Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
bende bu bilgiye ulaştım araştırıncaa

ne güzel yaa tebriklerrr darısı benim başıma 9,8,7,6 diye gittim 5 te tıkandım:KK43:

yaa ne güzel kilo vermişin sen canım imrendim..kalori sayarakmı verdin

kilo veren herkesi tebrik ediyorum. ben tuvalete cikamiyorum kizlar napicam??? belkide bu yüzden tarti fazla gösterdi. cumartesi günü barbunyayi piyaz yaptim yedik bi güzel gaz yapti ama cikamadm tuvalete

of bu topikte tek sorunlu kisi benim heralde :)

aynen bende canım bi şişlik var karnımda gazmı ödemmi anlamadım gitti çok kötü hissediyorum valla bi koyunu yemiş gibi

kilo veren herkesi tebrik ediyorum. ben tuvalete cikamiyorum kizlar napicam??? belkide bu yüzden tarti fazla gösterdi. cumartesi günü barbunyayi piyaz yaptim yedik bi güzel gaz yapti ama cikamadm tuvalete

bende malesef wc sorunluyum kurukayısı filan iyi geliyor ama eger onuda deneidm tık yok diyorsan
a101 de satılan mest form çayını tavsiye ederim sana:)

yaa ne güzel kilo vermişin sen canım imrendim..kalori sayarakmı verdin

1300 kalorilik diyetle verdim cnm 15 kiloyu daha sonra monti diyeti yaptım
şimdiide kalori saymaya çalışıyorum..:KK23::KK23::KK23:

günaydin....

sakinim cok sakinim hemde :KK43: kizmiyorum kendime sadece hatam nerde diye düsünüyorum düsündükce yiyorum kafayi cünkü bulamiyorum.

size dün iki gün icinde yediklerimi yazmistim ya, iste o iki gün öncesi 61,3 gelen ben bugün tam 62,1 geldim..... nasil olur bu bana bi yardim edin ben niye verdigimi geri aliyorum gecen günde böyle olmustu sonra hemen ertesi gün gene indi kilom ama neyin nesi bu anlayamadm aranizda bilen varsa söylesin lütfen.

yani sanki 62i vücudum sabitlemis ve her kücük biseyde hemen 62 gösteriyor.

merak ediyorum 61 i ne zaman sabitlicek. 1000 kaloriyide gecmedim acaba dahami az yemem gerekiyor anlamadm.

yardim lütfen

Metabolizmayi hizlandirmak gerekiyor, spor ve yesil cayin icine bi kac damla limon oneririm :KK34:

Canım bugün cuma günkü kiloma döndüm sayılır. Dün toparladık biraz egzersizle , yememe dikkat ederek..
Evet spor ve egzersiz vücudu şekle sokuyor ve daha fazla inceltiyor. Şöyle ki; ben eskiden bu kilomdayken daha fazla kiloluymuş gibi görünürdüm şimdi çok zayıf görünmeye başladım (göbiş hariç tabi - o doğumdan dolayı bir şişkinlik var sanırım ama o da yavaş yavaş gidiyor) Hatta yüzüm felan baya bir zayıfladı (ki benim yüzüm genelde tombiş gösterirdi beni) Daha fazla verip vermemede kararsız kaldım.
Şu karın bölgem gitse sadece fena olmayacak. Onun için de karın hareketleri mi yapsam artık sadece. Önce 10 dk. leslie yürüyüşü sonra da 10 dk. karın hareketleri tamamdır. Günlük bu kadar egzersiz yeter bile diye düşünüyorum ama bilmiyorum.

Zaten 2 haftam kaldı memlekete gitmem için. Memlekete gidince de kesin kaçamaklar yaparım. O yüzden yola devam ...:KK34:

Ödem atıcı çayı da ben aktardan hazır aldım. Kiraz saplı diye geçiyor. Hatta internette böbrek çayı diye de geçiyor. Ama benim kendi hazırladığım bir çay var ender saraç'ın tarifiyle.. O hem yağ da yakıyor, sanırım ödem de attırıyor. Onun tarifini vereyim sana:

Bir su bardağı için;
*1-2 adet avakado yaprağı,
*1 çay kaşığı yeşil çay,
*küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü,
*1 çay kaşığı rezene tohumu
sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz.

Supersin!!! :KK9:
Odem atici cay icin tsk ederim, yalnir misir puskulu ve rezene tohumunu zor bulurum buralarda :KK50:

heyt beee sonunda 59.9 da olsa besli rakami görebildim :))) sukurler olsun.cogu gitti azi kaldi.

Tebriklerrrrrr :KK9:

1300 kalorilik diyetle verdim cnm 15 kiloyu daha sonra monti diyeti yaptım
şimdiide kalori saymaya çalışıyorum..:KK23::KK23::KK23:

Wowwww :nazar: :KK9:

Kizlar benim tarti bugun 113 gosterdi, yani +1 kilo.
Halen adet olamadim, iki ay olacak neredeyse. Hipotiroit sagolsun, herseyi alt ust ediyor iste...:KK50:

Spor yapmaya gidiyorum canlar, hepinizi opuyorum :KK16:

kızlar tartıda 2 kiloya yakın fazla çıktım anlamadım be bu işi heralde ne yediğin değil ne kadar yediğin önemli akşam yemeğinde koca bir tabak yoğrtlu semiz otu yedim baya fazlaydı heralde ondan oldu
sabah= 1 dilim kepek ekmeğimle lor domates salatalık biber ve şekersiz çayımı içtim

kızlar tartıda 2 kiloya yakın fazla çıktım anlamadım be bu işi heralde ne yediğin değil ne kadar yediğin önemli akşam yemeğinde koca bir tabak yoğrtlu semiz otu yedim baya fazlaydı heralde ondan oldu
sabah= 1 dilim kepek ekmeğimle lor domates salatalık biber ve şekersiz çayımı içtim

yoğurtlu semizotundan bişey olmaz canım hergün tartılıyosan tartılma bence o kadar sık..adetin falan yakınsa ondan olmuş da olabilir yaa spor yapıyosan spordan sonra kaslar şişer daha ağır gelirsin

kızlar sabah uyanır uyanmaz içtiğiniz ballı limonlu su ne işe yarıyo bende denemek istiyorum

Ben ballı sirkeli su içiyorum şimdilerde. İşte yağları eritiyor, bir de tok tutuyor deniliyor.

Benim de diyete başlayalı problem var. Genelde ben zeytinyağlı yemekler yedğimde işe yarıyor.
Kuru kayısı bende pek etkili olmazdı denemedim. Denenebilir ama.

Metabolizmayi hizlandirmak gerekiyor, spor ve yesil cayin icine bi kac damla limon oneririm :KK34:

Supersin!!! :KK9:
Odem atici cay icin tsk ederim, yalnir misir puskulu ve rezene tohumunu zor bulurum buralarda :KK50:

Tebriklerrrrrr :KK9:

Wowwww :nazar: :KK9:

Ben direk hepsini aktardan aldım. Sen yurtdışında mıydın?

Ya tartı bozuktur , ya da ödem yaptın. 1 günde o kadar alınır mı ya, hem de semiz otu ve yoğurttan.

[1] dereotu 5 gr 11
[2] Yeşil Zeytin 5 adet 35
[3] Beyaz Peynir 30 GRAM 75
[4] yesil cay 1 adet 0
[5] Karmez Light Ekmek 1 DİLİM 52
[6] Yumurta (haşlanmış) 55 GRAM 86.9
[7] havuç 0.3 adet 7.8
[8] taze kırmızı biber (taze-tatlı) 0.5 adet 6
[9] Maydanoz 10 gr 4
[10] Semizotu 10 GRAM 3.2
[11] Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
[12] Domates 0.5 ADET 7
Toplam : 298.9 kal.

kahvaltım buydu kızlar..kendime kocaman bir tabak hazırladım bu sebzelerden otlardan azıcık azıcık koydum haşlanmış yumurta dilimledim ve baharatladım..zeytin peynir de koydum..1 dilim karmez light ekmeği de iskender ekmeği gibi küçücük parçalara ayırıp koydum inanın gözüme o kadar çok göründü ki artık öyle yapıcam ekmeği küçük parçalara ayırıp daha çok yiyormuşum gibi beynimi kandırıcam..yanında sürekli ve tek içebildiğim yeşilçayı doğadan nane limonlu yeşilçay içtim..tabak kocaman içindekiler sağlıklı gözüm doydu:)

[1] dereotu 5 gr 11
[2] Yeşil Zeytin 5 adet 35
[3] Beyaz Peynir 30 GRAM 75
[4] yesil cay 1 adet 0
[5] Karmez Light Ekmek 1 DİLİM 52
[6] Yumurta (haşlanmış) 55 GRAM 86.9
[7] havuç 0.3 adet 7.8
[9] Maydanoz 10 gr 4
[10] Semizotu 10 GRAM 3.2
[11] Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
[12] Domates 0.5 ADET 7
Toplam : 298.9 kal.

kahvaltım buydu kızlar..kendime kocaman bir tabak hazırladım bu sebzelerden otlardan azıcık azıcık koydum haşlanmış yumurta dilimledim ve baharatladım..zeytin peynir de koydum..1 dilim karmez light ekmeği de iskender ekmeği gibi küçücük parçalara ayırıp koydum inanın gözüme o kadar çok göründü ki artık öyle yapıcam ekmeği küçük parçalara ayırıp daha çok yiyormuşum gibi beynimi kandırıcam..yanında sürekli ve tek içebildiğim yeşilçayı doğadan nane limonlu yeşilçay içtim..tabak kocaman içindekiler sağlıklı gözüm doydu:)

Dereotunun felan o kadar varmıymış kalorisi ya.
Sonuç kalorisine baktığında benim için kalorisi fazla bir kahvaltı ama valla tüm bu yediklerinin kalorisi ancak bir simite denk geliyor. Hem gözün doyuyor, hem karnın, hem bağırsaklarını çalıştırır ve en önemlisi daha sağlıklı.
Tebrikler :KK9:

Dereotunun felan o kadar varmıymış kalorisi ya.
Sonuç kalorisine baktığında benim için kalorisi fazla bir kahvaltı ama valla tüm bu yediklerinin kalorisi ancak bir simite denk geliyor. Hem gözün doyuyor, hem karnın, hem bağırsaklarını çalıştırır ve en önemlisi daha sağlıklı.
Tebrikler :KK9:

ben de dereotuna şaşırdım canımvarmış baya kalorisi..evet kalori olarak az değil ama biraz yeşillik tüketmek istedim hem de kahvaltıyı iyi yapınca gün içinde az yediğimi farkettim :) bide sanırım yedikleriminçoğu o yazdığım gramlardan azdır ama tam tutturamıyorum eksik de olmasın diye azıcık fazla yazıyorum

arkadaşlar ev yoğurdunun kalorisini bilen varmı? günlük bir kase yemeye çalışıyorum. tok tutuyor birde yağ yakıyor deniliyor ama bilginiz var mı?

arkadaşlar ev yoğurdunun kalorisini bilen varmı? günlük bir kase yemeye çalışıyorum. tok tutuyor birde yağ yakıyor deniliyor ama bilginiz var mı?

markette satılan normal yoğurttan farkı oldugunu sanmıyorum canım

KAHVALTI:
[7] dereotu 5 gr 11
[9] Yeşil Zeytin 5 adet 35
[10] Beyaz Peynir 30 GRAM 75
[11] yesil cay 1 adet 0
[12] Karmez Light Ekmek 1 DİLİM 52
[13] Yumurta (haşlanmış) 55 GRAM 86.9
[14] havuç 0.3 adet 7.8
[15] Maydanoz 10 gr 4
[16] Semizotu 10 GRAM 3.2
[17] Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
[18] Domates 0.5 ADET 7

ÖĞLE YEMEĞİ:
[1] Zeytinyağı 0.1 Y.KAŞIK 12.5
[2] Pınar Doğal Yoğurt 0.5 ADET(200 GR) 71
[3] Nane 3 GRAM 1.95
[4] Domates 0.5 ADET 7
[5] kepekli makarna pişmiş 2 100 gr 232
[6] Cappy Portakal Suyu (200 ML) 0.75 ADET 69.75

Toplam : 693.1 kal.

bugün öğle yemeği olarak kepkli makarna yaptım kızlar..60 gr yedim ama kalori sepetinde pişmiş makarnanın kalorisini verdiği için ben de 60 g pişmemiş makarna ölçüp onu pişirip yediğim için 200 gram yazdım buraya..doğru kalori böyle çıkıyor.kalori hesaplarken kalori sepetinin tablosundaki makarnanın pişmiş pişmemiş olmasına dikkat edin baya değiştiriyo kaloriyi..yarım domatesi rendeledim 1 çay kaşığı zeytinyağı ile azıcık tuz atıp sos yaptım tabiki bol kuru nane de koydum..naneyle domates çok iyi gidiyo tatları bayılıyorumm hem kokuya hem tada..çok az yağlı bi sos hazırlamış oldum..yanında da yarım bu bardağı yoğurt yedim ve 150 ml kadar cappy'nin pulpy portakal meyve suyundan içtim çok güzel kokuyordu dayanamadım aslında içmesem de olurdu.bugün evdeyim kendime bol bol zaman ayırıyorum:)) akşama görüşürüz kızlar

X