ben 5 li rakamları yaklaşık 1 senedir ulaşamadım
3 kiloyu veremesende dert etmee ...
kilonn çok iyi çünkü

Ben kısa sürede çok fazla kilo aldım rahatsızlıktan dolayı. 110 a çıkmıştım yani çıkmışım sporsuz yaptm ama baya hareketliydim. günlük kaç kalori aldığıma çok dikkat etmedim 600 civarydı çok az yedim ama aç hissetmedim kendimi. beni o hale getirdikleri için yiyeceklerden tiksinmeye başlamıştım çünkü! bir arkadaştan esinlenmiştim bende. 1.5 ayda 28 kilo vermişti kendisi ama o sadece karpuz yemişti tabi sağlığı da bozuldu onun :).. son zamanlarda iyice azalttım yemeyi midem almamaya başladı çünkü ve sonra da spora başlayınca korumaya geçti vücudum :/ şimdi napsam diye düşünüyorum korumaya geçen vücut için çözüm var mı acaba? :)

günaydin....

sakinim cok sakinim hemde kizmiyorum kendime sadece hatam nerde diye düsünüyorum düsündükce yiyorum kafayi cünkü bulamiyorum.

size dün iki gün icinde yediklerimi yazmistim ya, iste o iki gün öncesi 61,3 gelen ben bugün tam 62,1 geldim..... nasil olur bu bana bi yardim edin ben niye verdigimi geri aliyorum gecen günde böyle olmustu sonra hemen ertesi gün gene indi kilom ama neyin nesi bu anlayamadm aranizda bilen varsa söylesin lütfen.

yani sanki 62i vücudum sabitlemis ve her kücük biseyde hemen 62 gösteriyor.

merak ediyorum 61 i ne zaman sabitlicek. 1000 kaloriyide gecmedim acaba dahami az yemem gerekiyor anlamadm.

yardim lütfen

canım senle aynı devam ediyoruz benim de 2 gün sonra reglim olacak ve ben de77. 5 çıktım hiç üzülme biz kaç kilolardan indik geldik,moral bozmak yok devam ediyoruz canımmm.

Dimi ya!10 kiloyu sanki daha önce bi vermeye hiç vermişim gibi azımsıyorum şimdi ,kolay olduğunu gördük ya :))gerçekten mucizeyi yaşıyorum,eşim çıldırıyor yediklerimi görünce nasıl olur ya nasıl olur diyor,bu kilolar nasıl gider??benim kadar yiyosun işte diyor evet masada onun kadar yiyorum ama farkında olmadan o aynı yemeğin suyuna yarım ekmek banıp yiyor ben çatalın ucuyla sindire sindire...yemeğin üstüne oda kola içiyor mesela ben de,ama benimki lıght oluyor o görmüyor hala işin sırrını çözemedi ufak ayrıntıların bu kadar kiloyu yok etmesi gerçekten mucize değilde ne?
seninle aynı gitmemiz gerçekten ilginç,haftasonu okul gezisi velilerin pasta börekleri derken ben yine 78 i gördüm bu gün olsun ama cuma günü söz veriyorum 76 yı göreceğim.......

menü güzelmiş künefeye bende bayılırım iyiki yemişsin kıssaydın hepsini yerdin gece:)) not:tecrübeli komşu

Ya tadına bakmayınca başka yerden fazlasıyla acısı çıkıyor. Onun yerine aslında egzersiz yapıp telafi ediyorum genelde.

Bence güzel menü.

Canım bugün cuma günkü kiloma döndüm sayılır. Dün toparladık biraz egzersizle , yememe dikkat ederek..
Evet spor ve egzersiz vücudu şekle sokuyor ve daha fazla inceltiyor. Şöyle ki; ben eskiden bu kilomdayken daha fazla kiloluymuş gibi görünürdüm şimdi çok zayıf görünmeye başladım (göbiş hariç tabi - o doğumdan dolayı bir şişkinlik var sanırım ama o da yavaş yavaş gidiyor) Hatta yüzüm felan baya bir zayıfladı (ki benim yüzüm genelde tombiş gösterirdi beni) Daha fazla verip vermemede kararsız kaldım.
Şu karın bölgem gitse sadece fena olmayacak. Onun için de karın hareketleri mi yapsam artık sadece. Önce 10 dk. leslie yürüyüşü sonra da 10 dk. karın hareketleri tamamdır. Günlük bu kadar egzersiz yeter bile diye düşünüyorum ama bilmiyorum.

Zaten 2 haftam kaldı memlekete gitmem için. Memlekete gidince de kesin kaçamaklar yaparım. O yüzden yola devam ...

Ödem atıcı çayı da ben aktardan hazır aldım. Kiraz saplı diye geçiyor. Hatta internette böbrek çayı diye de geçiyor. Ama benim kendi hazırladığım bir çay var ender saraç'ın tarifiyle.. O hem yağ da yakıyor, sanırım ödem de attırıyor. Onun tarifini vereyim sana:

Bir su bardağı için;
*1-2 adet avakado yaprağı,
*1 çay kaşığı yeşil çay,
*küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü,
*1 çay kaşığı rezene tohumu
sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz.

merhaba bence kilon gayet iyi ben 5 li rakamları yaklaşık 1 senedir ulaşamadım
3 kiloyu veremesende dert etmee ...
kilonn çok iyi çünkü

Sağol canım. İnşallah ulaşırsın sen de o kilolara..
Aslında memlekete gidecem ya 2 hafta sonra onun için biraz vermek istiyorum o kiloları. Yoksa şuan gayet iyi. Yavaş yavaş veririm moduna geçerdim.

Şuan kaç kilosun ?
Arada kaçamaklar yaparak vücudu şaşırtabilirsin bence. Ama sonrasında egzersiz de yapacaksın. (Kaçamaklarını eritebilmek için)
Vücud şaşırcak, ama sen egzersizlerle onları eriteceksin kilo vereceksin..

Egzeriz yapıyor musun canım ?
1000 kaloriyi geçmediysen kilo vermen lazım.
Peki akşam geç saatte mi yedin ?

Ne güzel hedef belirlemişsin. İşte hepimiz böyle yapmalıyız. Ben de öyle hedef koyduğum zaman daha çok motive oluyorum.
Bir de çok çiğneyerek bile insanlar kilo veriyor sanırım sen onu yapıyorsun. Ben de ona dikkat etmeye çalışıyorum. Bazen sofranın başında iken çocuğa yemek yedirmeye çalışıyorum kendimden önce. Bir bakıyorum daha hiçbişey yemeden doyuyorum. Bu kadar olur, hormonlar sanki yemiş gibi tokluk hissi yaratıyor sofranın başında durmayla bile :) O yüzden yavaş yiyeyim kızlar.

Bence güzel menü.

Egzeriz yapıyor musun canım ?
1000 kaloriyi geçmediysen kilo vermen lazım.
Peki akşam geç saatte mi yedin ?

canim egzersiz yapamiyorum su aralar isim cok yogun kosusturup duruyorum.

yo en gec 6 da yedim

canım napıyosun sen bu biraz sağlıksız değilmi dengeni bozarsan tekrar kilo almaya baslarsın ama..onun büyük çoğunluğu da kastan sudan gitmiştir günde 1000 kaloriden az alırsan hastalıklara davetiye çıkarırsın demedi deme ilerisi için çok tehlikeli vücudu deforme aetmemek lazım kilo vermek için

haklısın.. biran önce kurtulmak istedim çok fazla kilo aldım çünkü. şimdiden sonra normal şekilde vermek istiyorum kiloyu :) yalnız dirence geçti sanırım vücudum :) çok zor işler bunlar ya bir dilek hakkım olsa fazla kilosu olan herkesin normal kiloya inmesini dilerdim

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…